Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja sam se danas malo provozao. Prica je sledeca, imao zakazano kod zubara u 8, cim je intervencija zavrsena odem kuci, iskuliram sat vremena da anestezija popusti taman onoliko da mogu da popijem jogurt a da se ne ispolivam, doruckujem nesto malo i odoh. Mozda je i anestezija uticala da krenem po hladnjikavom vremenu :D U Kraljevu je oko 13 stepeni, cim se izadje iz grada znatno je hladnije jer moras da ides u planinu odnosno kroz planine gde god krenuo. Na izlazu iz grada natankujem, i polako.

Prvobitni plan je bio da se provozam do manastira Studenica i da se vratim, medjutim kad sam stigao tamo, rekoh sebi sto ne bih otisao i do Ivanjice (prelepe devojke :D ), nikad nisam bio tamo a sudeci po google mapsu put je pun lepih krivina. Taman i da se isprobaju TKC80. 

Ovo je ruta: 

post-20123-0-82455700-1457805785.jpg

 

Prolazim manastir, pocinju krivine i penjanje u planine tj put otprilike ide izmedju Golije i Cemernog. Asfalt je dobar medjutim bile su kise i na nekim mestima je mokar a izmedju brda je poprilicno hladno pa to rezultuje nekim blatom i raznim sr*njima po putu. Nije da mi smeta ali ono, nije prijatno kad iz krivine naidjes na tanak sloj blata. Takodje ima i dosta odrona gde su po putu kamenice velicine povece lubenice. Na dva mesta sam stao da ispomeram kamenje da se neko ne bi zakucao i napravio sebi problem. Put nije nesto prometan, od manastira do Ivanjice sam se mimoisao sa 2 kombija, 2 traktora i 3 automobila. Evo i nekih slicica.

 

Par kilometara posle manastira:
post-20123-0-20836700-1457806468.jpg

 

Tekla "recica" Studenica, ovde se vidi ozbiljna snaga vode, slika ne moze da docara koja je to moc:

post-20123-0-42848500-1457806646.jpg

 

Prolazeci pored jedne "uvale" vidim krajickom oka vodopad, par metara visok i razmislim, nikad nisam bio nesto blizu vodopada, tj nesto ne mogu da se setim ni da sam ikada bio pored vodopada, nije nesto grande ali ono, vodopad je vodopad :D Predjem mostic preko Studenice, vodopad je na 50m ali se tu napravilo "jezerce" i tek kod vodopada ima kamenja gde se moze stati na suvo. Prelazim jezerce enduro style, tkc style, bez problema. Wohoo, malo blata ali srecom nisam upao u vodu jer noga da jesam, bi mi istrulila dok bi stigao kuci :D

post-20123-0-39420800-1457806856.jpg

 

post-20123-0-06145500-1457806999.jpg

 

post-20123-0-24045100-1457807159.jpg

 

Malo je strmo ali penjem se do gore da bih uslikao malo bolje:

post-20123-0-79997000-1457807339.jpg

 

post-20123-0-40549100-1457807471.jpg

 

post-20123-0-55529900-1457807638.jpg

 

post-20123-0-94256500-1457807805.jpg

 

post-20123-0-55757200-1457807963.jpg

 

post-20123-0-03138400-1457808321.jpg

 

Put ka Ivanjici:

post-20123-0-02640900-1457808500.jpg

 

post-20123-0-69500600-1457808687.jpg

 

A na vrhu, iznenadjence :D :

post-20123-0-31420700-1457808785.jpg

 

post-20123-0-67374300-1457808876.jpg

 

20-30min voznje i spustanja se ulazi u Ivanjicu, prolazi kroz centar i ide dalje ka Guci, ja na kruznom toku pre Guce skrecem desno i idem kroz sela i izlazim nazad u Kraljevo. :)

post-20123-0-14391900-1457809021.jpg

 

Posle nije bilo nista zanimljivo, put je znatno losiji sa dosta zakrpa, sljunka itd pa sam gledao da ne stajem mnogo da me ne uhvati mrak. :)

post-20123-0-26982100-1457808144.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

off topic:

 

@sale125 - Je l' si prošao ovim putem koji si obeležio na mapi, Ivanjica, Luke, Gornji Dubac, Kaona? Pitam, jer me zanima kakav je put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Bravo kolega... Nema zime, nema pete brzine, nema blata, ti samo picis i uzivas... Tako i treba... I zavidim ti sto si u planinama verujm mi ja se u mojoj ravnici smorio... Ali polako sad ce lepse vreme pa bi bio red vec jednom da se domindzije organizuju... Ima nas ludaka, bilo bi to zanimljivo druzenje definitivno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: pula
  • Motocikl: honda dominator

pozz muci me jedan problem sa raznom ulja,da pojasnim neki dan reko da pogledam ulje jer mi je ostalo cirka 1000km do zamjene ulja.

kad ono na mjeracu razina izmedju min i pola,vise prema min.

pa reko da mu dolijem da mu bude do zamjene,stavio sam cirka pola litre.upalio motor pustio da radi cirka 3-5min i pricekao nakon gasenja 10min.izmjerio i pokazalo je manje od pola?nije bas jasno kako?ok reko kupit cu ulja pa dolit.

drugi dan sam isao u grad kupit ulje cirka imam oko 10km udaljenosti.stao sam u gradu pricekao cirka 5min reko da provjerim ponovo prije nego dolijem kad ono ulje na max??pa mi sad nije nista jasno?gledo sam na YT kipovje pa mi nije jasno kako.

npr.jutros sam pogledao ulje na hladno bilo je na max upalio sam motor radio je na minimumu 5min i opet pregledo ulje na minimumu?nako sat vremena sam opet pogledo jos stoji na minimumu?

pa mi sada nista nije jasno????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

provozas se malo, koji km, ugasis motor izmeris ulje......ceo princip meranja ulja

kad ti njega pustis da radi u leru on vrati ulje iz rama u karter zato ti pokazuje minimum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

off topic:

 

@sale125 - Je l' si prošao ovim putem koji si obeležio na mapi, Ivanjica, Luke, Gornji Dubac, Kaona? Pitam, jer me zanima kakav je put...

Prosao sam tacnije ovim putem:

post-20123-0-13031300-1458909081.png

 

Prvobitni plan je bio da pre Ivanjice skrenem, ali sam odlucio da prodjem kroz grad :) 

Put je dobar celom duzinom osim od kruznog toka kod Guce ka Kraljevu, tj skoro do Vrdila je poprilicno los put. Nisam prolazio ovim prvobitnim planom pa ne mogu da kazem taj deo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozz drustvo javlja mi se mali problem na Domini

Znaci ponekad oce odjednoom u voznji da se ugasi, vozim 100km ugasi mi se , stanem , upalim i nastavim dalje...

danas sam primerio da mi obrtomer na koju sekundu poludeo, i nista nastavim dalje vozi

Nemam prekidac na nogari, predpostavljam da je nesto oko struje, glupost , kontakt...

Da li je neko imao slicnih problema, kontam da bi valjalo pretresti instalaciju, kako cime sta ????  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Struja brašo, regler moguće, proveri OMAN !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

to gasenje u toku voznje mi se pocelo desavati od kad sam stavio otvoren auspuh, pre mi se nikad nije slicno desilo

svakako planiram instalaciju da pretresem, i zamenim bobinu jer je postojeca sa drugog motora(fabricka mi riknula)

postoji li neki sprej , kojim bi mogao instalaciju da ocistim tj konektore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Dominator kao model mi se svidja nenormalno,nadam se da cu jednog dana to imati...ili to ili Yamahu XT 500.Ostali modeli motora me ne zanimaju.

Onaj u crveno crnoj kombinaciji izgleda zlo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Dominator kao model mi se svidja nenormalno,nadam se da cu jednog dana to imati...ili to ili Yamahu XT 500.Ostali modeli motora me ne zanimaju.

Onaj u crveno crnoj kombinaciji izgleda zlo :)

 

Pa pazi, generalno gledajući ništa posebno, ali je tako blesavo i do bola jednostavan da je bukvalno otporan na mine i ostale projektile. Prešao sam neznam ni sam koliko sa njim ALI NIKAD ni štucnuo a kamoli da neće da upali, nije posebno brz ali koliko je brz toliko može i kroz krivinu ( ne baš 150 kroz serpentinu ali razumete na šta mislim) , neverovatno jeftin za održavanje i pouzdan do bola, natovari ga kao magarca sa svom mogućom opremom i cepaj gde te oko nosi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

resenje  da samanjite temparaturu motora  :jee:

12931012_10208409860831782_8285192616070

 

 

 

Ako ti diže temperaturu (uostalom kako si izmerio) onda nešto nije u redu sa mašinom. Napravljena je za NAJ-GORE uslove rada tako da imaj to na umu.

Uostalom , nije estetski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

E ako si nasao na netu onda slobodno mogu da kazem da je ruzno U K...C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: pula
  • Motocikl: honda dominator

Jucer sam primjetio da mi je pukla jedna rađa(žbica) na zadnjoj felgi pa me zanima jeli opasno ako na duze vrijeme vozim i jeli pod must da zamjenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja