Jump to content

Moto Zajednica

Zar je moguce da se ovim ljudi bave!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Imao si dosta srece samo oprez na putu je osnova voznje znam da voznja zna da ponese i da se covek opusti to je sasvim normalno ali opet drmi glavom koncetrisi se. Ulje na putu zajebana situacija nikad neznas gde je pogotovo na toj deonici, klosare koji to rade treba optuziti za ubistvo pa u zatvor. Brz oporavak i sretno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Vrcin
  • Motocikl: BMW R65

Uuuu sine...mozete reci da sam zao ili slicno. Ali stavrnooooo bih voleo da nahvatam ove is slep sluzbe dok rade to.

Pa j**o bi im mamu bre u p***u. Mislio sam da vam opisem kako bih ih mucio al necu posto bih promasio temu a i pomislili bi ljudi da sam neki sadista!

 

Uglavnom, pamet u glavu i kad god sumnjate oduzmite gas...tako bar ja radim. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Citam i zelim da sanjam!!! Na sta je sve spreman ljudski um??? Moralne vrednosti vise ne postoje. Tebi zelim brz oporavak, a gvozdje ko gvozdje. Nek si ti ziv i zdrav. Stvarno si me bacio u nedoumicu, da li vise uopste ici dole??? Nemogu da verujem da je neko u stanju i da ubije nekoga, da unesreci mnoge porodice zarad 100-tinak evra. Bolesno i jako morbidno. Mozda je ipak pametnije birati puteve nemagistralne, gde je mnogo manja frekvencija saobracaja. Jednostavno, mozda ce ih mrzeti da cekaju dok neko ne najebe. Ali verujem u ovog sudiju odozgo... Kako posejes, tako pozanjes!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Ove godine po zavrsetku Bajk rok misije, nas cetiri drugara krecemo direktno sa Kosova do Ade Bojane sa planom da kroz Albaniju i Makedoniju odemo na letovanje u Grcku. Sve je licilo na putovanje snova do tunela 27 u kanjonu morace. Posto sam bio poslednji imao sam priliku da gledam, a potom i ucestvujem u karambolu iz kojeg ne znam kako smo izvukli zive glave. Prvi je isao drugar na Drag Star-u 1100, pri ulasku u tunel mu malo proklizava zadnji tocak ali ga izvlaci i prolazi, drugi drug na CBR100F odlazi skroz do bele i tek onda skrece u desno i nestaje u tunelu. Drug ispred mene na Yamahi xj600 koji je takodje sve posmatrao nazalost zbog neiskustva i straha stiska prednju kocnicu(njgove reci`samo sam je dotako`) i automatski gubi kontrolu nad motorom i kliza u suprotnu traku iz koje nailazi punto. Ja gledam i ne verujem, mislio sam da gledam kako mi drug gine, na srecu on u poslednjem trenutku pusta motor koji se zakucava u punta, a on se odbija o vrata istog i nastavlja da se tumba niz tunel. Od sledeceg trenutka sam samo razmisljao kako da izvucem zivu glavu, prasak je bio uzasan, a prizor lomljave jos uzasniji, ja sam samo stegao rucice i trazio prolaz u svom tom haosu. Na nesrecu drugarev motor se odbija od punta tako da mi je preprecio celu traku. Ja udaram u njega i padam. Posto sam stigao da usporim klizam na stranu ali ostajem u svojoj traci.

Epilog: Drugar i ja smo nekim cudom izasli iz svega bez ijedne teze povrede. HVALA BOGU. Drugov motor smo bacili jer ne samo da se dezintegrisao od udara nego se i zapalio,a trebalo nam je vise od deset min. da ubedimo nekog da nam da pp aparat. Na mom motoru je stradao samo kres bar(Drag Star 1100)sto je takodje svojevrsno cudo. Punto je odslepan i cisto sumnjam da ce ga ikada zakrpiti kako treba. Odmah nakon udesa se pojavljuje slep sluzba ,a zatim i policajci. U nasem slucaju nisu bili ni malo korektni. Iako su slikali mrlju od ulja zbog koje je kliznuo drug, sve vreme su bili jako arogantni, a vrhunac je bio odgovor drugu koji im se obratio sa sugestiom da treba da prospu nesto po putu jer ce naici jos motorista, a i iz njegovog motora se takodje prosulo ulje i petnajstak litara goriva i da neko moze da izgubi glavu! na sta mu je pandur odgovorio CITIRAM: "BOLI ME KURAC". Izvinjavam se na ruznoj reci. Na sudu nismo nista bolje prosli. Sudija je rekao da zna da smo mi upravu ali da mi nemamo para da se sudimo sa cnogorskom drzavom i da je najbolje da platimo kaznu i da idemo kuci srecni sto smo izvukli zivu glavu! MOJE PITANJE JE KAKVI SU TO LJUDI I KAKVA JE TO DRZAVA???

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Vidim da nas ima jos koji smo se slupali u tom famoznom tunelu "27".....da je taj tunel u Srbiji ja bih sam u sopstvenoj reziji otisao dole i uradio neka znakovna upozorenja, prvenstveno za motorcikliste, na opasnost koja ih vreba na ulazu.....ukoliko ih gospoda iz slep-sluzbe ne bi poskidala nocu >:(

 

U celoj ovoj prici mi je puno srce sto je preko pet hiljada drugara procitalo ovo, sto ce obratiti paznju, i najiskrenije bi voleo da sam ja poslednji koji se tu slupao....

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Znam koji je tunel u pitanju.

 

Vlado, par stvari mi nije baš jasno. Molim te odgovori jer me jako interesuje ta problematika pošto putevima po crnoj gori godišnje okrenem desetine hiljada km.

 

Ako si siguran da si proklizao na ulju zbog čega nisi tražio da se uradi uvidjaj puta. Ulju nije mesto na putu. Ako je ulje stvarno bilo na putu, trebao si na licu mesta da tražiš uvid u zapisnik. Obaveza pandura je da ti na licu mesta izdeklamuje šta je on video, zatim da od tebe uzme izjavu i sve zajedno predaje nadležnom sudiji. Znači da je neka od procedura tu loše uradjena (u šta lično jako sumnjam) ili je neki deo namerno zaobidjen.

 

Zbog čega sumnjam u proceduru - zima 2009, mislim da je u pitanju sredina februara. Na putu Mojkovac Kolašin u 3.00 ujutro uleteo sam u rupu, procena 40x60 cm dubine 5 cm. Pokrivio sam alu felnu. Na ulazu u Kolašin srećem patrolu, požalim im se na problem i kažem želim da se napravi službena zabilješka o rupi, da mi se izda zapisnik kako bih eventualno mogao naplatiiti štetu. Uradjen zapisnik, data izjava, "zapisnik će biti gotov za 3 dana, pa pokupi to u Kolašinu ili ćemo službeno da pošaljemo" - dolazio sam za 5 dana nazad i pokupio zapisnik. Nakon pet dana rupa je bila ZAKRPLJENA.

 

Ista stvar mi se desila u Herceg Novom kod Kamenara, put prekriven vodom, rupa 20x20 dubine 10 cm, pokrivljena felna, dok sam ja stao, odmah zamnom još jedan auto, nadrkanih matoraca koji nemaju vremena da čekaju, zamenili i nastavili dalje. Došla patrola i to ista ona koja je radila uvidjaj 2007 kada sam se zakucao, napravili službenu zabilješku, poslikali rupu, oštečenja na autu, uzeli izjavu. To se desilo oko 10 ujutro, kada sam se vraćao iz kotora oko 6-7 uveče, rupa je bila napunjena peskom! Znači da je neko radio posao.

 

 

 

Posle suda smo druga ispratili na bus, a nas trojica smo se uputili nazad istim putem za NS. Ne moram da opisujem tempo kojim smo putovali i raspolozenje u drustvu. Ja sam propisno nabio ruke i jedva sam stiskao kvacilo da menjam brzine. Kroz tunel smo prosli bukvalno sa 20km/h, a za 24h od udesa ne da ga nisu posuli nego ga nisu ni oprali jer su se krhotine od udesa videle svugde. Ne secam se da li je i iz punta iscurelo ulje, ali tecnost iz hladnjaka sigurno jeste. Pa jos ulje iz drugovog motora i skoro pun rezervoar goriva i to sto je bio pozar u tunelu(da nisam reka da su bili i vatrogasci) i sve to nije bilo pocisceno kada smo se vracali. Zasto bi vozace trebalo da bude briga ko je kriv za to i u cijoj su nadleznosti putevi, o tome brinu normalne drzave. I sta ti vredi zapisnik kada si stranac(u "bratskoj" drzavi),kada ti sudija prizna da si u pravu, ali ne zeli da te oslobodi krivice, vec ti moras da tuzis "bratsku" nam drzavu da dokazujes svoju nevinost i njenu krivicu i kada ti traze da platis kaznu da bi ti vratili dokumenta. Kada ti u startu kazu da nemas sanse da dobijes tuzbu i da odustanes kao i da slike iz naseg aparata posto smo sve slikali ne mogu biti dokaz. Strasno!!!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ja ne mogu da verujem sta sam upravo procitao?!!!

Ljudi vise nemaju ljudskosti, duse, savesti...

Neka ste vi zivi i zdravi izasli iz ovoga a njih ce vec,

ako su namerno prosuli ulje, stici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Vidim da nas ima jos koji smo se slupali u tom famoznom tunelu "27".....da je taj tunel u Srbiji ja bih sam u sopstvenoj reziji otisao dole i uradio neka znakovna upozorenja, prvenstveno za motorcikliste, na opasnost koja ih vreba na ulazu.....ukoliko ih gospoda iz slep-sluzbe ne bi poskidala nocu >:(

 

U celoj ovoj prici mi je puno srce sto je preko pet hiljada drugara procitalo ovo, sto ce obratiti paznju, i najiskrenije bi voleo da sam ja poslednji koji se tu slupao....

 

 

Prvo bih htio da kazem, da mi je jako zao sto si imao nezgodu, ali izgleda da si u zivotu pravo radio, pa ti se tako i vratilo, na srecu.

 

Takodje, jako mi je zao sto se odje ne po prvi put stvari gledaju selektivno i pljuje po jednoj drzavi, koja je slucajno moja. Izgleda da jedino u Crnoj Gori ima losih puteva, neosvijetljinih tunela, sa pijeskom i uljem. Takodje, izgleda da su tamo jedini losi ljudi, jer, "kakva drzava, takvi i ljudi". Toga nidje nema, cak ni u Sapcu, gdje su u Oktobru mjesecu mom kolegi i drugu uzeli dokumenta i osudili po skracenom postupku zbog obilazanje parkirane kolone na DVIJE SEDMICE ZATVORA.

U svakom slucaju, bez obzira na sve one koji su rekli da u Crnu Goru "nece ni za dz", ni kod nas ni "kod nasih zapadnih susjeda", ja vam svima obecavam (cak i onima koji zaslijepljeni nacionaliznom pa mozda odnmah ne shvate) da ce Crnogorski bajkeri i organizacija "No Limit Bajkers" koja nas okuplja, uciniti sve sto moze da se stvari poprave, po bilo kom pitanju vezanom za motocikliste pocev od tretmana policije, stanja u saobracaju do "Biker Frendly" ponude.

U medjuvremenu, ja cu nastaviti da dolazim u Srbiju i posjecujem svoje drage prijatelje, kakvi god njeni putevi bili, a i ljudi, kojih svuda ima, losih i dobrih.

 

U zdravlje a ti Vlado, da sto prije popravis GS i provozas se dje ti srce pozeli.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Prijatelju, potpuno razumem tvoju ogorcenost posle citanja ovih postova u ovoj temi, ali ipak mislim da si malo pobrkao loncice. Mislim da niko selektivno nije mislio niti na vasu drzavu niti na narod koji zivi tamo. Mislim da niko nije mislio na neosvetljene tunele niti lose puteve. Ovde se govori o bolesnim umovima pojedinih ljudi (kojih nadam se ima u jako velikoj manjini) koji su zarad sacice eura spremni na najnize moguce nemoralne postupke. Ovde se govorilo o svesnom prolivanju ulja u nepreglednim tunelima, gde pri tom, ti umovi nisu sposobni da rezonuju moguce posledice. Ovde se pricalo o ljudima koji su spremni da ubiju nekoga, da zaviju citave porodice u crno, da od dece naprave sirocad ciji roditelji su mozda natrcali na to ulje..;. A zarad cega? 100-tinak evra!!! 1lud.gif....

Niko ovde nije govorio o nacionalizmu, jer taj, koji je u stanju da prolije ulje i peca narednu zrtvu, nije u mogucnosti da zna ko ce naleteti na to ulje!!! Mozda neko iz Srbije, ili iz Bosne, ili Hrvatske ili bilo odakle, ili cak mozda i njegov blizak prijatelj ili rodjak, iz Crne Gore. Ali na zalost, taj nema mozga da razmislja o svim ovim stvarima, U njegovom mozgu je vazno 100 evra 1grr.gif.

Sto se mene licno tice, imate prelepu drzavu, puno prelepih predela koje sam odvozio i koje planiram ponovo da vozim, jedino sto cu debelo razmisljati prilikom odabira marsrute, i u svakom slucaju birati deonice koje su manje opterecene sabracajem, jer su verovatno te deonice manje zanimljive ovom profilu ljudi koje smo spominjali, a naravno ocekujem da kao i do sada budem lepo prihvacen i ugoscen od strane nasih kolega i prijatelja iz CG.

 

Veliki pozdrav goodluck.gif

 

1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

...Toga nidje nema, cak ni u Sapcu, gdje su u Oktobru mjesecu mom kolegi i drugu uzeli dokumenta i osudili po skracenom postupku zbog obilazanje parkirane kolone na DVIJE SEDMICE ZATVORA.

 

 

Није ми баш јасно шта је то "паркирана колона" али нема везе...

 

Pod nasilničkom vožnjom smatra se i:

 

1) kada vozač dva ili više puta prođe svetlosni saobraćajni znak kada mu je tim znakom zabranjen prolaz, ako između dva uzastopna prolaska nije prošlo više od 10 minuta,

 

2) kada vozač izvrši preticanje kolone vozila pri čemu svojim vozilom prelazi ili se kreće po neisprekidanoj uzdužnoj liniji koja razdvaja kolovozne trake po smerovima kretanja.

 

ZAPREĆENA KAZNAkazna zatvora od 30 do 60 dana i 15 KAZNENIH POENA (član 329. stav 1), kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje devet meseci (član 329. stav 3), odnosno - u slučaju izazivanja opasnosti ili prouzrokovanja saobraćajne nezgode - kazna zatvora od 45 do 60 dana i 17 KAZNENIH POENA (član 329. stav 2). Takođe, kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 10 meseci (član 329. stav 3.). Takođe, policijski službenik će privremeno (24 časa) isključiti vozača iz saobraćaja (član 279. stav 1. tačka 8).

 

Још је твој друг и добро прошао...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

...Toga nidje nema, cak ni u Sapcu, gdje su u Oktobru mjesecu mom kolegi i drugu uzeli dokumenta i osudili po skracenom postupku zbog obilazanje parkirane kolone na DVIJE SEDMICE ZATVORA.

 

 

Није ми баш јасно шта је то "паркирана колона" али нема везе...

 

Pod nasilničkom vožnjom smatra se i:

 

1) kada vozač dva ili više puta prođe svetlosni saobraćajni znak kada mu je tim znakom zabranjen prolaz, ako između dva uzastopna prolaska nije prošlo više od 10 minuta,

 

2) kada vozač izvrši preticanje kolone vozila pri čemu svojim vozilom prelazi ili se kreće po neisprekidanoj uzdužnoj liniji koja razdvaja kolovozne trake po smerovima kretanja.

 

ZAPREĆENA KAZNAkazna zatvora od 30 do 60 dana i 15 KAZNENIH POENA (član 329. stav 1), kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje devet meseci (član 329. stav 3), odnosno - u slučaju izazivanja opasnosti ili prouzrokovanja saobraćajne nezgode - kazna zatvora od 45 do 60 dana i 17 KAZNENIH POENA (član 329. stav 2). Takođe, kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje 10 meseci (član 329. stav 3.). Takođe, policijski službenik će privremeno (24 časa) isključiti vozača iz saobraćaja (član 279. stav 1. tačka 8).

 

Још је твој друг и добро прошао...

 

 

Upravo tako, trebali su ga umlatiti direktno na licu mjesta, sta je uopste dolazio tu. :ups:

 

"Oni bez grijeha, neka bace kamen prvi..."

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

zbog obilazanje parkirane kolone na DVIJE SEDMICE ZATVORA.

 

kada vozač izvrši preticanje kolone vozila

ZAPREĆENA KAZNAkazna zatvora od 30 do 60 dana

Још је твој друг и добро прошао...

 

САМО ДВЕ НЕДЕЉЕ ЈЕ ПОЛА НАЈМАЊЕ КАЗНЕ!!!

Upravo tako, trebali su ga umlatiti direktno na licu mjesta, sta je uopste dolazio tu. :ups:

 

"Oni bez grijeha, neka bace kamen prvi..."

 

Тако радите ви у Црној Гори!?

Или само "заборавите" да покупите расуто уље да неко што пре изгуби главу!? Можда чак и ти? Или ти знаш за "кваку" у том тунелу а говеда из Србије - "ко их 'ебе!?"?

 

Не подносим људе који не знају да читају написано а релативно једноставно штиво па им се све мора цртати... Да ли је сад овако подебљано и исечено мало јасније? Никог нисам вређао већ само указао на чињенице у нашем закону...

 

Још нешто:

 

Непознавање прописа (закона) прекршиоца нигде на свету, па ни у овој бедној Србији, не ослобађа кривице!!! Ово ће ти рећи сваки трећеразредни адвокат...

 

Само ми није јасно који је закон у Ц. Г. прекршио покретач теме па је заслужио да погине и за то добије образложење: "БОЛИ МЕ КУРАЦ!!!" !?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Kako neko rece, ta prica oko prosipanja ulja i slep sluzbi, stara je koliko i taj put koji se odje pominje. Ali za sad je to samo prica, jer jos niko nije uhapsen i osudjen zbog toga, a nije da nije bilo prasine oko toga i po novinama i tv, a i policija je radila po tom pitanju. Kako Vlado rece, CUO je za tu pricu, a ovjde su pojedini shvati to zdravo za gotovo kako se to svakodnevno radi po CG. Da je to tacno, bilo bi toga mnogo vise na dionici puta od Podgorice do Budve, dje nije nista manja frekvecija saobracaja. A da li je nekome palo na pamet na kamione, autobuse i auta koja su moji vrsnjaci ili malo mladji (a ja sam mlad kao rosa u podne :) ) cija je dotrajalost i (ne)ispravnost dovela do tog ulja na putu? U toku sezone tuda prolaze na hiljade vozila svaki dan, i neminovno je da se nedje nadju fleke od ulja. Sva odgovornost je na sluzbi za odrzavanje puteva. Ulje na putu nije nesto sto se ne desava svudje. Mislim i da komentari tipa "bratska drzava" i slicno, nisu na mjestu . Cemu navodnici ? Sto je pisac htio time da kaze? Sto se tice sudija, policajaca i putara, i nasi i vasi se mogu preko badnjaka celivati, isti su. I medju jednima i drugim ima dobrih i postenih ljudi ali i fukare i magaradi koji nemaju elemenatarno kucno vaspitanje. Svaki od clanova foruma bi mogao da navede bar jednu neprijatnost koju je dozivio od policije ili suda, bilo u svojoj ili nekoj drugoj drzavi. A ja cu u bratsku (bez navodnika) Srbiju dolazit, bez obzira na pojedine ljude od zakona, koji nemaju elementarne kulture, a mozda i znanja da obavljaju svoj posao. I jos nesto, ja sam za dva mjeseca prosao oko 22 000 km ovim dijelom puta koji pominjete, od Podgorice do kolasina i dalje Mojkovca, Bijelog Polja,....i nijednom ne naidjoh na klizav kolovoz, a nije da sam sporo vozio. E sad, je li to slucajnonst ili ne, ne znam. U svakom slucaju, Vladu zelim da ponovo zajase tog njemca i da uziva.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

^^

Ne ulazeći u ulje, nameru u ovom slučaju, a ni previše u politiku, jedno zaista stoji: Crna Gora, na moju žalost, nama nije bratska država.

 

Ljude doživljavam blisko, kao braću, Crnu Goru čak i volim i divim se njenoj lepoti, ali jednostavno nam nije prijateljka država. Mnogi ovde ne zaboravljaju ponašanje zvanične Crne Gore u poslednjih nekoliko godine, koje, blago rečeno, nije bilo prijateljsko prema Srbiji, naprotiv!

 

Ne znaju svi to da formulišu, ali to ljudi ovde u Srbiji osećaju, pa se eto to i izlije na poneki forum, kroz poneki slučaj, kao npr. ovaj sa tunelom i uljem... Šteta što je tako, ali "bratska CG" zaista ide pod navodnike...

 

Ako je politika, urednici neka brišu...

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

У свом првом посту нисам ништа коментарисао, ниједан пост, никог нисам ничим увредио већ сам нагласио да је возач из Ц. Г. добро прошао јер је најмања запрећена казна 4 недеље затвора а он добио две. Да сам ја направио тај прекршај добио бих 4 недеље само тако!!!

 

А колега са форума ме нагрди због тога к'о нико... Зашто? Зато што није добро прочитао? То је већ његов проблем са читањем...

 

Svaki od clanova foruma bi mogao da navede bar jednu neprijatnost koju je dozivio od policije ili suda, bilo u svojoj ili nekoj drugoj drzavi.

 

Године 1996. враћао сам се са мора и на једном месту које је класична сачекуша (оштра лева кривина иза које је "тунел" од 8-10м мало дужи од мог аудија 100 цц а мало даље је проширење који полицајци користе да зауставе прекршиоце) заустави ме полицајац због неупаљених кратких светала као да сам у тих 15-20 метара до изненадног тунела имао времена да их упалим...

 

Страшно непријатан, надобудан орангутан (кога ова реч вређа баш ме брига) је тада прекшио сва могућа правила о заустављању преркршиоца у саобраћају. Раздрљене униформе, распасан (изгледао је као да га је љубоморни муж управо потерао кроз прозор), без шапке и без таблице за заустављање истрчао је пред мене речим:

"Где летиш пичка ти стринина!!!"

а то што сам на 20-ак метара замало могао да га згазим ником ништа? Дрндао ме је ту 2,5 сата на сунцу са малим дететом од 2 године. Тражио ми је казну у вредности од 90 немачких марака, само не знам зашто? Све ми је живо повадио из аута, тражио је ваљда памет за себе... Казну њему нисам платио већ сам инсистирао да ми напише да свратим у његову станицу да платим тамо директно. Тако је и било. Одвезао сам се 50км у једном правцу да бих га пријавио. Командир је био "релативно" нормалан. Пријавио сам га за вређање и недолично понашање и добио уверење да ће против њега бити предузе те мере јер му то није први пут а да ћу ја бити обавештен о резултату.

 

Мислиш да си ме обавестили о било чему!? Звао сам више пута да питам шта је било али су увек смишљали неке изговоре који вређају интелигенцију нормалног човека тако да сам на крају одустао...

 

Толико о полицији у Ц. Г. ...

А ако бих писао о полицији у Србији то би већ био роман...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super specialist, 5929 postova
  • Lokacija: Šumadija
  • Motocikl: Suzuki GSXR600, Kawasaki ZX10R

Ej dajte ljudi, ne zalećite se bez potrebe. Jbg, kapiram da ljudi mogu biti nezadovoljni šta neko u CG kao političar radi ili kaže o Srbiji, ali ja sam nezadovoljan šta ovi u Srbiji govore i rade. Kolege iz CG reaguju onako kako bih i ja reagovao na nekom CG forumu da vidim da neko napiše "bratska" Srbija. I to sve zato što policija radi ovo ili ono?! Narod bio i ostaje, politički ološ dolazi i prolazi. I tamo i vamo. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Немам ништа против народа у Ц. Г. нити сам то негде рекао. Црногорци су ми драги и имам доста пријатеља Црногораца, но рече човек да напишемо "пријатна" искуства са полицијом... И ето, ја написах и никога нисам вређао (опет) већ само изнео чињенице шта се десило и како...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

^^

Ne ulazeći u ulje, nameru u ovom slučaju, a ni previše u politiku, jedno zaista stoji: Crna Gora, na moju žalost, nama nije bratska država.

 

Ljude doživljavam blisko, kao braću, Crnu Goru čak i volim i divim se njenoj lepoti, ali jednostavno nam nije prijateljka država. Mnogi ovde ne zaboravljaju ponašanje zvanične Crne Gore u poslednjih nekoliko godine, koje, blago rečeno, nije bilo prijateljsko prema Srbiji, naprotiv!

 

Ne znaju svi to da formulišu, ali to ljudi ovde u Srbiji osećaju, pa se eto to i izlije na poneki forum, kroz poneki slučaj, kao npr. ovaj sa tunelom i uljem... Šteta što je tako, ali "bratska CG" zaista ide pod navodnike...

 

Ako je politika, urednici neka brišu...

 

Ovo kao da si rekao na kakvom politickom mitingu, i ako ovo nije parexlenas politicka izjava, onda sam ja nesto propustio. Sr3ck0, ne kazem ja da si ti nesto lose rekao, prepoznace se onaj ko jeste. A takvih iskustava kao sto si ti imao u CG, imamo i mi, sa istom tom nasom policijom. Da ne sirimo pricu i iznosimo pojedinosti, samo bih porucio severianu da ovamo ima i onih koji su nekim drzavljanima bratske Srbije pomogli prilikom privodjenja kod sudije za prekrsaje. Pa se ode kod sudije, pa mu se kaze "ovo mi je rodjak, kum,..iz Kraljeva, mozemo li nesto da ucinimo da se ljeudi ne muce, dosli su na more, daj da mu progledamo kroz prste..." i ako se ne zna ni ko je sto je covjek. Razmisli malo prije nego napises kakvu glupost prijatelju, mani se politike, ako ti to nije osnovni posao i zivis od njega. Ni ja ne pominjem sedmi bataljon devedeseth godina i 1918 godinu, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

@mexiko

 

Sve ok... [ta god bio taj sedmi bataljon...

 

Pitao si kako neko može da napiše "bratska država", prosto CG Srbiji, objektivno nije bratska država, koliko god to bilo bezveze i šteta...

 

Ima Srbija naravno dovoljno svoje gluposti, to stoji... Takođe, jeste ovo skrenulo u politiku, pa se zaustavljam. Malo me žacnulo kada neko posle cele 4 poruke na Forumu u petoj lamentira nad znacima navoda...

 

Naravno, to što si pomogao nekome iz Kraljeva (ako si mislio na sebe) - svaka čast. Očigledno si dobar i solidaran čovek!

 

PS: što se politike kao posla tiče - nasmejao si me :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Ljudi moji govna su svuda govna! Pa do pre par godina su po nekim putevima u Srbiji isti takvi drumski banditi posle krivina ostavljali stene i veliko kamenje, pa kada se neduzan covek naveze i slupa auto, na neki cudan nacin se za 10ak min stvori slep sluzba sa ludackim cenama slepovanja. Na svu srecu mislim da ih je policija pohapsila.

Ljudi su danas svasta u stanju da urade za pisljive novce, toga treba biti svestan.

Ja da budem iskren, izmedju Srbije i CG ne vidim neku razliku, mnogo bahatih i iskompleksiranih ljudi u saobracaju za volanom, u unifirmi, neko blesavo vreme doslo.

Govna su vazda bila govna i govna ce ostati.

Sa druge strane svako ima pravo da se oseca ovako ili onako, ja narod u CG dozovljavam kao bratski, dok kompleksase ne volim da vidim ma odakle da su.

Cinjenica jeste da je zvanicna CG povukla neke poteze koji kod nas ostavljaju gorak ukus, ali takodje je i cinjenica da veliki broj ljudi dole bas o tim pitanjima ima sasvim drugacije misljenje, isto tako mislim da ne moze neka interesna grupa, ma koliko da ih je, srusiti ono sto su nasi preci gradili vekovima.

Svima puno lepih km i ocekujte neocekivano!

Poz!:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Imam obavezu da se ponovo oglasim kao jedan od ljudi koji je nastradao u tunelu 27. sto je i bila glavna tema ako se ne varam!!! Vidim da cu jos na kraju ja ispasti kriv sto sam pao, kao i za to kako su se policajci ophodili prema nama, pa za sud, a naravno i za cinjenicu sto niko ponavljam NIKO od crnogorskih nadleznih nije OCISTIO mesto nesrece i oprao pomenuti tunel. Mozda treba da budem srecan pomenutim tretmanom u "bratskoj nam drzavi". A za pismene, drzava nikad nije bila isto sto i narod. Ne zaboravimo da se polovina stanovnika Crne Gore izjasnjava kao Srbi, a zajednicka istorija je neosporna, ali ja stvarno ne znam kakve to ima veze sa uljem i stanjem na glavnoj saobracajnici koja povezuje Srbiju sa crnogorskim primorijem. DA, svugde ima losih puteva ali mi pricamo o magistrali koja je zila kucavica Crne Gore i kojom prolaze hiljade ljudi, narucito u sezoni. JA se IZVINJAVAM svim clanovima foruma iz Crne Gore koji su se prepoznali u mom pitanju KAKVI SU TO LJUDI I KAKVA JE TO DRZAVA? Jer ja sam mislio na neposredne ucesnike u incidentu i ne zaboravimo predstavnike crnogorske drzave, a ne crnogorskog naroda(pomenuo sam da smo pre nesrece tankali gorivo i bas se lepo ispricali sa nekim ljudima, koji su nam pozeleli i srecan put, sto je lepo i normalno), ali necu da se izvinem crnogorskoj drzavi.

Vidim da nas ima jos koji smo se slupali u tom famoznom tunelu "27".....da je taj tunel u Srbiji ja bih sam u sopstvenoj reziji otisao dole i uradio neka znakovna upozorenja, prvenstveno za motorcikliste, na opasnost koja ih vreba na ulazu.....ukoliko ih gospoda iz slep-sluzbe ne bi poskidala nocu >:(

 

U celoj ovoj prici mi je puno srce sto je preko pet hiljada drugara procitalo ovo, sto ce obratiti paznju, i najiskrenije bi voleo da sam ja poslednji koji se tu slupao....

Mislim da je ovo bio poslednji razuman post u ovoj temi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja