Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Da da vizir mora pasti 100% samo da dodje na red... Roll bar, nosaci bisaga, bisage onda moze vizir, i ostaje pistavac migavaca i kad sam video koliko je jednostavno ubacicu mu i podmazivac lanca... I to je to... I DA GPS pracenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Prvih 100km,potrosnja 7 lit,suma,nasip,grad,sve 1,2,3 brzina,4,5 je vrlo malo video..obrtaji 3-4k do 5k...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

 @Dominator96 Druze na onom postu za podmazivac lanca nemas ni jednu sliku... elem ako moze pomoc za par stvari:

1. gde si nabavio ventil i bocicu

2. gde si ih postavio

3. kako si iskontrolisao protok ulja? koliko sam razumeo elektro ventil ili radi ili ne...

4. kako si povezao el.ventil tj gde molim te malo detaljnije jer citaj (nemam pojma oko elektrike)

 

Pitanje za sve... Koji je fazon sa filterom vazduha? Nisam mogao da ga izvucem napolje nikako a nisam hteo na silu??? Takodje sam primetio relativno dosta ulja sa njegove donje strane???? Inace sam ga otvorio sa strane na cetiri nadljudski zategnuta srafa...

Takodje mozda malo glupo pitanje ali jel ovo uokvireno sa leve gornje strane filter goriva?

p.s. izvinite za losu sliku ali pretpostavljam ko se razume on zna sta je... 

post-6328-0-68377900-1427884018_thumb.jpg

Promenio član DestroYer015

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

TO zaokruzeno je "OIL CATCH CAN" iliti boca koja sakuplja djubre od iber-laufa.

Kad skines poklopac filtera pogledaj kako stoji filter i pogledaj njegovu donju stranu, primetices nekakvu ŠNALU od žice , tu kopču treba da otkopčaš i filter se oslobodi na dole. U pravu si ta šnala od žice prilično čvrsto drži filter a šrafovi za poklopac nema potrebe tako da se stežu.

 

:kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ja produzio lanac za jednu kariku,sad imam 2 spojnicke,dal to smeta? Imao sam 1mm lufta od gume do viljuske a nije bilo sanse da se pomeri u nazad zbog kratkog lanca...  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

@Grnca Da skinuo sam poklopac i otkacio "snalu" i oslobodio filter, ali i dalje nisam mogao da ga izvucem bez upotrebe sile tako da sam odustao... Video sam i da sa donje strane kucista filtera ima plasticni odvod neki koji je zatvoren i moze da se okrece oko svoje ose... Ima li neka tehnika za vadjenje filtera i jel on spojen sa tim odvodom? Mozda treba on da se odvrne pre vadjenja? Takodje sta velis za prisutstvo ulja sa donje strane samog filtera (ne kucista filtera)???

 

Pretpostavljam da i oil catch can treba da se ocisti sa vremena na vreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Zanimljivo, kod mene se taj air box malo drugacije otvara. Veci je poklopac pa se filter skida bez ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pa verovatno je dotrajao filter , crevo na dnu kucista i sluzi da odvede gluposti (ulje voda kamencici) iz kutije a catch can sluzi da iz ibera pohvata sta moze i posalje sto je moguce manje djubreta u kutiju filtera.

Probaj, mora da se izvadi , ni kod mene to bas nije islo lako ali islo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Nabacen kofer.. :) ..fali mi crna plastika oko km sata i stitnik lanca ako znate da ima negde javljajte..

wp20150404133020pro.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

 @Dominator96 Druze na onom postu za podmazivac lanca nemas ni jednu sliku... elem ako moze pomoc za par stvari:

1. gde si nabavio ventil i bocicu

2. gde si ih postavio

3. kako si iskontrolisao protok ulja? koliko sam razumeo elektro ventil ili radi ili ne...

4. kako si povezao el.ventil tj gde molim te malo detaljnije jer citaj (nemam pojma oko elektrike)

 

Pitanje za sve... Koji je fazon sa filterom vazduha? Nisam mogao da ga izvucem napolje nikako a nisam hteo na silu??? Takodje sam primetio relativno dosta ulja sa njegove donje strane???? Inace sam ga otvorio sa strane na cetiri nadljudski zategnuta srafa...

Takodje mozda malo glupo pitanje ali jel ovo uokvireno sa leve gornje strane filter goriva?

p.s. izvinite za losu sliku ali pretpostavljam ko se razume on zna sta je... 

attachicon.gifIMG_2212.JPG

Ne znam sta je sa slikama  :stabre:  i nikako da nadjem malo vremena da slikam pa da vidis kako sam odradio ...

El. ventil sam nabavio kod druga u radionici neki zeleni ventil nenam pojma koje marke za 300 din,bocicu za ulje mozes naci ja mislim u svakoj radnji auto delova samo trazi bocicu ulja od lade nive za kvacilo i obavezno kupi onu sa izlazom sa strane(nrp ja sam uzeo onu sa izlazom od dole pa mi se savija crevo za ulje ali mu nesmeta)

Bocicu sam stavio odma pored one bocice za ulje od zadnje kocniice i odma pored el. ventil(kad postavim slike sve ce ti biti jasno)

Protok kolicine ulja jos nisam ubacio, za sad mi kaplje 1 kap na nekih 30sek sto je puno, na kraju sistema imam iglu od infuzije neku deblju pa cu to probati sa nekom tanjom da iskontrolisem na neku 1 kap u 1.5-2 min, el vetil samo otvara i zatrvara nema veze sa protokom

Zasad jos nisam povezao el. venil na struju vec ga rucno otvaram i zatvaram jer on ima tu slavinu na sebi i mozes ga rucno otvarati-zatvrati...a palniram da ga povezem za kablove od nogare(ako moze, moram proveriti) jer je na mom motoru iskljucen taj sistem za nogarau, ako neces da se mucis samo povezi za  poziciju od zadnjeg svetla i to ti je to  :sampion:

Pitaj sta god te zanima, cim nadjem vremena da slikam odma opet postavljam  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Jel probao mozda neko da vozi 130/18 - 17 gumu nazad?

Kad sam bio kupio motor imao sam gumu u toj dimenziji vozio oko godinu ipo, pre par meseci stavio sam fabricke mere 120 90 17, sta znam nikkava razilika u voznji, nemoj puno brinuti samo montiraj i teraj ,nece mu nista smetati sira guma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Nabacen kofer.. :) ..fali mi crna plastika oko km sata i stitnik lanca ako znate da ima negde javljajte..

wp20150404133020pro.jpg

Proveri na ovim oglasima , mada sumnjam da ces naci tu plastiku kod fara jer ti je masina novija pa nisam nigde nasao delove za nju, a i nisam siguran pase li sa ovih starijih

https://www.kupujemprodajem.com/honda-dominator-nx-650-500-u-delovima-21026359-oglas.htm?filter_id=20447483 i

https://www.kupujemprodajem.com/Honda-Dominator-650-NX-DELOVI-20283204-oglas.htm?filter_id=20447483 i

https://www.kupujemprodajem.com/Delovi-za-hondu-ns-nsr-mtx-cm-dominator-16549514-oglas.htm?filter_id=20447483

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Dominator96..hvala,narucio sam kod lika iz Nisa,videcemo dal odgovara,20jura...sto se tice gume ja sam stavio 140-80 i za sad je ok..verovatno je bolje 120 ali nekako volim sire gume..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Prodjoh za vikend nesto manje od 600km i potpuno sam odusevljen domindzosom i zvacu ga Bole ;) resio sam... Nemam nikakve zamerke... Te vibracije sto spominju se ne osecaju u opste osim u veoma malom broju obrtaja... Vizir mora da padne pod hitno... Pricao sam sa Ivanom, on trazi 35e za vizir i motor na 2 sata da uradi i montira... 40e u boji ;) Evo fotkica sa Fruske Gore negde od Beocina prema Lezimiru...

 

post-6328-0-81189000-1428498076_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Dominator 650

drugari, imam problem jako mi dimi kad ga upalim na hladno, beli dim, cim se ugreje sve ok, dali su karike ili nesto drugo, sad sam ga upalio posle zimskog sna i cudom ne dimi ni malo. trosi malo vise ulja,sipam ipon polusinteticko. za zamenu karika mi trazi majstor 60e za ruke a ja da nabavim karike, ne znam dali mogu da ga vozim ovako da se nesto ozbiljno ne sjbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Za dugo stajanje - gumeni cep u auspuh , takozvani BUTT-PLUG .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

E vozah se i ja malo...

post-6328-0-71183600-1428872545_thumb.jpg

 

A kad se vec hvalite da se pohvalim i ja prvim mini padom i novom lekcijom naucenom a to je "iako znas put odlicno, ne divljaj jer mozda ima blata ;) ;) ;)"

post-6328-0-35353200-1428872802_thumb.jpg

 

Sreca proslo je samo sa malim nagnjecenjem prsta i malo vise iskrivljenom levom stranom guvernale ;)

post-6328-0-52895700-1428872683_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja