Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

dobro je zivnula je malo tema..da podsetim,korisno je da ovde stavljamo i korisne telefone i linkove ka prodavnicama,majstorima,zatim korisne savete zapazanja ideje...duga je zima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

danas sam imao 1 malu situaciju sa atlanticom ali se dobro zavrsilo.krenem ja do velike plane,12km odavde,da se provozam,i pred planom stucnu motor dvaput i ugasi se.....da zaverglam-nece...cvrc:)...ima struju svetla,svetli tabla i to,samo ne vergla...zovnem slep,odbace me kuci...alat u ruke...bio sam spreman na jedno 100+evra za nesto od elektronike....kad ono jedna od zica koje idu na plus od akumulatora,bila nekad prekinuta pa je neko ovlas privezao(budala neka) i taj se spoj od vibracija razdvojio.......udesim to,izoliram,motor zavrgla,upali...sreca :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ovaj što prodaje AA500 vidim svaki dan, ide k'o blesav. Jedino te dve plastike bodu oči a za mašinu ne znam kakva je. Oduševilo me sedište koje je široko k'o fotelja. Ladno može da se registruje za četvoro k'o Reno 4 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ma ide lepo,bar ovaj moj...taman sam danas mislio da je pocela igranka,kad ono samo zicica...a jos mi se i ucinilo da se oseca miris nagorele instalacije...u strahu je veliki nos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Ovaj što prodaje AA500 vidim svaki dan, ide k'o blesav. Jedino te dve plastike bodu oči a za mašinu ne znam kakva je. Oduševilo me sedište koje je široko k'o fotelja. Ladno može da se registruje za četvoro k'o Reno 4 1lol.gif

Koliko sam skapirao Tuner-u pričaš o Atlanticu koji je na slikama koje sam postavio iznad...verujem da ide odlično, ali sam ipak odustao od zamene. Hvala na informacijama u svakom slučaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Da, na njega sam mislio. Lik što prodaje mi je zemljak pa ga znam sa ulice, tj. zapao mi je za oko Atlantic koji izgleda uživo mnogo veći nego na slikama. Oduševio me i km sat koji je poput sata na mom pasatu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Da, na njega sam mislio. Lik što prodaje mi je zemljak pa ga znam sa ulice, tj. zapao mi je za oko Atlantic koji izgleda uživo mnogo veći nego na slikama. Oduševio me i km sat koji je poput sata na mom pasatu...

Nisam upoznao Miću ali preko telefona zvuči da je baš momak ono što se kaže "na mestu" tj normalan.Pozdravi ga puno ako ga vidiš u skorije vreme. A cajgeri na Atlanticu stvarno izgledaju fenomenalno :staa2::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo zanimljivog rešenja za odmaranje leđa prilikom vožnje za Atlantičare, mada može na sve maxije da se primeni...

 

C074A04B-D327-DF46-AC2D-CFA6ED128C9C_thumb.jpg

 

2F6A2C7C-384F-5348-A3B8-F3E5C7AD63DF_thumb.jpg

 

Inače cena ovog luksuza je baš luksuzna - 215 dolara. :stabre: Verujem da se da napraviti za sitne pare. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni dosta lični na oslonac za glavu u kolima. Oni mogu jeftino da se kupe na otpadu, naravno, kožni i očuvan, sa nekog većeg auta (npr. stariji saab ili bmw) i da se ugrade u sedište? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

nije problem da se odradi,cak i da bude vislje malo,ionako se skida,jos staje i u gepek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Što se tiče odnosta cena kvalitet mislim da je Atlantic bez premca tu.

 

Velik skuter, udoban, čvrst.

 

Ja sam pre AA vozio madisona i on mi je bio ok, ali kada sam uzeo AA tek onda sam video sta je udobnost i čvrstina.

 

Ne razumem se previše, ali AA ima amortizer volana, znači opušteno se pušta korman ( na stranu koliko je bezbedno ) i što ja kažem opasno upravljiv, bukvalno se skrece "guzom".

 

Moj AA je prešao 29000 km i za dve ipo godine ili 9000km koliko je kod mene nikakvih problema nisam imao.

 

Mislim da ne treba štedeti na uljima i neće biti problema.

 

Skuter sam ja rasklopio kada sam ga kupio da vidim šta i kako gde ide i šta ima i to uz pomoć manuala što mi je alexanto dao.

 

U uputstvima piše da se kaiš menja na nešto sitno km, ali to je skroz netačno, ja sam dobar kaiš skinuo i zamenio nakon prve sezone i sada na poslednjom servisu je i dalje u boljem stanju od predhodnog, ali bih napomenuo da je i skinuti bio dobar.

 

To je ceh plaćen neiskustvom, ali ok, nema veze.

 

Totalno neverovatno ali istinito je potrošnja ovog maksi skutera koja može da bude i 3lit/100kg.

Iskreno ja to nisam verovao nego sam ručno računao jer sam mislio da bord laže, ali je ispalo da se ok.

 

Ono što se meni dešavalo je da skuter pokazuje na bordu manju struju punjenja, ali sve u svemu izbacuje neki prosek u nekoliko sekundi jer sam ja merio sa profi uredjajem koji beleži sve pikove.

 

Loše oboreno svetlo, što se reši ugradnjom ksenona, meni se nisu dopadali oni žuti poklopci na migavcima jer su mi odskakali od motora pa sam ih skinuo i stavio diademe.

 

Moj AA je išao 199 jednom a jednom 185 niz Begaljičko brdo, nije uopšte bezbedan na toj brzini, ali vožnja 80-120km/h je više nego udobna i bezbedna.

 

Agregat rastegljiv i ima doboljno snage pa preticanje na otvorenom se mogu obaviti bezbedno jer skuter poteže od 80 do 140 bez problema i bez ikakve "knedle".

 

Sve u svemu, ja vozim lagano i uživam u njoj, sve se vidi, ima se dosta vremena da se odreaguje i eto.

 

Zbog građevinskih radova moram da se rastanem od mog ljubimca i zato je u oglasu ali sigurno mu se vraćam krajem sezone jer ovaj tip skutera baš zaslužuje da se vozi.

 

Evo nekoliko slika Atlantica samo što je custom auspuh skinuh i vraćena fabrika.

post-4083-0-86758200-1326387381_thumb.jpg

post-4083-0-07363500-1326387384_thumb.jpg

post-4083-0-89967500-1326387385_thumb.jpg

post-4083-0-51700600-1326387388_thumb.jpg

post-4083-0-63823100-1326387390_thumb.jpg

post-4083-0-58081200-1326387392_thumb.jpg

post-4083-0-72611000-1326387394_thumb.jpg

post-4083-0-80941500-1326387396_thumb.jpg

post-4083-0-07604800-1326387399_thumb.jpg

post-4083-0-53354800-1326387401_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Nije, uzeo je dečko sa foruma mislim da vozi neki super moto.

 

Meni mnogo žao što je skinuto, ali tako je.

 

Mislim da je cutom izduv moranje za skuter bar u gradu jer mi ne možemo da zaturiramo kada se provlačimo a uvek ima onog, nisam te video, pa da najviše da bi se to izbeglo.

 

Postoji još i problem jednog cilindra, pa zna da zatrese skuter kada se kreće, a sa otvorenim auspuhom toga nema.

 

Bilo kako bilo, kako je temperatura ogromna na izlazu iz agregata mora se paziti šta i kako, Robert iz Ade je našao rešenje i ja mogu reći da je pun pogodak.

 

E da, meni se baš sviđa kako su urađeni fuzasteri za suvozača, moji blokirali jer se uvek sam vozim, pa sam i zaboravio da ih imam.

Sad se setih kada sam video zekin komentar.

 

Inače da ga pohvalim isto, retko kultivisan, vaspitan momak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Na zalost nisam ja uzeo izduv,tih dana sam pregovarao da menjam Atlantica za neku Alfu i nista nisam uradio...a auspuh naravno nestao brzinom svetlosti sa oglasa...culi smo se Zeljko i ja par puta i uvezi nekih drugih stvari i covek je skroz otvoren za saradnju. Kako vidim motor ce ostati i ove sezone u mom posedu,pa mozda skocim i ja do Ade po novi instrument...okacicu slike skutera samo da dodjem sposla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Top je otišao odmah, čak sam imao situaciju da me je dečko nazvao i kada sam rekao da je prodat i treba samo da odnesem budućem vlasniku, onda mi je ponudio 10eur preko i da on dođe.

 

Naravno da to nije prošlo.

 

Opet moram da naglasim da samo Robert može napraviti top za AA da ne žuti, nije reklama već da se neko ne zezne. Može samo prohrom i brušeni prohrom, karbon ne trpi toliku temperaturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ih 9 dana se vraćam sa posla :D....

 

Evo nešto o mom autobusu, kupljen u februaru prošle godine od prvog vlasnika iz Italije, stanja bukvalno kao nov bez i jedne ogrebotine sa nešto preko 20000 pređenih km. Ne znam da li ga je čiča držao u sobi kao ukras ali tako je izgledao, ubo sam dobar jednom rečju.

 

post-13775-0-44208800-1327343129_thumb.jpg

 

Posle registracije došle su i prve vožnje opšti utisak je bio odličan. E onda ne lezi vraže javio se čuveni problem sa termostatom, koji sam zahvaljujući ljudima sa ovog foruma brzo rešio i od tada ni jedan jedini problem nisam imao sa motorom. Kilometri su se nizali.....do moto susreta u Lešnici kada sam prilikom povratka kući imao pad isključivo svojom nepažnjom i krivicom. Na sreću po mene i na žalost po skuter(ožuljao se jadan) bilo je to bezazleno klizanje na levom boku koje ne mogu da prežalim pošto je skuter stvarno bio besprekoran do tad. Izguljen levi bok iskusne ruke lakirera uspešno su sanirale, a puknuti vizir napravio je naš kolega Ivan sa foruma (inače ima identičan skuter kao i ja pa nije bio problem za kalup). Sve u svemu ništa strašno sem malo narušene estetike. Naravno da ne bude sve jednostavno pobrinule su se bočne hromirane ukrasne lajsne koje niko od uvoznika nije imao i moralo se čekati na njih 45 dana(inače komplet košta 120e >:()

post-13775-0-50959900-1327348625_thumb.jpg

Kako ja normalno nisam imao toliko strpljenja (leto u jeku, ljudi se vozaju, okupljanja ovde onde) ja lepo uradim sve četiri lajsne u srebrno sivoj karbon folija varijanti, što je stvarno odlično ispalo. Motor je tada izgledao ovako a ja sam se potrudio da zadrži što više fabrički izgled

post-13775-0-99030100-1327345159_thumb.jpg

post-13775-0-79994000-1327345192_thumb.jpg

 

U međuvremenu sam nabavio kofer, čučnuo je samo tako na aždaju i više ga nisam ni skidao, većinom u vožnje idem sa suvozačicom i mesta nikad dosta. Pošto je suvozačko mesto malo kraće( u stvari dosta kraće u odnosu na ono na Burgmanu 400 koji sam vozio pre toga) kofer je žuljao leđa moje drage pa smo ga tapacirali. Ostalo je još da napravim grill za dodatni prtljag za kofer jer kako vidim predstojeća sezona će biti sa ispunjena višednevnim turama i eventualno opremim skuter i tunel torbom.

post-13775-0-12300000-1327345451_thumb.jpg

Kako smo imali predivno miholjsko leto i sunčanu jesen sezona je potrajala a na satu premašena cifra od 28000km ( i nije nešto obzirom da ga jedno vreme nisam mogao voziti zbog prepravki i odlaska na letovanje ali dobro). Motorom sam generalno jako zadovoljan, ponaša se kao prava touring mašina, potrošnja je četiri litre u proseku, može i ispod toga ako se umereno vozi. Cena registracije i redovnog servisa je više nego prihvatljiva. Pošto nosim naočare a naši putevi mahom kilavo obeleženi i osvetljeni ugrađen je xenon za kratko svetlo i led pozicija sa osam dioda radi estetike.

post-13775-0-50347900-1327348774_thumb.jpg....Za sada to je to....možda još i taj famozni auspuh ;)..... nadam se ove sezone više vožnji i bezbednih kilometara a kakvi su planovi i ne sumljam u to ....pozdrav za sve :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Eeee, još da si skidao glavu motora zbog termostata gde bi ti bio kraj... :zvizduk:

 

Atlantic k'o lutka, kad sam ga prvi put video na moto sajmu u NS nisam mogao da verujem da je tako očuvan. :care:

 

EFEA319C-507B-2549-B9A8-A094827046B4_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Pa zaboravio si da ja radim s lovom a ne sa gedorama :nanana: to su bila španska sela za mene :neznam:.....dok nisam uz tvoju pomoć (FALA još jedared) malo upoznao tematiku, sreća (po mene) što si imao sličan problem pa smo to brzo zaboravili.....a aždaja ni da štucne od tad :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Sad se setih...

 

Najbolja potrošnja IKAD !!!

 

33,3 km/lit

 

Na relaciji Beograd - Rogačica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja