Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Pozz Culle...

Ovaj engine flush koji ja sipam u kola se sipa u staro ulje kada je auto već postigao radnu temperaturu...
Naspeš, pustiš auto da radi 10 minuta i kada istreseš staro ulje i recimo skineš poklopac ventila, sve se sija kao novo...
(ja nisam vjerovao dok me majstor nije ubjedio da probamo pa otvorili da vidimo)

Ulje koje potom naspeš duže ostaje svježe, to jeste čisto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Sve mi je jasno oko procedure i korišćenja,nego,elem,imam zrno sumnje jer negde u podsvesti imam da mi je neko rekao da je ta tečnost za ispiranje nepotrebna,da u blagoj meri šteti agregatu i te fore,kao nagriza gumice ventila,vise se haba cilindEr dok radi motor sa tom tečnošću itd,itd ,ti GuMi5 pošto duže koristiš da li si primetio neke nuspojave,pitaj majstora kad budeš im'o vremena šta on misli o tome da li engine flush ima neka nezelja dejstva iliti kontraindikacije ili ako postoji neko ko prati ovu temu,a da je kompetentan,da prozbori jos po koju pametnu reč na ovu temu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mislim da smo u staru Opel Astru G to nasuli prvi put neke davne 2009/2010 godine... sjecam se da je auto imao oko 220.000 na satu... Sada taj isti auto ima 380.000 na satu i osim jednog skidanja poklopca ventila da vidimo rezultate engine flush-a nista drugo na motoru nismo otvarali a tada smo zamjenili dihtung na poklopcu ventila cisto kada smo otvorili da zamjenimo. Na jednom mjestu je minimalno slinio po motoru.(jos jedino posle turbinu da vidimo sta je - krepao lezaj u njoj)...

 

Po meni je ovo vrijedno samo za pohvaliti i vjerujem da cu nastaviti da koristim engine flush dok god ga bude bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moje vidjanje stvari sto se tice preparata za ciscenje agregata sa unutrasnje strane.

 

1. 

Kod kupovine novog motora, uz redovno odrzavanje (mot. ulje + f. ulja) i koriscenje iste gradacije od istog renomiranog brenda, msm da nije potrebno koristiti bilo kakvo sredstvo za cisnje agregata.

 

2.

Kod kupovine polovnog motora, gde se ne zna kako je odrzavan, pozeljno je odraditi ciscenje agregata pa dalje nastaviti prema planiranom (gradacija-brend).

Stime sto bi spremio x2 za servis jer nikada se ne moze sva zaostala kolicina ispustiti iz motora, uvek malo ostane....pa tako recimo, odradi se ciscenje, sipa se novo ulje + filter a u motoru je ostala odredjena kolcina starog ulja sa precistacem.

 

U mome atu se vrti Motul 5W40 vec skoro 45K i nema nikakvih naslaga na poklopcu ventila i svim ostalim sklopovima sto se nalaze ispod poklopca. Jednostavno uz redovnu zamenu takvo je cinjenicno stanje, dok motor kome se ne menja cesto ulje + ako staro ulje ostane preko zime eto kafenkastog do potpuno braon skrame na zidovima unutar agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Dogurasmo plavušan i ja do 83k km, sa mnom 53k.

Došao red na štelovanje ventila, čišćenje usisa, klapne, zamenu svećice.

Gde, nego kod našeg Dareta, juče ga ostavio, a danas već gotov.

Vozimo dalje, opet prede kao pre 50.000km. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Citam svasta nesto po forumu,vidim da gume menjate na 10-15k,servis se radi na 6k(ulje,filteri....),kais izdrzi do 20k(original piagio),kocnice do 10k(zavisno od voznje) itd...Ja ne znam koliko vi prelazite godisnje ali ja moram da se pohvalim da sam za ovu godinu sa mojim AA presao oko 12-13000 km(Srbija,Bosna,Hrvatska) a za 7 dana idem u Grcku sto znaci jos minimum 2000km sto dalje implicira nakon povratka opet servis(ulje filteri...).Pa ljudi moji jel normalno raditi servise 3-4 puta godisnje? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pa naravno,ja sad treba da uradim 3 servis ove godine. Ti nemoj toliko voziti ako ti je mnogo,ili predji na nesto gde je servisni interval duzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Gilera gp800

Pomagajte nesto mi lupka u prenosu na aa500 nije uvjek nego kad krećem i kad pustim gas odnosno kad mu odrezem gas onda zakucka i prilikom vracanja gasa isto zakucka sve oko 2000 i 2500 rpm. Zvuk dolazi oko kvacila. Unaprijed zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ljudi treba mi mala pomoc...Posle visemesecnih problema sa akumulatorom, resio sam da zamenim isti...Neka preporuka za model, kao i gde se moze uzeti isti. Napomena, zelim da izbegnem Unibat, zbog loseg iskustva sa istim. Hvala najlepse na bilo kakvoj informaciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
yuassa (valjda sam dobro napisao) i nema da te boli glava...

To sam i ja mislio, ali imam problem da nadjem taj akumulator u Bg. Ako imas neki info gde da trazim bilo bi super. Razmisljao sam i o Varti, ali ni to nisam uspeo da pronadjem. Samo ima Unibat, ali to vise ne uzimam, posto sadasnji nije izdrzao ni godinu dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
ako nije izdrzao godinu dana,eto prilike da zamenis,i to najpovoljnije.garancija je 2 godine.

To bi sa zadovoljstvom uradio...samo kad sam ga ja uzimao, davali su 6+6 meseci garanciju, s tim da si posle 6 meseci morao da ga doneses na neku proveru. Ja tad nisam bio u zemlji, tako da prema njihovom tumacenju nisam u garanciji vise... Verovatno bih mogao da to izguram i oborim preko suda ili trzisne inspekcije, ali iskreno me mrzi da se i zbog toga zajebavam na sudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500
Мени ево Унибат трећу сезону уредно ради. Нема правила. 

Ma to da, nema pravila, ali obzirom da mi je ovo drugi Unibat koji menjam, iz principa ga vise ne uzimam. Doduse da ne gresim dusu, prvi je stigao sa motorom, pa nemam pojma koliko je trajao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja