Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje EN-a

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Kupih nedavno od Gordanmg-a En 500koji je trebalo polirati pošto je bio dosta zapuštem ( ne želim ovim da pljujem Gordanaveć samo govorim onako kako jeste da bih vas uveo pričom u dalje dešavanje) .

Reših da odvojim jedan vikend da bih ga ispolirao.

I kako je to izlgedalo. Evo par sličica

 

404.jpg

1.šmirglanje i to vodenom šmirglom 500

2.V. šmirgla 1000

3.V.šmirgla 2000

kkLdp_picture015lp5.th.jpglldbh_16856738ep1.th.jpg

4.Polir psta za poliranje hromiranih delova

5.Druga polir pasta za ...

i onda to igleda ovako

 

ZQws6_63524730di7.th.jpgz2ssl_picture0161zg4.th.jpgTJE8j_picture017sv0.th.jpg

 

Posle toga je išlo detaljno pranje celog motora.

Prvo faminom, pa deterdžentom za veš, pa šampon za kola, pa jelenska kožica i onda ...

Q4YnY_picture016pz9.th.jpg

 

Možda će ovo nekome i pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Da ga otkupiš ne možeš jer nije na prodaju, a što se tiče reklame sve pohvale i za cenu a i za gostoprimstvo od pre neki dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Kako se zove ta pasta za poliranje hroma?I gde moze da se nabavi?

PUROL pasta , mozes je naci u prodavnicama boje i lakova i mislim da je iz Hrvatske uvoz cena je oko 180 dinara tuba i sasvim je dovoljna za poliranje 5,6 motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Samo ti treba dosta živaca i ako voliš svoj motor onda ćeš uspeti

 

 

ovakva ostecenja nastaje zbog voznje zimi kada bacaju so po putu i onda ljudi zaborave da ga isperu i prebrisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

gordane ja takodje vozim en500 kupljen od tebe

kupio sam ga od lika koji ga je kupio od tebe pa ga je prodao meni,veoma sam zadovoljan motorom masina je u extra stanju,moramo se ovih dana dogovoriti oko prevoda posto se jos vodi na tebe a registracija mi istice za mesec dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Kako se zove ta pasta za poliranje hroma?I gde moze da se nabavi?

Kako mislis za poliranje hroma?Jel si bas siguran da je to sto hoces da poliras hrom?Ako jeste nista smirgle i sl.mada mislim da je rec o aluminijumu po opisu Labandovog dela.

Pasta za poliranje WURTH u kamenu je nesto najbolje sto sam koristio u zivotu za fini eksta finish posle 2000 vodene smirgle.Purol je daleko ispod i pored toga sto ima dosta krupnog peska u sebi koji zna i da grebe extra pripremljen materijal,masna je dosta,stvara crnilo i aluminijum ne moze dobiti sjaj hroma,ili moze ali sa dosta muke.

Ova pasta postoji za hrom,celik i td.,i za obojene metale aluminijum,bakar,mesing.Pakovanje 1kg,mozes polirati godinama sa tom kolicinom.Najbolje sto se pokazalo kao filc za poliranje su kolutovi od coje koje pravi isto ova firma koja prdaje i paste.

Zove se Slovas i radi isklucivo sa prohromskim marterijalom i prodajom ovih stvarcica za poliranje.Nalazi se u Cacku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

gorane ja takodje vozim en500 kupljen od tebe

kupio sam ga od lika koji ga je kupio od tebe pa ga je prodao meni,veoma sam zadovoljan motorom masina je u extra stanju,moramo se ovih dana dogovoriti oko prevoda posto se jos vodi na tebe a registracija mi istice za mesec dana

Jesi li mislio na mene ili na GORDAN-A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

dali to ima kod nas da se kupi?

ne, to je od preko a sto se tice hroma polirao sam sa purolom i sve je OK a naravno da aluminijski lakirani deklovi nemogu da se poliraju sa ovom pastom. Ti si pitao za hrom te sam naveo purol kao efikasnu stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

gordane ja takodje vozim en500 kupljen od tebe

kupio sam ga od lika koji ga je kupio od tebe pa ga je prodao meni,veoma sam zadovoljan motorom masina je u extra stanju,moramo se ovih dana dogovoriti oko prevoda posto se jos vodi na tebe a registracija mi istice za mesec dana

nije problem samo se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Ova paste jeste bolja od purola,probao sam je ali ne i do wurtha.A radi se o dve sasvim razlicite stvari.Ova u tubi je tecna i isto sadrzi u sebi sitan materijal a ovo je pasta u kamenu i nanosi se pritezanjem finog rotirajuceg koluta od cioje o nju,a u trenutku poliranja odlazi u prah.Nije masna kao ove i izvlaci iz aluminijuma visoki sjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ova paste jeste bolja od purola,probao sam je ali ne i do wurtha.A radi se o dve sasvim razlicite stvari.Ova u tubi je tecna i isto sadrzi u sebi sitan materijal a ovo je pasta u kamenu i nanosi se pritezanjem finog rotirajuceg koluta od cioje o nju,a u trenutku poliranja odlazi u prah.Nije masna kao ove i izvlaci iz aluminijuma visoki sjaj.

OK ako su ravne povrsine ,a sta ako nisu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

vladezx11 daj neki broj te firme da narucim tu pastu u kamenu,ako je vec tako dobra.

Posle ovog neznam vise cime da ispoliram makinu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja