Jump to content

Moto Zajednica

problem sa strujom na motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Imam suzuki gsx550ef, 1984 god, danas mi se desilo da sam u toku voznje imao neki prekid sa strujom, desavalo se da se motor gasi i pali zajedno sa njim se gasio i far na motoru, ja rasturim ocistim skoro sve dzekove i kleme i taj problem resim, to mi se vise ne desava. ali kad sam sve to uradio ja uzmem unimer da izmerim punjenje, e sada na leru mi pokazuje oko 12,70v a kada je na pola gasa jedva predje 13,00v negde oko 13,10 i to je najvise sto je pokazao da puni, tako je radio celo leto, desavalo se to da na leru malo utuli svetlo a kada dam gas onda pojaca i svetli normalno. to je tako cele sezone verovatno. da li je to kvar ili se neki kvar sprema, postoji li neko resenje da jace puni ?

 

svi predhodni motori su punili preko 13,00v cak i 13,50v.

 

ne razumem se u elektriku motora pa zato pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Moze lako da bude da ti regler ne puni dovoljno, otisle cetkice... Ja na to sumljam, cim tako malo puni. Ali vrlo je moguce da nesto drugo zeza... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

ok, ali koja je priča sa paljenjem, ukreše svaki put regularno?

ako je tako onda pitanje broj 2: koliko si siguran da ti je tačan instrument?

 

ma sve normalno radi, samo mi se desava da mi je slabpo svetlo na leru, kada dodam gas pojaca se...

 

pa tacan je valjda, uzecu posle od druga neki profesionalni instrument pa cu njime da izmerim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Biće da akumulator više nije u top stanju,proveri nivo i gustinu elektrolita.Mnogi vozači to zaborave preko leta da prekontrolišu bar jednom a trebalo bi jednom mesečno proveriti nivo.

Simptom (pojača se svetlo kad daš gas)ukazuje na akumulator...

 

Uzgred,kojim instrumentom si merio napon? :D

 

mislis nivo kiseline u akomulatoru ? sad cu i to da proverim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

(napon, ne struju)

 

rekoh ono gore - ako bajk npr prenoći, a akumulator slab, videlo bi se pri anlasovanju.

drugo, napon u instalaciji nije tvrdo fiksan tako da neke blage oscilacije (turaža/potrošači) postoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Proverio sam akomulator, nije u svim celijama bio isti nivo kiseline u dve je cak bio ispod minimuma, dolio sam malo destilovane vode i poravnao sve celije izmedju minimuma i maximuma... akomulator nije los, ne gubi struju, moze dugo da vergla i nikad se ne zamuci.

 

Stavio sam akomulator na punjac, da ga osvezim koliko toliko, javljam kasnije sta se desava kad upalim i izmerim struju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

sada je za malo poboljsao punjenje, oko 13,00v na leru a 13,30 na pola gasa, ja mislim da je to zadovoljavajuce...

samo opet je isti slucaj sa svetlom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Pa proveri kontakte i masu na svetlu... Ali ja i dalje sumljam na regler. Javi sta je kad napravis to cudo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Majstore, da se ne izrazim grubo... ali nahrani svinje i ništa ne diraj .. :takoje::lol:

 

Motor iz tog vremena nema na sebi gotovo ništa što bi mu ozbiljno trošilo struju osim prednjeg fara ... a i na njemu bi trebala biti "balonka" sijalica (ako nisi sam stavljao H4)koja je 45-40w ... i jednostavno mu nema potrebe veća napon punjenja od 13,5V

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Majstore, da se ne izrazim grubo... ali nahrani svinje i ništa ne diraj .. :takoje::lol:

 

Motor iz tog vremena nema na sebi gotovo ništa što bi mu ozbiljno trošilo struju osim prednjeg fara ... a i na njemu bi trebala biti "balonka" sijalica (ako nisi sam stavljao H4)koja je 45-40w ... i jednostavno mu nema potrebe veća napon punjenja od 13,5V

 

majstore kaze se rani prasici i ne diraj dugmici...

nisam toliko neiskusan, samo se ne razumem u struju ni na autu ni na motorciklu...

ceo motor sam sam napravio vrlo dobro se snalazim sa mehanikom, mogu da rasturim, popravim, izmislim nesto i sklopim sta god hoces al kad je struja u pitanju tu sam bas los, nije me ni interesovalo, imam druga koji to radi al je trenutno u nemackoj pa zato pitam ovde...

 

moje radove mozes videti na ovim linkovima, sve je mojih ruku delo...

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/56826-nova-prepravka-samo-ne-znam-u-sta/page__p__968441__fromsearch__1#entry968441

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/32402-da-se-pohvalim/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja