Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Novi simptomi na Atlanticu3gaa.gif

 

 

Spominjao sam vam problem da mi Atlantic potrosi vodu od hladjenja sam Max na Min. poslije 2-3 voznje od po 70km. Eh danas kad sam se vozao i kad sam ga parkirao vidio sam na cesti 3-4 kapi tecnosti. I umocim ja prst i liznem kad ono antifriz. Eh da li neko zna sta je u pitanju, al predpostavljam da je vodena pumpa, pakung, mozda i neko crijevo, mada nisam vidio da je i jedno ispucalo!? Pozdrav 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Proveri sa desne strane agregata da li imas vidljiv trag curenja antifriza

odusak na dekli....ili ti ovde

 

8rgu.jpg

 

Ako tu imas curenje koje se sliva ka f. ulja ondak ti je procureo antifriz na semeringu pumpe za vodu.

 

Uradices sledece:

- skini na desnoj strani stop lampu, rukohvat za suvozaca i bocnu plastiku

- skini sva tri creva na puzu p. za vodu i sam puz ( pazi da dihtung u obliku suze )

- skini propeler ( kljuc T8 )

 

Kada to sve poskidas docices do gumenog dela semeringa ( izvuci ga napolje ), videces osovinu i drugi deo keramike koja je takodje u gumi ( izvuci i to napolje ), prekontrolisi osovinu p. za vodu ( ne sme imati pukotine, riseve ili neka druga ostecenja ).

 

Ako je osovina ostecena ondak moras rasturiti desnu stranu agregata i zameniti osovinu + semering p. za vodu i antifriz. Ako nije ostecena osovina samo semering i antifriz.

Na ostecenu osovinu ako stavis nov semering propisace antifriz odmah ili koji km kasnije.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ljudi, treba mi vizir za atlantic 500. 2002god. Ako ima neko da proda ili zna nekog,...

hvala unapred

 

Ivan ( vizirdzija ), bolje ( jeftinije ) resenje tesko da ces naci.

 

04oc.jpg

deckonja na slici je pomocnik, nije Ivan 1oda.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

Pozdrav ekipa, vidite sta mi se desaje na atlantiku, ljetos sam kupio nov akumulator ajmo reci u 8 mj. radi toga posto mi je pri paljenju trokirao i evo sada sam odrzavao paljenje preko zime svaki 15 dana radi akumulatora i sad nece da upali nikako, stavio ga na punjac 15 min i upali, provozao ga dobrih 30 km bez ikakvi problema trzanja i bilo cega dosao kuci izgasio ga i da probam opet da ga upalim ma nista kapi struje u njemu ni za verlgat nemoze, pa jel moguce da mi altenator nepuni ali opet kako ce raditi bez akumulatora nije mi jasno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvo nađi neki multimetar i izmeri napon akumulatora pri ugašenom motoru - treba biti oko 12.6V.

 

Ako je ispod toga znači da tvoj alternator ili regler ne puni akumulator.

 

Upali motor na kablove, skini kablove sa akumulatora i na nekih 3000 obrtaja napon na akumulatoru mora biti (sa upaljenim svetlima) između 14 i 14.5V,

 

Proveri i ona dva velika osigurača odmah uz akumulator i ako su i oni dobri, menjaj regler, 90% je on krivac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

Regler sam mijenjao jer mi je svijetlila kampova EFI prije 4 mj, sad neznam nije valjda da je opet crkao a osigurač sam našao jedan pored akumulatora s oznakom 30 i zdrav je, znači sutra kad mi dodje ovaj da izmjeri napon ako bude po tvom znači otišao je altenator ili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To može brzo da ustanovi: raskopča konektor koji ide na alternator, premeri omski da li je sve u redu, upali motor i optereti svaku fazu sijalicom od 55W i vidi da li je isti osvetljaj i ujedno proveri da nije probila neka faza na masu. Ako je to sve OK, onda je regler :)

 

Proverite konektore prema regleru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

e ovako sad mi je dolazio kolega da mjeri amperazu u akumulatoru i stanje je pri izgasenom motoru snaga u akomulatoru iznosi 11,6, a kad sam ga upalio preko punjaca i drzao gas na 2500-3000 obrtaja on puni do 14,07. Drzim ga tako nekih dvije minute na tollikom gasu i izgasim motor i da ga opet upalim ma nista samo trokira nema kila ni zaverglati a ovaj majstor mi govori da je do akumulatora jer mi regler puni ko biva normalno, POMAGAJ TE !!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pa čim na gasu puni akumulator sa nešto više od 14V a kad ugasiš motor odmah posle toga više neće da vergla - to ti je to :), akumulator.

 

A to što su te prevarili pa ti nisu dali garanciju, to je tek za priču :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

Ma ja lopovi moj brate nista hvala puno troica ste mi istu priču rekli da je akumulator, aj i to je nesto da ga bezveze nerastavljam, hvala na savjetima, najjači ste svaka vam čast ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja