Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ahaaa, to je šraf.

Ja sam imao ideju da stavim bravicu kao za poštansko sanduče, pa sam se taman ponadao da ćeš mi reći položaj za bušenje rupe i da li treba da se koriguje dužina jezička

Ali nema veze, kanda ću morati ja tebi da kažem

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Classic 500
pre 32 minuta, Bokes je napisao:

Ahaaa, to je šraf.

Ja sam imao ideju da stavim bravicu kao za poštansko sanduče, pa sam se taman ponadao da ćeš mi reći položaj za bušenje rupe i da li treba da se koriguje dužina jezička emoji51.png

Ali nema veze, kanda ću morati ja tebi da kažem emoji1787.png

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Je*es me kao taoca 😀

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR
On 3/9/2024 at 12:03 AM, Satelis said:

Crkao ti je rele koji stoji ispod zadnje leve stop lampe.

Prespajanjem automata anlasera nećeš ništa uraditi sem što jebavas akumulator, frjlauf.

Skini napred Y masku i vidi osigurač od ECU-a (3A) da nije geknuo, kill prekidač na On, ćopa podignuta.

Ulje za diferencijal..... 250ml 80w90 menjacko.

Isprobano i to , pregledani osiguraci , pregledana copava , releji svi provereni , akumulator proveren , zamenjen relej startera anlansera , i opet nista .Samo struja kontakt upali se , stisak na kocnicu da se startuje motor da dobiej uslov i nista :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR
40 minutes ago, milanstp said:

A mozda masa?

Masa je mamaaa. :D 

 

U zadnjem delu ima par zica koje je neko ostavio , ima jedan dzek pored akumulatora , ne znamo od cega je , on stoji tako . Zaistaaa ima mnogo zica u snopovima :D , ko bi rekao da je to motocikl :D , doduse ostao je jos neki relej ispod prednje plasitke tj. ispod kormana da se ispita , mada vec sumnjam i da je to . 

 

Zanimljivo je kako se motor vozio do novembra , onda parkiran , akumulator dopunjen , pokusano da se probudi iz zimskog sna , i mrtav konj. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Classic 500
pre 23 minuta, PredragM je napisao:

Masa je mamaaa. :D 

 

U zadnjem delu ima par zica koje je neko ostavio , ima jedan dzek pored akumulatora , ne znamo od cega je , on stoji tako . Zaistaaa ima mnogo zica u snopovima :D , ko bi rekao da je to motocikl :D , doduse ostao je jos neki relej ispod prednje plasitke tj. ispod kormana da se ispita , mada vec sumnjam i da je to . 

 

Zanimljivo je kako se motor vozio do novembra , onda parkiran , akumulator dopunjen , pokusano da se probudi iz zimskog sna , i mrtav konj. :D 

Mozda je dzek od utikaca za punjac u onoj kaseti kod nogu, a mozda i lampica za gepek sedista 😃

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR

Upaljena Aprilia  ... korodirale neke zice na prikljucku za CDI komp , kako ko naziva. 

Za svaki slucaj zamenjen relej startovanja , i pumpa goriva . 

 

Sad ima drugi problem , sat za KM ne radi tj u mestu ubrza do 140 na sat hahha , sad okrece normalno kilometrazu ali brzinomer igra . Sad ostaje videti dal je senzor brzine ili sam sat. :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Classic 500
Pre sat vremena, PredragM je napisao:

Sad ima drugi problem , sat za KM ne radi tj u mestu ubrza do 140 na sat hahha , sad okrece normalno kilometrazu ali brzinomer igra . Sad ostaje videti dal je senzor brzine ili sam sat. :D

 

 

Ja sam kod mene imao problem, kako ide kabal od sata na dole kroz vile, ide pored creva od prednje kocnice, nazuljalo se i skinuo izolaciju na kablu i nije uopste radio. Proveri mozda tu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: PERLEZ
  • Motocikl: AA500

Pozdrav drugari.

Prvi put sam na nekom forumu pa nemam nikakvog iskustva po tom pitanju.  Imam AA 500 2003. godište na kojoj sam zamenio termostat i ulje i opet ima onaj miris benzina, posle 100 pređenih kilometera od zamene. Na satu temperaturu motora pokazuje na onoj prvoj crti ili malo iznad ali nisam siguran da je dobar pošto i kilometar sat ne pokazuje tačno a i količina goriva po malo varira. Isčitao sam na forumu sve ali svugde pominju termostat. Pisao sam Satelisu ali mi čovek ne odgovara, verovatno nešto ne radim dobro jer se stvarno ne razumeme u ovakve stvari. Kad posle vožnje zaustavim motor temperatura sa odmah malo podigne. Ako neko može da pomogne, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Classic 500
Pre 1 sat, alexanto je napisao:

Jel ti termostat na glavi motora ili sa strane kod pumpe za vodu?

Jel to ima dva tipa agregata, cim pitas gde je termostat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Problematičan je upravo onaj drugi, na pumpi za vodu.

 

@milanstp isti je agregat samo prve izvedbe imaju termostat na pumpi za vodu a pošto je on bio problematičan, nije otvarao kako treba pa je ostajalo goriva u cilindru i onda to kad se motor ugasi iscuri u karter i motor malo po malo dobija "obogaćeno" ulje benzinom što je za posledicu imalo da kad pretera pritisak, izbaci to "plemenito ulje na sve poznate i nepoznate spojeve a posebni iberlauf...

 

Meni se to desilo na 25,5 K km, negde 2010. i u ovlašćenom servisu, neću ga imenovati, su 'teli da skidaju glavu, menjaju mape i čuda svakakva. Ja na Motori.hr slučajno naletim da se nekoliko ljudi isto žali na probleme sa Master 500 agregatom i da se stvar završava zamenom termostata. Poruče ga i zamene na moje insistiranje da ništa drugo ne diraju i evo 2024 sa 108 K na satu, Atlantic ide kao mećava, nikad skidana glava ;) 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: PERLEZ
  • Motocikl: AA500

Stvarno ne znam. Glavno je  i da posle zamene termostata opet imam benzin u ulju. Šta bi još moglo da bude problem?

Promenio član DAGUNA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prva stvar koju i ovde moram ponoviti..... sve forumase zamolio bi da mi ne salju privatne poruke sa problemom koji imaju na bajku već da pišu u temi o svom modelu gde će ujedno dobiti a i ostali koji čitaju videti odgovor, hvala!

 

Prva generacija Mastera termostat ima na plasticnom pužu pumpe vode.

Termostat se ne proizvodi već par godina unazad jer stručnjaci smatraju da je jedinka izumrla.

Inače, kome treba ima dva rešenja.

Prvo resenje je da se budzi od sledece generacije....ruzno do bola izgleda.

Drugo elegantnije i mnogo bolje resenje je da se stavi od Kymco skutera, identicni su.

 

Sve ostale generacije Mastera termostat je u plasticnom kućištu koje "visi" sa leve strane agregata iznad svecice.

Taj termostat nema problem sa prevremenim otvaranjem. On može imati grdji problem, hoće da pukne plastika o koju upire termostat kad krene sa otvaranjem i tad se jednostavno ne može otvoriti što rezultira da temperatura motora ode u crveno polje ako se ne primeti na vreme.

 

Za povecanu potrosnju, benzin u ulju, dizanje nivoa ulja....

Nije dovoljna samo 1 zamena ulja, normalno je da ce se osetiti posle 100km jer se nikad ne može sve izbaciti iz agregata.

Vozi do 500km i prospi, opet zameni ulje sa filterom.

 

Ako i dalje nema promena tj oseti se benzin u ulju..... klapna gasa je sledeći krivac (bez obzira bila čista ili prljava).

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda CB500XA '23

Imam ja taj termostat Kymcov. Nikad otpakovan, kupio dok sam vozio X9 500cc jer sam mislio da mi termostat ne radi kako treba a ipak bila instrument tabla problem. 

Dacu ga jeftino ako nekome treba jer mi svakako ne treba ni za sta...

Mislim da je u radnji oko 4.000rsd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: PERLEZ
  • Motocikl: AA500
pre 59 minuta, Satelis je napisao:

Prva stvar koju i ovde moram ponoviti..... sve forumase zamolio bi da mi ne salju privatne poruke sa problemom koji imaju na bajku već da pišu u temi o svom modelu gde će ujedno dobiti a i ostali koji čitaju videti odgovor, hvala!

 

Prva generacija Mastera termostat ima na plasticnom pužu pumpe vode.

Termostat se ne proizvodi već par godina unazad jer stručnjaci smatraju da je jedinka izumrla.

Inače, kome treba ima dva rešenja.

Prvo resenje je da se budzi od sledece generacije....ruzno do bola izgleda.

Drugo elegantnije i mnogo bolje resenje je da se stavi od Kymco skutera, identicni su.

 

Sve ostale generacije Mastera termostat je u plasticnom kućištu koje "visi" sa leve strane agregata iznad svecice.

Taj termostat nema problem sa prevremenim otvaranjem. On može imati grdji problem, hoće da pukne plastika o koju upire termostat kad krene sa otvaranjem i tad se jednostavno ne može otvoriti što rezultira da temperatura motora ode u crveno polje ako se ne primeti na vreme.

 

Za povecanu potrosnju, benzin u ulju, dizanje nivoa ulja....

Nije dovoljna samo 1 zamena ulja, normalno je da ce se osetiti posle 100km jer se nikad ne može sve izbaciti iz agregata.

Vozi do 500km i prospi, opet zameni ulje sa filterom.

 

Ako i dalje nema promena tj oseti se benzin u ulju..... klapna gasa je sledeći krivac (bez obzira bila čista ili prljava).

Hvala puno na odgovoru i pomoći i još jednom se izvinjavam za privatne poruke. Javljam kako sam prošao. Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Dal neko ima da prodaje vizir za AA 500 01 god , moze i zatamljen da bude . 
Ako ima neka pise na Viber 0611364860 
 
Hvala
Jel' si zvao Ivana Viziri??

Solo rajder sa stolicom i osmehom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR
1 minute ago, BaneVuk58 said:

Jel' si zvao Ivana Viziri??

Solo rajder sa stolicom i osmehom
 

Cuo sam se sa nekim momkom iz Bg -a , ali smo malo daleko , trazi da mu ostavim motor . E sad ne znam dal je to taj , dobio sam kontatk na viber samo.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Cuo sam se sa nekim momkom iz Bg -a , ali smo malo daleko , trazi da mu ostavim motor . E sad ne znam dal je to taj , dobio sam kontatk na viber samo.  
.8d2e48864d3e247cdb4c644724eba109.jpg

Solo rajder sa stolicom i osmehom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja