Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Continental gumama?

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Pogleda covek naslov teme, a bas se sprema da kupuje gume, otvori temu i vidi 10-setak stranica nekog teksta o continental gumama. On nezna da li je rec samo o jednom modelu pa krene da sve to cita ne bi li nesto nasao za proizvod koji njega interesuje ili ako je lenj kaze sebi ne continental guma ne valja.

 

Umesto da nekom pomogne ovo cavrljanje na forumu, ono nanosi nekome stetu a nekoga jos vise zbunjuje. Ovde je ocigledno problem sa jednom vrstom pneumatika za enduro motore.

 

Mene interesuje iskustvo ali zaista iskustvo onih koji su koristili Continental road atac ili cont. motion gumu. Znaci interesuje me sport turing guma. Ako ima nekog sa iskustvom neka se javi i pomogne bio bih veoma zahvalan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Mene interesuje iskustvo ali zaista iskustvo onih koji su koristili Continental road atac ili cont. motion gumu. Znaci interesuje me sport turing guma. Ako ima nekog sa iskustvom neka se javi i pomogne bio bih veoma zahvalan.

 

Moje iskustvo & "stručno" mišljenje. :)

 

Vozio sam i Road Attack 2 i ContiMotion.

 

Contimotion je OK, srednja. Da je lepljivija bilo bi lepo, ali bi onda verovatno bila skuplja (i kraće trajala).

 

Road Attack 2 je fenomenalna guma (drži odlično, odlična povratna informacija sa podloge, upravljiva). Jedina mana je što se brzo troši a i kao nova je dosta tanka (u odnosu na npr. Pirelli Diablo model).

 

P.S. Kod nas su, koliko vidim, sve gume dosta skuplje nego u Švabiji, osim Continental (MotoBox iz NS je uvoznik). To je za mene bio veliki plus i razlog da dvaput kupim njhove gume. Kad postoji varijanta da ti neko donese od napolje, po njihovim cenama, Michelin Pilot Road 2, 3, ili Metzeler Roadtec 8 su možda bolje rešenje po pitanju dinar po pređenom km (uz isto dobre performanse). Po cenama u Srbistanu, RA2 bez razmišljanja. Dobro, mene plaši zbog usranih nam puteva to što su malo tanje od koNJkurencije. I cimanje je s vulkanizerima češće jer nemam kola (brzo se troše). Ali to su moji problemi, za većinu normalnih je RA2 verovatno pun pogodak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo prođe godinu dana od kada sam kupio i montirao Conti Trail Atacck na motor. Dakle prodavac nema više razloga da se "potriše" radi eventualne reklamacije. Oni su mi u poslednjoj "prepisci" poručili da gume demontiram i pošaljem ih njima na dalji postupak povodom reklamacije, što ja nisam učinio. Uopšte mi i nije bila namera da ostvarim reklamaciju (i da mi eventualno zamene gumu) jer nakon ovog iskustva, ove gume na moj motor sigurno više neće da budu montirane. Namera je bila da obavestim ostale motocikliste o mojim iskustvom (kakvo god ono bilo) sa ovim gumama.

A evo i trenutnog "rezimea":

Gume kupljene i montirane 7. marta 2011. Nakon par hljda kilometara pojavile se pukotine na zadnjoj gumi. Vremenom se širile. Nešto kasnije pojavile se slične pukotine i na prednjoj gumi. Do sada sam sa ovim gumama prevezao oko 12.500 km, i zadnja bi (što se istrošenosti tiče) mogla da "vozi" bar još četiri hiljade, prednja možda još par hiljada, što je po meni dobar rezultat.

Međutim: Na zadnjoj gumi su se napukline već toliko proširile da su praktično počele da se "podižu" (odlepljuju od podloge) neki delovi gazne površine, a što se oseća i prilikom vožnje. I na prednjoj gumi su se pojavile identične napukline, stim što su se sitne napukline pojavile po celoj površini gume, a na levoj strani, (na par milimetara udaljenosti od felne) pojavila se pukotina po celom obimu gume!?

Ja sam prošle godine (kada sam stavljao ove "nove" gume) demontirao sa mog motora gume (polonve, koje sam kupio zajedno sa motorom, inače stare devet godina) a sa kojima sam ja prevezao još dvanaest hiljada kilometra. I te gume su izgledale neuporedivo bolje (osim istrošenosti) od ovih guma koje su stare godinu dana. Ove gume izgledaju kao da su potpuno "Trule".

Bio mi pre par dana drugar (z Švajcarske) koji takođe na svom Transalpu ima Conti Trail Atacck (kupljene i montirane dvadesetak dana pre nego što sam i ja kupio svoje). On je svoje kupio u Švajcarskoj. Prešao je oko 14000 km. Kada je video ove gume kod mene nije mogao da veruje. Njegove gume izgledaju kao nove (u odnosu na ove moje). Normalno je da su i one "istrošene".

Nisam siguran koji je uzrok za ovakvo stanje "mojih" guma (a uostalom više mi i nije bitno), ali mi se čini da je reč o tome da nam se svesno "uvaljuje" povroizvod "Š" klase. Ne tvrdim da je krivica do uvoznika (prodavca), ali je očigledno da postoji ogromna razlika u kvalitetu ove gume kupljene kod nas i gume kupljene u Švacarskoj.

Jednostavno: Sramorta!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

a mozda je samo do debelo pogresenog skladistenja bas tvog para guma,obzirom da su moje ja mislim 08 ili 09 godiste i pored toga sto postoje vrlo male napukline u osnovama krampona na zadnjoj gumi, nisu ni blizu stanju koje ti opisujes, niti se stanje bilo kako pogorsavalo tokom prosle sezone

istina, dosta manje vozim, ali verujem dovoljno da se primeti progresivnost oboljenja

praticu i ove sezone sta se desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

kosooki user_popup.png

Postavljeno Danas, 15:36 PM

 

a mozda je samo do debelo pogresenog skladistenja bas tvog para guma,obzirom da su moje ja mislim 08 ili 09 godiste i pored toga sto postoje vrlo male napukline u osnovama krampona na zadnjoj gumi, nisu ni blizu stanju koje ti opisujes, niti se stanje bilo kako pogorsavalo tokom prosle sezone

istina, dosta manje vozim, ali verujem dovoljno da se primeti progresivnost oboljenja

praticu i ove sezone sta se desava

Moguće je i to, mada su gume (po DOT oznaci) bile stare samo par meseci. Ne znam u kakvim su uslovima mogle da budu skladištene pa da za tako kratko vreme ovoliko propadnu?

Hajde pročitaj molim te i napiši oznake sa tvojih guma (DOT, max. prtisak, dozvoljenu težinu i državu gde su proizvdene). Gde si kupio gume? Želeo bih da nešto uporedim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Imao sam continental gume. Nisam imao nikakvih zamjerki na gume. Uredno su izdrzale svoj radni vijek. Kao i sva druga roba postoji mogucnost da se pojavi "feler". Izleda da si bio te srece da potrefis bas na "gume sa greskom"

Poznata mi je prica o proizvodima nizeg kvaliteta za nase trziste ( ima negdije na forumu) kako su motocikli i automobili za Srpsko trziste manje kvalitetni od onih za njemacko itd. Po meni je to glupost (pogotovo za motocikle i automobile) jer je potpuno neisplativo proizvoditi tako selektivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

bokibd user_popup.png

Postavljeno Danas, 17:24 PM

 

Imao sam continental gume. Nisam imao nikakvih zamjerki na gume. Uredno su izdrzale svoj radni vijek. Kao i sva druga roba postoji mogucnost da se pojavi "feler". Izleda da si bio te srece da potrefis bas na "gume sa greskom"

Poznata mi je prica o proizvodima nizeg kvaliteta za nase trziste ( ima negdije na forumu) kako su motocikli i automobili za Srpsko trziste manje kvalitetni od onih za njemacko itd. Po meni je to glupost (pogotovo za motocikle i automobile) jer je potpuno neisplativo proizvoditi tako selektivno.

Pa zaista bi bila budalaština proizvoditi namerno gume lošijeg kvaliteta za određena tržišta! Ali prodavati na tim tržištima gume koje su iz nekog razloga već izašle sa "felerom" je sasvim druga priča.

Ne tvrdim da je tako, ali mi je neverovatno da obe moje gume pokažu u kratkom periodu ovakav "rezultat". Napominjem ponovo da gume nemaju ni najmanje oštećenje nastalo tokom vožnje. Jednostavno se ubrzano "degradiraju".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Imao sam continental gume. Nisam imao nikakvih zamjerki na gume. Uredno su izdrzale svoj radni vijek. Kao i sva druga roba postoji mogucnost da se pojavi "feler". Izleda da si bio te srece da potrefis bas na "gume sa greskom"

Poznata mi je prica o proizvodima nizeg kvaliteta za nase trziste ( ima negdije na forumu) kako su motocikli i automobili za Srpsko trziste manje kvalitetni od onih za njemacko itd. Po meni je to glupost (pogotovo za motocikle i automobile) jer je potpuno neisplativo proizvoditi tako selektivno.

 

Ne proizvodi se selektivno. Jednostavno se uštedi na kontroli kvaliteta (ona se ne radi, ili se radi sa većom tolerancijom, ili se radi ređe). Za mnoge proizvode sam se lično uverio kolika je razlika u kvalitetu (konkretno između proizvoda iz Nemačke i Srbije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja