Jump to content

Moto Zajednica

Side cases za Piaggio Beverly 250 (2004 godiste)

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250, Vespa px80

Pozdrav svima, vidim na netu postoje side case-ovi za beva kao moj, a s obzirom da dosta putujem sa motorom, zainteresovan sam ako neko ima i zeleo bi da proda.

 

Takodje, ukoliko eventualno znate gde mogu da se kupe bio bi veoma zahvalan.

 

Evo i fotke cisto da znate na sta mislim.

post-15429-0-24518400-1315575079_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Drugar juri isto to samo za vespu GTS 250. Znam samo da su orginalni skupi ko sam djavo! Ako saznam da je naso negde,javljam ti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250, Vespa px80

Original Piaggio, isti kao oni na slici gore samo crne boje. Sve bravice rade samo su izgrebani poklopci i neko je pokusavao da ih ofarba, tako da im treba sredjivanje.

 

Uzeo sam ih za 130e, u Nemackoj im je cena cca 250-300e + postarina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Razmisljao sam i ja nesto da stavim na mog Burgmana, ovako nesto: 12413.jpg

Vidjao sam i one platnene torbe na skuterima, ne znam koliko li se njima krece cena?

Inace givi side cases su poprilicno skupi, oko 400e su kod nas :staa2: Plus jos sto bih morao i nosace da uzimam ili pravim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250, Vespa px80

Covece, kolio je sirok Burgman sa tim koferima 0namigivanje.gif

 

Givi je preskup, a i nije za beva bas. Imas pllatnene bisage u louis-u, kvalitenije su oko 100e, mozda ti je to jeftinije resenje, lako se montiraju, trake preko sedista.

 

Kod beverly-a je dobro to sto imas fabricki napravljene rupe za srafove od kofera u ramu jer postoje bevovi sa oznakom Beverly GT, koji su u opremi imali side cases, top case i veliki vizir.

Svaki kofer se kaci sa 4 srafa za ram, samo skines zastitnu lajsnu sa strane ispod sedista suvozaca i rupe su tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Sirok je kao kamion :)

 

U pravu si, uzecu platnene bisage, em su jeftinije, em ne moram da se zezam da pravim nosace. Ionako imam brdo prostora ispod sedista i u top case-u. A kad zafali jos malo samo okacim bisage i vozi :zvizduk:

 

Dobro je sto kod Beverly-a imas rupe u ramu, samo nakacis. Pretpostavljam da si dobio i nosace uz kofere?

 

Okaci slike cim ih sredis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Beverly 250, Vespa px80

0takoje.gif

 

 

Ne postoje nosaci za kofere. Imas 4 rupe za srafove na samom koferu.

Oznacio sam na fotki:

eqD2d_bevside.jpg

 

 

 

 

E sad , na ramu imas 4 rupe, rupe se nalaze iza ovih lajsni (tu se nalazi i deo osiguraca na bevu):

KAMjJ_bevside1.jpg

 

 

 

Kad skines lajsne (jedan sraf) u plastici imas rupe do rama. Stavis zabice u njih i mozes da zasfafis.

 

Stvarno brzo i prakticno resenje, bez nosaca.

 

 

Samo da napomenem da postoje 2 vrste kofera za beva, stariji i noviji model. Stariji je isao u opremi za bev 200 GT, a noviji za 250 GT. Ja sam uzeo stariji, koji naravno staje i na beverly 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Cao,

 

moze info gde si nasao te kofere? Oglasi, net...?

Ja nasao ove al' su malo skupi (250eur) + nisu u boji (trebaju mi crni):

 

37605--beverly-500-1.jpg

 

 

I ja bi uzeo za moj BV200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

KoleZa radukin nije nešto aktivan u zadnje vreme. Čuo sam se sa njim. Kofere je kupio od poznanika sasvim slučajno. Cena je bila 130 eura i farbanje 30. Čisto da ne ostaneš zakinut za odgovor. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Njih sam ja na kraju resio da uzmem za mog bugija, bas taj model.

Cekam prolece, da krenu voznje i da zafali prostora, pa cu onda da ih pazarim.

 

Ima li mozda neko ovakve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Dali je dovoljna velicina kofera do 25l? Zadovoljava normalne potrebe...ako moze malo infa o tome,nikada nisam bio u dodiru sa njima,a mozda bi uzeo i sebi nesto,posto planiram da se sa madisonom uputim malo dalje. Pa cisto da znam sta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Bocne,top-case trenutno imam 33l ,sto bi takodje uzeo nesto vece ali me prvenstveno interesuju bocne torbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako misliš na kofere onda je rešenje u koferima Kappa K21. To su najuži bočni koferi a kapaciteta su 21 litar. Ja sam ih montirao na Atlantica pre neki dan. Jedini problem je sama montaža tj nalaženje tački za kačenje nosača kofera. Kod motocikala je to znatno jednostavnije dok kod skutera zna biti prava noćna mora... Konkretno meni je otišao ceo dan kod Sebe na ugradnju bočnih nosača i povišenog nosača za top case a imam izbušen ram i ugrađene zadnje crash barove koje smo iskoristili kao jednu tačku oslonca.

 

Ako pak želiš bočne torbe (bisage) problem montaže takoreći ne postoji. Lako se montiraju i skidaju ali su stvari u njima nezaštićene a i one same se lako kradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz

 

Vozio sam slichne bisage proshel godine ka Umagu , sve je bilo OK dok nisam presah 130 kmh sa navlakama za kishu ..

Jedna se pocepala ...

Problem koji sam dodatno imao je prolaz vode u unutrashnjost bisaga na delu koji nalezhe na motor , taj deo nije bio pokriven zashtitam za kishu i

voda je toko kishe prodrla delimichno u bisage .. Vozhnja po kishi je trajala oko 2 1/2 h ..

 

Ako kishu izuzmemo , vro praktichne bisage , taman da upakujesh pametno ono shto ti treba ...

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Hvala na odgovoru,kofer je bolji definitivno(zbog zastite stvari u njima) dok mi bisage deluju simpaticnije ako mogu tako reci.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Sasvim korisna stvar. Moj prijatelj ih je ugradio prosle nedelje i moram reci da Bev izgleda , pogotovo odpozadi mnogo ozbiljnije. Ipak,ima originalni Bevov kofer , ima sad i originalne side kofere, ali je morao da stavi opet kacigu u moj Givi 46 zajedno s mojom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

slazem se da su bisage npr manje sigurne od bocnih kofera,po pitanju kradje a mozda i po pitanju voznje ,ali su mnog prakticnije za montiranje i za pakovanje stvari nego u bocne kofere.ja imam GIVI bisage ,ne znam od kliko litara su ali znam da mogu da se prosire po potrebi,i ja kada ih nosim ( 1 put do sada) u njih pakujem garderobu a skuplje stvar (aparat,lap top ) uvek ispod sedista ...

po meni u njih treba da se pakuju stvari koje nisu teske a glomazne su npr obuca peskiri i ostalo ..pozdrav pa cemo videti kada krenemo u rumuniju AKO BOG DA ZDRAVLJA sta je najbolje rešenje od svih moguci.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja