Jump to content

Moto Zajednica

MZ Dizel

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Dobar dizel ne radi ni jedno od pomenutog.Ovi prave vibracije ali uz potrosnju od 2-2.5l neki prave ovakva vozila jer sa jednim rezervoarom predju do 700km.Ko sta voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Izvinite za off ali mislim da svi mi bi trebalo da razmisljamo da nekako uglavimo boce za plin pa da se vozimo na za dabe ali makar upola cene :takoje:

 

moze boca u zadni kofer.. 0takoje.gif ali kako dalje...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Lepo pise u naslovu teme MZ Dizel.To znaci kome je ta tema interesantna, ucestvuje dalje u njoj. Ko ima druge poglede kao plin za motorcikl ide na postojecu temu:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/16936-plin-na-motorciklu/

 

Ne razvodnjavajte teme i ne pravite ih ne zanimljivim.

 

<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

mislim da je bas mz bio ponudio motor sa dizel masinom za bundeswehr pre 15tak godina, ali ubite me ako sad nadjem nesto o tome... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Zverko izvini za off Ali mislim da bez brzohodnog dizel motora ili neke verzije TDI motora sve ovo od raznih jednocilindrasa : agregata frezi pumpi za vodu itd pada u vodu ipak se ti motori vrte jedva malo preko 2000 obrtaja puno vibracija i buke nekazem da nemoze ali da smo u africi slozio bi se sa ovim resenjem ali ipak nisam za ovu verziju Jedina svetla stvar je da ti motori od 12 -16ks trose oko 3l na 12 h nafte sto netreba podceniti NIKAKO u ovo nase ludo vreme :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Prepravka sa varijatorom

eeeeee,kada sam spomenuo skuter onda sam mislio na ovu kombinaciju "konstatni obrtaji,varijator kao promenljiva brzina" ! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Boban@

 

Tesko je utrpati neki veci agregat u MZ-a a i ovi manji su sa savom zadovoljavajucim brzinama ako imamo u vidu nase puteve i zakone.Ponavljam, kao i sto si ti rekao, potrosnja sve gura u drugi plan.Zamisli da sa 14L dizela odes do Crne gore.

 

Idi na Youtube i ukucaj Triumh tiger diesel i Triumph Speed Triple turbo diesel variomatic...

 

Jedan projekat za Picasa.Malo iskace iz teme ali mislim da je po volji naseg drugara.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Kad bi mogao da se iskoristi od Dahacua Sarade dizel motor moslim da je 900ccm i da je u autu trosio nesto oko3,6 l nafte da nezaboravim da je trocilindraes nikad ga nisam video uzivo ali po gabaritima auta mislim da je i on mali0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Trijumf je prava stvar on je ono sto bi zadovoljilo sve nas i sa karakteristikama i sa svim ostalim osobinama. Mozda neki drugi automobilski motor Kod nas u Banovcima ima jedan primerak dizela moram ga slikati pa cu ga staviti na forum Snalazljivi konstruktor je iskoristio BMW R 25 i na njega dodao dizel motor pr. lambordini 12 ks videcete kako izgleda samo da ga navatam da ga slikam on ga vozi cele godine od -15 do +40 i pali ga kao obicnu frezu kanapom valjda mu je crko anlaser ili nesto drugo0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad bi mogao da se iskoristi od Dahacua Sarade dizel motor moslim da je 900ccm i da je u autu trosio nesto oko3,6 l nafte da nezaboravim da je trocilindraes nikad ga nisam video uzivo ali po gabaritima auta mislim da je i on mali0takoje.gif

 

Evo, iskoristili su i motor od Daihatsu Sharade :

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Retko mi se dešava ali eto: dopada mi se rezultat.

 

Doduše mnogo toga mi nije jasno ali nema veze, ionako nisam nikakav majstor i nema teorije da bi tako nešto napravio ali mi prija za oko kada nešto uspe.

 

Što je još veća fora čovek se voza, nije mu "izložbeni" primerak, pali, radi, ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja