Jump to content

Moto Zajednica

PUT U SLOVENIJU ILI TI U RAJ - KAKO HOCES

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1200

Na samom pocetku da kazem da nije portala BJB ne bi bilo ni ovog puta, velikog prijateljstva i svega onoga sto se recima ni slikom ne moze opisati, zato vam predlazem od srca da kada budete imali vremena, para i svega sto treba za ovakav put, nemojte se dvoumiti nego ga mapirajte kao datum koji ce vam ispuniti srce, dusu i ostaviti vam urezan deo u vasoj memoriji.

Sve je pocelo prosle godine kada sam se sprijateljio sa forumasom BJB Robertom - Slovencem, koji je rodjen isti dan kada i ja, i tada krece ........puno slucajnih stvari da nam se dogadjaju.

Prijateljstvo prelazi sa interneta i postaje java.

Krecem sa prijateljem iz BGD (Dzonijem - Honda Translap) za Sloveniju. Plan voznje - petak se vozi Bgd - Ptuj (500km). Krecemo u 08h, provereno vreme ce nas sluziti.

Stizemo u Ptuj kod mog sada vec pobratima Roberta ( Honda CBF) oko 16h. Docek cete videti kroz slike.......

Subota se vozi 600 km.po sledecem planu : Ptuj - Ljubljana - Most na Soci - Tulin - Bovec - Mangart 2679m, Vrsič, Kranjska Gora - Bled - Celje - Ptuj. Uffffffffffff kada se setim poslednjih kilometara kada nas je izdala snaga, nismo mogli da gledamo a ni da sedimo na nasim ljubimcima. Ali uspeli smo. Taj dan smo presli 600 km.

Po dolasku u Ptuj gde smo bili stacionirani, Roberto i njegova zena su nas ponovo ugostili sa pivom i prelepom trpezom, sto nam nije palo tako tesko posle iscrpljujuceg dana. Vise necu pisati nego neka slike kazu bar deo onoga sto smo slikali. Da, samo da objasnim da je napravljeno oko 300 fotografija i 60 min snimka sa vrhunskom kamerom. Taj snimak ce biti uskoro postavljen na youtubu, a dotle moze i ovako.

1.JPG

Docek u garazi uz pivo i dobrodoslicu

2.JPG

Poklon za domacina

5.JPG

TONIRO tim

4.JPG

Putevi bez rupa - ima toga i kod nas !!!!!

6.JPG

Most na Soči

7.JPG

Pogled na alpe

8.JPG

Penjanje ka Mangartu - nedaleko od Triglava

9.JPG

10.JPG

Pogled sa 2600m Mangart

11.JPG

13.JPG

14.JPG

Toma - Da li sanjam ?

17.JPG

15.JPG

Konobar, ima li čuvenih krempita ?

20.JPG

Roberto sa HD kamerom

18.JPG

Dzoni

19.JPG

16.JPG

Ladna voda ali prija

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

26.JPG

Ocemo do vrha, pa sta bude ?

27.JPG

28.JPG

29.JPG

Brate ala je visoko !!!!!

31.JPG

32.JPG

Uspeli smo

34.JPG

Hleb, kulen, sok na vrhu alpa

36.JPG

Ja da se pitam provezao bi autobus ovuda

38.JPG

Reka Soca

39%2B%25282%2529.JPG

Vrsič

40.JPG

Verujte na reč da smo taj dan sreli nekolilo hiljada bajkera

41.JPG

42.JPG

Jezero kod Kranjske Gore

43.JPG

Neka im je sa srećom - mlada je ko lutka !

44.JPG

45.JPG

Jedan je Bled

47.JPG

48.JPG

Roberto - (Slovenija (brka)) Honda CBF 600

Toma - (Srbija) u sredini, Yamaha Fazer 600S

Džoni - (Srbija) sa desne strane, Honda translap 650

Za uspomenu prijateljima

SLOVENIJA 2011.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1200

Nema na cemu, tek sam stigao sa puta i morao sam da podelim ovaj osecaj sa clanovima BJB. Uskoro slike u velikoj rezoluciji, klip sa voznje.......pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1200

Zavisi od prohteva smestaja, voznje.......ali situacija je sledece.

Za gorivo 120 eur, voznja autoputem u proseku 130km/h

Prenociste u Ptuju, Motel bez kategorije, ali je smestaj odlican sa velikim sobama i besprekorno cisto, 25 eur/ noc. Prepurucio bih ga svakome.

Putarina Bgd / Zg 8,5 eur , Zg / granica sa SL 3,5 eur

Vinjeta za 7 dana po Soveniji 7,5 eur

Ostalo je klopa, pice, dzeparac.........a kapacitete ima svako svoje

 

Realno je potrebno 350 - 400 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Lepo nema sta, cuo sam i ja samo najlepse o Sloveniji tako da se mora obici jednog dana. I samo ako mozes stavi vece slike, ove su bas minijaturne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Prelepa zemlja sa puno zelenila i lepih predela, moze jos neka slika slobodno, da se divimo i dalje .Zavidim ti na prelepom provodu. Imao sa ove godine priliku i zadovoljstvo da upoznam dva meni draga bajkera iz Slovenije Milana i Draga koji su se ponovo vracali u Srbiju neki i po treci put ove godine, a utisak je fenomenalan, prijatni i dragi ljudi.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: sLOVEnija
  • Motocikl: YAMAHA

POZDRAV!

 

Evo, da i ja napišem koju reč. Kao što je Tomo več napisao .... našo prijateljstvo je počelo prošle godine, kad sam Tomu poslao privatnu poruku sa pitanjem, da li ozbiljno ima na isti dan rođendan kao i ja. Posle nekoliko poruka izmenjali smo brojeve i tako je počelo, da se čujemo telefonom ....

Veoma sam sretan, da sam preko ovog foruma upaznao tako dobre prijatelje kao što sta Tomo i Džoni.

 

Evo i došao je najbolji vikend, kad me Tomo sa njegovim drugarom posetio na Ptuju. Jer sam hteo da vide lepotu prirode, odlučio sam, da jim pokažem Most na Soči (jezero), Tolmin, Kobarid, Bovec ... Mangart (Julijske Alpe). Posle sam hteo, da se vračamo preko največeg cestnog prijelaza u Sloveniji, a to je Vršič (1611m).

Imali smo se fenomenalno fantastično. Uz Laško pivo pozno u noč smo pričali o izletu.

 

Pozdrav iz Ptuja!

Roberto

 

BLED

19031436.jpg

 

19031437.jpg

 

SUPER CESTA

19031432.jpg

 

MOST NA SOČI

19031431.jpg

PARKIRANE NAŠE MAŠINCE NA VRŠIČU (1611m)

19031434.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kad smo već kod toga, još nešto materiala http://www.hribi.net...nska_pot/1/4/19. Sedlo je na 2055 m, gde vodi najviši put u deželi.

 

Bio sam na vrhu 3 x, gore vode dve staze, slovenačka (koja ide u stenu), i italijanska koja je malo lakša, traje 2h. Vrh je na 2679 nmv i treći je po visini. Na vrhu je krst i ujedno državna granica. Ako bi neko od forumaša hteo na vrh........... hmhm, može dobit još koji savet... jer ove godine došao je iz Leskovca kod mene prijateljev sin i išao je pravo na Triglav. Nisam mogao verovati, jer još je svako tražio, da ga vodim po kafane, ali ovaj.... svaka mu čast!!! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Svaka cast,drago mi je zbog Vas :takoje:

Nego ja sam rodjen 18.01.1982, pa ako ima nekoga da je rodjen na isti dan neka se javi da zapocnemo prijateljstvo,ili neka zauvek cuti :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Prođoh letos kroz jedan mali deo Slovenije pa mi je tada zastao dah ali ovu deonicu koju ste vi izvozali-mislim jednom rečju fenomenalno.

"Na svetu postoji jedno carstvo u njemu caruje Drugarstvo"!

Bravo!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja