Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@baneBP
Ja sam imao neki kineski unevrazlni lepo je radio posao uze sa ali-a sad ga nosim na africi radi dobro posao.

 

@jasminko VIR
Pogledaj PP
 

@NUSRET-CALAKOVIC

Da 100C - 110C je normalna radna temperatura za dominatora grad/otvoreno ako je stani kreni ili off ide i do 120C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Hocu da resim problem sa tihim fabrickim topovima na Dominatoru. S obzirom da ima dva topa zvuk mu je dosta neutralan pa trazim neko glasnije resenje.

E sad pitanje bi bilo da li otvarati ove fabricke i preraditi ih (sto je jeftinije resenje) ili posegnuti za nekim polovnim ili novim topovima tipa Dragon Ada i slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 5/15/2018 at 2:57 PM, RadicM said:

@baneBP
Ja sam imao neki kineski unevrazlni lepo je radio posao uze sa ali-a sad ga nosim na africi radi dobro posao.

 

Jel moze da se nabudzi posto zadnji deo i nema puno mesta od vila do rama. Jesi ga morao malo seci i skracivati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@baneBP
Probao sam dve varijante od huskvarne 410 alu topovi ciju sam unutrasnjost sam pakovao i kineske sa alija kopija akrapa za ~40e, bolje su mi legli od husvarne a drugar je uzeo te kineske. Kod sebe sam radio komplet grane od cevi za grejanje tako da su mi ostali fabricki topovi netaknuti a kod drugara smo preradili fabricke grane. Samo treba da se rade custom nosaci topova sto je malo zezanje ali nije neizvodljivo.

 

Sto se tice blatobrana malo se skrati zadnji kraj sa bonsekom i to je to, inace plastika je kuvana i odlicno apsorbuje udarce i uvijanja. Pored toga treba da napravis distancere izmedju trugla i blatobrana, to mozes kod bilo kog strugara, PVC ili Alu caura 3-4cm duzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Slankamen
  • Motocikl: Kawasaki 636, Honda NX 650 i CTX tomos

Pozdrav svima.

SAmo da se javim da sam i ja postao vlasnik Honde Dominatora NX 650 -1989 godiste - odlicno ocuvano stanje masine - estetika manje vise.

Nisam jos registrovao motor tako da ga nisam nesto puno ni vozio + sada ove zabrane kretanja pa i ne stizem bas.

Ovo mi je treci motor u garazi, uglavnom vozim R-a a ovaj ce biti za voznje van puta i ispravljanje kicme posle voznje Nindze...

 

Procitao sam ceo forum, od prve do zadnje stranice - samo cu vas sve pohvaliti. Konkretno sam shvatio da je jako bitna provera ulja i da je normalno da trosi ulje, zamena na 2500-3000 KM - potrosnja benzina - to me nije nikada ni zanimalo jer moje zadovoljstvo nema cenu :-D 

Dominator sam kupio ga totalno neplanski  - planiram da dodam prednji vizir, roll barove napred i nazad, kofer i to je to za sada ... 

 

Kacim slike uskoro 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Takođe ti je jako bitno da kad ga upališ, prvo pustiš da odradi na leru koji minut, da pumpa potera ulje u glavu jer kad stoji neko vreme - ulje se spusti dole u mašinu. Ako ga upališ pa mu odma daš po gasu ( kako to naš narod zna da uradi ) , bregasta i klackalice bukvalno rade " na suvo " , pa nakon nekog vremena imaš problem sa njima ( skup problem ) . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Slankamen
  • Motocikl: Kawasaki 636, Honda NX 650 i CTX tomos

Tako nisam nikada palio ni jedan motor. Uvek ga upalim i sacekam da malo odradi u mestu.

Kawasaki mi nikada nije izasao iz dvorista dok nije digao radnu temperaturu.

Prvo palim motor pa onda oblacim opremu i to je taman to...

Ovaj Dominator nije vozen od 2011 godine, bice da ce morati kod nekog dobrog majstora i sve da mi pregleda. Masina mu je totalno zdrava, nema dima, upali u momentu. Negde curi gorive, ne vidim gde ali zahtevacu da se ocisti karburator, opere rezervoar ( filter ima sto je dobra stvar )

Primetio sam da mu treca brzina nije dobra, ide ali se cuje kako nesto krlja - e to mi se ne svidja ni malo. Rekao bi da masina nije nikada otvarana.

 

Okacicu slike uskoro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Slankamen
  • Motocikl: Kawasaki 636, Honda NX 650 i CTX tomos

Evo i neka slika. Bice ulaganja ali nema veze, uzeo sam ga po preporuci dobrog druga iz Rume i to za jako smesne pare pa mi i nije zao uloziti.

IMG_20200411_135448.jpg

IMG_20200411_135528.jpg

IMG_20200411_135722.jpg

IMG_20200411_135548.jpg

IMG_20200411_135556.jpg

IMG_20200411_135613.jpg

IMG_20200411_135641.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@Bosko Markovic
Ovo je 90-92 model 88-89 ima i kurblu sve ostalo je identicno.

RFVC agregat koji nosi Dominator kao i cela XR XL serija ne bi trebalo da ima problem sa menjacem ako se cuje neka brzina to nije normalno. Za saniranje toga treba ceo agregat da se rastavi na pola i da se zameni zupcanik ili eventualno osovina zavisi sta se pojelo, sreca pa polovna komplet transmisija za domija nije skupa i moze relativno lako da se nadje. Ako se vec odlucis da sredjujes to bilo bi dobro da osvezis karike i gumice ventila i jos poneku sitnicu usput koja se pojavi u sustini ozbiljniji poduhvat i skuplji poduhvat

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Slankamen
  • Motocikl: Kawasaki 636, Honda NX 650 i CTX tomos

U saobracajnoj mi pise da je 89 godiste - cudno bas ...

 

Nasao sam majstora - ide uskoro u Rumu na detaljan pregled a najvise me muci taj menjac jer ne volim da se dira nista gde treba da se otvara masina. Videcemo kako ce biti - javljam sve.

Uglavnom, ako bude pristupacno odrzavanje - cuvacu ovaj motor kao neki oldtajmer - ipak je ovo stara skola, dobra stara tehnika i kvalitet motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Da se prijavim ponovo posle par god pauze do dominatora i voznje tezih enduro motora prosle sezone naletim na jedan primerak iz 89 u korektnom stanju i tako se vratih na domija. Vec duze vreme imam ideju da srednim neki laksi motoric u rally adv fazonu a ovaj primerak je ispao kao dobra osnova i kompromis za tako nesto. Ovde sam poceo da pisem opsirinije o ovom projektu 
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Honda Dominator 650 RD02

Kupujem nosace bocnih kofera ili torbi , fuzastere i  prednju masku (crna oko fara) ako neko ima da ponudi. Pozdrav 

IMG20230603174850.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Honda Dominator 650 RD02

Ja sam kupio pre dve nedelje tako da nisam nesto previse upucen, moj primerak trosi ulje, za nijansu vise od ostalih i to im je mana generalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Genrealno nije mana ako troši ulje, ali ako ostane bez ulja onda je gadno. Meni i dan danas žao što sam prodao svojeg domija. Najudobniji od svih endura što sam imao. Jako se lako upravlja njime i povlači kao sotona. S tim da je moj bio već zreo za generalnu, najžalije mi je što ga nisam sredio već sam tupan prodao . Odličan primerak sam imao.

 

IMG-20200420-115949.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 11 sati, milanni je napisao:

na sta najvise da obratim paznju sta im je mana

U ono neko vreme kad sam hteo da ga posedujem, više mehaničara me je savetovalo i na kraju odvratilo od ideje da ga kupim zbog vazdušnog hlađenja, velike verovatnoće pregrevanja, a i bila je neka fora s kilometrima, da l' beše stigne do 60.000km i posle mora glava da se menja ili nešto, ima beše neki zajeb s ventilima, ili ko zna čim, nemam pojma, znam samo da se Honda nije pokazalo dobro na Dominatoru uopšte, kao ni na FMXu, što mu maltene dođe isti đavo. Po mom ličnom mišljenju, taj motor nije vredeo 1000 eura ni u to vreme kad sam ga gledao da ga kupim pre 10 godina, a kamoli sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ima zajeb sa ventilima ko ne šteluje ventile nikada . Ko šteluje na svakih 10-15 'ljada traje mu 150.000km , moje drugar je prešao skoro 140.000 sa prvim ventiima ali ga neguje i pazi kao što se to radi kada nešto voliš.

I da dodam, ne pregreva se to baš tako lako pri normalnoj vožnji. Već po off roadu kada ga zaglaviš u blato pa ga u prvoj kolješ. Ko vozi normalno , traje kao i svaki drugi motor. HONDA je to !

Promenio član plumber.ns
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja