Jump to content

Moto Zajednica

KTM nece u ler

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Imao sam taj problem i na LC4, sad se pojavio i na 525EXC: jedini nacin da ga u voznji izbacim na ler je dok jos ide, ako stanem (a motor radi) nema teorije. Na terenu jos i nekako, ali na semaforima pizdim dok drzim kvacilo. Ne znam da li je u pitanju mehanika/podesavanje ili mozda neodgovarajuce ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Stvarno ne znam kako je na KTM-u ali meni je na najobičnije dotezanje sajle kvačila rešilo problem lera (Honda)... Probaj da dotegneš sajlu, ništa ne košta... Simptomi su bili u dlaku isti kao što opisuješ i ludeo sam neopisivo jedno mesec dana - dva puta sam ulje promenio u tih mesec dana budući u tripu da ulje ne valja... Svako naglo kočenje u gradu kada nisam stizao da ga u vožnji izšaltam na dole do lera svodilo se na pizdenje neopisivo, kretanje iz druge-treće i slična sranja... Na kraju dotegnem sajlu i sve ko rukom odneseno. Menjač ko puter. Došlo mi da zalepim magareće uši na kacigu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

a da ti nisu mnogo krytw cizme? :) bez zezanja ja sam imao taj problem dok nisam navikao

Probao i u patikama-ne ide. Kvacilo je hidraulicno, probacu i to pre promene ulja. Hvala ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako je hidraulično, to donekle menja stvar mada je suština ista - najverovatnije ne potiskuje dovoljno korpu da bi se lamele kako treba odvojile. U principu, kao i na kočnicama, treba proveriti nivo i stanje hidrulične tečnosti, ispustiti eventualni vazduh, proveriti gumice itd.

 

E sad, konkretno za 525 EXC, na netu sam našao da se isti simptomi javljaju kada se pokrive one metalne lamele i to one krajnje koje su tanje od unutrašnjih (znači kad slažeš lamele idu metalna-frikciona-metalna-frikciona...). Krajnje dve lamele su tanje i hoće da se latelarno pokrive i to je navodno poznat "problem", a trajno se rešava prostim stvaljanjem debljih, "unutrašnjih", lamela i na te krajnje pozicije...

 

Ja ipak predlažem da odzračiš ceo sistem, promeniš hidrauličnu tečnost i mislim da će problem biti rešen :zdravo: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Pokusaj da krenes malo, ali vrlo malo, do 20 cm, i probaj onda iz "pokreta" u ler da ubacis..

Kod mene je to fora, nekad hoce u mestu u ler, a nekad zeza..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Ako je hidraulično, to donekle menja stvar mada je suština ista - najverovatnije ne potiskuje dovoljno korpu da bi se lamele kako treba odvojile. U principu, kao i na kočnicama, treba proveriti nivo i stanje hidrulične tečnosti, ispustiti eventualni vazduh, proveriti gumice itd.

 

E sad, konkretno za 525 EXC, na netu sam našao da se isti simptomi javljaju kada se pokrive one metalne lamele i to one krajnje koje su tanje od unutrašnjih (znači kad slažeš lamele idu metalna-frikciona-metalna-frikciona...). Krajnje dve lamele su tanje i hoće da se latelarno pokrive i to je navodno poznat "problem", a trajno se rešava prostim stvaljanjem debljih, "unutrašnjih", lamela i na te krajnje pozicije...

 

Ja ipak predlažem da odzračiš ceo sistem, promeniš hidrauličnu tečnost i mislim da će problem biti rešen :zdravo: ...

Ovo je konkretno, pristupicu izvrsenju. Hvala i javljam rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Kvacilo nikad nije radjeno na tom motoru, mislim da je vreme za kontrolni servis..... :takoje:

 

cca 20 min posla!!!

Moze li ukratko; sta to podrazumeva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pa da se otvori, prokontrolisu lemele i ploce, i obavezno premere i opruge..... KTM ima posebno deklo za kvacilo tako da nije problem, najbolje na zameni ulja i NAJjednostaVnije... DEFINITVNO taj problem LER-a je vezan za NEdoVoljno odvajanje kvacila, pa i hidraulicnu komandu i MINERALNO ulje u njemu proVeri!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Tipujem na limove izmedju lamela.Usled pregevanja se deformišu što dovodi do toga da kvačilo "vuče" i kad je stisnuto,zubi na zupčanicima nategnuti i teško se izbacuje. Čim ugasiš zupčanici postaju slobodni i izbaciš ga bez problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a jel su ti originalne rucice...jel imaju pun hod..imam ktm,a na radu rasturenog u parcice..mogu ti premeriti ploce itd, ali ako si menjo ili krivio rucice i tu moze da bude problem,i u ulju u kvacilu takodje zna da im bude problem..mislim...moz svasta nesto da bude,al moras krenuti od pocetka redom..:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a jel su ti originalne rucice...jel imaju pun hod..imam ktm,a na radu rasturenog u parcice..mogu ti premeriti ploce itd, ali ako si menjo ili krivio rucice i tu moze da bude problem,i u ulju u kvacilu takodje zna da im bude problem..mislim...moz svasta nesto da bude,al moras krenuti od pocetka redom..:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

uspem da ubacim u ler, al iz bar 2-3 pokusaja 0plac.gif a nekad iz prve udje ako dobro nanisanim

 

 

"a nekad iz prve udje ako dobro nanisanim".. Tačnije,pri kočenju motorom kad se rasterete zupčanici.

tad je ok ,al problem je kad stojim na semaforu ..... uhhh zez

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Može biti i da su ti ploče " Nazubile " korpu ili sredinu kvačila, pa da zato ne odvaja dobro - pogledaj i to. Ako nije puno - može se poravnati turpijom, ako je puno - onda novo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Izvinte što se mešam ali jedini problem je nedovoljno odvajanje kvačila , ništa više.

 

Proveriti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja