Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Strujom -Suzuki burgman 250 ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ljudi imam veliki problem vec duze vreme i nikako da ga resim, cak ni majstor je bio zatecen...

 

Problem je sledeci___ posle krace voznje po gradu ugasim motor i vratim se za 10 minuta i skuter nece da upali malo zavergla i stane i nece da vergla i odguram ga do majstora ustanove da je akumlator prazan jeer sa njihovim pali ko mina, medjutim problem je sledec i zasto se akumulator ispraznio.

Skinemo regler izmeri elektricar sve sto treba na fazama i ostalim zicama sve ok , kad zakaci regler napon na leru je ok valja bese oko 13 V kad dajem gas napon umesto da raste pocinje da pada i to je kljucni problem ?

Uzmemo drugi polovni regler ista prica uzmemo treci (napomena ni jedan nije orginalni ) ali bi trebalo da odgovara i svi oni se slicno ponasaju , zamenimo sijalicu fara koja ima jacini 50 i stavimo sijalicu sa 35 i sad regler vec bolje radi napon ne pada drasticno kao ranije do granice praznjenja akumaltora vec drzi nekih oko 13 kad dajem gas, ali samo sa upaljenim svetlom dugim cim iskljucim svetla i dajme gas napon pada ispod 12,8 ...strasno!

 

Da li neko ima predstavu sta bi moglo da bude , ako neko ima resenje castim ga 100% !!!

 

Inace desavalo mi se i da kad ga perem ili kad su jace kise nece da upali dok se ne osusi, sta moze da bude to da li je to sve zbog istog problema ili je losa kapica za svecicu kako mi neko rece?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

pogledaj kapicu za svecicu.....pogledaj dzek koji se udzeka u kompjuter proveri sve zice hoce da se izvucu i da gube kontakt ja sam imao problem sa tim veruj mi brdo majstora nije provalilo sta je i ja slucajno to vidim uguram zice i upali ko mina....moguce da tu gubis kontakt....to je to za sad ako se nesto setim javljam....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Provericu kapicu spolja nije naprsla , da li nek zna koliko kosta i da li se menja zasebno ili sa bombinom mora...

 

Geldao sam kompletan ignitor on je vec bio radjen i pre nego sto sam ga kupio deluje da je sve povezano jedino da uzmem wd 40 da isprkskam sve dzekove koje vidim ...

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Promenite akumulator,i punjenje treba da se norwalizuje.Imao sam slican problem na yamahi virago.Stavite provereno ispravan akumulator!

 

Strah me da kupujem nov akumulator ako nije to onda nema vracanja... posto sam video da radis sa tim da li imas neki potpuno ispravan akumulator da probamo ako je to ne zanam jel dovoljno 1000 din za takvo cimanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Onda cu morati i da izmerim napon kad budem uzeo akumulator ,, aj videcu ovih dana ....ako se ponasa korektno poslaces mi neki racun castim 1000 din sigurno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Provericu kapicu spolja nije naprsla , da li nek zna koliko kosta i da li se menja zasebno ili sa bombinom mora...

 

Geldao sam kompletan ignitor on je vec bio radjen i pre nego sto sam ga kupio deluje da je sve povezano jedino da uzmem wd 40 da isprkskam sve dzekove koje vidim ...

 

hvala

 

kapica i bombina idu zajedno....bar kod mene na 400cc mada mislim da je tako i kod tebe.....i fabricka sijalica je 35w ne 55w...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Provericu kapicu spolja nije naprsla , da li nek zna koliko kosta i da li se menja zasebno ili sa bombinom mora...

 

Geldao sam kompletan ignitor on je vec bio radjen i pre nego sto sam ga kupio deluje da je sve povezano jedino da uzmem wd 40 da isprkskam sve dzekove koje vidim ...

 

hvala

 

kapica i bombina idu zajedno....bar kod mene na 400cc mada mislim da je tako i kod tebe.....i fabricka sijalica je 35w ne 55w...

 

Onda je to dosta skuplja varijanta...

Covece izgleda ovaj lik od koga sam kupio burgmana stavio H4 od 55 w i po svemu sudeci ona je i praznila akumulator jer sam normalno vozio konstantno sa upaljenim svetlom... sutra stavljam novu od 35 w ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne treba nista da castis,nego vozi i uzivaj :)

 

Ako ovo bude resenje a vrlo je moguce jer sam imao u faru 55w sijalicu koja je izgleda praznila akumulator i predhodni vlasnik je rekao da ne razume zasto je morao da na godisnjem nivou stavlja nov akumulator valjda je ovaj stavio na prolece a izgleda da ga je sijalica isisavala... moracu jednom da skoknem do Temerina i javim se i castim definitivno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kad na guglu trazis resenje za problem onda izbunaris temu od pre 7 godina. Da ne otvaram novu...

Stari aku koji je poceo da zeza sam zamenio novim. I pre nego sto sam ga skinuo, a i posle sam merio punjenje, 14,1 -14,2 retko padne malo ispod 14. Sa svetlima ili bez sve jedno. Pre neki dan vozio motor ceo dan sve normalno, uvece nece da upali. Prespojim i sve super. Posle 10ak km voznje ugasim opet nece. Prespojim, upalim, izmerim punjenje 12,3 12,6 11,9... Stavim drugi ispravan aku isto. Skinem regler, ocistim kontakte, naprskam WD, vratim i opet isto. Danas uzmem detaljnije da ispitam. Raskacim regler, upalim, probam faze (ona tri zuta sa namotaja) izmedju svake na leru ima 17.5-6-7. Zakacim regler, malo duze merim na akumulatoru i povremeno dodje 14, pa padne na 12,5, pa ode na 13,5, ali uglavnom ispod 13. Regler znam da treba da se greje, ali ovaj bukvalno przi, ne moze da se takne prstom. Trenutno nemam drugi da probam. Da l je crko on ili da trazim problem dalje? Vecina tvrdi da regler kad rikne daje samo vecu struju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po opisanom, imas zajebatu situaciju, vrlo moguce da ti ne valja regler (pod uslovom da je instalacija 100% ispravna).

Jesi li probao faze prema masi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 16.7.2018. at 17:47, muljaz je napisao:

Kad na guglu trazis resenje za problem onda izbunaris temu od pre 7 godina. Da ne otvaram novu...

Stari aku koji je poceo da zeza sam zamenio novim. I pre nego sto sam ga skinuo, a i posle sam merio punjenje, 14,1 -14,2 retko padne malo ispod 14. Sa svetlima ili bez sve jedno. Pre neki dan vozio motor ceo dan sve normalno, uvece nece da upali. Prespojim i sve super. Posle 10ak km voznje ugasim opet nece. Prespojim, upalim, izmerim punjenje 12,3 12,6 11,9... Stavim drugi ispravan aku isto. Skinem regler, ocistim kontakte, naprskam WD, vratim i opet isto. Danas uzmem detaljnije da ispitam. Raskacim regler, upalim, probam faze (ona tri zuta sa namotaja) izmedju svake na leru ima 17.5-6-7. Zakacim regler, malo duze merim na akumulatoru i povremeno dodje 14, pa padne na 12,5, pa ode na 13,5, ali uglavnom ispod 13. Regler znam da treba da se greje, ali ovaj bukvalno przi, ne moze da se takne prstom. Trenutno nemam drugi da probam. Da l je crko on ili da trazim problem dalje? Vecina tvrdi da regler kad rikne daje samo vecu struju

Regler "kad crkne" može da daje kako niži, tako i viši napon od potrebnog (sve zavisi od toga koja je komponenta "pandrknula" i da li je ista "probila" ili "pregorela").

prema oome što si napisao deluje mi da imaš negde loš spoj od alternatora do reglera, ili da imaš neki "kratak spoj" u instalaciji koji obara napon.

Proveri veze i ponovo premeri napon na akumulatoru kada se motor okreće na preko 2000 obrtaja.

Možeš za savet ili pomoć da mi se javiš i na pp ili na 063 106 3937.

 

p.s.

izvini, nisam bio pročitao ovajtvoj poslednji post (odakle se vidi da je regler verovatno "kaput").

U svakom slučaju ostaje da možeš da mi se obratiš za bilo šta u vezi reglera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Regler opravio Zika. Namontiran i testiran jedno 20ak minuta u mestu, sa gasom, bez gasa, sa svetlima, bez... deluje da radi kako treba. Punjenje ne silazi ispod 13.5V. U medjuvremenu sam premerio omski izmedju faza i izmedju svake je bilo isto 0.9. I izmedju faza i minusa je bilo beskonacno na sve tri tako da to smatram ispravnim. Videcemo za neki dan u voznji da li je sve kako treba, ali ne vidim sto ne bi bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja