Jump to content

Moto Zajednica

POMOC!!! Kupujem motor!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Odlucio sam da uzmem motor i sad mi treba pomoc, pocetnik sam i nemam ama bas nikakvog prakticnog iskustva sa motorima... Znam milion tehnickih podataka, ali to ponekad nije bas od neke pomoci.

 

TAKO DA ako bi neko mogao da me posavetuje koji bi motor bi mi bio najbolji kao pocetniku, i hteo bih da bude nesto jace od 125cc ti motori mi nikako nisu privlacni a i verovatno bih posle godinu dana ima uzasnu potrebu da ga promenim... :)

 

Svaki savet je dobrodosao.... HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Motor od 125 kubika se i kupuje kao 1. motor. Da ga voziš godinu dana, naučiš sve cake i onda ga prodaš i pazariš nešto veće.

Niko se nije zeznuo startujući moto karijeru na 125 ccm, pa nećeš ni ti.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ma slazem se u potpunosti do skoro sam hteo da uzmem Hondu NSR, ali mi za oko zapao Kawasaki Ninja zxr400, pa se sad nesto mislim o tim vecim motorima, a jel ima neka njinja od 125(sala, ne odgovarajte) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Topla preporuka je da krenes sa 125ccm ... Savladas menjac , vidis malo kako to ide , odvozas sezonu na tome pa ako mislis da si spreman prodaj to i kupi nesto vece ... i naravno polazi za A .... Nisi rekao koliko para imas ali Aprilia RS 125 vrlo opasan motor za tu kubikazu ... Honda NSR isto simpatican motor ...

 

Poslusaj sve savete , razmisli lagano i odluchi ... Mi smo ovde samo da te posavetujemo a ne da te nagovaramo :)

 

Javi sta si odlucio ..

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Moja preporuka ti je Hyosung Comet GT125.

E da, nisi nam rekao sa kojim budzetom raspolazes, to uveliko olaksava izbor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam uzeo 125icu za prvi motor i zavrsava mi sve potrebe po gradu.ide 110km/h trosi 2.5 litre mali je lako upravljiv jednom recju idealan za pocetak a i za stalno ako neces na put sa njime

sad sam dobio zelju da malo putujem pa sam vec odabrao svoj sledeci bike.

Jeste cimanje kupovati manji pa prodavati kad vec znas da ces zeleti veci, ali bolje tako nego da padnes i izlomis se jer si pomislio kako znas da vozis.(znam vise ljudi koji su tako prosli)

cak je ovako i jeftinije jer ako uzmes dobar motor mozes sledece sezone da ga prdas za istu kintu a ako uzmes nesto jace pa padnes cak i da se ne povredias opet ti je skuplje..

ako mislis da ces moci da se kontrolises sa gasom ti uzmi veci odmah ali znaj da je tesko odoleti kad vidis ravan put a motor prede...

dodje ti da ga zavrnes do kraja pa sta bude, e onda bude svasta ali uglavnom nista lepo kad shvatis da je motor jaci i brzi od tebe.

pazi mozes da se izlomis i sa 125icom ali su manje sanse i tolerisace ti neke greske zbog manje brzine i slabijeg ubrzanja

izbor je na tebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja se upravo razmisljam da svoju Yamahu XT125R stavim pod prodajem...

Nije mi frka za lovu a sezona je pri kraju pa ne bi da ga dajem za dz ali ce mi uskoro biti visak jer stize f650gs  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Prvi motor zam zajahao kada sam imao 27 godina (sada mi je 31)

i za to vrijeme imam pod guzicom nekih 14.000 km.

Osim sto sam vozio tudje motore u vlasnistvu sam imao jednog kineza od 125 ccm, a sada imam motor od 500 ccm.

Smatram da imam vozacke kulture (vozim od 18 godine, imam i B i C kategoriju) jer od kada vozim nisam imao nijedan tezi saobracajni udes,

par sitnih cukanja po gradu, ali kod sudije je uvjek ispalo da je drugi bio kriv...

Znaci iz mog ugla:

Da, treba poceti, sa manjim pa polagano na vece. Ogromna vecina nije pametna pa zna odmah kako sve funkcionise.

Svaku gresku manja snaga ce prije oprostiti i bolje ce se nauciti kontroli i ponasanju motora u realnim uslovima saobracaja.

Meni je trebalo manje od pola godine da doznam krajnje mogucnosti mog kineza (dok nisam kupio svoj motor tudje sam vozio samo ,,u kvartu'') i poceo sam ga odvrtati do kraja.

Da je to bilo nesto jace, hm... Iako sam vec imao 29 godina, dakle daleko od usijane glave sa 18.

Ko ne moze priustiti Apriliu RS 125 (skupa je) neka je ne kupuje, ima i jeftinijih 125-ica...

Mene nije bilo blam da se vozim na Qingqiju, uzivao sam u svakom predjenom kilometru, i ucio ucio ucio...

Ja sam sam se mojim kinezom prosle zime uputio u planine gdje je bilo snijega,

svako proklizavanje sam uspio iskontrolistai iako sam poprilicno neiskusan. Zasto? zato sto je to 10 KS.

Zasto sam isao u planine, da se malo upoznam sa ciklistikom i kako se ona ponasa po ledu.

Misljenja sam da onaj koji hoce nesto da nauci neka pocne sa necim slabijim, jer se greske oprastaju.

Moguce, ako sa ovim motorom naletim na led da cu se snaci iz iskustva koje mi je pruzila 125-ica.

 

ja sada uzivam u 500 ccm i 45 KS, i dalje tvrdim da se vrjednost motara mjeri u kolicini osmjeha koji izazove, a ne ubrzanjem, max. brzinom...

Jos uvjek ucim i ne smtram se dobrim vozacem, iako sam samo tokom Jula mjeseca napravio oko 2.100 km npr (sedmina moje ukupne kilometraze)

 

Ko hoce da uci i nauci neka pocne sa slabijim, nesto ne vjerujem u te price o rodjenim i naucenim odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ja kao papagaj.... Probaj se u kategoriji 1cil. Endura kao npr: XT-600, KLR-650, KLE-500(2 cil.), NX-650 Dominator i sl... Svi su tu na oko 40ks, i totalno su user-friendly, što se troškova tiče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Uh hvala, nisam ocekivao da ce mi  ovoliio vas izaci u susret. Sudeci po vasim odgovorima pada u vodu moja ideja o zx6r, ali cisto radoznalosti radi za koliko moze da se uzme ova masina koja  je 2000, 01, 02... 

 

Ona Aprilia RS 125 iz 2007 mi je bas do JAJA samo me cena kod nas interesuje ako zna neko, deluje mi skupo...??

 

I da konacno da ne smaram vise sta mislite o Hondi varadero 125 i za koliko ona moze da se nadje kod nas

 

Opet hvala i obecavam da cu da smaram samo jos malo :)  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

... pada u vodu moja ideja o zx6r...

Tu ideju odma zabatali jer ti se takve ideje u 90% slucajeva zavrsavaju isto...Padom!Ako nemas mnogo love moj savet Hyosung GT250 (ako volis naked) ili GTR250 (ako si za R).Razlika u ceni veoma mala, potpuno isti motori, samo sto R ima full oklope...250 ccm, cetvorotaktni, nije ti prejak za pocetak sigurno a i nece domacinski da te ošine po dzepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Od 125,preko 250,docicemo do toga da ti je i 600cc slabo :).I ja bih ti preporucio da krenes sa 125,to je najispravniji nacin..drzace te do kraja ove,i mozda celu sledecu sezonu,napravi 5000km(ili jace),pa teraj dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Cetvorotaktni od 250 ccm mu sigurno nije prejak jer RS125 ima 34 konja a GTR 250 30 ks, a izgleda sasvim pristojno.

Tl8OR_hyosunggt250r06bd5.th.jpg

A stoji i ona Dex-ova opcija sa KLE npr.Nekih 40 ks iako ima 500 ccm a veoma user-frendly motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ja imam apriliju RS 125 2006 godiste,isti model kao i 2007,kosta sad oko 4800.Jeste 125-ica za pocetnike,ali nije sto je moj,ovaj motor sa svojih 30-ak konja je ludilo.ide oko 170 Km/h,a to i nije mbas mala brzina,odlican je u krivinama,ide tacno u onoj putanji koju zacrtas,nema nikakvog korigovanja putanje,znaci savrsen ;)...i da bolje pocni s necim slabijim od ZX6R ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

Cetvorotaktni od 250 ccm mu sigurno nije prejak jer RS125 ima 34 konja a GTR 250 30 ks, a izgleda sasvim pristojno.

vRNAk_hyosunggt250r06bd5.th.jpg

A stoji i ona Dex-ova opcija sa KLE npr.Nekih 40 ks iako ima 500 ccm a veoma user-frendly motocikl.

 

Kolika je cena ovog novog GTR-a 250ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Enduraca, nesto sa jednim klipom i 350-650ccm.

Neki KLR, XT ili NX Dominator.

Ume da oprosti razne greske, ide vise nego dobro, malo trosi, lako za odrzavanje a podnosi i sve laganije padove.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

to X3M: www.kart-in.net - na ovom sajtu imas cene hyosung motora,ja mislim da je vise od 3 500 eura.a sto se tice motora za pocetnike meni mz etz 251(250ccm) sasvim odgovara,a verujem da i hyosung (125 ili 250) ide sasvim pristojno za pocetnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Pocni od 125-ice ili kao ja electronic 90, u pocetku sam se kajao sto sam kupio jer sam za iste pare mogo da kupim jaci... na kraju sam uvideo da sam bio u pravu i da bi poginuo sa jacim motorom, nekoliko puta sam ulicao u raskrsnicu ili krivinu velikom brzinom, nisam stigao da usporim a kamoli zakocim, pa sam vozio po travnjacima i trotoarima......

 

Sto se samog motora tice razmisli kakav oces, idi sa nekim ko se razume, neka proba motor, ako dobro ide, proveris papire, brojeve na motoru, ako je sve u redu pazari i uzivaj...

 

A kasnije kad steknes iskustvo znaces sta i kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: beograd

imao sam iste dileme prosle godine. nikad ranije nisam vozio motor. trazio savete po forumima i netu i na kraju se odlucio i kupio novu yamahu xg 250 tricker. na njoj sam pravio svoje prve korake. ja sam prezadovoljan motorom i nacinom kako sam ga savladao. posto nikada nisam nista drugo vozio ne znam dal je motor super ili sam ja talenat. sad je vec prodajem jer zelim nesto jace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: SV
  • Motocikl: Bandit 600

e ovako.moj ti je savet da odmah uzmes nesto od 500 ccm,jer ces vrlo brzo(nece ni proci cela sezona)hteti da usednes na nesto jace.e tu onda dolazi sledece:posto vec imas 125 kuba,dajes oglas za prodaju istog.ljudi se javljaju,ali im ne odgovara cena za koju hoces da ga prodas.ti,posto zarko zelis da da se "ratosiljas" prevazidjene masine,spustas cenu u nedogled(bez obzira na kvalitet motora)i na kraju ga prodajes izgubivsi 300-400 zelembaca.ucis napamet oglase po netu i raznim novinama,i nakraju nailazis na ono sto ti odgovara,ali ti sad fali onih 300-400 zelenih.dovijas se na razne nacine i na kraju postajes vlasnik "jake masine".

nije vredno zivaca,veruj mi.zato,ako mozes da kontrolises zglob desne ruke,koji ce ti usto sacuvati glavu,moja ti je preporuka 500 ccm.

srednja klasa,jeftino odrzavanje,registracija prihvatljiva,a uzivanje...da i ne pricam o tome...mozes da ga vozis 50 na sat-u gradu,i da peglas auto-put brzinom od 140 bez opterecenja.

nadam se da ce ti ovo pomoci bar malo u odluci

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Branichevac, znas za moje iskustvo. Mozda covek, kao sto ni ja nisam umeo, nece moci da 'kontrolise zglob desne ruke', a vozice masinu koja nije ni slaba, ni lagana, i imace problem, ili ce saznati da ima problem na tezi nacin. Pa ce onda morati sa konja na magarca, kao i ja. Najbezbednija je varijanta sa manjeg na vece, definitivno, mene sa mojih 35 godina nije bilo sramota ni da se popnem na ATX-a i vozim nedelju dana, pre nego sto sam presao na 150ccm, poucen sopstvenim losim iskustvom. I jos uvek se ne osecam spremnim za jace od ovoga, 150ccm je za sada, i verovatno do kraja sezone, sasvim dovoljno, a BMW stoji u garazi bezveze (i njemu pada vrednost, to je sasvim sigurno, mozda i vise nego manjim motociklima). Kupovina manjeg motora za pocetnika je dobra varijanta definitivno, bolje da stedi na rebrima, nego na parama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja