Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4300 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kao što je realna kilometraža, Ferrari crvena, 4 cilindra i ko zna šta još iznutra...

Promenio član AlexaBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Od tog Atlantica treba bežati kao đavo od krsta  :jok:  Zakonski neupotrebljiv - mo'š debelo da nadrljaš sa njime, boju tek ne bih komenarisao i opis  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

Pozdrav svima, treba mi pomoc oko atlantic-a,upao sam u rupu i izbio cep od prednjeg amortizera, otvorio da majstor da sipa ulje i sredi to ali na jednom nema karike,znaci potrebna mi je jedna karika za prednji amortizer...kupio sam jos dva ali u jednom je nije ni bilo a u drugom je bila losa...svaka pomoc dobro dosla...hvala pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Malaguti Spidermax 500

pozdrav svim...

planiram da kupim Apriliju Atlantic 500 clasic,pa me interesuje na sta trebam posebno da obratim paznju pri kupovini...?
i kakav je kao skuter,kakvi su im agregati...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ja sam prezadoboljan, udoban je, komforan, upravljiv, lepa zastita od vetra, moze se reci da nije skup za odrzavanje, agregati su nepoderivi. A mene zeza senzor brzine moram nov kupiti a to je oko 120e i ceka se oko mesec dana.

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2023 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па има само 91 страна да се прочита,и упознаш са овом машином ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500

Pali se efi lampica i napon se penje na 16 v ali se ugasi za par min,koji problem može biti,stavljen nov regulator napona

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Drugar kupio skuter iz naslova, nakon određenog broja pređenih km ustanovljeno da ima problem sa strujom, odnosno naponom.

Dok je motor u vožnji, displeju prikazuje napon od oko 13.5 do 14 v, kada motor radi u mestu, napon pada čak do 9v i ugasi se.

Drugi problem su amortizeri. Opruge su nategnute čini mi se do maksimuma, ali kada se pređe preko nekog ulegnuća ili ležećeg, oseti se jak udar, kao da se ceo amortizeri sabije.

 

Dakle, šta može uzrokovati pad napona i gašenje i da li je moguće srediti amortizere bez da se stavljaju novi/drugi?

 

Još jedna stvar, prve dve cifre na displeju za pređene km se ne vide, odnosno vide se samo dve crtice, a nisu broj 1. Displej nije neispravan jer kada se da kontakt displej ispiše sve cifre kako treba... Ima li neko ideju?

Mislim da slike govore bolje...

Hvala na pomoći.....

 

c3bb356304a57c3da8c2c733b1431ccc.jpg

 

abf7980b3307d6e14cb8fc6b8f959bb5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Ajmo redom... 'mortizere mo'š samo da menjaš - nema reparacije - gasni su  :jok:  Što s' tiče punjenja - može biti više faktora: namotaji, regler, sama instalacija... Imamo doktora za te stvari - dobro znani Darko Satelis  :jee1: . Ovo što fale cifre na instrument tabli - mislim da pomoći nema nego samo druga tabla...

 

Javiće se već Dare sa stručnijom analizom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Efi se meni palio i gasio moped, majstor je ocistio kontakt na bombini i sredio posao. Ali opet ptive ce znati sto mu je. Meni su bili losi kontakti na aku, pa los aku pa svasta :)

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8838 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Pali se efi lampica i napon se penje na 16 v ali se ugasi za par min,koji problem može biti,stavljen nov regulator napona

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

 

To sto je stavljen nov regler, ne mora nista da znaci. Nov originalni ili Joskin regler?

Prepunjavanje obicno bidne kad je neispravan regler ili kad je neispravna instalacija istog (crni dzek sa 4 zice)......

 

Prvo vidi kakve su ti kleme, ocisti ako treba nekom smirglom, zatim vidi kakvo je kuciste osiguraca odmah pored akumulatora (obicno upravo tu bude glavni problem) pa ako ne valja, kontakti pocrneli, pregrejani/nagoreli.....menjaj (ako nisi vican lemljenju, treba ti elektricar).

 

1.

Drugar kupio skuter iz naslova, nakon određenog broja pređenih km ustanovljeno da ima problem sa strujom, odnosno naponom.

2.

Dok je motor u vožnji, displeju prikazuje napon od oko 13.5 do 14 v, kada motor radi u mestu, napon pada čak do 9v i ugasi se.

3.

Drugi problem su amortizeri. Opruge su nategnute čini mi se do maksimuma, ali kada se pređe preko nekog ulegnuća ili ležećeg, oseti se jak udar, kao da se ceo amortizeri sabije.

 

4.

Još jedna stvar, prve dve cifre na displeju za pređene km se ne vide, odnosno vide se samo dve crtice, a nisu broj 1. Displej nije neispravan jer kada se da kontakt displej ispiše sve cifre kako treba... Ima li neko ideju?

 

1. 

Nadam se da nije kupio AA iz V.M.Lug-a

 

2.

Atlantic nije poznat po dobroj struji, tako da treba krenuti od akumulatora pa na dalje (uput kao kod kolege @zorance) to sto pokazuje na bordu nije meradovno kao na unimeru + sto ni na unimeru nije meradovno ako je akumulator neispravan.

Skoro sam imao jedan slucaj da je toliko aku bio los da motor (Geopolis) tj regler nije punio. Stavio moj polovan/ispravan aku...eto ga i punjenje bas kako treba........tako da, da bi se merilo punjenje, aku mora biti ispravan.

 

3.

Reparacije nema, polovne da stavis neces nista dobiti (mozda malo i jako kratko) dok novi kostaju oko 92.000din u paru.....generalno AA je tvrd motor.

 

4.

Displej ti ne valja, za pocetak mozes otici do elektronicara na upit da li se moze resiti, ako moze super (ustedeces dosta para, polovna nije jeftina, ima vise tipa table) pravac kuci na rasklapanje, otvaranje.

 

........kad pogledas, ove AA em sto su ruzne em se kvare do zla Boga :P .........

xixiixixix morao sam, sad sam ga na*ebo :cackanje:  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500

Već su se topili osigurači kad radi svetlo i menjao sam ih,uvek budu topli ili vrući,probaću opet da sve zamenim pa javljam šta se dešava,hvala puno i čujemo se,pozdrav

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

 

........kad pogledas, ove AA em sto su ruzne em se kvare do zla Boga :P .........

xixiixixix morao sam, sad sam ga na*ebo :cackanje:  

 

 

 

Dobi'š ti bančinu, barabo ona jedna  :P  Kad sve ostale kangrbe budu imale km na cajgeru k'o Atlantici (i žabarske mašine uopšte) ondaK mož' da divanimo o lepoti , dotle mo'ž samo da laprdate...

  :BJB-Atlantic:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: APRILIA ATLANTIC 500

 

Pali se efi lampica i napon se penje na 16 v ali se ugasi za par min,koji problem može biti,stavljen nov regulator napona

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

To sto je stavljen nov regler, ne mora nista da znaci. Nov originalni ili Joskin regler?

Prepunjavanje obicno bidne kad je neispravan regler ili kad je neispravna instalacija istog (crni dzek sa 4 zice)......

 

Prvo vidi kakve su ti kleme, ocisti ako treba nekom smirglom, zatim vidi kakvo je kuciste osiguraca odmah pored akumulatora (obicno upravo tu bude glavni problem) pa ako ne valja, kontakti pocrneli, pregrejani/nagoreli.....menjaj (ako nisi vican lemljenju, treba ti elektricar).

1.

Drugar kupio skuter iz naslova, nakon određenog broja pređenih km ustanovljeno da ima problem sa strujom, odnosno naponom.

2.

Dok je motor u vožnji, displeju prikazuje napon od oko 13.5 do 14 v, kada motor radi u mestu, napon pada čak do 9v i ugasi se.

3.

Drugi problem su amortizeri. Opruge su nategnute čini mi se do maksimuma, ali kada se pređe preko nekog ulegnuća ili ležećeg, oseti se jak udar, kao da se ceo amortizeri sabije.

 

4.

Još jedna stvar, prve dve cifre na displeju za pređene km se ne vide, odnosno vide se samo dve crtice, a nisu broj 1. Displej nije neispravan jer kada se da kontakt displej ispiše sve cifre kako treba... Ima li neko ideju?

1.

Nadam se da nije kupio AA iz V.M.Lug-a

 

2.

Atlantic nije poznat po dobroj struji, tako da treba krenuti od akumulatora pa na dalje (uput kao kod kolege @zorance) to sto pokazuje na bordu nije meradovno kao na unimeru + sto ni na unimeru nije meradovno ako je akumulator neispravan.

Skoro sam imao jedan slucaj da je toliko aku bio los da motor (Geopolis) tj regler nije punio. Stavio moj polovan/ispravan aku...eto ga i punjenje bas kako treba........tako da, da bi se merilo punjenje, aku mora biti ispravan.

 

3.

Reparacije nema, polovne da stavis neces nista dobiti (mozda malo i jako kratko) dok novi kostaju oko 92.000din u paru.....generalno AA je tvrd motor.

 

4.

Displej ti ne valja, za pocetak mozes otici do elektronicara na upit da li se moze resiti, ako moze super (ustedeces dosta para, polovna nije jeftina, ima vise tipa table) pravac kuci na rasklapanje, otvaranje.

 

........kad pogledas, ove AA em sto su ruzne em se kvare do zla Boga.........

xixiixixix morao sam, sad sam ga na*ebo :cackanje:

Crkao regler,stavio sam stari njegov koji radi odlično,napajanje je dobro,hvala na savetu,bili ste u pravu,pozdrav iz Sr.Mitrovice od DEBELIH SREMACA

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Zoranče,

Daj neku preporuku za regler da probam i ja da zamenim da vidim šta će biti. Gde si uzeo, koliko para bilo...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja