Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Rumba Moraš ići na dijagnostiku. Možda je samo dizna prljava a možda bi trebalo nove mape da se upišu. Naravno, ništa ne košta ni da se svećica proveri...

 

Благодарим гос'н Председниче! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

KangrBica se vratila kući :moto3: u pitanju je bio samo jedan osigurač... <_< ... regler za sada radi u granicama normale. Pomenuti osigurač nije pregoreo već je labavo bio utaknut u ležište pa se pregrejavao i čas imao kontakt čas nije imao kontakt, samo se istopila plastika ona odozgo na osiguraču :gaa:>:( Osigurač zamenjen i za sada sve radi normalno. Imam pitanje: Ako mi bord pokazuje "service 124" šta to znači? Ulje i filteri su mu zamenjeni... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Поштована сабраћо, опет ја са питањем! Синоћ на тури до Младеновца, упали се контролна лампица "EFI" и гори константно, док мотор ради преко 3.500-3.800 обртаја. Чим број орбраја падне испод тога, лампица се гаси. Мотор прима гас, мада ми се чини да на малим обртајима као да помало "пуца" у ауспуху али нисам сигуран. Е сад, на шта да се спреми, дал'да пљачкам банку у понедељак или о чему се ради? :gaa:

Хвала унапред и поздрав!

Румба

 

ja bih pre dijagnostičara svakako problem potražio u kontaktima, možda negde gubi kontakt...Pregledaj sve osigurače ispod sedišta i svakako zameni svećicu ako nisi davnoi To je najmanje što možeš da uradiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

KangrBica se vratila kući :moto3: u pitanju je bio samo jedan osigurač... <_< ... regler za sada radi u granicama normale. Pomenuti osigurač nije pregoreo već je labavo bio utaknut u ležište pa se pregrejavao i čas imao kontakt čas nije imao kontakt, samo se istopila plastika ona odozgo na osiguraču :gaa:>:( Osigurač zamenjen i za sada sve radi normalno. Imam pitanje: Ako mi bord pokazuje "service 124" šta to znači? Ulje i filteri su mu zamenjeni... :stabre:

 

Znači da ti nije resetovan brojač kilometara koji meri od servisa do servisa....kad ga resetuješ( nađi na internetu zaboravio sam kako se radi) pokazivaće ti 6000km i počeće da odbrojava ka nuli....ti si sad 134 km od sledećeg servisa a voziš novo ulje par dana :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Evo kako se resetuje servisni interval.

 

1. Stavis "engine stop switch" u OFF polozaj.

2. Das kontakt, i namestis da ti odometar pokazuje ukupnu kilometrazu, NE Trip 1 ili Trip 2.

3. Na MODE namestis da ti pokazuje "Service" poruku.

4. Iskljucis ga sa kontakta.

5. Pritisnes i drzis MODE.

6. Dok drzis MODE opet das kontakt i pritisnes i drzis TRIP dugne na instrument tabli zajedno sa MODE dok se ne restartuje.

 

E sad.. Obrati paznju na stavku 4. Meni se desavalo da kada stavim na MODE da pokazuje "Servise" kad ugasim sa kontakta i kada pritisnem i drzim opet, on mi prebaci na sledecu stavku, pa sam onda namestio umesto da mi umesto "Service" pokazuje stavku pre, mislim da je punjenje. i ponovis opet ovim redom i uspeces sigurno. 0takoje.gif

 

Nadam se da sam bio jasam, posto sam malo konfuzno opisao. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

ajd jedno pitanjce za maxijevce...

imam neku kombinaciju za atlantica 500,2003god a situacija je sledeca:

atlantic je poprilicno zapusten,ko zna kad je i dal je servisiran,malo ostecen sa desne strane,one lajsne sjajne,nista specijalno,ima sve plastike i cele su,pali,ide,

kilometar sat mu ne pokazuje kilometrazu,i tako ima toga,koliko sam shvatio motor mu lepo radi,prima gas kao besan,pusta negde ispred auspuha pa se cuje,rezi...

da ne nabrajam dalje...

interesuje me:na sta posebno obratiti paznju pri pregledu(sta da gledam) koliko bi po vama vredelo racunati takav bajk i na koliko bi parica trebalo da racunam da ga malo dovedem u red,

ne patim bas da sve bude idealno al da mogu da se vozam...

da napomenem da pojima nemam oko skutera u skroz sam drugom fazonu al mi se svidja ideja,

dal da zagrizem ili ne,cenim svacije misljenje i savet al cu na kraju ipak ja odluciti,zato zelim cuti sta vi mislite o tome

hvala unapred i puno pozdrava i srecnih kilometara...

ako vas mrzi da kuckate evo mob pa me cimnite ili bacite poruku ja cu da vas okrenem da se ispricamo

063543593

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5711 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mnogo je nepoznatih u ovom slučaju a ti tražiš dosta precizne podatke...ali 'ajde da probam:

 

Osnovni servis: ulje, filter vazduha i ulja, svećica je oko 50-tak eura, remen 75, variomat isto toliko. Farbanje plastika se odradi za 100-tinak eura, gume su 120-130 Michelinke. Termostat 30-tak eura (obavezno zameniti)

 

Cena? To je UVEK ono između kupca i prodavca, pogotovo ovako naslepo. Da je u OK stanju, vredi oko 2000 do 2300 eura. Ako je zapušten i sa lošim gumama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Što se tiče termostata...došao sam na posao motorom (6-7 km sve gradska vožnja, oko 6C spoljna temp. na bordu). Pre nego što sam krenuo od kuće posle oko 5 minuta rada u mestu pokazivač je bio na položaju "pola 6". Pokazivač je najveći deo vremena u vožnji stajao u položaju "pola 5" upoređeno sa kazaljkama na satu. Na pola puta otprilike kada stanem na semaforu popne se na položaj "4" , a kada sam stigao do kancelarije pre nego što sam ga ugasio stavio sam ga na centralni štender i tada mi je pokazivao možda milimetar iznad "3"...kako vam se čini valja li termostat ili je za menjanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Po meni ako sam dobro razumeo kazaljka ne prelazi polovinu nikad ....ne valja sto posto....ovaj polozaj "pola 6" tako pokazuje kad je motor ugasen:-))...mozes prvo probati senzor temperature da stavis drugi(imam ja,mogu ti poslati da vidis kako ce se ponasati sa njim), ako je isto menjaj termostat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Boriša, dogovorićemo se :takoje: zaboravio sam da napomenem da pali ventilator. Mislim da ga sada nije palio, nisam ga čuo ipak je hladno bilo jutros. Ali kada je bilo toplije pre nedelju dana (preko 15 stepeni) palio ga je posle 15ak minuta gradske vožnje, a i brže je dostizao tu temperaturu na položaju "3". Ja nemam ništa protiv da uzmem i isprobam tvoj senzor temperature ali onda bih opet morao da ga vozim kod majstora da stavlja...jer ja ne znam sam to da ubacim (ako uopšte može bez majstora).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

hvala na ovako brzom odgovoru,sto se tice plastika netreba farbanje ako u to nisi racunao lajsne,zadnja guma nova,prednja odavno za menjanje,akomulator nov,malo me brine ta elektronika na tabli al shvatio sam,da racunam 500e za sredjivanje,pa opet ulazim u to do 2000 i jos malo ima lufta,hvala lepo ako ima jos neko nesto da doda citam sa zadovoljstvom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ја сам моју "крмачицу" (прилично лоше оптичко стање, неопходна замена каиша, ролница, уља, филтера и свећица)платио 2.000 еур али је плаћање на рате и то врло опуштено. Ако имаш кеш, требао би да покушаш да смањиш цену, мислим да би ту требало има "луфта" за корекцију.

 

Поздрав,

 

Румба

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5711 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kolege Atlantičari, red je prvo vas da obavestim pre nego postavim oglas: Prodajem svoj kofer za Atlantica Givi E450 sa naslonom za suvozača i ugrađenim štop svetlom LED. Katadiopter je zatamnjen, imam i drugi ali je puknut i zalepljen. Takođe, kofer ima i roštilj. Ide u kompletu sa monolock pločom i probušen je da može da se pritegne sa 4 torban šrafa za nosač kofera. Postoji mogućnost da se kofer ofarba u boju po želji. Cena 60 eura ovde a na oglas ide 70... Dodatne informacije na PP ili 063/548-182

 

AC67D98F-501D-9D41-8066-2A7A86F3346D_thumb.jpg

 

F177BF08-5C05-384E-9F0F-A77F0925681E_thumb.jpg

 

1C4EF2B9-3933-FC4A-A6E6-8C5EB5B5FE74_thumb.jpg

 

Ovako radi štopaljka. Tada još nije bio zatamnjen katadiopter

 

510C0273-83FB-8841-8491-C7CC40CB2B1E_thumb.jpg

 

Obzirom da je kofer originalni za Aprilia Atlantic to je razlog zašto sam ovaj post napisao. Pozdrav svima! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ljudi kako se vama kreće temperatura (ako ima nekog sa sprintom bilo bi dobro)...Meni ni u jednom momentu ne prelazi poziciju što sam žutim obeležio...

Jel to u redu ili...?!

 

SRKpd_apriliavsmalagutti008.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5711 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Teško da je to dobar položaj...Trebalo bi da bude na malo manje od pola skale. Čudi me da kod Sprinta ima taj problem. Kod ovih starijih Classica je to k'o dobar dan zbog termostata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Hm...i meni je čudno da se tek tek popne kazaljka...Jel kod classica taj problem da ne postiže dobru temperaturu zbog termostata? i pošto termostat? :)

 

ps: što prodaješ kofer, dolazi neki veći na njegovo mesto?? :)

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5711 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Termostat je nepunih 30 eura. Kod Classica je problem što termostat ne postiže radnu temperaturu i comp dobija informaciju da je motor hladan i "filuje" ga gorivom. Ono što ne potroši prođe u karter i javlja se čuveni "višak" ulja. Piaggio je priznao grešku i mislim da se od 2004 termostat ugrađuje na glavu motora i taj problem je rešen. Tvoj je verovatno zaglavio ali treba proveriti i davač temperature...

 

Došla je već Maxia 52 i biće u kombinaciji sa bočnim 21-inicama. Katadiopteri su već kod Gargija na zatamnjivanju. Biće fotke kad bude sve gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Proveri kako naleže kontakt na termostatu, po potrebi očisti ili naprskaj neki kontakt spray, mene je kod mede mučio sličan problem. A i kad sam smanjio potrošnju struje uvođenjem led sijalica, potpuno je nestao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Hvala drugari..proverićemo sve redom...svaki dan može nešto da se pročačka.. :)

 

Auuu Sale pa Atlantic će sada biti prekookeanski...možeš se preseliti u njega.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

@Pita ima li promene u vezi pokazivača temperature?

 

Ipak diže temperaturu kad stojim u mestu...znači vrlo je moguće da ja nemam termostat uopšte!! sačekao sam da digne temperaturu, naravno pre crvenog, da vidim hoće li upaliti ventilator i pali ga...znači to je u redu..Ostaje da pogledam da li stvarno nema termostata na mestu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja