Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 33 minuta, kecman14 je napisao:

Planiram da uradim malo ledizaciju atlantidžana, da li imate preporuke za sijalice? 

Firma "Bear". Na preporuku Arakis-a pazario dva seta H4. Prezadovoljan. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Suzuki

Pozdrav svima ,da li neko ima iskustva o jacini stezanja zadnjeg tocka i zadnje viljuske? Koliko tacno mora sa kilo kljucem da se zategne u (Nm) ?

Sto se tice glavne matice kod osovine zadnjeg tocka pise da mora 120-150Nm. 
A za zadnju viljusku(travezna)ne pise nista,a ima ona dva srafa sto se srafe u samo karoseriju. 
Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Suzuki

Pozdrav svima, 

da li neko ume da mi objasni postupak zamene i skidanja lezaja u travezni. Ja pokusao na sto nacina,zeznuo sam i upropastio zadnju dihtung gumicu. Poceo sam i ovu prednju malo da ostecujem ali posto ne znam proceduru ne znam da li se ona  vadi ili ne,ne znam kako da stignem do lezaja da ga izvadim. I ako neko zna i tacne dimenzije tog lezaja da odmah porucim drugi i ovaj zadnji dihtung ako uopste ima takav isti da se kupi. 
hvala 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

DSC-0695-3.jpg

 

Iza prednjeg semeringa imas zeger osigurac koji moras skinuti pre izbijanja lezaja.

Kupi oba semeringa i Koyo lezaj u odgovarajucim dimenzijama u Astridu, ne znam dimanzije.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Pozdrav drugari
U dilemi sam, napravio bih kompromis i kupio apriliu atlantic 500, u sustini to nije tip motora kojim bih bio zadovoljan na duze staze.
Prednost je u tome sto ne bih puno para izvadio iz steka za taj motor, a u skorije vreme bih seo na dva tocka i uzivao, kada bih razmisljao o skuljem motoru 2500e+, onda bih morao da se strpim jos bar 2 god, dok ne resim neka vaznija zivota pitanja.

Pocetnik sam u ovoj sferi, motor bih koristio za povremene medjugradske izlete i voznju po gradu. Nadam se da se ne bih razocarao kupovinom ovog skutera, s obzirom na to da ne vozim nikakav motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zdravo,

Malo ti je čudan post, ne može niko da zna da li bi se ti razoračarao, osim tebe samog :)

U ovom delu sveta, retki su srećnici koji mogu odmah da kupe motor iz snova, pogotovo u mladim godinama, pa je neki kompromis uobičajena stvar.

Vidiš šta je u dometu tvog budžeta, pa se odlučiš. Pozitivnim stavom navikneš da više uživaš u vožnji, a manje se sikiraš što nemaš nešto bolje, i to mu je to :)

Hoćureći, kad si gladan, ukusan sendvič na hoklici super prija. Ne mora da bude jastog u francuskom restoranu da bi bio hepi.

 

PS. Da ne zamere kolege, ne mislim da je Atlantic hoklica, dobar je to motorin :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Biti skroman i realan u svojim prohtevima je velika stvar u zivotu..

tako da.. lagano i pozitivne misli samo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd- Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav Maxi Skuteraši, želeo bih da se zapljunem u vaše malo ali odabrano društvo.

Hvala kolegi  @sether što smo se sve lepo dogovorili i što mi je maksimalno izašao u susret, od juče sam ja novi vlasnik njegove stare AA 500.

Takođe želim da se zahvalim doktoru @Satelis koji je pretresao i utegao mašinu.

Pozdrav svima i vidimo se na drumu  :)

 

Ejpril 2.PNG

Ejpril.PNG

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Bravo!
Skuter kakav i ja pikiram, ali za sledeću sezonu, verovatno. Classic mi se lično više dopada od novije...

Lepo da te služi i u zdravlju da se vozite.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ništa, onda kad se kolegi omali, prvo meni da se javi :-)

 

A do tada da ne tera preko džombi...i da redovno menja ulje... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd- Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pozdrav drugari, evo da se javim posle prve "duže" vožnje sa nekim utiscima.

Danas pređoh oko 250 km po okolini Beograda i utisci što se motora tiče su veoma pozitivni- Izuzetno je udoban za dvoje, lepo ide (Uvek može bolje), sa lakoćom prati saobraćaj i u svakoj situaciji je bilo dovoljno snage za bezbedno preticanje. Doduše početnik sam pa nisam ni jurio a i vreme je još lažljivo i asfalt hladan.
Sve u svemu za vožnju po gradu mu dajem 9/10 zato što je širok pa je malo zeznuto za provlačenje inače bi bila desetka, auto put 7/10 ovde može da manjka snage jer mislim da se napreže sa nas dvoje na 120-130 km/h doduše ima nas :) E regionalni put je ono gde me je najviše oduševio 10/10.0-02-05-c88daaf2cd4a097f8242acea0e8263d0be5d9554a0b26ebf1900f44aad0cc683_2079f0b7.thumb.jpg.05482a715a3546d64ec3b4ecd138fee5.jpg

Evo i jedne sličice pokraj Save

 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

10/10 nema. Sto rece Boza mora biti kompromisa. Ako uglavnom zadovoljava tvoje potrebe vremenom naucis da "ne primecujes" te sitnice i samo uzivancija...zelim ti dosta predjenih kilometara super je masinica.

Promenio član Milllan 83
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Grizli86 je napisao:

Sve u svemu za vožnju po gradu mu dajem 9/10 zato što je širok pa je malo zeznuto za provlačenje inače bi bila desetka, auto put 7/10 ovde može da manjka snage jer mislim da se napreže sa nas dvoje na 120-130 km/h doduše ima nas :) E regionalni put je ono gde me je najviše oduševio 10/10.

Pisao sam ranije, moj skuter je uzak i super je po gradu, al na otvorenom, zbog uske siluete od pozadi valjda izgleda kao malo vozilo, redovno hoće da me preteknu, pogotovo ovi sa dijagnozom u velikim kolima ;), bez da gledaju u brzinomer. Tako da nije ni loše što je širi. Ne mere 10/10.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd- Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ljudi razumite da je meni ovo prvi motor a da nije 50cc, i meni je trenutni utisak za regionalni put, magistralu 10/10.

Nikako ne namećem to kao jedino istinito i objektivno, tako da respect i za vaše mišljenje ali naravno dozvolite da je moje takvo kakvo je sada.

Maxi pozdav  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd- Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Drustvo, imate li preporuku koliku snagu za amortizer sedista da trazim za AA500 2003god. Predhodni vlasnik nije nikad to menjao, ali nije ni koristio pa ne zna da li je ovaj koji je skinut adektvatan. Na njemu je oznaka 200N. Citao sam da je preporuka kad narucjemo iz MIO amortizera da trazimo nesto jace od originalnih, ali nemam referentnu vrednost. Hvala unapred. 

IMG_20210222_131808.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kako smo bese rekli.... od najslabijeg do najjaceg sto mogu napraviti, uzeti 1/4 snage... mislim da je to bio recepat ako se ne varam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja