Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Vec poznata moja masina po Darkovom sredjivanju. Ostalo da ja promenim zadnju gumu, lezaj tocka, jos jednom ulje u reduktoru i zategnuti vizir na par mesta jer nije bilo navoja. 
Kolega, prijatelj, SALE_CA i ja skinusmo tocak, stavljena nova Dunlop Scoot Smart 140/70-14, zamenjen lezaj zadnjeg tocka i semering, i primetismo da je falio jedan semering do tada :staa2:  ...da budemo sigurni, skinemo tocak na Sasinom Atlanticu, vidimo koji je semering u pitanju i zavrsimo sa tim. 

Na kraju sve ok, probna voznja prosla super. Sada se samo ceka lepo vreme i slobodno vreme pre svega. 

post-40121-0-03626300-1490866393.jpg
Fali semering...

post-40121-0-84608600-1490866412.jpg
Semering sa Sasinog motora

post-40121-0-00987600-1490866436.jpg

post-40121-0-29738700-1490866437.jpg
Nova guma, sveza :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Što se tiče guma čuo sam da bi guma za montažu trebalo da bude stara bar 6 meseci.

Da li je to tačno, ne znam. Ovo se odnosi na moto gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Posle sredjivanja CVT-a, zamena skoro svih lezajeva, sredjivanje osovine tocka, i jos dosta sitnica doslo je na red i ugraditi maglenke. U pitanju su led maglenke,ostalo je da prepravim malo nosace jer sad nisu dobri i konacno da sklopim motor posle skoro mesec dana

post-23131-0-64629700-1491512140.jpg

post-23131-0-27816900-1491512201.jpg

post-23131-0-32016400-1491512218.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a

Pozdrav ekipi, od prosle godine sam vlasnik pomenute letece fotelje  :)  i vrlo sam zadovoljan. Na zadnjoj voznji su  se odsarafile kleme sa aku. i od tada mi kazaljka od temperatur cim postigne radnu temperaturu skace, pada i pali lampu. Pregledao sam kontakte i podmazao na cijelom skuteru i sve je ok. Grije se tiristor na tabli pa cu javiti kakva je situacija kad ga zamijenim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a
On 4/23/2017 at 3:30 PM, wrong rider said:

Pozdrav ekipi, od prosle godine sam vlasnik pomenute letece fotelje  :)  i vrlo sam zadovoljan. Na zadnjoj voznji su  se odsarafile kleme sa aku. i od tada mi kazaljka od temperatur cim postigne radnu temperaturu skace, pada i pali lampu. Pregledao sam kontakte i podmazao na cijelom skuteru i sve je ok. Grije se tiristor na tabli pa cu javiti kakva je situacija kad ga zamijenim. 

Zamijenjen stabilizator napona opet isto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a
21 hours ago, Satelis said:

Mislim da ti ne gine druga polovna tabla, tesko da ce ti to neko popraviti.

Najvjerovatnije da je tako. danas sam skinuo termo davac i na kontaktu ga grijao fenom - normalno radi. izgleda kad se upali masina neki vod prespoji cip ili neki element jbga mozda i kompjuter al najvjerovatnije tabla. Ako neko zna da se prodajeneka polovna javljajte. Hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lijeni motoras na skuteru, 30 postova
  • Lokacija: Bd
  • Motocikl: Africa twin rd07a
On 2017-4-30 at 11:27 AM, wrong rider said:

ok, hvala.

Poslije dosta sati kopanja nasao sam sto je glavni uzrok onakvog rada kazaljke temperature. olabavljena masa na starteru (anlaser). sada kazaljka ide normalno do malo ispod pola ali se tu i ventilator pali (malo isppd pola) skuter imam od skoro pa me interesuje jeli to normalno?image-0-02-05-d378755e095a8a0c767c9bb03ab3cfacdb7b56daeb93ff1ef9881976ea8bdde6-V.thumb.jpg.f23191795488d44abd32d0d76e62ffae.jpg

IMG_20170430_174039.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koliko se secam, po gradu treba biti na crti iznad kazaljke (gledano sliku sto si okacio) dok je na otvorenom tacno na pola, ili malko ispod pola takodje je prihvatljivo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500
Koliko se secam, po gradu treba biti na crti iznad kazaljke (gledano sliku sto si okacio) dok je na otvorenom tacno na pola, ili malko ispod pola takodje je prihvatljivo.
 

ovo su rolnice koje sam stavio u atlantika pa sam povećao obrtaje i sad se vozim na većim obrtajima nego ranije3d00b76067383f1569590c82ab1fcf1e.jpg

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kako na većim kad je ista gramaža kao fabričke?
Kod mene su Malossi 26gr.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500
Kako na većim kad je ista gramaža kao fabričke?
Kod mene su Malossi 26gr.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zamenio sam tanjir gde naleže kaiš,stavio od neksusa 500 pa kaiš ne naleže idealno,možda je zbog tog

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pitaj majstora da ti pojasni malo bolje to sto ti je rekao jer to bas i ne pije vodu, to je prva stvar....... druga stvar je, zasto si menjao rolnice, jel su se ukockastile ili reda radi?

I treca stvar, kad si vec radio CVT trebao si staviti od 26g i belu centralnu oprugu kvacila (nije skupa) imao bi znatno bolje preformanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500
Pitaj majstora da ti pojasni malo bolje to sto ti je rekao jer to bas i ne pije vodu, to je prva stvar....... druga stvar je, zasto si menjao rolnice, jel su se ukockastile ili reda radi?
I treca stvar, kad si vec radio CVT trebao si staviti od 26g i belu centralnu oprugu kvacila (nije skupa) imao bi znatno bolje preformanse.

to još nije kasno uraditi

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500
Dobar ti majstor


Sent from my iPhone using Tapatalk

u pravu si,izgleda da je tako

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500
Pitaj majstora da ti pojasni malo bolje to sto ti je rekao jer to bas i ne pije vodu, to je prva stvar....... druga stvar je, zasto si menjao rolnice, jel su se ukockastile ili reda radi?
I treca stvar, kad si vec radio CVT trebao si staviti od 26g i belu centralnu oprugu kvacila (nije skupa) imao bi znatno bolje preformanse.

zvonilo je kvačilo,sredili smo ga,rolnice su bile lošije pa sam poručio originalne,pakne su bile pojedene,i ima malo lufta na nekoj spiralnoj osovini sa nekim piksnama,moram napraviti nove piksne da nemaju lufta pa vraćam nazad

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja