Jump to content

Moto Zajednica

Oldtimeri bez papira

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Zastava Promet nije vojska koliko znam :-), sto znaci da si kupio od posrednika.

Ranije se kupovalo direktno na vojnom otpadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Zastava Promet nije vojska koliko znam :-), sto znaci da si kupio od posrednika.

Ranije se kupovalo direktno na vojnom otpadu.

Neka bude tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Paracin / Kragujevac
  • Motocikl: Cagiva Mito 125 Evolution, Jawa 638

@Sr3ck0: Hvala na odgovoru.

Nasa divna birokratija je tu da bi nam zivot ucinila mizernim. Posto ne poznajem nikog "na visokom polozaju", mogu samo da se slikam sa svojim motorom, da ga registrujem ne mogu.

Uradim tehnicki i vozim bez tablice pa kada me nahvataju platim kaznu i tuzim lokalnu policijsku upravu za nadoknadu stete, jer mi nisu dozvolili da registrujem svoj motorcikl. Ali kazna od ~10k RSD kosto skoro koliko i polovna Jawa, tako da je to vrazija rabota.

Ipak cu voziti i dalje Gagivu (Gagiva, sa G, tako pise u saobracajnoj). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pozdrav,

 

Posedujem Jawu TS 350 '89 godiste, odjavljena od strane prvog vlasnika, tablica vracena, koja je prepisana na mene 2006 godine, porez je placen, i posedovao sam staru saobracajnu i potrvrdu o placenom porezu - koje sam nekako zaturio (t.j. predpostavljam da su baceni tokom generalnog sredjivanja stana). Motor kod mene nikada nije registrovan, planirao sam da ga preradim i vozim - medjutim u medjuvremenu sam kupio jos jedan motor, registrovao i njega vozim. Da ne napominjem da sam u MUP-u Paracin imao problema da registrujem i motor za koji sam imao sve uredne papire, jer je neko pogresno upisao slovo u racunar...

 

U skorije vreme imam neopisivu zelju da Jawu vozim, motor je bukvalno "kao nov", ima predjenih oko 7000 km, redovno se pali, i provoza po jedan krug po kraju.

 

Da li znate mozda da li postoji neka mogucnost za vadjenje novih dokumenata?

 

Motor nikada nije bio registrovan na moje ime, ali je preveden i placen porez.

 

U PS Paracin si imao problem? Ne mogu da verujem :lol: :lol: :lol: . Idi izlozi im sta hoces i ako ne mogu da ti pomognu obrati se u PU Jagodina sa istim problemom, mislim ako ti je i jawa bila registrovana u Paracinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

И мене чуди да ти у ПН нису одмах решили проблем, тамо су у општини и суп-у сви најпаметнији :) Тражи везу неку иначе тешко да ћеш ишта да урадиш. Него, ајде кад дођем следећи пут у пн да ми покажеш ту јаву а ја платим пиће:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

i ja sam kupio FALKONE sa vojnog otpada i kad sa otiso da registrujem motor u PS Surdulici su mi trazili da uradim atest motociklu da bih se oni uverili da ga nisam preradjivao..... hteo sam da uradim atest ali preskupo ATEST kosta 27000 din + prva registracija 15000 i odustao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

27000 za atest? Ja sam mislio da je to malo manje...

Jel si se raspitivao na nekim drugom mestima (fakultetima)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Čini mi se da to kod nas radi fakultet u Novom Sadu. Mislim, ali nisam siguran da se KT (kriminalističko tehničkim) pregledom može utvrditi da li je ram prepravljan (po starosti varova) a za drugo neznam. Kao što utvrđuju da li je broj šasije ili motora prekucavan mogli bi da pregledaju i tvoj FALKONE, ali prvo se raspitaj u policiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

i ja sam kupio FALKONE sa vojnog otpada i kad sa otiso da registrujem motor u PS Surdulici su mi trazili da uradim atest motociklu da bih se oni uverili da ga nisam preradjivao..... hteo sam da uradim atest ali preskupo ATEST kosta 27000 din + prva registracija 15000 i odustao

 

A što ti nebi registrovao gucija u nekoj drugoj opštini,na nekog poznatog,gde ne postavljaju glupa i nepotrebna pitanja,i posle ga prepišeš na sebe?

Gomila jako prepravljenih gucija,a i ostalih motora vozi se po putevima bez ikakvih problema,bar za sada,nevidim zašto bi ti imao problem sa serijskim motorom.

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Stari ZOBS kaže da vozilo koje nije registrovano 20godina mora na atest,po novom ne znam kako je :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ja sam registrovao motor koji nije bio registrovan 22 godine,kao i svaki drugi,niko mi ništa extra nije tražio! Ipak,treba imati u vidu da je situacija od supa do supa različita kao da nismo na istoj planeti!

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

U razgovoru sa ljudima koji rade na tehničkom pregledu dobio sam informaciju da vojni motori moraju na atest zbog prepravki koje je vojska radila na njima za vojne potrebe (npr. izbacili su jedno sedište, ugrađena radio stanica itd.) menja se težina motora kao i namena (nije više vojna nego civilna namena). U novom zakonu o saobraćaju nisam našao ništa vezano za starost motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Ma odes na drugi salter i resis problem :takoje:

ili doneses bombonjeru/rakiju :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ja sam pokusao da dobijem papire za dedin motor,adler iz 50 i neke.Odjavljen je bio ali je deda izgubio sabracajnu.Nisam mogao da uradim nista po tom pitanju.posto je navodno arhiva u haosu a deda nije znao staru registraciju.Motor sam prodao i cuo sam da je zavrsio negde u vojvodini...bez papira.Pa sad vidite....

 

da nije ovaj?

Tekst koji želiš

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ja sam registrovao motor koji nije bio registrovan 22 godine,kao i svaki drugi,niko mi ništa extra nije tražio! Ipak,treba imati u vidu da je situacija od supa do supa različita kao da nismo na istoj planeti!

 

Mirko

 

Drugaru su tražili atest za opel gt koji nije bio registrovan od 1978god.Meni za guzzi v35 vojni tražili carinsku deklaraciju :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav,
Kupio sam  starog tomosa T12 sa papirima od motora ali nemam papire od šasije. Kontam da bi mi mogli praviti problem ako me zaustave zbog tih papira. Treba mi savet, pošto nemam iskustva sa motorima, da li je nekako moguće srediti te papire. I da li generalno prave problem oko takvih stvari pošto je motor baš mator i mala je kubikaža u pitanju. Ne znam da li to igra ulogu.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, imam starog tomosa iz 1963 godine sa tablicom, pa me zanima da li nekako mogu da dodjem do papira posto je vlasnik izgubio papire pre nego sto sam kupio motor, a sada ne znam ni da li je vlasnik ziv. Pa me zanima da li pod ovim uslovima postoji neki nacin da dodjem do papira samo pomocu registarske tablice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja