Jump to content

Moto Zajednica

Rasterivac insekata...

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Kao sto rekoh, ako je neko kupovao, pravio, narucivao neki od ovih aparata neka napise iskustva. Nalazim po netu i ovakva i onakva iskustva ali jos nisam nasao da je neko napisao da neki odredjeni provereno radi posao. Za onaj sa TV shopa kazu da je teska prevara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: SRAD

Ja sam kupio onaj GREEN PROTECT i dobio na poklon (besplatno) + rasterivac komaraca-privezak.

Odgovorno tvrdim da je efikasnost tih aparata "0" (NULA). Da ne bih mislio da sam naseo na reklamu, cim sam ga kupio i poceo da koristim ubedio sam sebe da deluje. Ali, vreme je pokazalo da je to obicna glupost. Licno imam odlicno iskustvo sa RAID aparatom sa tecnoscu. Deluje besprekorno. Nadam se da ne deluje stetno i na ljude. Vec dve godine ga koristim u sezoni i nema ni "Z" od komaraca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Za GREEN PROTECT sam nasao silne komentare i 95% su negativni. Ima na netu jos nekih u prodaji ali mi treba neko ko ih je koristio. Konkretno protiv komaraca se borim mrezama i prilicno su efikasne ali generalno ne podnosim raznorazne bube, paukove i ostalu gamad a navodno ovi rasterivaci budu efikasni i protiv njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Uzeo set iz kluba radio amatera..

 

i nista.. sve radi osim sto tera komarce..

 

imao sam i neki programcic za pc i mob.. ali nesto se ne secam rezultata...

 

Opet neki pecarosi su se kunuli u privezak iz Nemacku.. ali ne ne verujem dok ne vidim..

 

Efikasne su tablete i tecnost.. i neka Madjarska krema Suzuka.. ima je ispod PA mosta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Imaš kod kineza, protiv bubašvaba i tako tih velikih buba... 350 dinara. Na bubašvabe deluje, više ih nemam. kako piše na kutiji, deluje i protiv nekih glodara, krtica i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

koristimo već dve godine onaj raidov električni aparat sa kompresovanim peskom. odličan je. živimo pored nekog potoka te komarci umeju da budu ko rode i da grizu ko dinosaurusi. noću nema komaraca, danju nema muva, kao što i tvrde u reklami. nisu slagali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Imaš kod kineza, protiv bubašvaba i tako tih velikih buba... 350 dinara. Na bubašvabe deluje, više ih nemam. kako piše na kutiji, deluje i protiv nekih glodara, krtica i tako to.

 

Jel to neko sredstvo ili neki aparat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Da ozivim temu, sada nalazim neke nove uredjaje pa da vidim da li je neko nabavljao nesto slicno. Dolazi prolece i samim tim ce i poceti sve zivo da gamize a od toga popi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Da ozivim temu, sada nalazim neke nove uredjaje pa da vidim da li je neko nabavljao nesto slicno. Dolazi prolece i samim tim ce i poceti sve zivo da gamize a od toga popi....

 

Evo ja kao neko stručan (radim doktorsku disertaciju na temu dezinsekcije, konkretnije komarci) da vam odgovorim na sve dileme i pitanja koje imate. Što se tih ultra/infra zvučnih aparata koji teraju muve, komarce, glodare itd. oni imaju efekta samo u pravcu delovanja tj. na tu stranu na koju im je okrenut emiter ultra/infra zvuka, i to sve do prvog zida ili bilo kakve prepreke (sto, stolica, komoda...) gde se poništava taj ultra zvuk. Imajući ovo sve u vidu slaba vajda od njih.

 

Moja preporuka za rešavanje problema sa muvama je da im uklonite sve ono što ih privlači (hrana, djubre...) i onda kada nemaju šta da nadju interesantno neće ni dolaziti ;) . Problem komaraca se rešava uklanjanjem svih kofa, lavora, kanti, flaša... sa vodom jer se oni tu razmnošavaju i onda vas uznemiravaju. Glodari se rešavaju uklanjanjem opet izvora hrane kao i krpljenjem pukotina u zidovima gde oni prave svoja staništa.

 

Najbolje bi bilo da se sve ove preventivne mere ukombinuju sa tretmanom odgovarajućim preparatima.

 

E ukoliko sve ovo ne pomogne onda preostaje jedino selidba u slučaju glodara ili upotreba repelenata za zaštitu od insekata.

 

Ako neko ima još neko pitanje neka pita slobodno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Jbg, a sta da radim kada se pojavi neka buba, svaba, rus, i sl, utepam je naravno ali hocu da se ne pojavljuje, da ih oteram....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Jbg, a sta da radim kada se pojavi neka buba, svaba, rus, i sl, utepam je naravno ali hocu da se ne pojavljuje, da ih oteram....

 

E pa zato preventivno postaviš po ćoškovima one kuglice lavande ili šta već prodaju na pijacama i nećeš imati problema :)

 

A na ljude nažalost ultra/infra talasi ne deluju, ali iz iskustva znam da ne vole baš Sepulturu i Prodigy u pola noći :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa da li je reano da neko i veruje u te gluposti. Pa da to radi niko od malarije umro ne bi. Pa u amazonu bi bilo odlicno, jeste gledali vi nekad emisije naucne o amazonu uvek one snimatelje izjede gamad. Pa valjda bi neko van Srbije cuo za to i nosio. Vecu glupost nisam dugo cuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa da li je reano da neko i veruje u te gluposti. Pa da to radi niko od malarije umro ne bi. Pa u amazonu bi bilo odlicno, jeste gledali vi nekad emisije naucne o amazonu uvek one snimatelje izjede gamad. Pa valjda bi neko van Srbije cuo za to i nosio. Vecu glupost nisam dugo cuo.

 

Da ovi u "amazonu" bas imaju stekere u svakom uglu satora, cudi me da ne uklljuce po koji rasterivac, narocito ovi snimatelji... :lol: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Marko 13, takodje svuda se menja parket kada zizak ili drugi crv napadne drvo u stanu ali ovi unutar Srbije rasture mikrotalasnu i lampom iz mikrotalasne potamane svu gamad u drvatu, ako ne mislis da je menjanje parketa jeftinija varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa da li je reano da neko i veruje u te gluposti. Pa da to radi niko od malarije umro ne bi. Pa u amazonu bi bilo odlicno, jeste gledali vi nekad emisije naucne o amazonu uvek one snimatelje izjede gamad. Pa valjda bi neko van Srbije cuo za to i nosio. Vecu glupost nisam dugo cuo.

 

Da ovi u "amazonu" bas imaju stekere u svakom uglu satora, cudi me da ne uklljuce po koji rasterivac, narocito ovi snimatelji... :lol: ...

 

Pa to moze da se namesti da radi na 12v i postoje na bateriju ti uredjaji koje reklamiraju. A svi ti snimatelji imaju agregate itd. Sigurno ne mislim na indijance. Bilo kako bilo ko god misli da to sljaka nije realno koliko je zaostao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Kad pomenuste ŽIŽKA, ima li neko iskustva sa uništavanjem istog. Zavukao mi se negde u građu na krovu i gricka li gricka noćima ne mogu da spavam a nikako ne mogu da ga lociram. Mazao sam Žižolinom grede i rotilje na kojima je okačen plafon ali džaba :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pa da li je reano da neko i veruje u te gluposti. Pa da to radi niko od malarije umro ne bi. Pa u amazonu bi bilo odlicno, jeste gledali vi nekad emisije naucne o amazonu uvek one snimatelje izjede gamad. Pa valjda bi neko van Srbije cuo za to i nosio. Vecu glupost nisam dugo cuo.

 

Da ovi u "amazonu" bas imaju stekere u svakom uglu satora, cudi me da ne uklljuce po koji rasterivac, narocito ovi snimatelji... :lol: ...

 

Pa to moze da se namesti da radi na 12v i postoje na bateriju ti uredjaji koje reklamiraju. A svi ti snimatelji imaju agregate itd. Sigurno ne mislim na indijance. Bilo kako bilo ko god misli da to sljaka nije realno koliko je zaostao.

 

 

Posto vidim da si strucnjak imam jos par stvari da dodam pa da budes jos strucniji, sa "amazonom" i snimanjem nemam iskustva ali ako ti imas to postujem.

 

Kada su komarci u pitanju (ti to verovatno vec znas) najdosadnije ljudima (i toplokrvnim sisarima) su zenke i to vec oplodjene zenke kojima je krv potrebna za reprodukciju, elektricni uredjaji za rasterivanje komaraca (koji ne koriste tablete, tecnosti i ostalo) su napravljeni tako da imitiraju "ljubavi zov" muzjaka komarca koga vec oplodjene zenke zaobilaze u sirokom luku i nastoje da izbegu. Ti ces se smejati ovome, ali uredjaji (bar ovog tipa) su tako osmisljeni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Posto vidim da si pametan odnosno da si gledao opstanak kao mali bambi za tebe. Samo mi nije jasno da li radis u nekom pile-tele-sopu pa reklamiras te gluposti ili je nesto trece. Pa da to radi broj obolelih i umrlih od malarije bi se prepolovio. To bi bilo jedno od najvecih otkica. Boze u koje samo gluposti ljudi nece poverovati ako im se lepo upakuju i serviraju u pauzama spanco-turko-indiskih serija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Posto vidim da si pametan odnosno da si gledao opstanak kao mali bambi za tebe. Samo mi nije jasno da li radis u nekom pile-tele-sopu pa reklamiras te gluposti ili je nesto trece. Pa da to radi broj obolelih i umrlih od malarije bi se prepolovio. To bi bilo jedno od najvecih otkica. Boze u koje samo gluposti ljudi nece poverovati ako im se lepo upakuju i serviraju u pauzama spanco-turko-indiskih serija.

 

Vidim da sa tobom nema svrhe ulaziti u neko raspravu zato cu popustiti.

 

Ljudi su vec pisali da su neka sredstva dala rezultate pa bi te zamolio da zaobidjes temu ako vec nemas sta pametno da kazes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Protiv komaraca, pogotovo ovih malaricnih, najbolji "lek" je sprej - uduvati sobu i cao. Plus, mreze na prozorima, da ne ulaze nesmetano.

Svako drugo resenje je obicna utopija. Sve ovo pisem iz dvogodisnjeg iskustva sa malaricnim komarcima u Africi.

 

U Srbiji samo nerviraju, ali ovde znaju bas da ti naprave problem. Malarija nije uopste prijatna bolest. I to znam iz iskustva :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja