Jump to content

Moto Zajednica

Michelin pilot power i pilot power 2ct iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Pozdrav svima, zanimaju me vaša iskustva sa gore navedenim gumama(planiram da ih uzmem za cbr900rr). Interesuje me držanje na putu po mokrom i suvom, dal se sporo ili brzo troše i sve ostalo bitno u vezi njih.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

moje iskustvo sa mpp je takvo da vise nikad necu

experimentisati sa drugim gumama... :takoje:

drzanje, trajanje, ponasanje na kisi...znaci cista 5.

negde su na nekim testovima navodili malo losije ponasanje na kisi,

ali ja to nisam primetio...sve u svemu, vrhunska guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Ja trenutno vozim Michelin pilot power (obicne) i prezadovoljan sam... Mislim da je 2CT bacanje para, ne opravdava toliku razliku u ceni jer je razlika 5% u korist staze vidi na slici..(znaci to je samo moje misljenje, nisam vozio sa 2CT)

 

Michelin pilot power-a nenormalno mnogo kliza po beloj liniji i zebri na suvom u odnosu na druge gume. ali to verovatno nije mana gume nego losa tehnologija nasih putara.

 

sport_comparo_lg.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Imam 2ct kod mene i skroz korektna guma. Tacno je da kliza kao luda na beloj liniji, ali isto ako i na spoju mostova, ono metalne celjusti. Po putu skroz ok drzanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Bas me interesuje koja to guma ne kliza po nasim belim linijama?! :zbunjen:

 

Da se razumemo, sve gume klizaju ali miselin dosta vise kliza po beloj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Vozim Michelin Pilot Power 2ct i zadovoljan sam. Drzhi jako dobro po suvom i brzo se greju a ne pregrevaju se bash lako. Problem je shto se mnoogoo brzo troshe po ivici dok su na sredini kao nove. U odnosu na obichne Pilot Power traju solidno duzhe. Po kishi su klizavije malo i po belim linijama ali koliko god da prokliza na kraju uhvati na asvaltu tako da nece da izda. Kada se pregreje takoreci odmah otkazuje bez upozorenja pa ne treba bash preterivati. Ja sam vozio ibarskom pun gas oko 100km i potroshio sam ih 40% po ivici... Smanjio sam tek kad su se pregrejale a da nisu verovatno ne bih imao ivice za josh koju vozhnju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Najbolje gume koje sam ja vozio na R-ovima (2ct), ove sezone sam ih imao nove na R6 i peglao ih dva meseca, fantastične su.

 

Što se tiče belih linija, kada putari prestanu da koriste bele-emajl boje za beton i počnu da rade sa kvarcnim farbama za asfalt, neće više biti tih problema , a to se očekuje u nekom od sledećih vekova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Vozim Michelin Pilot Power 2ct i zadovoljan sam. Drzhi jako dobro po suvom i brzo se greju a ne pregrevaju se bash lako. Problem je shto se mnoogoo brzo troshe po ivici dok su na sredini kao nove. U odnosu na obichne Pilot Power traju solidno duzhe. Po kishi su klizavije malo i po belim linijama ali koliko god da prokliza na kraju uhvati na asvaltu tako da nece da izda. Kada se pregreje takoreci odmah otkazuje bez upozorenja pa ne treba bash preterivati. Ja sam vozio ibarskom pun gas oko 100km i potroshio sam ih 40% po ivici... Smanjio sam tek kad su se pregrejale a da nisu verovatno ne bih imao ivice za josh koju vozhnju.

 

E sad me malo čudi, prema gornjem grafiku od člana ssnupi, pilot power i pilot power 2ct imaju istu smesu po sredini, samo 2ct bi trebalo da ima mekšu smesu sa strane, malo mi onda nelogično da 2ct duže traje od obične power.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Vozim Michelin Pilot Power 2ct i zadovoljan sam. Drzhi jako dobro po suvom i brzo se greju a ne pregrevaju se bash lako. Problem je shto se mnoogoo brzo troshe po ivici dok su na sredini kao nove. U odnosu na obichne Pilot Power traju solidno duzhe. Po kishi su klizavije malo i po belim linijama ali koliko god da prokliza na kraju uhvati na asvaltu tako da nece da izda. Kada se pregreje takoreci odmah otkazuje bez upozorenja pa ne treba bash preterivati. Ja sam vozio ibarskom pun gas oko 100km i potroshio sam ih 40% po ivici... Smanjio sam tek kad su se pregrejale a da nisu verovatno ne bih imao ivice za josh koju vozhnju.

 

E sad me malo čudi, prema gornjem grafiku od člana ssnupi, pilot power i pilot power 2ct imaju istu smesu po sredini, samo 2ct bi trebalo da ima mekšu smesu sa strane, malo mi onda nelogično da 2ct duže traje od obične power.

Na obichan svi kukaju da se pojede za 5-6000km. Prochitaj iskustva na stranim forumima a za 2ct niko ne kuka i svi kazhu da dugo traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam koristio 2ct i trajale su 5-6000 km.

Drzale su dobro i po kisi, a bjele linije zaobilazim. :D

 

Ako se vozis extremnije, do ivice, mozda nebi bilo lose uzeti 2ct. Koja je razlika u cijeni? Koliko kosta kap gripa manjka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Ima mata16v sa foruma 2ct. Ja sam kod njega uzeo i kad sam uzimao razlika je bila za set (120/190) oko 80e izmedju 2ct i obichnih.

 

Koliko te je izašao set tvojih guma, i koje si uzeo, obične ili 2ct?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ima mata16v sa foruma 2ct. Ja sam kod njega uzeo i kad sam uzimao razlika je bila za set (120/190) oko 80e izmedju 2ct i obichnih.

 

Koliko te je izašao set tvojih guma, i koje si uzeo, obične ili 2ct?

Uzeo sam 2ct od Mate i cena je za mene bila jako, jako korektna. Chekali smo prvo M3 dugo pa to nikako da dodje i na kraju mi je Mata napravio dobru ponudu za 2ct koju nisam mogao da odbijem. Shto se cene tiche najbolje sa njim da vidish. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Super guma, pokazala se super i na K1200S i na R1200RT

 

mada je to guma za sportsku voznju ja je koristim na RT-u

 

i nemislimda eksperimentisem.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Super guma, pokazala se super i na K1200S i na R1200RT

 

mada je to guma za sportsku voznju ja je koristim na RT-u

 

i nemislimda eksperimentisem.

 

Pozz

 

Koju gumu koristis na RTu? 2ct?

Ja pod slepera turam Pilot Road 2 (odnosno sada 3). 15K+ i jos je ima, a jos nije nikud mrdnula.

I onako su mi krajnji rubovi zasticeni fuzasterima i auspuhom...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Obicnu i kao sto rekoh Mile nemam nameru da menjam

 

traje oko 6-7000 km,

 

U Holandiji traje nesto duze a ivice su kao nove,....

 

 

 

jedino ono malo u kruznom toku zakaci malo i ivicu.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

totalno podržavam kolegu iznad - guma je fenomenalna! prije nje sam experimentisao sa raznim proizvođačima(Dunlop, Pirelli, Metzeler...) ali sad nemam potrebu da mijenjam proizvođača više.

Prvo guma(2CT) drži fenomenalno po svim vremenskim uslovima, zagrije se brzo i dosta se sporo troši. Vjerujte mi da sam sa jednim setom uspio oko 11000km da pređem, a nije da štedim motor...

Po meni najbolja guma do sad koju sam vozio, sve preporuke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ja sam ljetos imao obicne, stavio nove , za mene, a i za ostale bajkere iz Trebinja, bezveze guma, kliza nenormalno, mozda najgora za R motor, presao sam oko 7000. Posle njih ja stavio Metzeler M5 (kupio ih u Borci) kao da je drugi motor, razlika nebo-zemlja, nisam mogao vjerovati. 0takoje.gif Ostali su isto mijenjali i rekli nikad vise Miselin, bar na R-ove ! 1zdravo.gif

Ja je ne preporucujem ! 1jok.gif

 

Metzeler-sampion.gif, Danlop...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

2 CT fenomenalna guma....imao bas na R-u.... mana sto se brzo trosi......

 

Po meni jedino bolja Metzeler M5 interact.... lezi isto, a traje duze.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja