Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

evo ovako:mislim da je dobra ideja da mi vlasnici i ljubitelji atlantica 500,a i drugih kubikaza,imamo svoj kutak,vidim da ga imaju burgmandzije,a sta su oni bolji od nas :) dakle,lepo bi bilo da se na 1 mestu nadju pitanja i odgovori,iskustva,male tajne i specificnosti ovog motora,uopste,sve vezano za njega...ako tema zazivi nadam se da ce nam svima biti od koristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

evo ovako:mislim da je dobra ideja da mi vlasnici i ljubitelji atlantica 500,a i drugih kubikaza,imamo svoj kutak,vidim da ga imaju burgmandzije,a sta su oni bolji od nas :) dakle,lepo bi bilo da se na 1 mestu nadju pitanja i odgovori,iskustva,male tajne i specificnosti ovog motora,uopste,sve vezano za njega...ako tema zazivi nadam se da ce nam svima biti od koristi

 

E, pa to košta, a kol'ko vidim, slaba Vam rakija!

:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo samo da se prijavim u temu kao dvogodišnji korisnik Atlantica 500 i za to vreme upucanih oko 25 000 km. Lično mislim da nas je premalo da bi tema živela ali to pre svega zavisi od nas samih. :takoje:

 

Manje - više svi se znamo ali mislim da bi dobra ideja bila da svako postavi fotku svog ljubimca. Nije loše ni kratko predstavljanje sa izmenama (ako ih je bilo) i utiscima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

slazem se.takodje ovde mogu da se pisu korisni linkovi ka sajtovima ,naprimer o odrzavanju,tutorijali za zamene nekih delova ko voli uradi sam varijante,telefoni radnji koje drze delove.dorade prerade i slicno...evo slika moje foteljice,ako uspem

 

xYVBn_tabla1m.th.jpgesKAp_tabla3k.th.jpg

d3dcT_slika0479.th.jpg

WOVEi_slika0478.th.jpg

i6v0P_slika0474x.th.jpg

BE5nL_slika0472.th.jpg

inace leteca foteljica je 2004 god,kilometraza bog zna dal vredi pominjati,ovo je srbija hehehe,kupljena pre oko 2 meseca,presao sam oko 50 kvarnih ali slatkih kilometara ,jer sam jos u fazi polaganja za a kat,kilave ovi u auto skoli te ovo te ono,sad su na odmoru pa do zimus doci ce valja,sve j fabricko na njemu,otkad je kod mene zamenjena ulja i filteri,svecica,rolnice i kvacilo,zvono kvacila nije usijavano tj nije poplavelo to mi se svidja...pali lepo,ide za moje parametre i odlicno,udoban i lepo se ponasa,solidno koci mozda ce i bolje kad zamenim plocice,to je sledece...i par novih guma i bice lutkica

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

eto,vec me nesto zanima:) reci mi za tih predjenih 25000 km,jesi li imao vecih ulaganja,mislim sem redovnih,ili neceg sto si sam hteo da menjas.,znaci kvarovi neki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Imao sam udes jesenas i nakon naknade štete, krenuo sam u sređivanje moje zveri. Ima o tome čitava "Španska serija", pogledaj par strana unazad u Caffe-u.

Što se tiče troškova vožnje, imao sam sex kad sam ga kupio, posle 2300 km pređenih - pustio je gorivo u karter (boljka sa termostatom). To je otklonjeno menjanjem mapa rada i zamenom termoprekidača. Nedavno sam zamenio termostat i radio sam variomat - zamenio varijator sa zamajcom (stavio sa 8 rolnica), remen i kvačilo. Prosto hteo sam da na 45000 km imam sređen variomat da ne razmišljam o njemu. Bilo je bioskopa sa J Costa varijatorom zahvaljujući "struci" ovlašćenih servisa - ima i o tome tema.

 

Dakle troškovnik se osim navedenih stavki sveo na servise (ulje, filteri, svećice), gume i benzin... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

znaci lepo te sluzio.citao sam taj problem s termostatom ima dosta na netu o tome,navodno ranije se otvara i drzi motor hladnijim pa ubrizgavanje obogacuje smesu misleci da je motor hladan...u vezi toga,kazu da ako kazaljka kad se motor zagreje stoji otprilike horizontalno-iliti pokazuje polozaj 3 sata uporedjeno sa casovnikom,motor se lepo zagrejao tj ne muci ga termostat..mene vise brine prica da je zupcanik koji pogoni uljnu pumpu plastican(????) pa hoce da se pojede i ostavi masinu bez pritiska..ima i slika tog zupcanika..nadam se da nije bas kineska plastika hehehehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Pozdrav ljudi, do skoro sam se zanimao sa VTR-om 1000 iz '97 koga pacijenti pre mene nisu odrzavali nikako i nazalost mi je pojeo zivce na sitnim zajebancijama u popravkama i skroz smo se posvadjali >:(. Sada mi je iskrsla prilika da ga menjam za 2002 Atlantic 500 i opasno sam se zapalio jer hocu udobno da se vozim a da je ekonomicno i lepo...itd :klovn:ali nemam pojma sta da gledam prvo kad ga covek bude doterao. Ne znam nista o skuterima :stabre:. Hteo bih da uzmem maxi skuter (i to Atlantic 500 jer mi se ta prilika ukazala), uglavnom bih ga vozio po gradu za pocetak pa ako se pokaze dobro, onda neku turu i van grada da obrnem. Dakle pitanje je: kako da proverim da li motor valja? Na sta posebno da obratim paznju? Prelistao sam dobar deo foruma i nisam nasao nekakve smernice za to moje pitanje pa reko da napisem ovde nesto. Ako ima vec negde napisano samo me uputite.

 

P.S. Ako ga uzmem mozda me alexanto nauci kako pravilno da ga vozim a da ne zaginem negde? :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ajd pošto si me naveo da pokušam koju pametnu... :stabre:

 

Prilikom odluke da li da uzmeš tog Atlantica prvo i osnovno treba da ti bude na umu isto što važi za svaki pazar motora - opšte stanje motora. U prvom redu kakve je spoljašnjosti (da li je izgreban, da su plastike lepo "uzupčene", da li je farban, kakvi su diskovi, felne...). Nakon toga kako se ponaša agregat u radu, da li radi sva elektronika na njemu i naravno - kako se ponaša u vožnji. Opet, ništa nisam rekao što i sam ne znaš... :neznam:

 

A ako ga pazariš - ideš sa nama na MAXI vožnje i ubrzo ima da ga voziš skoro kao i VTR... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Paaa, što se tiče tog toplijeg vremena... :stabre: Konstatovali smo da se MAXI ekipa okuplja u većem broju po hladnijem vremenu nego po toplom... :neznam: To ti sad deluje nelogično ali kad kupiš maxi skuter sve će ti se samo reći. :takoje:

 

Šta god mogu pomoći - tu sam. MAXI pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Alexanto, baci pogled na slike molim te pa mi reci sta mislis. Njega bi trebalo da uzmem uskoro ako ga moj majstor aminuje.

post-21288-0-87102000-1319484593_thumb.jpg

post-21288-0-05730900-1319484643_thumb.jpg

post-21288-0-48778500-1319484691_thumb.jpg

post-21288-0-86635000-1319484738_thumb.jpg

post-21288-0-26718500-1319484789_thumb.jpg

post-21288-0-79265000-1319484840_thumb.jpg

post-21288-0-00776900-1319484888_thumb.jpg

post-21288-0-64023700-1319484935_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Slabo se šta može reći preko slika...Vidim da fali desna bočna lajsna i leva plastika od "zvučnika". Lajsna je nova 140 eura a plastika ne verujem da ima da se nabavi nova...Opšte stanje motora preko fotki ne mogu komentarisati. Ako ga pazariš, mogu povijati neke ljude da se lajsna i plastika nabave ali to je uvek mačka u džaku...Sretno i osmoro očiju otvorite. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Slabo se šta može reći preko slika...Vidim da fali desna bočna lajsna i leva plastika od "zvučnika". Lajsna je nova 140 eura a plastika ne verujem da ima da se nabavi nova...Opšte stanje motora preko fotki ne mogu komentarisati. Ako ga pazariš, mogu povijati neke ljude da se lajsna i plastika nabave ali to je uvek mačka u džaku...Sretno i osmoro očiju otvorite. :takoje:

Slazem se potpuno za procenu preko slike. Ali si mi dosta toga rekao uocivsi nedostatak leve plastike od zvucnika, ja nisam ni znao da ima zvucnike :stabre: sa malo logickog razmisljanja mogu neke stvari da pretpostavim o nacinu na koji je "ispala" ta plastika. Ako se dobro secam momak ciji je motor mi je spomenuo da jos uvek ima lajsnu, mozda postoji nacin da se zalepi,eventualno malo izgituje i prefarba pa da lici na nesto, ali o tom potom. Hvala veliko jos jednom :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To su pripreme za zvučnike. Dobro je što ima (ako ima) lajsnu. Ima jedan čiča u NS koji je guru za plastiku i može da ti to završi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

a koliko ti trazi za tog atlantica ako nije tajna.ne nameravam da ga kupim:) ,nego cisto da te ne odere...ima ih i po oglasima pa pretrazi...ja ga od skoro imam i zasad sam zadivoljan,ne manjka ni snage ni velicine ni mesta,a i lep je,bar meni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

to je malko zesca cena...vidi na sajtu mojauto.com mislim da to godiste ima od 1700 pa na gore,ja sam tamo nasao mog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Manje - više svi se znamo ali mislim da bi dobra ideja bila da svako postavi fotku svog ljubimca. Nije loše ni kratko predstavljanje sa izmenama (ako ih je bilo) i utiscima.

 

Sad videh da sam dao predlog koji ja prvi nisam ispoštovao pa se sada ispravljam...Kupljen krajem avgusta 2009. sa nepunih 23 000 km pređenih. Sada ima nepunih 49 000 km. Ovako je izgledao kada sam ga kupio:

 

C54CA5AA-DD39-9D48-BBBF-5D52E0782811_thumb.jpg

 

Bio je u vrlo pristojnom stanju i ubrzo sam mu dogradio veći vizir (by Ivan) sa nosačima koji su osmišljeni i ugrađeni kod drugara Save u radionici. :care: (vrlo zajebata i rizična rabota). Takav izgled je imao do novembra 2010. kada sam izbegavši crnog Krajslera koji me "nije video", imao pad. Atlantic se tu pokazao kao vrlo robusna mašina koja je i mene zaštitila svojim gabaritima, pa smo prošli bez težih povreda i on i ja. Usledila je "Operacija Atlantic" (ima tema u Caffe-u) i moj ljubimac je polako poprimao novi izgled. Kompletan iznos naplaćene štete (950 eura) i dobar deo preko toga je potrošen da bi on danas, nakon poslednjih izmena, izgledao ovako:

 

4E4E43B4-16A7-0D4F-B78E-22A5928C7AE6_thumb.jpg

 

F8C55CBA-0BB1-C44D-A450-0F6DA6329985_thumb.jpg

 

1D766A1E-CB6C-F144-9137-B304BA2C0705_thumb.jpg

 

DB0B9463-68EA-914C-B4F7-779E739A6DF6_thumb.jpg

 

5AD8CD77-4D17-F141-ADFE-B208AB6FE650_thumb.jpg

 

2755B5B4-B0B0-C24F-BF8B-52C185925D03_thumb.jpg

 

0DC478B6-3582-9140-994D-FA3DE39F2B8C_thumb.jpg

 

BADE5C14-0243-8E4D-8DF9-49F1C884F337_thumb.jpg

 

E sad ide "kratak" spisak - šta je rađeno na njemu (šta se razlikuje od serijskog Atlantica):

 

- Zatamnjeni vizir sa nosačima sa mogućnošću zamene gornjeg dela (višlji "beli ili niži tamni)

- Bočne lajsne (prednje i zadnje) i prednja maska iznad fara urađene u karbonu

- Prepravljeno sedište - mogućnost otvaranja samo suvozačkog dela sedišta i naslon za suvozača - natpis Atlantic 500

- Oznake 500 ie na donjem delu prednjih oplata

- Auspuh od Beverly (Nexus) 500 sa lajsnom urađenom u karbonu

- Zatamnjene štop lampe i katadiopter kofera

- Štop svetlo u koferu

- Kompletno LEDilizovan motor - nema više "redovne" sijalice na njemu (osim dugih svetala)

- Ksenon svetlo

- Maglenke sa LED diodama i nosačima

- Pak treger na koferu

- K&N filter vazduha

- Nosač za GPS između nosača vizira

- Crne trakice na felnama

- Tunel torba - fiksirana (da se ne može "pozajmiti" u prolazu)

- Alarm

- Varijator sa 8 rolnica - epizoda sa J Costa varijatorom je neslavno završena...

 

To je uglavnom sve što je rađeno :stabre: . Imam još nekih planova za dogodine ali o tom kad dođe na red. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

moj je kupljen letos ,slabo vozen,jer do nedavno nisam imao katergoriju..presao sam s njim dosad oko 300km...posle kupovine uradjen servis-agip ulje,filter ulja i vazduha,rolnice i zamenjeno kvacilo ,iako ima jos dosta obloge ali pravilo je neki zveckajuci zvuk i treslo malo pri startu,sad tih boljki nema...dorada i prerada nema.sledece na spisku su gume,imaju saru ali stare su,iz 2006 godine,po oznakama na njima,i necu tako nesto na svom motoru mada izgledaju super.mozda nekad drugi auspuh mada mi se i ovaj dopada kako radi.

 

1bmSx_slika0472.jpg

 

v9XRY_slika0474x.jpg

 

 

UelMv_fotografija0018.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

a koliko ti trazi za tog atlantica ako nije tajna.ne nameravam da ga kupim:) ,nego cisto da te ne odere...ima ih i po oglasima pa pretrazi...ja ga od skoro imam i zasad sam zadivoljan,ne manjka ni snage ni velicine ni mesta,a i lep je,bar meni

 

Pa dogovor je izmedju mene i njega da odradimo kljuc za kljuc varijantu. Niko nikome ne doplacuje i otvoreno smo rekli jedan drugome sta smo do sada radili, svako na svom motoru. Ja imam '97 Hondu VTR1000f Firestorm koja je u dobrom stanju i presla je oko 40.000km i cenim je oko 2200 evra. Ma samo da se resim ovog trkaceg konja...Ona se extra vozi dok ne predjes 5.000 rpm i onda podivlja i deluje kao sa svakim dodavanjem gasa da ima jos vise snage :lol: a ja polozio pre 2 meseca za "A". :lud: Vozio sam motore i ranije, nije bas da sam skroz laik ali Firestorm nije sala. Plus mi treba da slepam cisternu sa gorivom da bi je nahranio. Jbga...tvrdoglav...posle voznje na autoputu sam sisao sa motora i bilo je "Bezite noge usracu vas!" To je glavni razlog moje zamene motora. Plus on je decko rekao da je vozio CBR1000RR tako da mu Firestorm nece biti nepoznanica. A sa Atlanticom cu da se nauzivam, barem ja za sada tako mislim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

lepe su aprilije, bas gledam po oglasima, ima neka za 2800e , 2004 god, bas lepa.....moram priznati da sam bas zainteresovan da vam se pridruzim u klubu....0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

 

 

to je malko zesca cena...vidi na sajtu mojauto.com mislim da to godiste ima od 1700 pa na gore,ja sam tamo nasao mog :)

 

 

ma gledao, ali ima 2002. god za 1600-1800eur...mladje skuplje...ali pratim ....

 

Cena su generalno pale dole - to stoji. Cena zavisi i da li ima originalni kofer (300 eura + nosač) ili samo naslon za suvozača (kao i sve ono što važi za svaki polocvan motor). Mislim da je trenutno "realno" da se 2002. kreće oko 1800 +- 200 eura pa do 2500-2600 +- 200 eura za 2004 god. Atlantic 500 "classic" se pravio do početka 2006. godine kada je zamenjen modelom Atlantic Sprint. Kod nas nisam viđao modele 2005. i 2006. godište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ono sto mi se dopada je u prvom redu velicina samog motora, zatim, zastita od vetra, snaga i ubrzanje,a iskreno i bas je lep(narocito sa orginal koferom)....aliii......

Sym je od poznatog kupca, sa servisnom knjizicom, i dosta mladji od atlantika koji su na trzistu...tako da ne zurim, ako naleti neki naleti, ako ne, onda budzim sym-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U svakom slučaju ide zima, onaj ko ima pare taj je gazda u celoj priči. KoleZa sa foruma RS prodaje svog Atlantica 2004. godište (tamno siv sa naslonom). Ne znam koja je cena ali znam da je motor domaćinski održavan i kvalitetan primerak. Takođe Ivan "vizirdžija" je prodavao svog Atlantica 2002. god (svetlo plav sa koferom i naslonom) Takođe kvalitetan primerak...Imam telefone od obojice pa ako nekog zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja