Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Да бре....МИ НИШТА У ВЕЗИ АТЛАНТИКА НЕ ЗНАМО, А КОЛИКО (НЕ)ВИДИМ , и СЛЕПИ СМО.....признајемо! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

Prošlog marta sam ljubio asfalt, ovog se "zapalio"..šta je sledeće!?

 

imam resenje.. iz slucajnosti sam sreo coveka koji popravlja table od A.A.. Ja cu ostaviti ovde broj ako nesme vi uklonite. momak je sa mirijeva i nije skup .. pozdrav 064/1244532

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ima li neko konkretnu informaciju, do koje se godine pravio Atlantic 500? Cujem razlicite informacije, jedna je 2005, a druga pocetak 2006. Takodje vidim na sajtovima, kad se traze delovi za njega izbacuje se 2002-2006 godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pa pricali smo sad na ovoj voznji o tome, meni u papirima stoji 2006, ali kad god pogledam ovaj forum, nalazim neke oprecne informacije o zadnjoj godini..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Ako nekome treba vodena pumpa za Aprilia Atlantic , Piaggio x9, Gileru Nexus 500cc moze me kontaktirati na 00 387 62 354 620, nalazim se u Tešnju u BiH. Imam kompletan set sa osovinom, semeringom, pakunzima, propelerom... Kupio sam je u Gabrielli Center SNC u Italiji. Evo i slike.. Pozdrav

 

2014_05_03_13_50_13.jpg

 

2014_05_03_13_50_29.jpg

 

2014_05_03_13_50_38.jpg

 

 

 

2014_05_03_13_50_23.jpg

 

 

2014_05_03_13_53_14.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Pozdrav svima.

 

Imam kvar na instrument tabli, pa bih je trebao izvaditi i odnjeti na popravku, pa ako je neko vec skidao plastike i vadio tablu zamolio bih ga da mi napise redoslijed rastavljanja da ne bih skidao i sto treba i sto ne treba. Hvala unaprijed ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Redosled skidanja:

 

- poklopac zvuznika na obe strane

- prednja Y maska

- vizir

- sa zadnje strane izdzekas 2 dzeka od inst. table

- instr. tabla sa sve nosacem izlazi napolje

 

posle odvojis tablu od nosaca i to ti je to..... sve ukupno 10min posla

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ljudi, velika molba :D

prijatelj mi ima AA 500 - mislim da je negde 2004, znači još ona pred facelifting i otišao mu regler. Sad negde sam pročitao da to Joška sređuje pa bih vas lepo zamolio da nešto kažete (iskustva vas koji ste to menjali ili poručili kod njega) oko toga i da mi neko od vas kolege možda posreduje kontakt. Da sam iskren, nemam baš dosta vremena, a i mrzi me sad da gledam svih preko 80 stanica podforuma.

Hvala vam unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Јошка се бави производњом нових. Нисам чуо да их поправља!

Број прослеђен на ПП!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Јошка се бави производњом нових. Нисам чуо да их поправља!

Број прослеђен на ПП!

 

Pa to sam i mislio, da napravi novog ali sam se malo glupo izrazio. Laki, puno ti hvala za info. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

I ako već godinama koristim NGK rešio sam da malo probam i Denso..

Poručio u Euroautu 1556 din. (Iridium naravno).

Volim kada pošaljem mejlom upit a oni mi expeditivno i profesionalno odgovore. Osim njih i Mass-a na prste jedne ruke mogu da nabrojim firme koje imaju takav odnos sa kupcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Po ovom pitanju bi se reklo da nisi baš pažljivo čitao. 0namigivanje.gif

 

ma ima toliko stvari ovde da je malo falilo da mi eksplodira glava pa reko ako neko moze sazeto ono najosnovnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Sažeto.....

AA Classic - tabla mora da budeskroz ispravna, proveri punjenje reglera na tabli, radna temperatura na sredini skale (ako greši neka me kolege sa Classicom isprave)

ostalo spada u domen teže mehanike, zvonjenje ili ostali čudni zvuci u kvačilu..stanje samog motora. eventualno curenje pored vodene pumpe tj. da li ima tragova

Proveri stanje kočionog ulja i samo kočenje, stanje diskova (svih)...i tako..moraš malo da iščitaš detaljno ako ćeš sam u kupovinu ili da povedeš nekog ko se razume u AA.

Proveri stanje i starost guma, a verovatno će biti bar jedna za zamenu. Amortizere takođe.

 

Ima boljke kao i svaki motor, uglavnom su sve rešive lako, ali je poenta da ih izbegneš pri samoj kupovini, da te odmah ne snađu.

 

Nadam se da sam brzinski sve obuhvatio i da nešto nisam propustio 0stabre.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Sažeto.....

AA Classic - tabla mora da budeskroz ispravna, proveri punjenje reglera na tabli, radna temperatura na sredini skale (ako greši neka me kolege sa Classicom isprave)

ostalo spada u domen teže mehanike, zvonjenje ili ostali čudni zvuci u kvačilu..stanje samog motora. eventualno curenje pored vodene pumpe tj. da li ima tragova

Proveri stanje kočionog ulja i samo kočenje, stanje diskova (svih)...i tako..moraš malo da iščitaš detaljno ako ćeš sam u kupovinu ili da povedeš nekog ko se razume u AA.

Proveri stanje i starost guma, a verovatno će biti bar jedna za zamenu. Amortizere takođe.

 

Ima boljke kao i svaki motor, uglavnom su sve rešive lako, ali je poenta da ih izbegneš pri samoj kupovini, da te odmah ne snađu.

 

Nadam se da sam brzinski sve obuhvatio i da nešto nisam propustio 0stabre.gif

Upravo to sto sam trazio. Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis,Serbia
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 (`05)

Drugari, kolege aprilijasi,

pre svega veliki pozdrav za celu ovu Atlantic familiju, citajuci ove komentare bas ste mi nekako prirasli srcu i jos mi je draze sto se izbor sveo na bas ovaj maxi.

Pazario sam AA classic 2005to pre nedelju dana, od tada, koliko mi vreme dozvoljava citam ovaj forum i stigoh do 40 i neke str. a ono, ne lezi vraze, nego sam vec morao da se suocim sa prvim zafrkancijama sa popularnom krmacom :D

Naime, motor radi perfektno, ne trese u startu kao ni u medju ubrzanjina, pali sa dodirom tastera u bilo kom momentu. Svaki dan ga pre prve voznje zagrejem par min. Posle zagrevanja kazaljka stoji na 3h i skoro da ne mrda sve vreme. Nisam mnogo ali za ovih nedelnu dana imam aktivnih 500km gradske voznje i sve mi je delovalo stabilno. Covek od koga sam uzeo mu je stavio nov akumulator (imam i garanz.).

E sad problem je nastao danas kada sam ga posle posla upalio i krenuo putem ka kuci, i nabasao na par sitnih rupa u kontinuitetu i ubrzo zatim je krenuo motor da gubi struju, da treperi inst.tabla, da se gusi i na kraju se posle par stotina metara skroz ugusio. I nakon toga nisam vise mogo da ga upalim. :/

Sada kada dam kobtakt, upali se tabla- board, sve po propisu pumpa uklj./isklj. Lampica FPM(tako nesto) takodje ali kad zaverglam samo blago pokusa i nema sanse tu zakuca. Sutra planiram da okrenem nekog od majstora ovde u Nisu da ispita stvari, ali rekoh u medjuvremenu mozda je neko imao slicno iskustvo pa da da neki savet odakle da se krene...

Hvala u napred ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Proveri kleme na akumulatoru, voltazu istog kao i kuciste sa osiguracima pored akumulatora.... za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Takodje skini levu bocnu plastiku da bi dosao do svecice i vidi kako stoji kabl na svecici i bobini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis,Serbia
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 (`05)

Epa ovako,

pre svega hvala na brzom odgovoru :) Prosetah se danas do Mahine i otvorih deo kod akumulatora, nisu bas do kraja bile stegnute kleme (mozda im je falio jos po pola kruga zavrtanja) sve mi je delovalo na mestu svi kontkati i osiguraci, i izmerim voltazu na ak. ugasen bez kontakta 11.58, dat kontakt samo 11.50, spustim start taster (crveni) padne na 10tak i kad pokusam da verglam pada na 5,6,7v... Da li da napunim akumulator pa probam ponovo, sta predlazete drugari? ovih dana dok sam ga vozio regler je pokazivao dobro punjenje - 11koma nesto na leru, u voznji 12-14v.

Druga stvar je sta predlazete za punjenje, kod kuce imam samo onaj standardni punjac za ak. kolko vremena da ga punim? :/

(da podsetim akumulator je NOV) Da li vam ovo zvuci da me Regler zeza? ili se to drugacije manifestuje? :D

malo sam smorio... haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skini aku, proveri nivo kiseline, odvrni cepove i stavi da se puni. Ideala je ako imas punjac od 5-6A. Kad se napuni ocisti kleme akumulatora i instalaciju istog, dobro stegni kleme, upali i proveri punjenje unimerom..... sve ovo imas na predhodnim stranama 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja