Jump to content

Photo

Komplet prve pomoci

• Please log in to reply
302 odgovora u ovoj temi

#1 mjoe

mjoe

Svrati ponekad

• Members
  • Pip
  • Broj Postova: 268
  • Član od: 02 Apr 2008
  • LokacijaNBG
  • Motor:CB 600 F

Napisao 04 September 2011 - 13:45 PM

Da li neko moze da mi kaze gde najpovoljnije u Beogradu mogu da kupim novi komplet za prvu pomoc koji je od 18 septembra obavezan (od 1 oktobra kaznjavaju) i koliko kosta. Potreban mi je i za motocikl i za auto. Takodje me zanima kako ide oko dopunjavanja kompleta ako nesto iz njega iskoristimo. Da li moze da se ubaci to sto je potroseno ili mora da se kuluje nov. Unapred hvala.
  • 0
četiri točka je dva točka više nego što treba

#2 misko_kolo

misko_kolo

Nadrkani komšija

• Members
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2699
  • Član od: 26 Oct 2008
  • LokacijaĐeram
  • Motor:biće opet, jednog dana

Napisao 04 September 2011 - 13:49 PM

Цене су (скоро) свуда исте, може да се допуњава, али је рок трајања (мислим) три године.
  • 0
Njutn laže, lake padaju brže!

#3 Lug

Lug

Drug član

• Members
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2440
  • Član od: 31 Oct 2010
  • LokacijaNBG
  • Motor:SUZUKATI SV650N

Napisao 04 September 2011 - 14:23 PM

u jednoj drugoj temi, na ovom forumu, neko je pomenuo neku kinesku već od 1500din, mislim u metrou..
  • 0
"Mi zamišljamo društvo jednakih, koji u svojoj sredini ne dozvoljavaju nikakvu prinudu i, iako nema prinude, nimalo se ne bojimo da bi u društvu jednakih postupci pojedinih članova štetni za društvo mogli da dobiju opasne razmere. Društvo slobodnih i jednakih ljudi umeće da se zaštiti od takvih postupaka bolje nego naše moderne države koje nalažu da društvenu moralnost štite policija, špijuni, zatvori (univerziteti kriminala), tamničari, krvnici i sudovi. Ono će prvenstveno moći da predupredi mogućnost protivdruštvenih postupaka."

#4 El Muerte

El Muerte

Zainteresovan

• Members
  • PipPip
  • Broj Postova: 550
  • Član od: 22 Aug 2008
  • LokacijaNovi Sad
  • Motor:XV 250

Napisao 04 September 2011 - 14:39 PM

U Novom Sadu u tamo kod zone u Tempu....sam video najvecu glupost :
Prva pomoc za automobile 1600 din, a za motore 2200 din !!!! :lud:
  • 0
"I Am so Clever That Sometimes I Don't Understand a Single Word of What I Am Saying"
-Oscar Wilde-

#5 Zeka Peka i drugari

Zeka Peka i drugari

veseli stomatolog

• Members
  • PipPip
  • Broj Postova: 958
  • Član od: 05 Jun 2011
  • LokacijaBeograd
  • Motor:dl 650

Napisao 04 September 2011 - 15:26 PM

evo sta sam ja nasao ovih dana..ovo prvo mi je sumnjivo, a drugo je komplet B....
http://www.kudaukupo...a-2908-18092011
  • 0
Posted Image

#6 lalajko

lalajko

Teoreticar ...

• Administratori
  • Broj Postova: 17256
  • Član od: 28 Sep 2006
  • LokacijaLazarevac
  • Motor:BMW R 1100GS

Napisao 04 September 2011 - 16:10 PM

Da ponovim ono sto sam napisao u drugoj temi: u DIS-ovim prodavnicama imate paket Prve pomoci za 1250 dinara.

#7 japanx

japanx

Drug član

• Members
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1002
  • Član od: 04 Aug 2009
  • LokacijaBeograd

Napisao 04 September 2011 - 16:20 PM

za motocikl ili za automobil?
  • 0

#8 lalajko

lalajko

Teoreticar ...

• Administratori
  • Broj Postova: 17256
  • Član od: 28 Sep 2006
  • LokacijaLazarevac
  • Motor:BMW R 1100GS

Napisao 04 September 2011 - 16:22 PM

Hm... za automobil valjda, kutija je pogolema :)

#9 japanx

japanx

Drug član

• Members
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1002
  • Član od: 04 Aug 2009
  • LokacijaBeograd

Napisao 04 September 2011 - 16:43 PM

Pa nije isto.. Nama ce traziti male prve pomoci takozvane A komplete
  • 0

#10 Mikulanac

Mikulanac

nocni cuvar

• BJB Novinari
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 3164
  • Član od: 13 Oct 2008
  • LokacijaWhite City / White Water
  • Motor:Yamaha nouvo elegance

Napisao 04 September 2011 - 17:36 PM

Nisu normalni sa cenama definitivno. Naterace ljude da prenose prvu pomoc iz kola na motor u zavisnosti sta voze. Ili ce pak biti razlicite pa nece moci da se kombinuje ! Sledece je da se i prva pomoc registruje na vozilo kome pripada... tuga!
  • 2
www.adventureride.rs

#11 Lug

Lug

Drug član

• Members
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2440
  • Član od: 31 Oct 2010
  • LokacijaNBG
  • Motor:SUZUKATI SV650N

Napisao 04 September 2011 - 18:34 PM

kad je cilj čuvanje zdravlja i povećanje bezbednosti raje, da je sreće da uvedu i obavezno nošenje prve pomoći za potpuno sve učesnike u saobraćaju. svakako i za pešake, a pešak si čim izađeš iz kuće, stana, njive..,a u cilju poštovanja propisa, propratiti ga i odgovarajućim kaznenim odredbama. prost primer, sneg led, zimsko vreme, kreneš na poso..na putu do npr. bus stanice, padneš i povrediš se..oguljotine, nos, ovo-ono,..uganuće itd. ALI IMAŠ PRVU POMOĆ! ukazuješ pomoć, sebi, (može i drugo lice), ali bitno je da si SPREMAN. dobra stvar, je što nisi smaro službu, macura te neće imati u statistici, i smanjio si gužvu u saobraćaju.

jer praktično, za slučajeve kada će nam trebati prva pomoć iz vozila, skoro svaki od tih se može doživeti i kad idem peške. osim što ne znam koliko brzo mogu da trčim pa da tom brzinom, npr. olupam neku čvrstu prepreku.

i ne znam zbog čega sam ovo počeo da pišem :stabre:

• 9
"Mi zamišljamo društvo jednakih, koji u svojoj sredini ne dozvoljavaju nikakvu prinudu i, iako nema prinude, nimalo se ne bojimo da bi u društvu jednakih postupci pojedinih članova štetni za društvo mogli da dobiju opasne razmere. Društvo slobodnih i jednakih ljudi umeće da se zaštiti od takvih postupaka bolje nego naše moderne države koje nalažu da društvenu moralnost štite policija, špijuni, zatvori (univerziteti kriminala), tamničari, krvnici i sudovi. Ono će prvenstveno moći da predupredi mogućnost protivdruštvenih postupaka."

#12 aca-pn

aca-pn

Enduraš

• Members
  • PipPipPipPip
  • Broj Postova: 7519
  • Član od: 01 May 2006
  • LokacijaParacin
  • Motor:DRZ400S

Napisao 04 September 2011 - 20:08 PM

Nisu normalni sa cenama definitivno. Naterace ljude da prenose prvu pomoc iz kola na motor u zavisnosti sta voze. Ili ce pak biti razlicite pa nece moci da se kombinuje ! Sledece je da se i prva pomoc registruje na vozilo kome pripada... tuga!

E pa ne moze i na to su mislili, drugacija je prva pomoc za automobile, a drugacija za motore, valjda zato sto posekotina dobijena u automobilu nije ista kao posekotina posle pada sa motora. Tako da cemo morati da kupujemo oba kompleta.
  • 1

#13 Velja2w

Velja2w

Svrati ponekad

• Members
  • Pip
  • Broj Postova: 198
  • Član od: 08 Apr 2010
  • LokacijaPančevo
  • Motor:Aprilia Pegaso 650

Napisao 04 September 2011 - 20:36 PM

Možda bi se isplatilo da se kupi posebno sve što treba da ide u komplet,u principu bitno je da imaš sve što je navedeno... Jel neko bacio na papir koliko bi izašlo kinte da se tako kupi?
  • 0
Što volim,to i radim.

#14 Peki

Peki

Braćala...

• Members
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 4155
  • Član od: 06 Mar 2006
  • LokacijaBeograd, Lion
  • Motor:Honda CB750F 1981

Napisao 04 September 2011 - 20:40 PM

LOPOVSKA DRŽAVA <_<

sva sreća da burazer nekog ministra ne prodaje rentgen aparate jer bi u tom slučaju verovatno i oni ušli u komplet 1. pomoći :neznam:

prva pomoć sa DIN standardom u luisu košta 9-10 eur a kod nas tričavih 22 :nanana:
  • 3
Posted Image
www.bikepics.com/members/peki/81cb750

#15 mjoe

mjoe

Svrati ponekad

• Members
  • Pip
  • Broj Postova: 268
  • Član od: 02 Apr 2008
  • LokacijaNBG
  • Motor:CB 600 F

Napisao 04 September 2011 - 23:01 PM

Da ponovim ono sto sam napisao u drugoj temi: u DIS-ovim prodavnicama imate paket Prve pomoci za 1250 dinara.

Nisam u toku, koje su to DIS-ove prodavnice? I kako je razlika u ceni tako velika? Ili taj paket nema sve sto treba ili su ovi ostali lopovi!
  • 0
četiri točka je dva točka više nego što treba

#16 acim

acim

Ne silazi

• Members
  • PipPipPipPip
  • Broj Postova: 9355
  • Član od: 03 Jun 2007
  • LokacijaMinhen
  • Motor:K1300R

Napisao 04 September 2011 - 23:03 PM

DIS iz Krnjeva, lanac supermarketa, radi na teritoriji Smedereva, Velike Plane i šire.
  • 0

#17 Nele11

Nele11

Svrati ponekad

• Members
  • Pip
  • Broj Postova: 364
  • Član od: 22 Dec 2010
  • LokacijaPozarevac
  • Motor:trenutno imam samo auto

Napisao 04 September 2011 - 23:25 PM

a jel taj paket ok ili?
  • 0

#18 acim

acim

Ne silazi

• Members
  • PipPipPipPip
  • LokacijaMinhen

Napisao 04 September 2011 - 23:30 PM

Hajde da i ja ponovim post u ovoj temi.

Odobrenje za stavljanje u promet Agencije za lekove i medicinska sredstva Srbije imaju kompleti za prvu pomoć proizvođača Karan ko., Beograd, Galenika a. d., Beograd, MBS Tehno d. o. o., Beograd, Mediteks AD, Stepanovićevo, Predstavništvo TOSAMA d. d., Beograd, Altios d. o. o., Beograd i Evropa lek d. o. o., Beograd – objasnio je Tucović, dodavši da su pakovanja kompleta za prvu pomoć ovih proizvođača obeležena oznakom standarda SRPS Z.B2.001.

Više o tome ovde.
  • 0

#19 Dukagss

Dukagss

○○○○○○○○○○

• Members
  • Pip
  • Broj Postova: 258
  • Član od: 17 Aug 2011
  • Motor:Honda CBR 600 Ф

Napisao 04 September 2011 - 23:36 PM

Možda bi se isplatilo da se kupi posebno sve što treba da ide u komplet,u principu bitno je da imaš sve što je navedeno... Jel neko bacio na papir koliko bi izašlo kinte da se tako kupi?

Ne vredi - ja i sada imam sve sto ide u taj novi komplet po spisku (dokupio) ali nemam kutiju i kako rekoše ne važi se - ima da kupiš i novu kutiju sa onim odštampanim SRPS.. za auto i za motor =......din?.
"šta reći a ne zaplakati"!? "#%@$...
  • 0

#20 acim

acim

Ne silazi

• Members
  • PipPipPipPip
  • LokacijaMinhen

Napisao 05 September 2011 - 00:47 AM