Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ne znam dal postavljam pitanje na pravom mestu ako ne sorrrrrry,:neznam:

1.Drug ima AA500 ne razume se nista pa me zvao da proverimo ima li antifriza unutra ,gde se sipa kako se meri????

2.One ukrasne lajsne su mu poguljene a ne bi da ih presvlacu u karbon, zna li neko gde ima da se kupe?????

Hvalaaaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Kada otvori prednji pretinac ( ispod kormana ) sa leve strane ima prorez i tu se vidi koliko ima tečnosti, ako je prljava posuda spolja, neka malo zaljulja skuter dok je na štenderu i videće.

U slučaju da mora da dolije, a da ne zna šta je sipano bolje da promeni svu tečnost. sa prednje strane skutera ima crna maska izmedu svetlosne grupe, migavaca i vizira tu ima 2 inbus šrafa.

Kada njih odvrne kod kormana ima jos 2 komada tačnije kod ivice prednje maske i vizira sa strane.

 

Sad kako sam objasnio ni meni nije jasno.

 

Ako si razumeo, onoda se i oni odviju i crna maska se skida, pored osiguraca imaš čep gde se doliva ili puni rashladna tečnost.

 

Ako nisi razumeo, stavićemo slike.

 

Što se tiče niklovanih lajsni, nema kupovina, to najbolje alexanto zna da li moraju da se skidaju stranice skutera ili ne, ako mora to je veliki posao pa se naoružaj strpljenjem i alatom jer ja kada sam skidao stranicu zbog kontrole kaisa imao sam poseban alat kao odvijace u različitim veličinama koje sam koristio da se ne bi oštetila plastika.

 

Evo malo neka pogleda

 

http://www.scribd.com/doc/17354645/Aprilia-Atlantic-Classic-500-EN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Što se tiče antifriza, odvrne dva šrafića na prednjoj masci iznad fara i iza vizira na "rogovima" maske po jedan šrafić:

 

21AF45CC-EADF-EF43-8B3F-CA4252F05C21_thumb.jpg

 

Kad skine masku na sredini iznad fara, ukazaće mu se čep za dopunjavanje rashladne tečnosti. ako ima potrebe, neka pažljivo sipa jer obično treba vrlo malo dosuti.

 

4BA3D7FF-939E-874F-A5C2-D07447D38E36_thumb.jpg

 

Što se tiče ukrasnih "escajg" bočnih lajsni, ona zadnja košta simboličnih 140 eura i čeka se bar dva meseca. Ako drugar ne voli karbon, neka ih prefarba u neku boju ili neka uradi isto što i Boriša sa njegovim: presvuče ih u srebrni karbon - bolesno dobro izgleda! :takoje:

 

Za sve dalje informacije - na raspolaganju smo... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Intresuje me koja je potrosnja na 120-130 kmh autoputem .

 

Između 4,5 i 5 litara. Bliže 5... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

dobra fora za sve..ja ovo pravim cim otopli

 

Ja sam ovo napravio za starog GS-a, ali moja varijanta je bila da naiđe na skate sa prednjim točkom i da se digne na štender, prvi i jedini problem je bio naći točkiće male gabaritom, a velike nosivosti oko 50 kg. Montirao sam samo male točkiće i nisu služili dugo :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

evo atlantic izasao da se protegne na februarskom suncu...e,da,promenio sam ime naloga,nisam vise two wheels one life,ovako je jednostavnije \o/YVmwK_slika0520.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

http://www.youtube.com/watch?v=BGAw9Jk1axE

evo koristan link kako dopreti do varijatora,nedavno sam i ja radio isti posao,da mi je bilo ovog linka,nebih se pitao odakle da pocnem:)
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Bravo za link, kada sam ja zagledao kako kod mene nisam imao pojma, pa mi je shapica pritrčao u pomoć i sve objasnio kako i šta.

 

Ja sam pristalica, skini sve što možeš da se nešto ne bi izgrebalo, polomilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

naravno,a konkretno u ovom slucaju i mora skidanje ovih plastika,inace ne moze da se skine poklopac varijatora...plastike,zbog sakrivanja spojeva srafova i zabica,preklapaju jedna drugu i da bi skinuo jednu plastiku,moras da skines prvu pa drugu,i tako dok ne dodjes do one koja ti smeta:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moram se osvrnuti na ovu akademsku raspravu...Jedna od genijalnosti modela Atlantic 500 classic je i ta da prilikom radova oko variomata NEMA potrebe da se skida bočna plastika. :jok: Ako pogledate crnu plastiku koja ide ispod lajsne videćete da ima jednu rupicu koja plastika sa druge (desne) strane motora nema.

 

Na slici se vidi - donja crna plastika (leva) ima rupicu a gornja (desna) nema

 

ED641D7A-913C-134F-B425-A459652A1FD4_thumb.jpg

 

Ta rupica služi da odvrne gornji šrafić od plastike variomata. Svi ostali šrafovi se mogu odvrnuti normalno. Jedino što je potrebno skinuti je bočna crna plastika koju skidate kad menjate svećicu. Da bi ste nju skinuli treba skinuti gumu sa nogostupa i odvrnuti šraf koji je drži. Osim njega potrebno je odvrnuti i šraf sa donje strane nogostupa koji spaja donju plastiku nogostupa i crnu plastiku bočne strane motora. Kad se on odvrne, bočna plastika "živi" sa donje strane i omogućava skidanje poklopca varijatora ali ima caka kako ga smaći sa gornje strane kućišta varijatora...

 

Nekoliko puta je rađeno na mom variomatu i NIKAD nije skidana bočna plastika. Po ovom linku treba rasturiti pola motora da bi rasklopio variomat. Uzaludna rabota. :aha:

 

Trenutno imam samo ovu fotku gde se vidi razbucan variomat a vidi se donja strana bočne plastike. Planiram čišćenje variomata uskoro pa ću Vam slikati postupno kako se to radi i biće svima jasno. :takoje:

 

9D3F0EC2-4EA6-8D47-9D25-A217B27E65CE_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

jeste,cim ima rupa za odvijanje kroz plastiku,logika kaze da moze i bez skidanja iste...tako sam ja probao prvi put,ali mi se cinilo da ce biti malo natezanja plastike pri skidanju poklopca varijatora,pa reko aj da skinem jos nesto:)...kasnije vidim ovaj link,ovaj je izgleda razmisljao kao ja...rasturi masinu da bi je bolje upoznao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

uf,nisam to zagledao kad sam skidao bocnu stranicu,cini mi se da nisu zavijene vijcima nego da su na zabicu,mozda cak mogu da se skinu i bez skidanja stranice,ima tu ljudi koji su baratali sa lajsnama,odgovorice ti neko samo prati temu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Lajsna je na žabice ali na prednjem delu ima šrafić kojim je zašrafljena. Preporučujem skidanje bočne oplate pa tek onda skidanje lajsne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Другари једно питање за искусније:

 

Колико коштају каиш и ролнице за модел Атлантик 500, година производње 2004, са уградњом? То ми је сам прво на списку задатака, па да питам, пре него што мајстори "упале моторку"! :)

 

Захваљујем унапред на одговирима.

 

Румба

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Remen Piaggio je letos u PGS Motori bio 7800 dinara. Rolnice ne bi trebalo da pređu cifru od 3 crvena a ruke računaj 1 radni sat što je bilo oko 1700 dinara. Govorim o ovlašćenom servisu. Kod drugih taj posao se obavlja za 1 crvenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja