Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad videh, ovo ti je bobina, al ne znam od čega ( moju nisam ni jednom pogledao . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre neke tri nedelje mi je crko moj Dominator. Prvo je počeo teže da pali, pa sve slabije i slabije da vuče i na kraju sam se jedva dovukao do kuće, al sam se bar dovukao - nisam morao da ga guram.  Sutradan sam uzeo da pregledam motor ( koji više nije ni hteo da pali ), i utvrdio da mi je pukla usisna grana između glave motora i karburatora pa tu falšira vazduh. Malo sam se pomučio dok sam je skinuo, jer u prvi mah nisam ni znao da sa donje strane ima jedan šraf jer je bio zamazan silikonom pa se nije ni video ( grana je pukla nekom od prethodnih vlasnika, pa je on to zamazao silikonom, a ja se tako vozio cele dve godine ). Razmišljao sam da je i ja okrpim, ali pošto imam običaj da idem i na duža putovanja rešio sam da nabavim drugu usisnu granu. Na netu sam našao da nova košta 51 evro + još 5 evra za O - ring koji ide u nju + poštarina. Zvao sam sve koji prodaju polovne delove za Dominatora i niko nema, jer kako kažu - mnogima crkava i brzo se proda. 

  Na kraju, pozovem auto kuću " Stojanov " ovde u N. Sadu, pitam ih telefonom ( dam im oznaku modela i broj šasije ) i dobijem odgovor da mogu dobiti deo u roku od 14 dana, da košta 6600  dinara i da treba pri naručivanju uplatiti depozit od 50 % vrednosti novog dela. Naravno da sam naručio i danas nakon 13 dana mi je stigla - i to jeftinije nego što bi me koštala da sam je sam naručivao iz inostranstva. Evo i slika, nisu baš najbolje, ali vidi se. Na prvoj je pukotina ( sa donje strane ), na drtugoj i trećoj je slikano naspram neonske lampe ( vidi se svetlost koja prolazi kroz pukotinu ) i na zadnjoj nov deo.  I na kraju jedno pitanje : Da li ovaj deo koji naleže na glavu motora treba namazati nečim - nekom masti, običnom il nekom specijalnom. jer tu nema nikakvog dihtunga, samo taj O-ring ? 

 

 

IMG_1647.JPG

IMG_1648.JPG

IMG_1649.JPG

IMG_1650.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nesto gledam,kazu mnogima pukne,dali samo ona nosi karburator?

Ako ga samo ona nosi nebi bilo lose dodati neki nosac da ga pridrzava,jedan cilindar,velike vibracije ... samo na glas razmisljam :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ta cela usisna grana je recimo 5-6mm debljine (svuda) osim na tom delu ispod, tu je negde 1-2mm cak mozda i nema 2mm. Kad je nova ta guma onda se ladno vidi na leru kako tu ŽIVI i kao da diše u ritmu , jako je tu osetljiva. Ako je neko ikada pucao sa motorom tu je prvo popustilo.

Kad sam menjao tu gumu , na tom mestu sam dodatno ojačao sa onim sivim Victor Reinz silikonom i prikladno savijenim parčetom lima, nikad više problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Kolege moje dominatorci :) Sa zaloscu vas obavestavama da se resavam moje male zivotinjice ;) Shvato sam kakav je to motor tek posto sam 15-tak dana vozio TransAlpa i onda seo na njega... Koliko dobro poteze i koliko je zgodan za grad i izivljavanje i divljanje nema reci... Misljenja sam da ne postoji bolji motor za tu svotu novca koji moze toliki osmeh da ti navuce za samo jedno davanje gasa, u medjuvremenu sam imao priliku da probam i dr-a koji mu pridje blizu ali mislim da nije to to... Dominator dal zbog jednog cilindra ili zbog cega tako dobro vuce 1-2-3 brzina da ne mozes da stignes da razmislis gde ces, vec te on vuce gde mu lepo, dal to bio sljunak, trotoar ili neka rupa. Jednostavno dominira culom zadovoljstva i adrenalina ;)

 

Za razliku od njega uzeh TA jer sam to hteo i pre dominatora i totalno sam promenio stil voznje, TA motor koji je skroz opusten, tih i radi isto i na 2 i na 7 hiljada obrtaja. Jednostavno putni motor, udoban, miran, za do kraja sveta i nazad, milina... 

 

Jako mi je zao sto se oprastam, tek sam ga sredio ali sta cu, more zove, devojcica kuka za udobnim sedistem, kad stavim nju pozadi ne mogu da iskorisnim njegov pun potencijal i eto... Ako interesuje koga sta tu sam... Verovatno ce ostati visak roll bar, vizir i kofer pa javljam ako bude sta za prodaju...

 

P.S. JEDINO ZALIM sto se nismo okupili na fruskoj gori da zajedno uzivamo u carima koje samo dominator pruza...

 

Pozdav, ali ne i zbogom :)

 

IMG_20170809_185956.jpg

IMG_20170809_190009.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Cbr600f3

Pozdrav ljudi od pre neki dan sam i ja vlasnik jednog Dominatora treba mi vasa pomoc da li su ovo njegovi originalani diskovi i kociona klesta? 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Jeste , to je sve od njega !!!

 

Sta te muci ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Cbr600f3
37 minutes ago, Grnca said:

Jeste , to je sve od njega !!!

 

Sta te muci ???

Hvala prijatelju, ma vidim da su mu stavili neke kao supermoto felne pa me zanimalo da li su i to menjali. 

Treba menjati zadnji disk i kocione plocice pa da se ne zajebem, kupim za njega a da ne pasu. 

Mozda neka preporuka gde mogu nabaviti disk??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 16.6.2017. at 20:54, Grnca je napisao:

Ta cela usisna grana je recimo 5-6mm debljine (svuda) osim na tom delu ispod, tu je negde 1-2mm cak mozda i nema 2mm. Kad je nova ta guma onda se ladno vidi na leru kako tu ŽIVI i kao da diše u ritmu , jako je tu osetljiva. Ako je neko ikada pucao sa motorom tu je prvo popustilo.

Kad sam menjao tu gumu , na tom mestu sam dodatno ojačao sa onim sivim Victor Reinz silikonom i prikladno savijenim parčetom lima, nikad više problem

Moja ta guma il prirubnica je odozdo popucala sa vana malo znaci nije progledala i kad motor radi vidi se da kao sto ti kazes zivi,kako da saniram tu pukotinu sa vana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 15.8.2017. at 13:12, DestroYer015 je napisao:

Kolege moje dominatorci :) Sa zaloscu vas obavestavama da se resavam moje male zivotinjice ;) Shvato sam kakav je to motor tek posto sam 15-tak dana vozio TransAlpa i onda seo na njega... Koliko dobro poteze i koliko je zgodan za grad i izivljavanje i divljanje nema reci... Misljenja sam da ne postoji bolji motor za tu svotu novca koji moze toliki osmeh da ti navuce za samo jedno davanje gasa, u medjuvremenu sam imao priliku da probam i dr-a koji mu pridje blizu ali mislim da nije to to... Dominator dal zbog jednog cilindra ili zbog cega tako dobro vuce 1-2-3 brzina da ne mozes da stignes da razmislis gde ces, vec te on vuce gde mu lepo, dal to bio sljunak, trotoar ili neka rupa. Jednostavno dominira culom zadovoljstva i adrenalina ;)

 

Za razliku od njega uzeh TA jer sam to hteo i pre dominatora i totalno sam promenio stil voznje, TA motor koji je skroz opusten, tih i radi isto i na 2 i na 7 hiljada obrtaja. Jednostavno putni motor, udoban, miran, za do kraja sveta i nazad, milina... 

 

Jako mi je zao sto se oprastam, tek sam ga sredio ali sta cu, more zove, devojcica kuka za udobnim sedistem, kad stavim nju pozadi ne mogu da iskorisnim njegov pun potencijal i eto... Ako interesuje koga sta tu sam... Verovatno ce ostati visak roll bar, vizir i kofer pa javljam ako bude sta za prodaju...

 

P.S. JEDINO ZALIM sto se nismo okupili na fruskoj gori da zajedno uzivamo u carima koje samo dominator pruza...

 

Pozdav, ali ne i zbogom :)

 

IMG_20170809_185956.jpg

IMG_20170809_190009.jpg

Evo posle vremena i vremena ja da se javim ...

Ja sam svog 4 pune godine imao , nema puta kroz koji nije prosao , sit se  navozao , video , osetio sa njim...zelja mi bila da probam tu cuvenu afriku pa evo sad mi kraljica u garazi  .Uzivaj u Transalpu , videcemo se na nekom moto skupu ili negde slucajno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 11/27/2017 at 0:35 PM, kumche said:

ne radi mi obrtometar,sta moze biti uzrok tome a da nije CDI

Meni je bio izgoreo, neki cip u elektronici, probao da ga opasuljim sa kineskom elektronikom i onako je radio.

Problem sam resio kod Joske u Temerinu tako sto smo taj cip pronasli u obrtomeru od TDM-a i jednostavno zamenili, ako je ikada dominator imao prepunjavanje onda je 99% isti kvar kao i kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Jezgrovice
  • Motocikl: Yamaha tdm850

Zdravo. Može li mi neko reći koja je radna temperatura ulja na dominatoru? Da li je moguće da pri brzini oko 80 km bude konstantno 100 c ili po gradu 110-120 c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 3 sati, kumche je napisao:

gde ima da se nadju paknovi za dominatora ili cu morati da ih lepim

 

Trazi preko e bay,komplet naprijed i nazad kostaju 30 do 40km,a lijepiti nemoj koliko god te neko ubjedjivao da ima dobru ferodu,to sto se koristi za lamele i druge stvari ne valja za kocione plocice,skripace ti i spalices disk,sav poplavi,i inda sebi stwtu prouzrokovati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pozdrav Ekipi !

Prvi komšija, preko puta ulice, traži dobar enduro.

Po mojoj preporuci odluka je pala na gospodina Dominatora.

Ako neko ima ili zna nekoga........

........  ko ima dobrog dominatora, u što je moguće više fabričkom stanju, a rad je da ga proda i usreći momka, neka se javi ovde ili meni na PP.

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja