Jump to content

Moto Zajednica

MZ & Jawa Skup

Da li ste za MZ & Jawa zajednicki skup  

46 članova je glasalo

  1. 1. Da li ste za MZ & Jawa zajednicki skup

    • Da
      43
    • Ne
      2
    • Mozda
      1


Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ma opušteno, što bi rekli mlađi :takoje:

 

Bitno je da se družimo :moto3: Ja sam tako jednom zapalio sa Voždovca do Ralje biciklom, sa sve bojama na leđima.

 

Kad sam u Malom Prnjavoru stao u kafanu sa drugarima, nisu mogli da veruju a ja im kažem 'Dva točka su dva točka' :D:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vujo, bas zbog stresa i pritiska bi trebalo da sednes malo na motor, provozas se i opustis malo. Evo, ako se utrefi, ja krenem iz N. Sada, nadjemo se u Beogradu, ponesem aparat za merenje pritiska, izmerim ti pritisak pre voznje, a onda jos jednom kad dodjemo u Belu Reku. Garantovano da ce ti pritisak biti manji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ma opušteno, što bi rekli mlađi :takoje:

 

Bitno je da se družimo :moto3: Ja sam tako jednom zapalio sa Voždovca do Ralje biciklom, sa sve bojama na leđima.

 

Kad sam u Malom Prnjavoru stao u kafanu sa drugarima, nisu mogli da veruju a ja im kažem 'Dva točka su dva točka' :D:cirka1:

Nesto slicno se desilo i mom drugaru.

Seo na motor i provozao se do LJubiceva,tamo sreo drugara na biciklu koji mu je zatrazio motor na jedan krug. I tako se oni zamene ali ovaj prvi zadrzi na sebi svu opremu i biciklom ode u kafanu sa kacigom ,jaknom,rukavicama. Parkira bicikl, sedne u bastu i onda primeti cudne poglede posetilaca kafane i konobara !!! :klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

vujo to nije sala veliki pritisak pogotovo onaj nizu sto kazes da je 147 to je srcani to nije dobro trebao bi vise da setas dijetu da drzis i proci ce za nekih 2 do tri godine neces vise imati te probleme, to znam je imam jednog prijatelja ovde koji takode zivi tako sa velikim pritiskom jos veci od tvoga sa dietom i setnjom je to otislo polako ali sigurno, nemozes to sad rukom odneti ako pijes tablete, nesmes da se nerviras to je najbolji lek

Nema teorije da dođem. :(:(:(:(:(:(

 

Selim se, napravio sam krš u dva stana i sada dalje nema, moram da završim sa tim. Što je još gore zdravlje mi ne valja a to nisam očekivao.

 

Pre neki dan Vule je uzeo aparat za pritisak pa smo se zezali sa njim. Međutim zezanja nema, pokazao je 200 sa 147. Nakon toga otišao sam u Urgentni jer su mi telefonom lekari iz Hitne pomoći rekli da je neizvesno da li ću dobiti šlog ili infarkt ali jedno od ta dva obavezno.

 

Što je još gore meni nije ništa, osećam se kao i obično što znači da ja to dugo vučem i da sam se ceo adaptirao na takvo stanje.

 

OK, izbacim so, izbacim kiselu vodu, izbacim kafu... i ništa, blago poboljšanje ali je i dalje visok.

 

I sad sa tim visokim pritiskom treba da cimam ovaj ostatak stvari. Sedim u kolima po ceo dan na 50 stepeni jer moram, šta ću, od toga živim.

 

Od tog početnog osećaja da mi nije ništa stigao sam do neviđene panike: svaki čas mi se vrti u glavi, brzo slabim i lako se umaram, posle jela moram da se srušim u krevet, nemogu drugačije, telo ne sluša.

 

A kao to nije problem rešiti, piješ lekove ceo život i OK, stvar se drži pod kontrolom.

 

E, nemam nameru da pijem lekove ceo život od 40. godine života. Ma nikako, na to me ništa neće naterati. Ili sam zdrav i normalan kao sav ostali svet ili neka idem u pizdu lepu materinu takav kljakav.

 

To što imam dvoje dece tera me da opet uradim analize i da se vidi šta dalje inače da sam samo ja u pitanju NI PO KOJU CENU NE BIH OTIŠAO TAMO PONOVO.

 

Da se ne zamaram a treba da se preselim. Da se ne izlažem opterećenju po visokoj temperaturi a vozim po ceo dan na ovoj vrućinštini. Da jedem bljutavo i bezukusno. Da kafu mirišem izdaleka. Da zaboravim na alkohol u bilo kom obliku i to trajno. Kiselu vodu nikako da ne pijem, pa šta koji kurac da pijem kad sam po ceo dan u kolima, znojim se, popijem oko 3 litre tečnosti. Probao sam onu gadost od Rose, stvarno je za bolesne.

 

Stvarno neznam šta ću ali da pijem neke lekove i narednih 40 godina ne pada mi na pamet.

 

Možda bi trebao da budem zabrinut ili uplašen ali ne, besan sam do poslednjeg atoma svog bića. Nisam ni pola uradio od onoga što sam u životu naumio i sad da me kljukaju lekovima, naprave invalida...

 

Bolje bre da se drogiram "ostatak života" nego da brojim zrnca soli i nosam tablete po džepovima.

 

Nego deca su tu, moram da trajem.

 

O živote, jebem li te!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Vujo gruvaj Aspirine ( Bayer-ove ) , oni su obicno napravljeni na bazi jednog specificnog zmijskog otrova tako da efikasno rastvaraju razne unutrasnje naslage u krvnim sudovima , kada se tako krvni sudovi prociste specificni pritisak opada jer pumpa ( srce ) napumpava krv u sire vodove ( krvotok ) mnogo lakse ( normalno ) . Beli lukac isto ima pozitivnog uticaja ponekad , Limun isto gruvaj obavezno u svim oblicima sto vise , limunada , itd , svaki dan izjutra na goli stomak jer ima vitamin C koji isto efikasno prociscuje krvne sudove .

 

I bez nepotrebnog nerviranja, samo budi cool !!! 0takoje.gif

 

 

Eh da , dosao bih na skup MZ i Jawi svakako da se licno upoznam sa kolegama sa ovoj sajta ali mi je MZ neregistrovan odavno a i skoro nece ni biti , tako da za sada... 1neznam.gif.

 

Poz Svima !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Docicu na skup brace po taktovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

jes da tema ode u tri lepe ali ovo je vaznije:

 

brate vujo, prvo da te obavastim da je prosla nedelja bila VEOMA jebana sto se tice zdravlja, pa nemoj da se cudis sto si i ti pao. 80% nas profesora se osecalo lose, ja u petak nisam mogo da drzim cas, napustio sam ga i otiso u zbornicu. dobar deo dece je bio jako lose. pride, tebe je stigla i svakodnevna dehidracija a i taj stres oko selidbe (samo onaj ko se nije selio ne zna o cemu pricas). znam da je najlakse reci oladi malo pored svih obaveza i stresova koje imas, ali nesto moras da preduzmes definitivno. nesto kontam, moguce je da te je i onaj put malo iscrpeo pa je organizam reagovao tako, a ti sa motora pravo u taxi. ja bi ti preporucio da ako ikako mozes posle selidbe uhvatis neko bolovanje ili vec kako se prozvalo od jedno nedelju dana za pasivni odmor (iliti po srpski legarevic :zvizduk: ) kako bi se organizam bar malo povratio. pitanje je da li je i to dovoljno. sa druge strane, pomiri se sa tim tabletama i teraj dalje. moj deda je pio lekove od 1939. pa umro 2005. u 91. godini. prema tome... :takoje:

 

na zalost nikako ne mogu da dodjem, em sam osto bez filera, em imam guzvu neku ovde... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

:cirka1:

Nesto slicno se desilo i mom drugaru.

Seo na motor i provozao se do LJubiceva,tamo sreo drugara na biciklu koji mu je zatrazio motor na jedan krug. I tako se oni zamene ali ovaj prvi zadrzi na sebi svu opremu i biciklom ode u kafanu sa kacigom ,jaknom,rukavicama. Parkira bicikl, sedne u bastu i onda primeti cudne poglede posetilaca kafane i konobara !!! :klovn:

 

:jee3::jee3::jee3:lepo sam se nasmejao, to je trebalo videti :BJB3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Brate, ne znam šta da ti kažem, trulo je bez stare ekipe <_<

N'o, šta je, tu je, sledeće godine ima da napravimo jedno pravo, ozbiljno okupljanje, ovo je zezancija :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Plavo su mesta dočeka, ko ne ume ili ne može da nađe lokaciju.

Žuto skretanje za Ripanj je u podnožju Avale.

Žuto skretanje za Vrčin takođe, samo 5.5km dalje.

Ko ume da se snađe do centra Ripnja, možemo i tu da ga pokupimo.

 

Ja ću biti na licino mesto kod jezera od 10-11h u nedelju prepodne, sa Andrejom i još nekima koji učestvuju u organizaciji.

 

lord 061-6-299-288

Andreja 064-577-2-995

 

@ko dolazi sa AP sa isključenjem na Bubanj potok - kad prođe Bubanj i izbije na Avalski kod 1000 Ruža, potera levo ka Mladenovcu i kad stigne pod Avalu samo prati mapu i gornje objašnjenje.

 

 

 

 

lpN7C_belareka.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Dobro, ajde samo napisite je li okupljanje u Subotu ili i Nedelju. Prvo ste spominjali 24 i 25. a sada da ce te biti tamo u Nedelju.

Molim za tacan ( i konacan )datum okupljanja :BJB-jawa::MZ:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Dobro, ajde samo napisite je li okupljanje u Subotu ili i Nedelju. Prvo ste spominjali 24 i 25. a sada da ce te biti tamo u Nedelju.

Molim za tacan ( i konacan )datum okupljanja :BJB-jawa::MZ:

 

25.. ;)1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja