Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pa mogao si da zaračunaš i autobusku kartu i burek ! Registracija je registracija, a ovo ostalo su drugi troškovi !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

 Pa mogao si da zaračunaš i autobusku kartu i burek ! Registracija je registracija, a ovo ostalo su drugi troškovi !

Doduse i to si u pravu... Ali jbg meni je to isto... Bez tih troskova ne mogu da registrujem.... ;( Ali me nekako najvise zulja onih 12.500 za osiguranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I ja sam za okupljanje
 

1. Sale (Beograd)
2. drumskalisica ( Novi Sad

3.Dominator96 (Novi Sad)

4. DestroYer015 (Sabac)
5. RadicM (Beograd)

 

Mozemo da se najdemo na Fruskoj gori

 

Mene registracija izasla 18600 + 1000 (da ne idem u policju) + 2000 (zeleni) = 21600 za 2001 godiste

 

Nakon 3 godine voznje Dominatora dosta kilometara i cackanja evo nekih stvari koje sam zakljucio iz prakse.

 

Kad je potrosnja u pitanju veoma bitna stvar je velicina dizne, filter vazduha i auspuh.

Standard je 48 pilot i 155 glavna. (pilot 50 je preporucljiva za uklanjanje knedle kad se da pun gas)

Dok sam imao 50 150 potrosnja je bila oko 4.5 do 5.5 (pretovaren) u proseku 5. pri brzini od 120

Trenutno sam na 50 160 motor ide neuporedivo bolje ali je i potrosnja oko 7 (kako god ga terao) sto je za mene previse.

Planiram da vratim na 155 pa cu videti kako ce se ponasati.

 

Iridijumska svecica je preopurciljiva (NGK DPR8EIX-9) kod mene je bilo osetne razlike, i sa promenom zazora se moze osetiti razlika kod mene je 0.8 umesto fabriskih 0.9.

 

Ulja mora da trosi zbog velike radne temperature sve do 300g na 1000km je normalno.

Korstim Motul 20w50 3000 mineralno (nije bas za temperature ispod 10c)

Radna temperatura ulja je 100c-110c na otvorenom, grad i off ide i do 130c.

Ulje je za zamenu vec izmedju 2000km - 3000km.

 

Vizir kako god ga okrenes duva u glavu direkt ali posle nekog vremena se naviknes.

 

Pozadi staje bez problema 130/80-17 mada fabricka 120/90-17 bolje lezi u krivinama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Radic i ja obrnusmo krug do Smedereva, dogovor je pao za 5 min.. :)

Eto, ko je za neko druzenje i voznjice povremeno nek se javne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Foca
  • Motocikl: honda dominator nx650

Cao Raja, a ako ima starijih moje postovanje. interesuje me par sitnica za Hondu....

1. mislim da mi je otisao bendix msm da se tako zove, jer ne moze da upali a cuje se alnaser i izgleda da vrtu uprazno jer su se pojeli zupcanici ako sam dobto to skontao.

2.  na karburatoru mi je ispao saraf za kontrolu vazduha i sa vremena na vrijeme jel moguce da kad mu nabijem kompresiuju pocne bas mnogo da bruhji kao da mu je saug povucen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Foca
  • Motocikl: honda dominator nx650

Cao raja, ja sam novi... iz foce sam vozim nx 650 dominatora... malo je stariji 92godina

prilikom duze voznje mi se desi da isto kao samo od sebe dodaje saug

na karburatoru mi je bila rupa neka i navoj msm da je  tu bio neki saraf za vazduh ja sam tu uvrnuo neki drugi saraf koji nije nikakva dizna niti nista samo obicni saraf sa takvim navojom pa mi treba pomoc oko toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ako je na mestu gde je sraf za stelovanje smese, onda ti motor radi sa jakooo siromasnom smesom sto je jako lose.

Obavezno vrati stel sraf za smesu na njegovo mesto jer rizikujes neku vecu havariju, zato sto ti je sad temperatura sagorevanja mnogo veca nego sto bi trebalo. A ako je negde iza karburatora ta rupa, tj izmedju usisa i karburatora onda je to bio vakuum za nesto i dobro si uradio sto si zapusio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

1. Sale (Beograd)
2. drumskalisica ( Novi Sad

3.Dominator96 (Novi Sad)

4. DestroYer015 (Sabac)
5. RadicM (Beograd)

6. BaneBP (Backa Palanka)

Moze mala voznjica po Fruskoj gori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Nista... Ajde jeste za da se nadjemo recimo petak 10-og moze u centru ispred crkve? Podnevna voznjica, da se nadjemo oko 13-14-15h pa put Gore Fruskogorske... Da? Za? Neko od domacina ce znati gde da nas vodi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

ja sam za vikend, sad ne zanm koja cu smena biti zobg posla ali cu se max truditi da se skupimo  :takoje:

inace sledeci vikend je skup u Temerinu pa mozemo svratiti  :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Meni se danas odjednom "zapusio" motor, kao da ima neku knedlicu, oseca se na gasu ali ne toliko, moram da vidim sta je pa ne obecavam dolazak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Registracija mi istice za 40ak dana pa odem ja danas kod ovih sto rade tehnicke preglede (gde sam registrovao i prosle godine) da proverim koliko me sve izadje da znam da se polako spremam finansijski. Kaze tip ladno 13.500 din sve zajedno, cak se i kod njih dobije reg nalepnica i nema setanja do SUPa.  Reko nema jebene sanse, prosle godine sam platio nesto preko 18.000 a on rece da mi je ove godine motor napunio 20 godina starosti (motor je 1995.) i da sad ulazi u drugu grupu za placanje poreza koji je dosta manji. Glasno izgovorih FAAAACK YEAH !!! i sa kezom od uva do uva izadjoh napolje.

Odoh sada lepo da se provozam :moto3:

ZIVELI MATORI MOTORI !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Kaze tip ladno 13.500 din sve zajedno...

>:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(

 

Nego jel se desava sta za vikend? Ja dolazim zbog exita ali kontam svaki dan da odspavam malo 12-13h pa do 18-19h sam slobodan...

Evo i malo poboljsane verzije moga domindzosa... ;) Zahvaljujuci Sebi i Ivanu...

post-6328-0-65880000-1436338197.jpgpost-6328-0-81633200-1436338198.jpgpost-6328-0-70256800-1436338199.jpg

Ostaje jos sediste i podmazivac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sa ovim plavim detaljima svi će misliti da si policajac !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Extra... :) Licno ih ne gotivim ali je dobro kad misle da si jedan od njih... Vise mesta na drumu ;)

p.s. i da znas tacno da cu da potrazim neka svetla, koja cu da stavim ispod vizira neka blinkaju, kad me iznervira neka zena ili slicno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja i Radic cemo se dogovoriti jer treba da se vidimo sutra pa javljamo.. meni odgovara oba dana..

jel ima neko originalnu stopljku za rd02?? Treba mi sve komplet..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Centar S je najefitniji ali je rok isporuke mesec dana.

 

Ja sam zauzet ovaj vikend i mozda sledeci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Hajdenau scout , nema bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Da li neko ima originalni ključ za svećicu ?  Ja ga nisam dobio, a sve koje sam nalazio - il su kratki ili su dugački, a sami znate gde mu je svećica i koliko je nezgodno skinuti je.  Koristilo bi mi da mi neko napiše mere tog ključa ( dužinu ), a ni slika ne bi bila na odmet.

  Hvala unapred !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja