Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis,Serbia
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 (`05)

Buraz, sve odradjeno kao po predlogu, skinut ak. nivo kiseline dobar, ocisceni svi kontakti, napunjen akumulator, kad sam ga postavio - upali motor kao mina! :)

E sad dok radi na leru board mi pokazuje 11.2 - 11.5 punjenje (isto i na unimeru) a u voznji ga ne penje nevo ga malo i obori do 10v pa ga na leru ponovo popne na 11 - 11i nesto! Ajd sad ?!?! :@

Na sta vam ovo lici??

Bio sam u medjuvremenu u PGS ovde u Nisu i covek mi na osnovu price (bez ovog dela sad sto vam pisem) kaze da je 99% regler otiso i da im je on slaba tacka i da je nov preko njih org. ~120-130eur (!¿?) :O

Da li je to zaista moguce i kakve su vase preporuke drugari pomagajteee?!

P.S. Motor je malocas posle svega, radio u mestu 5min i nije mrdao napon od gore pomenutog + sam ga vozio po kraju jos nekih 15tak minuta i palio gasio jos dosta puta i sve se ponasalo naj normalnije! Izvinjavam se unapred ako je slicna tema vec elaborirana kao sto rekoh stigoh do 50te str i zadesi me muka. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Јошка из Темерина прави реглере....60-ак еура су ако се добро сећам!

Мотор пали као мина зато што је свеже напуњен акумулатор. Ако га не пуни реглер како треба после неког времена имаћеш проблем са стартовањем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Може бити реглер,али исто провери код мајстора да нису намотаји!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis,Serbia
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 (`05)

Drugari hvala na pomoci pre svega,

Upravo idem od majstora, probali smo sa drugim reglerom isto nije hteo da puni ak. I onda smo videli da mi kuciste od osiguraca nije bilo dobro i pregrejavalo se i verovatno imalo lose kontakte (jer su osiguraci bili dobri) i to promenismo sreca imao je adekvatno za zamenu i sad teram i punim za sve pare! :D :D

Hvala jos jednom na asistenciji.

Hoce neko uskoro na neku turu po Jugu Srbije da se druzimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Неки од нас већ били више пута на југу... али није искључено да нећемо поново!!! Него ај ти код нас ... имамо у недељу наше традиционално велико окупљање максискутераша у Жабљу!!! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Manje vise, dosta kolega je upoznato sa mojim pehom oko AA! Koliko vidim ,lovu za slupanu ce biti tesko izvuci ... Moze mala pomoc ako ima neko ko zna jel ima stranac AA da je uvezem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5599 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav i dobrodosao. Postoji tema o Atlanticu pa se tamo zanimaj za sve sto te interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cestitam na kupovini. Lepo si izabrao, par momcadi se super voze Atlantikom.

 

Sta moze biti? Sve. Moras da proveris sve tokove benzina, creva, selne, karb, itd. Rasklapaj i trazi. Sva creva koja ne pustaju a kruta su, menjaj. Vrljave selne takodje. Creva kupi u bilo kojoj prodavnici autodelova, selne takodje, ali kvalitetne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skini srednji tunel, ispod njega ti je potapajuca pumpa, ako vidis tragove benzina najverovatnije ti je otisla gumica ispod plasticnog prstena... u svakom slucaju rasklapanje ti negine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Mozda i offiram od teme, ali ajde da vam se i ja javim. Manje vise, vecina MSC drugara je upoznata sa mojim nesrecnim slucajem. Tacnije, kupio sam AA od naseg kolege Zeke Peke sa foruma i odneo ga kod majstora da promeni regler i uradi servis. Medjutim, nakon sto je majstor odradio motor i otisao u probnu voznju doziveo je saobracajku. Prednji kraj motora je smrvljen i mislim da mu nema popravke. Cekam 1. avgust jer je to neki rok koji sam dao majstoru da mi isplati lovu sa skuter ili da mi da 1000e i da zadrzim ovo sto je ostalo. Sustina price je ,da ako ostavim ovo... imacu AA kojeg bi prodavao u delovima. Tako da, kad vidim sta i kako javim vam se, pa ako vam bude trebalo delova za KRMACE 1nanana.gif, javite se pa da Vam pomognem! 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Prednja guma zamenjena,nova,zadnja guma zamenjena,nova,skuter vise ne trese ali i dalje postoji to da vuce u desno,znaci kad pustim ruke,moram da se nagnem levo da bi skuter isao pravo,sta da radim,sta da menjam,lezaj volana,tegiće nisam pametan ,posavetujte me i da,da dodam na skuteru je sve fabricko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: senta
  • Motocikl: piaggio x9 500 evo

Imam isti problem. Meni je sve bilo dobro,i sad posle zamene lezaja volana i obe gume vuce desno. Guma je izbalansirana,sve sam proverio dal sam slucajno nesto pogresno stavio kod lezaja,ali ne nadem sta je problem :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Ne bih nesto da vas plasim i sl. ali proverite istoriju motocikla..Da li je padano sa njega, da li je pretrpeo neke udarce itd...Ovo mi smrdi ili na viljusku ili na ram, da nisu pravi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Nasao sam sta je problem kod mene(nadam se da je to),osovina prednjeg tocka je kriva,kada je srafim biksna "šeta" levo desno 2mm,da l' ima neko na prodaju osovinu prednjeg tocka naravno pravu :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Cullence kroz par dana, ako resim moj problem... Mogu ti pogledati pa da se vidimo i resimo tu osovinu! :) Strpi se malo... Ja ssam ubio samo 150 km ove sezone...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

post-23058-0-08222000-1406918440_thumb.jpgpost-23058-0-18996200-1406918426_thumb.jpgpost-23058-0-17608300-1406918417_thumb.jpg

 

na motoru je stradao prednji kraj... zadnji je citav... Koga zanima neki deo, nek pise. 064 255 4919 Dado

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Djuro toga nemam. :) Jos nista, imao sam dogovor da mi do 1.8. isplati novac ... dva dana pre isteka roka,rekao je da nece i sad vijam osiguranje i ice privatna tuzba. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja