Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Ima li neki drugi način za proveravanje nivoa motornog ulja osim skidanja čepa na karteru (karter se zove jel tako...)? Napravljen je maltene kao na kolima, sa donje strane čepa ima plastični štapić (oko 5 cm dužine) i dve rese na njemu (min i max) pa se gleda do koje visine je nauljen štapić...ako ne grešim, a ne bi trebalo. :lol: Kod mene je, ako sam dobro video, 2-3 mm ispod kape čepa pokazao nivo ulja tj 2-3 mm iznad gornje rese (max).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

ima, ispustis svo ulje pa izmeris u menzuri :)

nema, to mu dodje jedini reper. Obicno se meri tako sto se postavi na centralne nogare na ravnom terenu i odvrne cep, obrise i ponovo vrati na mesto (bez uvrtanja) pa se iskontrolise. Kod nekih se uvrne do kraja pa se opet odvije i proveri nivo. Proizvodjaci preporucuju da se zagreje motor, pa se pusti da se slegne ulje (par minuta) i onda izvrsi kontrola na opisan nacin. Najbolje da konsultujes manual za tacnu proceduru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ima li neki drugi način za proveravanje nivoa motornog ulja osim skidanja čepa na karteru (karter se zove jel tako...)? Napravljen je maltene kao na kolima, sa donje strane čepa ima plastični štapić (oko 5 cm dužine) i dve rese na njemu (min i max) pa se gleda do koje visine je nauljen štapić...ako ne grešim, a ne bi trebalo. :lol: Kod mene je, ako sam dobro video, 2-3 mm ispod kape čepa pokazao nivo ulja tj 2-3 mm iznad gornje rese (max).

 

nema drugog načina...A kako ne valja da nivo ulja bude ispod MIN tako isto i ne valja da nivo bude iznad MAX...ja bi to odlio malo na tvom mestu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Hvala na uputstvu :takoje: šta će da mu bude ako ne odlijem? :stabre: Mada stajao je celu noć tako da je bio potpuno hladan. Možda da probam ovo što je Black Adder preporučio...sa zagrevanjem pa hlađenjem mašine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

uradih danas prenos vlasnistva...trajalo je 4 sata,zbog raznih gresaka u kucanju od strane agencije,dorucaka u podne u supu i tako to...ali izdrzah nekako...e,da,oprostih se od 8300 din tom prilikom,kupoprodajni ugovor razne takse i nameti,vracanje tablice i slicno :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

vidi ako imas nekog kolegu tamo odakle je motor,ili nekog odavde sa foruma da ode da ga pogleda...ima veliki kofer a nisubas jeftini...e sad minus je sto je neregistrovan...al opet ni cena nije fix pa ima mesta prebijanju..ako je mehanicki dobar,a naizgled je lep,i ubije se cena na jedno 1500e mislim da je solidna kupovina.ali to je sa dosta"ako"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: hornet

Zato sam i pitao da li mozda neko poznaje motor, nije mi bas blizu pa da skoknem. Ni kilometraza nije bas mala iako verujem da mogu dosta da predju bez nekih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

registrovah atlantica danas,13300 din ,prvi put na mene,znaci nove tablice saobracajna i to.skuplje nego za juga i zastavu 101

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

produzetak registracije ili i nova tablica i saobracajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Isto što i ti sada: nova tablica, saobraćajna i nalepnica. Ove godine treba da bude oko 11000 din. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Pozdrav drugari,

Nije me bilo dve nedelje, bio sam preko za razgovor za posao. Juce dosao u Srb i smorio se zbog vremena bas. Danas ustanem rano, lepo vreme, sav srecan, odem do garaze, jedva cekam da opet sednem u krmacicu i provozam se posle dve ned. Skidam ceradu i kad se nisam slogirao!! 0staa2.gif0staa2.gif

Razlupana mi plastika od fara!!! 0staa2.gif0staa2.gif

Popizedeo sam! Okrenem burazerza da vidim sta se desilo, posto su kod mene bili papiri i nije smeo niko da ga vozi i kao pao je u mestu, nije hteo da mi javi da se ne bih tamo nervirao....

 

Sve u svemu, zvao sam ovlasceni ovde, ceo far kosta 48.000 din sto je bezobrazno skupo..

Jel neko zna nekog plasticara/madjionicara koji bih mogao da mi sredi to da lici na nesto, dok ne vidim sta cu i ne narucim far preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mrka kapa. Ivan "vizirdžija" je meni radio far ali neko me zvao pre 2 nedelje za puknut far (možda ovaj tvoj) i dao sam Ivanov broj. Reče da te stvari radi samo u vansezoni. Cena je 60 eura. Čovek reče da je u Italiji našao far za 80 eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Jeste, to je bio on, sad mi je rekao da te je zvao. :) Ivan ne radi sad, samo zimi. :(

Video sam taj far iz Italije, polovan je i izasao bi me 120E da dodje u srb. A nasao sam jedan u Nemckoj, nov 180E pa cu da cekam kad mi neko bude dolazio da mi donese. A do tad cu morati da vozim ovako, izlepljen selotejpom kao poslednji klosar. 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

registrovah atlantica danas,13300 din ,prvi put na mene,znaci nove tablice saobracajna i to.skuplje nego za juga i zastavu 101

 

Prosle god mi je za HUGA bila registracija oko 16000 din sa tehnickim (nove tablice i saobracajna)....ovde god mi je 12000 sa tehnicnkim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Atlantisti, ima l' neko električnu šemu vašeg sokoćala, treba da vidim nešto :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
A do tad cu morati da vozim ovako, izlepljen selotejpom kao poslednji klosar. 0tuzan.gif

 

To te je Bog kaznio sto si me zavrnuo za Atlantica 1nanana.gif

Salim se..slogirao sam se kad sam procitao koliko kosta nov far...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Hocu da promenim rolnice posto je poceo osetno da mi trese pri startu i u medju ubrzanjima. Gledam na netu da su fabricke

25x21,8 30,0 gr. ali nisam uspeo da nedjem kod nas bas tu dimenziju i tezinu. Nasao sam 25x22 28gr, 26gr, 24gr ,20gr... Da li je to to, posto vidim da se preko prodaju i

25x21,8 i 25x22 i koje mi preporucujete da stavim.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja