Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 56 minuta, zorance said:


- zvonilo je kvačilo, sredili smo ga

- rolnice su bile lošije pa sam poručio originalne

- pakne su bile pojedene

- ima malo lufta na nekoj spiralnoj osovini sa nekim piksnama,moram napraviti nove piksne da nemaju lufta pa vraćam nazad

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 

- pojela sa platna kvacila oko osovina lamela, prepostavljam da ste to zavarili (zvoni samo na leru)

- kao sto rekoh, kad si vec zamenio rolne treba si za 26g

- ferode ili pakne kako kazes da su bile pojedene ste prelepili novim i treba obraditi na strugu

- ima lufta u dodjicama izmedju tanjira kvacila gde seta kais i tu ti nije problem u tim piksnama vec u samoj vodjici/pisti po kojoj klizi te kavcilo ima luft sto nikako nije dobro.

 

Inace, kad je kvacilo u takvom stanju, sigurno tu jos ne valjaju rupe gde se kace oprugice, zna dobro da bude ukopano pa cak i da pukne (pretpostavka da to niste ni primetili) i tu nema popravke, svaka radnja je posao koji nema smisla ili ti bacanje vremena i para.

Potrazi ti celo drugo kvacilo (polovno naravno), moze se naci da je skoro kao novo, ako mislis da ti CVT bude kako treba.

 

Belu centralnu opugu mozes naci kod Radosa, Bellamoto, Biker House..... nazovi pitaj pa vidi ko ti je najpovoljniji, cena je tu 10-15e ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500
- pojela sa platna kvacila oko osovina lamela, prepostavljam da ste to zavarili (zvoni samo na leru)
- kao sto rekoh, kad si vec zamenio rolne treba si za 26g
- ferode ili pakne kako kazes da su bile pojedene ste prelepili novim i treba obraditi na strugu
- ima lufta u dodjicama izmedju tanjira kvacila gde seta kais i tu ti nije problem u tim piksnama vec u samoj vodjici/pisti po kojoj klizi te kavcilo ima luft sto nikako nije dobro.
 
Inace, kad je kvacilo u takvom stanju, sigurno tu jos ne valjaju rupe gde se kace oprugice, zna dobro da bude ukopano pa cak i da pukne (pretpostavka da to niste ni primetili) i tu nema popravke, svaka radnja je posao koji nema smisla ili ti bacanje vremena i para.
Potrazi ti celo drugo kvacilo (polovno naravno), moze se naci da je skoro kao novo, ako mislis da ti CVT bude kako treba.
 
Belu centralnu opugu mozes naci kod Radosa, Bellamoto, Biker House..... nazovi pitaj pa vidi ko ti je najpovoljniji, cena je tu 10-15e ako se ne varam.

to smo sve izbacili i stavili smo drugo kvačilo nismo varili,bacili i stavili dobro,moram promeniti kaiš

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a
On 5/12/2017 at 8:36 AM, zorance said:


Fala na pomoci sve je ok radi kao sat. Kupio sam novu tablu o km.  ispostavilo se da je moja ispravna ako nekome treba prodao bih je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znam jednog kome treba tabla (deca se igrala pa mu pacili petradu bas kod levog cajgera, pukla plastika i usla voda) ali ne znam dal ce i kad to resavati, u svakom slucaju ako zatreba kontaktiracu te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pozdrav ljudi, da se pridruzim bandi :)

Atlantic 500 2002, fino izgleda, solidno stanje...,

Presao sam bio sa skutera na naked-a, ali nismo se nasli, falio gepek stalno, ubi vetar kisa voda i vratih se nazad na maxi...

 

E sada, imam nekih problemcica pa aj da pitam..

Prvo, kupim ga po danu, ali na putu do kuce uhvati me mrak i tad i primetim da su mi slaba svetla, prebacim na bord i vidim da mi puni na 10 do 11 volti, pada i na 9 ali 11 nikako da prebaci, nisam smeo da ugasim motor sve do kuce,  oko 4 sati je radio bez gasenja, imao sam 220km do kuce, sreca napunio sam bio rezervoar do kraja, pravio sam jednu pauzu i motor je radio sve vreme, palio ventilator sve ok, kad stigoh kuci  ugasim ga i normalno upalim bez problema. Ali nesto tu nije u redu, pali uvek , danas ga vozim sve ok ali napon nije u redu, kad pogledam on umesto akumulatora ima onu bateriju kao za kolca ona mala, pa nakacili kleme na one pipke... Normalno da cu novi aku da kupim, ali nzm da li je i regler otiso, a cudo jedno da pali uvek bez pogovora a svetla su mu slaba, vidi se da je slab napon...

 

Drugi problem je sto mi lupa nazad preko rupa, izgleda da su amortizeri, jel ima ovaj model neki selen blok, ili tako nest, ili nema drugih mogucih krivca sem amortizera? Mislim nije bas opasno ali nije kako treba...

 

Trece nije problem ali da pitam, covek je menjao i rolnice i kais i sve to, za cudo bas lepo krece iz mesta, gotovo bez vibracija, ali ubrzava na nesto nizim obrtajima, pa ne mogu da procenim jel to tako fabricki, recimo pun gas iz mesta i skala skace do 5000 obrtaja i ne ide preko dok ne dostigne sprilike 120km, na 150km je na 6000 obrtaja, vise ga nisam vozio, meni se to svidja sto je tako malo rasterecen da kazem, recimo 120-130 je na nesto oko 5000 obrtaja pa me samo zanima jel tako treba...

 

4. :) Imam malo lufta u prednjem tocku, u osovini, predpostavljam da su lezajevi, koji idu napred da zamenim?Koja dimenzija?

 

To je to za sada, inace ulje nije potrosio za ovu km, ima malo ulja oko poklopca glave gore ali to nije strasno, dole je suv, dihtunzi deluju ok, pali na zub, prav kao strela, ne vuce, kocnice ubijaju, ima leo izduv, ne tako bucan bas onako prijatan za voznju, kofer, neki led xenon i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

1. To akumulator od UPS-a. Posto i onako treba da ga menjas prvo probaj sta ce da se desi sa novim. Moze biti i da je regler riknuo. Hoce to kod njih
2. Amortizere mozes i vizuelno da proveris da li su vlazni, a mozes i rukama da sabijes zadnji kraj motor

a, pa ako ode lako dole pa se posle "odbije" nazad to je to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Akumulator cu da proverim prvo, samo me strah da nisu namotaji, nema snage da rade njegove sijalice nego onako tinjaju, na dugim su fabricke, a na kratko je led ksenon i on radi ok.

Amortizeri, jedan keste vlazan, ali kad sabijem zadnji kraj ne odbije se nego polako vrati, ne ostavlja utisak da su losi, samo sa desava da lupi nesto nazad, konkretno, prelazak preko neravnine e kad sadbija tocak na gore onda sve ok ali kad vrati tocak tad se cuje da udari nesto..
Pa reko mozda ima neki selen blok kao recimo madison 250 ili x9 250, kod njih mi se desavalo da su dobri amortizeri a slicno ovako lupe..


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ne znam jel sam lepo  izmerio, merio sam na akumulatoru na plus i na minus, na ler puni oko 12,5 sa ugasenim svetlima, oko 12 sa upaljenim, kako se povecavaju obrtaji ide do 12,5 sa svetlima i isto i bez.. Za to vreme tabla kaze ispod 10..

 

Ima neki problem sa strujom ali nzm sta..

Recimo, dam kontakt, svetla ugasena, stisnem kocnicu i onda mi upali poziciju (svetlo na tabli, nazad i napred u farovima), kad pustim kocnicu ugasi svetlo.

Kad je motor upaljen i hocu da ga ugasim, ako drzim kocnicu i pretisnem pridac nece da ugasi motor dok ne pustim kocnicu.

Cudno bas. Sve neke tako fleske, nmg jos da pohvatam sta se desava sve.

Sta moze da bude? Od dodataka ima led svetla nazad u poziciji, led napred u poziciji, dodata led svetla na poziciju napred, led ksenon kao kratko svetlo i duga svetla su standarna.

Odakle da krenem jel ima neko ideju?

Jos nisam probao normalan akumulator ali probacu..

 

Inace model mi se zasvidjao nesto, da li je do auspuha, bas lep zvuk, i sto se lepo obara ovaj tenk heheh, i dobro ide, dosta snage, koci odlicno, nekako deluje bas dobar, samo da resim te zezancije sada....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Neka LED svetla hoće da izazovu upravo to - stisneš kočnicu a zasvetli ti tabla. Imao sam LEDove koji su me drndali isto tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Tako sam ga kupio, ovo je onaj neki led sto ima kao ventilator, upalim svetlo i krene ventilator da radi cuje se heheh, daleko otisla tehnika..

Moracu da raskacim sve to da vidim ako mogu da resim to, nije mi bitan led ksenon, samo da radi sve kako treba..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

12,5 je malo. Do 14,7 treba da gura. Za pocetak originalan akumulator i sve te sijalice napolje i na njihovo mesto  originalne koje trebaju. Ko zna kakav bofluk je tu stavljen. Ako imas nekoga ko se razume daj mu te sjalice sto skines da ti pogleda ima li sta da valja, da ne bacas sve. Usput proveri i sve kontakte na kablovima. Kad zamenis sve to onda ponovo merenje, pa ako opet nije dobro onda dalje regler, namotaji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

One fleske sto prespaja su sve od zadnjih led sijalica..
Cudo..
Stavio sam obicne, bolje svetle i nema vise problema radi sve ok sada.
To je nazad,nisam stigao napred da raskacim led dnevna svetla i led kratko, to kad skinem onda cu da premerim punjenje. Kakve gluposti led sijalice..

E sad to sto lupa preko rupa i neravnina, nisu amortizeri nego selen blok ili nosac motora gumeni, ima lufta malo.

Kad idem preko neravnine i kocim ne lupa, kad ne kocim a dodajem gas onda lupne.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Ljudi, zadnja desna stopaljka mi treba ?? Kao maseratija limitiranog da vozimo. .pomagajte ://

PGS motori, mislim da je cena oko 4500


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja sam pre par godina išao u Pečuj da kupim, nigde bliže nije bilo... Polovnu naravno.

 

Nova koštala bubreg + nešto sitno novaca :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima u Motoklinici jedan AA donator, nazovi Micka i vidi sta je ostalo (najverovatnije da ima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja