Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Šalim se malo Božo.
Kapiram tvoju računicu, OK mi je to kad drugih opterećenja nemaš. Hteo sam samo da kažem da ima ljudi koji drugačije gledaju na 2 + 2 pa moraju da odvoje za stan, lokal, studente, stare roditelje... I onda im bude lakše kad plate u startu manje. Ne ulazim u to šta je ispravnije i bolje, već samo kažem... Nem ppjma ni hato rekoh :-/
Svakako je najispravnije ono što se ne kvari :-)

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, Bokes je napisao:

Mi sirotinja raja nemamo drugoga izbora. Ako me razumete.

Pa kako bi smo drugačije i naučili nešto oko popravki ? ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja sam buržoazija koja popravlja kamione. Što u radionici što pored puta. Nema države u Evroaziji u kojoj nisam ležao ispod kamiona. Trenutno sam u karantinu od korone i upale pluća... Sve zaradio na terenu... Posao 24h svaki dan.. kupao sam se ferijem xy puta po pumpama da skinem ferodu iz kose i ušiju... I Imam nov skuter na kredit koji me košta 50e mesečno... Mogao sam i u kešu ali ovo ne osetim... Glamur.... ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 4 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Nema države u Evroaziji u kojoj nisam ležao ispod kamiona

Eto, a šta reći, samo ležiš a pare kaplju :)

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
Pre 4 sati, Satelis je napisao:

Jedan AA vrlo loseg stanja :/

 

IMG-20210906-102111.jpg

 

IMG-20210906-102117.jpg

 

nema srafa koji nije pretegnut

IMG-20210906-165332.jpg

 

nema odvijanja dok se agregat ne izvadi

IMG-20210906-180536.jpg

 

kuciste za ozracivanje rash. sistema

IMG-20210906-104541.jpg

 

nesto budzeno

IMG-20210906-110348.jpg

 

nosac motora

IMG-20210906-110128.jpg

 

dzek namotaja

IMG-20210906-105210.jpg

 

senzor klapne

IMG-20210906-114812.jpg

 

ista je neispravna

IMG-20210906-155317.jpg

 

fale podloske, rolnice razlicite gramaze kontra okrenute

IMG-20210906-172133.jpg

 

variator pred pucanje

IMG-20210906-172314.jpg

 

kvacilo..... lose

IMG-20210907-111546.jpg

 

Generalno mnogo lose stanje, poduzi spisak sta sve treba uraditi.

Kupljen pre par meseci, pali - radi - ide :( pride nije malo placen....jbg

Aaauu… jbt ovo je malo losije od frankestajna!! Bukvalno krpljeno!!

I tamo neki majstor se zove “majstor”

 

@Satelis ti si za njih astrofizicar:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Malo se ja šalim, ne zamerite. I ja sam kao Andrej prošao davnih dana pola Evrope i pola Azije sa kamionima. Bilo je i novih, i polovnih. Ali, nisam više ni ja ljubitelj popravki, i krpljenja na putu. Novo je novo, tu nema greške. Ko može, uvek preporuka od mene...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Nikad nisam imao ništa novo. Uvek sam bio sirotinja. I još uvek imam skuter koji sam kupio polovan za 700e. Uvek neke muke s njim, uvek nešto, sitnice i gluposti ali se ne vozim i ulažem. 50e,70e, 60e, tamo vamo... a ne znam dal sam prešao 3000km sa njim... jako je to skupo na kraju. Ne para, vremena. Vremena nemamo. Ko nas je.e kad smo robovi... Demokratija, kapitalizam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@Andrej_Hotstepper treba biti samo realan i to surovo realan!!

1. Cemu kupovina sktera-motora ako se finansijski to ne moze isprati( skup sport/to svi znamo)

2. Cemu skuter-motor ako se nema vremena za uzivanje sa istim

(na stranu ako se isti imaju zbog voznje od A -B zbog potrebe)

 

zato i kazem.. biti samo realan i onda ne boli glava:neznam:

Promenio član petar_lord
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Hehe to je moj skuter bio.. I sada mi je zao sto sam ga prodao.. Nazalost u takvom stanju je bio i kada sam ga kupio..

Krpacine su uglavnom moje, priznajem, ali ne sve sa slika, prodao sam ga prosle godine za 1300e. Kupcu sam rekao sve sto sam znao o motoru.. Sa slike one plave vezice na onom senzoru nisu moje, kod mene radilo to ok, plave vezice nemam samo crne, eno su kod dzeka za napajanje, i to je moje hehe,  osigurac ono sto je produzeno sa one zice nije moje, izolir traka na nosacima motora jeste, i jes smesno, delovalo kao ima lufta pa sam cini me probao parce gume da ubacim tako nesto skroz sam i zaboravio sada vec, to je bilo 2017 god jos.. Ventil za ispust vazduha iz sistema, tu je krenulo da mi pusta vodu bas par dana pred polazak na more, nisam mogao da nadjem nigde a listao sam oglase i zvao redom da kupim drugo kuciste, nisam imao drugo resenje nego da zakrpim i krenem, posle ostalo tako... Onaj sraf okrzan ne mogu da provalim gde se nalazi ali takav nisam imao, lici mi da je na poklopcu ventila, ako je taj onda i to nije moje i bas me zanima sta je ono??

E sada, kupcu sam rekao za sve skrivene mane za koje sam znao a to su, kuciste to za ispust vazduha, amortizeri koji su oslabili, punjenje koje nije radilo kako treba jos od kada sam ga kupio, slabo punio uvek sa 12 do 13v, sraf na travezni koji je proklizao, ja sam probao da urezem veci, odnosno majstor je to radio ali koliko je sigurno ne znam, kais da je za zamenu, varijator rolnice i ostalo sve sam slikao i poslao kupcu, posebno varijator, u sustini nije bilo podmetanja prevare i slicnog sto sam znao rekao sam, to je sto je...  Vidne mane su bile pocepano sediste, varen auspuh, plastike koje nisu bas nov nov, kocnice koje se desavalo da propadnu..Sad bas pogledah, kako tel nisam menjao sve imam u viberu sve sto sam poslao kupcu od slika do prepiske i svih navedenih mana.. Sta se dalje desavalo koliko je prodat to ne znam, ali znam da je motor bio zdrav, uvek palio na prvu, prosao 12 drzava kod mene samo, bio na Alpe i Karpate, nikad nije trosio ni kap ulja i nikada me na putu nije ostavio, kod mene je presao oko 20 000km. Ulje menjano na 5000km.  Kad sam ga prodao imao je oko 63000km na satu i na oglasu nikad nije bio predstavljen sa nov nov nov.. Kod mene je dosao u losem stanju, ali vise se plasim onih nalickanih u top stanju, sto sijaju, sto su na oglasu nov i sto najgore i izgledaju kao novi a motor duva, trosi ulje i lupa. Ovaj kad sam ga kupio jes izgledao potroseno ali masina mu je bila odlicna, izdrzao je svasta bez da je secnuo nekad.. Par stranica unazad ima i pisano ovde o ovom skuteru.. Za mene jedan od najboljih skutera koji sam imao i bas mi je zao nekako sad kad gledam slike ove, valjda ce da ga Dare dovede u stanju kakvo je zasluzio, mozda je sve lose ali masina je dobra, makar je bila dobra, ali Master je to tako da ne verujem da se tu nesto promenilo.. Evo neki klip sa ovim Atlantikom..

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 53 minuta, Darko SB je napisao:

I sada mi je zao sto sam ga prodao..

Žao tebi što si ga prodao, žao kupcu što je kupio, tužna jedna priča... ;)

 

PS. Ne ljuti se, samo se namestilo :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Hehehe taman posla, nista lose.. Stvarno mi je ovaj skut ostao u lepom secanju, od mene je i otisao ispravan i posle nekog vremena sam se cuo sa kupcem i rece da je zadovoljan, a i cena bese najniza u oglasima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pa dobro, pošteno si objasnio, i ovde, a i kupcu. Najvažnije da je mašina dobra. Ali kad mi pogledamo ovako, sa strane, a i kada bi ti isto video kao kupac, priznaj, ne izgleda baš da uliva poverenje... Sve su to sitnice koje se mogu srediti, imamo mi Darka wizard-a, hehe !

p.s. I moj skuter je sav isčukan, izgreban, treba mu malo (više) ljubavi, svašta nešto za zamenu, ja ne stižem od posla, a ne silazim sa njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj prošli skuter je bio u dobrom, da ne kažem odličnom stanju. Ali kada ga @N.F.S. picnuo, baš je postao lepotan, bez lažne skromnosti.

Treba i znanja i posvećenosti da se dotera estetika (kao i mehanika, elekronika... naravno). Ja sve jedno to ne bih umeo, sve i da hoću i da imam vremena.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Darko SB je napisao:

valjda ce da ga Dare dovede u stanju kakvo je zasluzio, mozda je sve lose ali masina je dobra, makar je bila dobra

Necem drug, nema rezona ulagati jer ni agregat nema vise zdrav zvuk, sve je lose, izrabljen maximalno.

Da je estetski dobar.... pa i da se razmisli o sredjivanju, ovako je cisto bacanje para.

 

Ovaj motor je radio neko ko popravlja traktore ili velike masine, nema osecaj u ruci koliko treba da stegne jer za koji god sraf ili maticu da sam se uhvatio.... jebal* ma*ku koliko je koskirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Motor je bas zapusten. Onaj moj plavac je za ovog bio pojam. :sampion: 

 

Na ebay u Nemackoj,altantic bas lepu cenu drzi. Ima i sa malom km. To je maksi na kojem sa se najlepse vozio. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd- Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Malo jesenje idile sa Kosmaja.  Cetvrtak je bio prelep dan za voznju - nadam se da se jos neko lepo navozao taj dan kao ja, pozdrav kolegama :)

IMG_20211104_095753.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav svima,nov sam ovde i možda napravim neku grešku ne zamerite nije namerno.Ako mogu da iznesem svoj problem sa Apriliom Atlantic,koju sam kupio pre mesec dana.Skuter je 2002godište i solidno je očuvan,ali radi neravnomerno,obrtaji idu sami od sebe gore dole.Akumulator je dobar,očistio sam klapnu gasa i diznu,juče zamenio svećicu ,filter vazduha,filter ulja i ulje,ali ništa nije bolje.Skuter je 500ccm,i max obrtaji na nogarama idu do 8300o/min.Ako neko možda zna šta je problem i šta bi trebalo još da se odradi,bi bih zahvalan.

63c28c984984-1920x1080.jpg

Promenio član boroje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hvala, ali to je model IE,nema karburator,ali moguće da ta guma na usisu ima neku pukotinu,ipak je to dvadeset godina staro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pregledaj karburator, pogotovo gumu na usisu izmedju glave i karburatora, vrlo moguce da je ostecena/trosna i da vuce fals vazduh
Атлантик 500 је инџекшн.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja