Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

 

Prvi dan kad sam kupio motor , secam se oko 9-10l je bilo u njemu i to sam sprzio za 120km ali konstatnog cepanja :)

Pa da ti kazem ocekivao sam POTROSNJU ali 8 nisam... Da sam ga cepao, jesam jer sam ga tek uzeo i hteo sam da vidim sta moze i sta mogu da ocekujem od njega... I ispao je da je taman ono sto meni treba... Iskreno se nadam se da ce se smanjiti bar na 6 normalnijom voznjom... A inace sam i ja imao (imam i dalje dok ne sredim i prodam) exceed 125ccm kojeg kad cepas koliko moze da ide trosi 4l max... ;)

 

Potrudi se da vozis normalno , znam da je u pocetku to jako tesko  :lol:

Drugov Dominator na otvorenom je trosio ispod 5l ,prosecne brzine oko 100km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Meni nije trosio 8 ni na OFFu gde samo cepam prvu i drugu.

Moj trosi izmedju 5.5 i 7 litara.

 

Pa zato je meni malo cudno...

 

Sta vi sipate 95 ili 98???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Nema tu neke velike razlike izmedju 95 i 98, na kojoj pumpi obicno sipas?

Ja sam do sad uvek na NIS-ovoj sipao i nista posebo nije, moram na MOL-ovjoj probati hvaljenja je  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa nekom logikom 98 oktana = skuplji = (ne mora da znaci)kvalitetniji = bolje performanse = veca potrosnja... Sipam iskljucivo na nis-ovim pumpama... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

98 oktana LMAO

Na Dominatoru sigurno neces osetiti razliku izmedju 98 i 95 (ako je uopste i ima u zemlji Srbiji) zato sipas jeftiniji i ne razmisljas puno o oktanima vec teras dok god ne potrosis i poslednju kap iz tanka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Masina u Dominatoru je pravljena za koriscenje olovnog benzina i nije zgore da se ponekad malo rokne neki aditiv tipa oktan booster ili sl. , a zna i da smanji potrosnju.

 

Beograd-Kraljevo-Raska-Leposavic putna brzina 120kmh , potrosnja 4 litre okruglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Stigao i kod mene Dominator za svakodnevnu upotrebu i po malo van asfalta..gsxr ne mogu vise voziti po gradu,to je mucenje...evo slike,96g..

 

nm.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Stigao i kod mene Dominator za svakodnevnu upotrebu i po malo van asfalta..gsxr ne mogu vise voziti po gradu,to je mucenje...evo slike,96g..

 

nm.jpg

Dobrodosao u nasu sektu  :dobrodosli2:  :lol:

Kako si zadovoljan masininom i kakvi su utisci ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Na koliko mu stoji ler gas i gde se steluje? Cini mi se da je malo veci...Koje ulje preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

98 oktana LMAO

Na Dominatoru sigurno neces osetiti razliku izmedju 98 i 95 (ako je uopste i ima u zemlji Srbiji) zato sipas jeftiniji i ne razmisljas puno o oktanima vec teras dok god ne potrosis i poslednju kap iz tanka.

E neka si mi rekao.... ;)

 

Masina u Dominatoru je pravljena za koriscenje olovnog benzina i nije zgore da se ponekad malo rokne neki aditiv tipa oktan booster ili sl. , a zna i da smanji potrosnju.

 

Beograd-Kraljevo-Raska-Leposavic putna brzina 120kmh , potrosnja 4 litre okruglo.

Ovo moram da probam... Sta preporucujes?

 

Stigao i kod mene Dominator za svakodnevnu upotrebu i po malo van asfalta..gsxr ne mogu vise voziti po gradu,to je mucenje...evo slike,96g..

 

nm.jpg

E sa zdravljem da se sluzis.. Deluje mi kao dobar primerak... Nadam se da ces se pridruziti mini dominator skupu kad se (i ako) bude organizovao... ;)

 

Na koliko mu stoji ler gas i gde se steluje? Cini mi se da je malo veci...Koje ulje preporucujete?

Kod mene je ler gas sa desne strane izveden na sraf iznad agregata a ispod plasike i karburatora... Videces ga 100% ima izvedena sajla i na njoj sraf srednje velicine... I koliko se secam nesto malo vise od 1.000rpm kad se zagreje... Za ulje mozes pogledati stranicu dve iznad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Sa desne strane karburatora oma poveci ler sraf (pazi na vruc auspuh) i kad je topao bacas ga na 1300 +- 100 obrtaja (po knjizi) a verujem da je to zbog jednog cilindra i automatskog dekompresora. Ulje cepaj mineralno 20-50 ( motul, repsol, ipone . . . . ) .

Pusti ga da se dobro ugreje , lagano ga teraj u startu a kad se ugreje . . . . . . . . hmmmm , pa neznam stvarno sta onda , odgovor se sam namece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Danas se malo upoznavao sa ovim cudom,ova prednja guma 21 mi je bas cudna,valjda navika na 17...nego gde se meri nivo ulja na ovom traktoru ?  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Hehe ;) Njemu je ulje u ramu... Ispod guvernale pre rezervoara imas plasticni cep... Posle milion saveta nadjoh u manual-u da se meri kad je zagrejan u fullu, onda ga ugasis, sacekas min dva da se ulje slegne i odvrnes, izvadis, obrises naravno, vratis bez zavrtanja i pogledas... To je to... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Bas sam se pitao cemu to sluzi..nego koliko ulja staje u zameni sa filterom,gde ga sipam? :tras2:  Hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa tu ga i sipas... A koliko ne mogu da se setim tacno... Nesto vise od dve... Mogu pogledati kasnije pa ti javim... Ali u svakom slucaju on ti trosi ulje... I uvek ga imaj u rezervi, to ti je po meni najbitnije na dominatoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Tu na čepu gde proveravaš nivo tu ga i sipaš samo pazi kad nalivaš, sipaš litru pa sačekaš koji minut da nebi povraćao ulje po ramu a 20-50 se tako lepo zalepi za farbu.

Idu 2 litre , filter ili ne uvek sam sipao 2 litre i uvek je bilo dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

E lep dan bese juce ne bas povoljan za voznju ali sta ces... Prosao sam 90km i koliko je god to bilo moguce umerenem voznjom po gradu potrosio sam tacno 6l... Tako da pretpostavljam da to mogu da ocekujem na otvorenom putu na 100km... Sledece je koliko ce preci sa punim rezervoarom.. ;) Da sam zadovoljan - prezadovoljan sam motorcicem i nadam se da ce da sluzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Momci,

 

mislim da ste promašili mesto za temu. Garaža je mesto gde se piše o kvarovima, popravkama, problemima i rešenjima. Pratim ovu temu i ok je, ali mislim da bi trebalo da stoji u delu foruma: Motocikli/Enduro/Mehanizacija.

 

Čisto da ne bude zabune kada neko pretražuje forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Ok valjda neko da premesti ako ima potrebe... Ja licno, u pocetku kad sam trazio podatke o dominatoru nisam mogao da nadjem nista konkretno, pogotovo na jednom mestu i onda vidoh ovu temu gde pise u opisu generalno vezano za dominatora i tu se raspisah... Totalno mi je nebitno gde ce biti... Samo da ih nema milion ( kao sto ih vec ima...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Valja li ovo i pretpostavljam da ce moci za dominu al reko da vidim mozda je neko imao.... http://www.kupujemprodajem.com/veliki-izbor-cerada-za-motor-12133334-oglas.htm?filter_id=29168343

Hocu jos da uradim na dnu da se dosije kao kanal da provucem sajlu ili nesto i da vezem sa ovim http://www.kupujemprodajem.com/Katanac-sa-alarmon-19005537-oglas.htm?filter_id=30567946 

Pokusavam da smislim nesto jer ce se desiti nekad da ga ostavim ispred zgrade pa da imam zastitu i od kise a i katanac mi jeluje zanimljivo iako je jako jeftin... Vase misljenje???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Kako su se pokazali na duzem putu,200,300 km dnevno po vrucini ili neki tezi off..? Ovo mi je prva vazdusara pa mi je cudno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja