Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
pre 20 minuta, alexanto je napisao:

Atlantic to godiste se krece oko 1500-1700 eura ako je bas dobar. Ako ti treba da doplatis 1000 evara, znaci da je tvoj Kymco 500-700 eura. TO mi deluje bas malo osim ako nije neki grob :stabre:

Nije grob,nego je ovaj odvalio cijenu. Kymco me je dosao 1000 e,a lik za Apriliju trazi 2000 e. ;)

Puno mi je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja sam svoju prodao pre neki dan za 1300e :( 

Skuter je neunistiv, tenk pravi. Za putovanja i otvoren put je izmisljen, ja sam se nauzivao sa njim za ove 3 godine.

Jeste da se krecu od 1500e do 1700e ali realno tesko se prodaju za tu cenu, cak i ekstra ocuvani primerci.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
Ja sam svoju prodao pre neki dan za 1300e  
Skuter je neunistiv, tenk pravi. Za putovanja i otvoren put je izmisljen, ja sam se nauzivao sa njim za ove 3 godine.
Jeste da se krecu od 1500e do 1700e ali realno tesko se prodaju za tu cenu, cak i ekstra ocuvani primerci.
 
Evo razmisljam,skuter vozim po gradu,znaci nista putovanje. Da li mi treba 500 cc za grad?! Tesko. ;)
Bolje da sacuvam pare. Doduse,doplatio bih jos 1000 e za xcity 250. Taj motor mi se svidja odavno...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A kako tako tvrdite za kilometrazu, a niste videli motor? I tako za svaki. 
Moj Burgman je 1998. i presao je skoro 29500km. Covek koji mi ga je prodao ima Gileru Runner koja je 2000. i presla manje od 6000. Neki dan drugar kupio Burgman 400 svajcarska uvoz, 2003. godiste, presao 7-8000. Drugar kupio novu Vespu 300, posle 4 godine je prodao sa 2200km...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

sa slike djeluje sasvim ok, a km odgovara stanju reklo bi se. 65000 nije uopšte mnogo ako je redovno servisiran. Previše se petljam u temu, no krmaca mi je u lijepom sjećanju, jače je od mene :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

recimo kod mene na satu je malo preko 16000km. Kupio sam ga kao uvoz iz italije sa 00004km na satu, nesto mislim da nije bila realna kilometraza kad sam ga kupio pre par godina :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Okrenuo sat jednom na 100k i ti ga kupio sa 104000. Ali nista to ne fali ima jos jedan na forumu sa 100+ k eno ga grmi ko nov....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1656 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Na tvoj sam mislio i znam da ima i Alexin bivsi a za druge mi nije poznato. Sve u svemu hteo sam reci da je na 100k i dalje odlican.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Da li ima potrosnje ulja na tim premercima sa preko 100 000km, kod mene je pisalo 63000km kad sam ga prodao, da li je prava km ko ce ga znati, ali nije trosio ni kap ulja na 5000km, makar ne da moze da se primeti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kod mene Liberty 125 2000.god ukucao 11 500 km za dve sezone, sve po Bgd. Prodat sa 80 000km, u odlicnom stanju ; Nisam ni pomislio da smanjujem kilometrazu,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav kolege,

 

kucnuo sam zadnju felgu na Atlantidi, tek danas sam primjetio da se blago povila sa jedne strane.

 

Vjerujem da je to bilo cak prosle sedmice kada sam sa suprugom isao na voznju, nasi kvalitetni putevi.. Ne vjerujem da sam isao brze od 60...Ne pusta zrak guma.

 

Obzirom da za ovaj motor gotovo da i nema dijelova da se kupi...da li je neko slucajno imao slicnu situaciju, odnosno da li je peglao ako je to ikako moguce felgu ili je montrao od nekog drugog motora? Sta je najbolja i najpovoljnija opcija!

 

Dusa me moja boli, al stvarno! 

 

Veliki pozdrav!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Iiiihhaaa sta je felgi bilo pokrivljeno i ne se sikiraj je se sve da srediti.

Ima ovde kod nas u Bg jedan cika koji moze valjano srediti tj ispraviti a ima i polovna felga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

E hvala ti druze znaci nista strasno, gledam po netu razlicita misljenja, uglavnom pokusam to rijesit, ako ne budem javim se! 

 

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit
On 8.9.2020. at 5:46, alagor2000@gmail.com je napisao:

Ovo je realna kilometraza,bar lik ne laze.21ae6e7c27e5c746194bd2af85546cd3.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Hej kolega! Pa ovo je moja masina! Skinuo sam je sa oglasa! Uvrnuo sam felgu, moram to rjesiti! 

 

Mislim da ga necu ni prodavati vise! Nema za to para masine! Pozdrav! Vec broji jos hiljadu kilometara gore!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Suzuki

Pozdrav drugari, samo da se nadovezem na temu suspenzije za AA500. Nedavno sam je kupio 2002god.

Prva stvar koja mi se nije svidela to su zadnji amortizeri, pa sam resio da ih menjam. Gledao sam dosta po netu ali originalni amortizeri su preskupi i ne isplati mi se nikako. Pa sam hteo da nesto nabavim jeftinije . I nadjoh skoro pa iste dimenzije amortizera od (AA 500, dakle fabricki amortizeri su dimeznije tacno od sredine rupe do sredine rupe 380-385mm)

Ja sam nabavio nove amortizere od aprilia Scarebeo 500 ,tacne dimezije tih amortizera su od rupe do rupe 390mm, 

sto je neka razlika od 5mm. 
Postavio sam ih i mogu reci da su bolji od originala sto su bili, podesio sam ih odmah na max visinu i cini mi se da je tako udobniji kad je i suvozac tu.

Nema vise onog zvuka lupanja kad se udari u neku uvalu na putu ili rupu. 
Doduse oko 400km sam presao sa tim novim amortizerima i ponasaju se dobro.

ima sitna prepravka oko njih,a to je da moraju da se razbuse gornje rupe kod nosaca amortizera posto su gornji srafovi i da se dokupe sva ista srafa sto su kao na donjem nosacu.Ostalo se sve podudara.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pozdrav Moki sa srecom da vozis, to je moj skuter bio, kao sto napisah par postova iznad skuter je tenk, amortizeri mu jesu mana, oslabe opruge vremenom i nema leka sem zamene.. Ja sam ga isto kupio od clana sa foruma ima pisano u ovoj temi davno jos..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 Bandit

Pozdrav drugari,

 

 

da se javim, rijesio sam felgu, zapravo drug mi to rjesio kod nekog svog prijatelja.

 

Medjutim, jedan problem rijesis tu je drugi. Misevi mi usli u motor zapravo u onaj dio ispod guvernala (kaseta). Prao sam slaufom, jedan je zgulio preko dvorista a druga dva nisam vidjeo da li su izasli uglavnom.ih vise nema na tom mjestu, plasim se da nece mi instalaciju il kakva crijeva pojest! 

 

Istina motor je bio pod ceradom od nedjelje cijelo vrijeme. A sasio sam posebno deblju i veliku da ne smeta ni praska.

 

Da li je neko imao slican problem i kako ke rjesavao konkretnu situaciju! 

 

Bljak!!!

 

 

IMG_20201008_165850.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja