Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Necemo pricati o vrhunskim, takmicarskim, R plocicama itd ali i u OEM fabrikama rade ljudi, nesto se da napraviti, nesto se ne da napraviti. Plocice mogu da se odrade kvalitetno i u nekim bulevarima, ne bi bio siguran da su plocice od deset - dvadeset eura mnogo kvalitetnije od lepljenih.

 

Obratite samo paznju na kociono ulje koje je vazno kao i plocice, njega bar na skuterima nije tesko zameniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

..ja sam svog Atlantika kuppio bez zadnje kocnice tj. nije imao "pedalu"...sredio sam gumice i luftirali smo sistem cini mi se dva sata,jer je toliko osetljivo da valjda razliku od pune "pedale" i stiska u prazno cini mehuric vazduha velicine zrna sibice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

@Profesor

 

verovatno da sistem negde vuče vazduh, pregledati creva, gumice i stanje pločica. Moralo bi negde da pokaže da curi ulje i da ima masan trag. Krenuti od ručice pa do kočionih klješta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Sigurno ima jos vazduha u sistemu, da je tvrda a da ne koci, mogao bih da bude disk ili plocice, ovako od rucice do kljesta. Da nema dva diska napred, jos jedan cilindar koji deli silu napred - nazad pa ispusta vazduh samo pozadi na kljestima a treba i napred ? Vidim na slikama, naravno veliki skuter, napred dva diska, mora imati i "peti" cilndar, definitivno vazduh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Sigurno ima jos vazduha u sistemu, da je tvrda a da ne koci, mogao bih da bude disk ili plocice, ovako od rucice do kljesta. Da nema dva diska napred, jos jedan cilindar koji deli silu napred - nazad pa ispusta vazduh samo pozadi na kljestima a treba i napred ? Vidim na slikama, naravno veliki skuter, napred dva diska, mora imati i "peti" cilndar, definitivno vazduh...

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Ne nađoh ovde u temi ništa o ulju za maKinu...šta preporučujete? Imam nameru mnogo da se :moto3: i po gradu radnim danima, a i na otvorenom putu, naravno uz vas i sa vama i pored vas u koloni itd ala ke**am :jok: ...dakle ulje...? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Kako sam video poruku okrenem majstora i on mi kaže već je usuo neko Bardahl ulje (one oznake ne znam kako se zovu stručno valjda je to viskoznost :stabre: kaže da je po manualu radio)...znam da je dobro ulje, to sam sipao i u GPZa i u VTRa...ih taj VTR 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kod mene je Bardahl ulje već dve sezone i niko se ne buni: ni Atlantic ni ja. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

I kod mene je Bardahl, kod mene je po manualu 5w-40, ali ja trazim uvek 10w-40, jer mi ono prvo nekako nestaje uvek. :)

Nigde ne curi ulje al vec posle 200tinak km povremeno zasvetli lampica, dok sa ovim guscim nemam tih problema. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Ja sam sipao motul 300V 15w-50. Hteo sam kao sto pise u manulau 5w-40 ali vise njih mi je preporucilo da sipam 15w-50. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

kod mene u Atlantica dosad bio Bardahl, ja sam sad ulio turu Ipone-a 5W40...e sad jbm li ga, pogledao sam na uputstvu su svi živi certifikati zadovoljeni!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Koliko znam, gusce ulje od propisanog se sipa kad motor predje malo veci broj kilometara.

Ispravite me ako gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Koliko znam, gusce ulje od propisanog se sipa kad motor predje malo veci broj kilometara.

Ispravite me ako gresim...

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Uzeo sam "kangrbu" od majstora juče i malo se na kvarno provozao bez tablice i nalepnice :zvizduk::lol: sviđa mi se kako ide, ali mi čudno oće da zatrese pri polasku...šta mu je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Majstor reče da mora malo da trese ali pošto nikada ranije nisam vozio veći neki skuter ne mogu da pojmim šta mu je to "malo"... :stabre: on ga je probao i nije se žalio, a čovek popravlja skutere :neznam: ja ipak imam utisak da ne bi smelo onoliko da trese...danas kada dođem sa posla, sednem na motor a on se raspadne :staa::lol: neće valjda, nisam baš toliko bezosećajan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5709 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mogu biti rolnice, može biti kvačilo (ređa varijanta) a mogu da budu i silen blokovi (nosači motora). Naravno, prvo treba ga "poćera" neko ko već ima iskustva sa Atlanticom pa da ti kaže da li si "Stevo Žigon" ili stvarno imaš problem...

 

Ovako na neviđeno - rolnice... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

danas atlantic dobio novi keder oko vetrobrana, slaze se sa lajsnama :) umesto starog pozutelog

 

LatI5_slika0541.jpg

By yt3ktt at 2012-03-29

 

izeSS_slika0542.jpg

By yt3ktt at 2012-03-29

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

sharky86: ako kažeš da samo pri startu trese ja bih problem potražio u kvačilu, jer pri startu se pakne kvačila lepe za zvono...može biti da se neravnomerno pakne kvačila odvajaju pod centrifugalnom silom pa tako i nejednako lepe za zvono...

Doduše može biti i do rolnica, ukoliko su potrošene, mada onda bi trebao osetiti da trese i na međuubrzanjima tj kad oduzmeš i daš gas u vožnji...

 

branko: lep niklovani keder, ide mu uz ostale niklovane lajsne..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

To sam isto i ja primetio i komentarisao sa majstorom pre neki dan, da zatrese malo kad krecem. I meni je majstor isto tako rekao, da mora tako. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja