Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd- Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Skontao sam da je ovaj zatamljeni vizir koji imam na motoru nije praktican za moju upotrebu jer dosta vozim nocu i onemogucava mi da vidim prvih 5-8 metara ispred nosa. Vizir je pravio Ivan i kao nov je, sto se moze videti na slikama. Ako neko ima providan povisen vizir ja sam raspolozen za zamenu glava za glavu iako je ovaj skuplji cca 20 eur kad Ivan pravi po porudzbini. Ako je neko zainteresovan pisite u PP. 

 

Dragi @alexanto ako sam promasio temu molim te reaguj, mada posto se odnosi konkretno na model AA500 classic mislim da joj je ovde mesto. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Društvo, je li neko skorije kupovao instrument tablu za AA Classic 500 ccm?

Zanima me koliko košta i gde je tražiti...

Moto klinika nema.

Motoroom NS nema.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sa Code kljucem su bile od 50 eura pa navise a bez Code kljuca 100-120 pa navise...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Može li ukratko objašnjenje kako da znam koja mi treba. Tj.da li su zamenljive jedna sa drugom ili moram da obratim pažnju?

Za vikend bi trebalo da pogledam jednu AA kojoj ne radi merač brzine, vlasnik kaže da misli da je senzor kod točka, ali nije siguran... Pa da znam šta da pogledam...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tablu za AA imas u dve verzije, obicna tabla i tabla sa kodom.

Zatim, kod obicne table imas dve razlicite dok kod kodirane nema.

Obicna se ne moze montati sa kodiranom i obratno, razlika izmedju obicne i kodirane je u dodatnom malom dvopinskom dzeku.

Kod AA kad ne radi brzina, 95% je problem u sezoru prednjeg tocka ili u instalaciji.

Tabla hoce da spali samu sebe kad je napon los.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Hvala Darko.

Jasnije ne može biti. Sad sam čak i ja ukapirao :-)

Rizična rabota ali videću što mogu da po'vatam od podataka na licu mesta.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
9f8242389636-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Atlantic 500 Avangard, 2002. godište, Scooter, vozilo prešlo 55000 km, Požarevac. Cena 1.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Sve, sve, ali model AVANGARD...  <_<

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Verovatno je većina već primetila da sam u potrazi za dobrim primerkom Atlantica 500, Classic model. Preturio sam sve što se pojavilo po oglasima, čuo sam se i sa vlasnikom ovog "Avangard" modela i pitah ga šta je to, tj.šta znači (pošto nikad čuo nisam). Kaže, to je specijalna serija, prilagodjena turing vožnji, ima udobnije sedište, veći vizir...

Svakako sam planirao da krenem u razgledanje nekoliko modela pa ću svratiti i do PO da pogledam ovaj.

Možda stvarno bude avangardan :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Posedovao dve,Alexanto vozi svoj dugo godina,Alexa je isto vozio svoj par godina i nikad nismo culi za ovu seriju...  :stabre:

Posalji ga na forum,da nam pojasni jos malo. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Google ne zna za tu "seriju". Bio sam dovoljno dokon da probam pretragu i po raličitim jezicima (avantgarde, avanguardia...). Nema.

Čovek uradio neki custom dodatak za vizir, i prepravio sedište, što je skroz OK, i izmislio posebnu seriju, što nije OK.

 

OK, ja sam menjao skoro zadnji blatobran. Ovaj novi ima po dve rupice sa strana za dodatne katadioptere. Od sad, dakle, vozim People GTi DeLuxe, samo da se zna :)

 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dodatak za vizir mu je pravio Ivan a sediste je presvuceno mozda, ne vidim da je kastomizovano...

 

Koji mu onda ovaj moj dodje sa gelom u sedistu koje je deljivo na 2 dela i pomeren deo za vozaca unazad 6 cm, zamenskim vizirom sa deflektorom, povisenim kormanom, zamenskim 'mortizerima, auspuhom, projektorom u faru, led maglenkama i da ne brojim dalje...

 

Evo zvacu ga Touring Force... :Joska:

 

 

P1020358.JPG

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pa čovek je "malo" nakitio da bi opravdao cenu od 1600€. Inače cene su totalno poludele, ne znam dal' se uopšte nešto prodaje. Ja vozim AA pre 4 godine. Kupiš za soma i posle godinu ipo opet prodao za iste pare u zameni, ali ovo sada je nonsens. Razmisljam opet da se ponovim sa nekim AA ali ne po ovim cenama to je sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Inače cene su totalno poludele, ne znam dal' se uopšte nešto prodaje.

Pa poskupeli novi, a polovni prate cene, jasno brate. U kriznim vremenima, uvek se neko ovajdi.

Kao što globalno nikad nije bolje išla prodaja skupocenih automobila kao danas (Ferrari, Lamborghini, Porsche...) neko je ukapirao da su motori mnogima ventil protiv stresa u ovim kovid vremenima - i eto prilike za lepu zaradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 4 sati, boza_kg je napisao:

Pa poskupeli novi, a polovni prate cene, jasno brate. U kriznim vremenima, uvek se neko ovajdi.

Kao što globalno nikad nije bolje išla prodaja skupocenih automobila kao danas (Ferrari, Lamborghini, Porsche...) neko je ukapirao da su motori mnogima ventil protiv stresa u ovim kovid vremenima - i eto prilike za lepu zaradu...

To sam i ja pomislio ali kod mene izgleda važi pravilo "kupi skupo, prodaj jeftino" :jok:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@BaneVuk58 I kod mene, ako ti je za utehu... (znam nije - ali eto, da vidis da nisi sam...) :-)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd- Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Drage kolege po makini, imam molbu za vas.

Da li moze neko da premeri razmak od plastike blatobrana prednjeg tocka u najnizoj tacki do ralice/plastike ispod hladnjaka. Ako nesto nisam nazvao pravim imenom ne zamerite :) Mereno je dok je motor na centralnom stenderu.

Kacim i slike da vidite na sta tacno mislim.

Unapred hvala dobroj dusi koja pomogne, maxi pozdrav

 

0-02-0a-5d0167b51fcf3fef08bdeabb67ae68657ced6cab2a6064b7c537d57d37453c89_b3d1245dbe5ecfc8.jpg

0-02-0a-f7a872b2f76d561cbb6f2290059e670886bb18f62a9fb13d486dfa57b6ff1fc8_74585239cb2c672a.jpg

Promenio član Grizli86
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Gilera Fuoco

Pozdrav svima ,imam problem koji ne mogu da rešim pa molim za pomoć . Naime uzeo sam Atlantica 500 2002 godište zaista u lepom stanju ali imam za taj agregat standardni problem ,a to je mešanje benzina i ulja  . Uzeo sam ga tako znajući da je pun benzina i  predpostavio da termostat nije ispravan što se i ispostavilo kao tačnim jer je ostao otvoren .  Zamenio sam ulje,filter ,svećicu, diznu odneo na ultrazvučno čišćenje, stavio drugi termostat ,očistio klapnu gasa ali problem nisam rešio i dalje sipa benzin u ulje . Svećica koji sam skinuo je bila crna i očigledno je smeša prebogata  što se osetilo i po mirisu izduva ,sada radi lepo ,normalno pali  ,super ide  ali meša benzin i dalje sa uljem ,a ja nemam ideja šta dalje .Čudno je što mi izgleda da sipa benzin kada motor ne radi ,a ja nisam siguran  dali je to moguće . Eto ako neko ima neku ideju pomagajte . Svako dobro i pozdrav iz Kikinde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Imam jedno pitanje vezano za model iz naslova teme, pa neka odgovori ko bude znao :-)

Naime, na početku teme@alexanto je napisao da je radio remap i zamenu termoprekidača i termostata,zbog problema ulivanja benzina u ulje.
Može li neko da mi pojasni šta taj remap konkretno podrazumeva kod Atlantica i
ko ga je radio. Kakva su iskustva posle remapa?
Takodje me zanima i ovaj drugi deo, termoprekidač i termostat? Zamena nekim drugim ili zamena istim novim ili neka prepravka?

Naime, kupio sam Atlantic 500 i dok čekam da se završe papiri prikupljamo iskustva.

Najbolje bi bilo da Alexanto da pojašnjenje svog konkretnog slučaja, ali su i komentari ostalih vlasnika, bivših vlasnika kao i majstora više nego dobrodošli.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



e65ca67505ca0882fa13d7d493c749c0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Vozim isti agregat, i meni je svojevremeno crkao termostat, kupio sam polovni kod Micka, Motoklinika, (20 ak eura beše) i evo sve kul, bez mnogo filozofije, 15 ak hiljada km. 

Preporučujem da se i leti vozi sa smešom antifriza i vode, kao i zimi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To je vreme od "pre Dareta". Radjeno je u Kiler Auto na Tosinom bunaru. Oni su bili (ne znam da li su jos uvek) ovlasceni servis za Piaggio grupu. To jeste popravilo stvar u dobroj meri ali sam ja tada nasao podatak tj iskustvo vise njih na Motori.hr gde su ljudi redom davali iskustva sa tim problemom i resenje u vidu zamene termostata. Brze bolje sam i ja zamenio termostat i evo 60K km kasnije ne uliva mi benzin u karter...

 

Oko remapa verovatno Dare zna vise da pomogne - ja sam poprilican duduk na tom polju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Remapiranje je ucitavanje novije verzije mape u ECU, na to se uglavnom svodi. Kao sto se iz neke aplikacije otkloni "bug" pa ona dobije novi broj verzije...

Postoje i "custom" mape koje prave entuzijasti i oni koji imaju cime utvrditi odredjene boljitke ili mane.
Mapom se menja rezim rada, potrosnja, krajnja brzina, isporuka snage....

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Hvala drugari na odgovorima.
Antifriz koristim u svim svojim mašinama osim jednog Belorusa sa vazdušnim hladjenjem :-)

Znam šta je remap uopšteno, ovde sam konkretno mislio da li je neophodno ubaciti novu mapu koja ima bolju kontrolu ubrizgavanja ili je dovoljna promena termostata samo ako je prisutan problem.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja