Jump to content

Moto Zajednica

Enduro za grad

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imas veoma pogresan stav koji ce te dosta kociti u sticanju znanja i nekih drugih ''stvari'' za zivota. Detaljno smo ti objasnili kako to funkcionise, procitaj, interesuj se, pitaj... Dacemo ti odg. Ovde imas advokate, lekare, profesore, mehanicare, popove. Neko je sigurno iz te sfere.

 

Cisto da te poklopim, Renault Laguna 1. generacije sa agregatom od 2 litra benz. ima disk/dobos. Koci odlicno.

 

Toyota Avensis 2003. godiste ima takodje disk/dobos.

 

Kamaz koji svake godine razbija konkurenciju na Pariz - Dakaru i Putu Svile koci pomocu sva 4 dobosa!

 

1008dp_13+dakar_rally_kamaz_dakar_t4_race+drum_brakes.jpg

 

Mercedes Actros 3236K kiper 6x4 ima dobose na svim tockovima.

 

Mogu da ti napisem kilometarski post i hocu ako imas zelju da naucis nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Popsiju sa foruma bas pre neki dan blokirao zadnji kocioni i bukvalno doslo do vatre!

 

Poenta price je da obe varijante dobro rade ako se redovno odrzavaju.

Svakako da nije lose uzeti noviju stvar ali ako je nema u ponudi onda ne treba samo zbog toga izbeci pomenuti model, posebno sto se radi o zadnjoj kocnici koja se realno mnogo manje koristi i daleko manje ucestvuje u kocenju u odnosu na prednju tako da sigurno ne bi primetio razliku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

da sam imao doboš, ne bi se zapalio ... (nema ulja nego sajla za doboš :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Lele dokle ste vi stigli ....

 

nego da se vratimo na temu ..... a da ne otvaram novu ...

 

Trazim FULL kros do 125cc za daleka putovanja .... :moto3:

 

I trazim jedan super sportak do 1300cc da teram po sumi ? :moto3:

 

 

:lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne zanima me tema doboša i diskova i uopšte ne znam ni kako se toliko razvila tema kočnica, kad sam ja odlucio da hocu motocikl koji ima i pozadi diskove.

Pošto pojma nemam o tome, ne zelim da ulazim u raspravu.

Mene je posavetovao majstor, kome s'razlogom verujem, jer ga i na ovom forumu svi ishvališe.

Kada sam ga pitao da li je to bitno, rekao je da nije toliko bitno, ali ako vec imam mogucnosti, ne bi bilo zgoreg da kupim Hondu sa diskovima napred-nazad. On je lično imao sa dobošem i kaže da je pouzdana, ali....da se ne ponavljam....

Dakle, svi vi koji mislite da je doboš bolja opcija, ne sporim....

@Alekre, dobri moj, pa jel ti mislis da je moj stav kao da se tripujem da znam nesto o ovoj temi???

Kazes poklopio si me, čestitam buraz, pobedio si.

Ja sam počeo o automobilima (yugo), ti o kamionima, aj da se vratim na motocikle.

Koji motocikl od 500cc i više se proizvodi sa dobosem pozadi??

Eto, da ne prdim više, samo to me zanima...hvala

Pošto, verovatno medju većim proizvodjačima ne postoji niti jedan primerak sa dobosem pozadi, mene zanima vase objasnjenje, zasto je to tako??

 

@štampar

 

Uz svo duzno poštovanje prema tvom vozilu, ispade da je Mercedes za izbegavanje, s'obzirom da imas informacije iz prve ruke :)

Kod nas je bio problem, što jugić nikad nije išao na doradu, jer bi ljudi zaduzeni za doradu, morali da dobiju beneficirani radni staž, zbog obima posla :lol:

 

Da ne ispadnem bezobrazan, moj ćale ima juga i ja ga obozavam. Auto je uskladjen sa nasim putevima, plitkim dzepovima i uopšte ne treba ti nista bolje za dzunglu u saobracaju po beogradu itd. Naravno, treba biti objektivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Pošto, verovatno medju većim proizvodjačima ne postoji niti jedan primerak sa dobosem pozadi, mene zanima vase objasnjenje, zasto je to tako??

 

Veliki proizvođači rade za pare. Ono što se jeftinije i brže proizvede, a skuplje proda je za njih uvek "moderno, superiorno, tehnički usavršeno" i to će ugrađivati i prodavati. To će reklamirati i ubeđivati ljude da baš to treba, da baš to žele na svom motoru. Zarada je na prvom mestu, sve drugo je manje važno.

 

Zato ima toliko trkalica sa preko 100 konja po gradovima Srbije, koje svaki peti vozač zaista vozi za sve pare - ostali se rvu s motorom. Bole ih zglobovi i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Kad vec pricamo o dobos vs disk da kazem da se ne slazem da je disk jeftinija prica za proizvodnju jer je daleko komplikovaniji sistem i izrada sigurno nije jeftinija.

Takodje se ne slazem da je dobos superioriji u odnosu na disk, ima prednosti u odredjenim i retkim uslovima.

 

Sa druge strane dobos nije prevazidjen, noviji sistemi dobosa koce daleko bolje nego starije verzije disk kocnica ali disk je disk. Brze se hladi pa je kocenje efikasnije, zbog centrifugalne sile u vlaznim uslovima voda brze ide sa povrsine dok kod dobosa kada udje u zatvoren sistem daleko sporije odatle izlazi, tacnije, ceka se da ispari, servis je daleko brzi i prostiji kod disk kocnica, bar onaj osnovni koji zahteva zamenu plocica i sl.

 

Rekao je neko, a i da ponovim, prednje kocnice odradjuju minimum 70% od ukupnog kocenja pa tako nije presudno imati disk pozadi posebno ne na slabijem motoru zato to ovde vise i ne treba da bude tema 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

@Slaninar

Jeftinija proizvodnja diska?????????? To nije tačno!

Ako je to odgovor na pitanje, zašto svi eminentniji proizvođači izbaciše doboš, onda nemam reči...deluje mi kao teorija zavere :)

 

@OverLord

Ovo mi deluje kao razumna teorija :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

http://en.wikipedia....Emergency_Brake

Although drum brakes are often the better choice for rear brake applications in all but the highest performance applications, vehicle manufactures are increasingly installing disc brake system at the rear wheels. This is due to the popularity rise of disc brakes after the introduction front ventilated disc brakes. Front ventilated disc brakes performed much better than the front drum brakes they replaced. The difference in front drum and disc brake performance caused car buyers to purchase cars that also had rear disc brakes. Additionally rear disc brakes are often associated with high performance race cars which has increase their popularity in street cars. Rear disc brakes in most applications are not ventilated and offer no performance advantage over drum brakes. Even when rear discs are ventilated, it is likely that the rear brakes will never benefit from the ventilation unless subjected to very high performance racing style driving.

Ne bi bilo prvi put da industrija kroz pomodarstvo (hype i spin-ovanje) gura neku tehnologiju u funkciji marketinga pre nego prakticne primene.

 

 

Iz licnog (pozitivnog) iskustva - mislim da na pocetku vozacke karijere treba imati dobos pozadi jer teze blokira zadnji tocak prilikom kocenja i dobos primetno lepse "dozira" kocenje od diskova - na zadnjem tocku. Dok sam imao motor sa dobosom nazad ni jednom mi nije blokirao zadnji tocak, i kocenje je bilo "po propisu". Kad sam uzeo motor sa diskovima pozadi, desilo se nekoliko proklizavanja. Ne bi bilo dobro da u panicnom kocenju u krivini nagazis disk kocnicu jako - a dobos mi se cini dosta tolerantniji na ta naglija gazenja i kao da sam dozira pritisak.

 

Doduse, treba biti realan pa poci od pretpostavke da vozac nece terati motor do granica pokretljivosti, i da ima osecaj koliko moze da stisne zadnju, pri kojoj brzini i nagibu, tako da mislim da je u ovom slucaju potpuno svejedno koji tip kocnice imamo na zadnjem tocku.

 

Mislim da tip kocnice na zadnjem tocku i nije neki previse bitan faktor prilikom odabira motora "enduro za grad", i da se treba skoncentrisati na druge osobine motora. No, to su moja dva (euro)centa, sto bi rekli. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Mudro zboriš

Kad smo već kod famoznog naslova "enduro za grad", pošto vidim da ga svi stavljaju medju navodnike, taj naslov vise ne pije vodu, pošto je odluka pala na Hondu CB500, koja ustvari nije enduro, ali je za grad :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4669 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Imas veoma pogresan stav koji ce te dosta kociti u sticanju znanja i nekih drugih ''stvari'' za zivota. Detaljno smo ti objasnili kako to funkcionise, procitaj, interesuj se, pitaj... Dacemo ti odg. Ovde imas advokate, lekare, profesore, mehanicare, popove. Neko je sigurno iz te sfere.

 

Cisto da te poklopim, Renault Laguna 1. generacije sa agregatom od 2 litra benz. ima disk/dobos. Koci odlicno.

 

Toyota Avensis 2003. godiste ima takodje disk/dobos.

 

Kamaz koji svake godine razbija konkurenciju na Pariz - Dakaru i Putu Svile koci pomocu sva 4 dobosa!

 

1008dp_13+dakar_rally_kamaz_dakar_t4_race+drum_brakes.jpg

 

Mercedes Actros 3236K kiper 6x4 ima dobose na svim tockovima.

 

Mogu da ti napisem kilometarski post i hocu ako imas zelju da naucis nesto.

Zato i pobedjuje sto slabo koci!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Mudro zboriš

Kad smo već kod famoznog naslova "enduro za grad", pošto vidim da ga svi stavljaju medju navodnike, taj naslov vise ne pije vodu, pošto je odluka pala na Hondu CB500, koja ustvari nije enduro, ali je za grad :moto3:

 

CB500 je odličan motor. U svakom slučaju koji god da odabereš, pored izgleda, gledaj da bude što laganiji, možda negde između 150kg i 180kg, kako bi ti bio okretniji u gradu. Ne treba ti previše snage, nešto između 30KS (može i manje) i 50KS ti sigurno dugo neće dosaditi. E sad najbitnije, u vožnji nekih motora ćeš više uživati nego u vožnji drugih. Gledaj da ti vožnja ne bude napor nego uživanje, jer to je poenta cele priče i to ne može da se plati :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Imas veoma pogresan stav koji ce te dosta kociti u sticanju znanja i nekih drugih ''stvari'' za zivota. Detaljno smo ti objasnili kako to funkcionise, procitaj, interesuj se, pitaj... Dacemo ti odg. Ovde imas advokate, lekare, profesore, mehanicare, popove. Neko je sigurno iz te sfere.

 

Cisto da te poklopim, Renault Laguna 1. generacije sa agregatom od 2 litra benz. ima disk/dobos. Koci odlicno.

 

Toyota Avensis 2003. godiste ima takodje disk/dobos.

 

Kamaz koji svake godine razbija konkurenciju na Pariz - Dakaru i Putu Svile koci pomocu sva 4 dobosa!

 

1008dp_13+dakar_rally_kamaz_dakar_t4_race+drum_brakes.jpg

 

Mercedes Actros 3236K kiper 6x4 ima dobose na svim tockovima.

 

Mogu da ti napisem kilometarski post i hocu ako imas zelju da naucis nesto.

Zato i pobedjuje sto slabo koci!!!

 

 

Održalo se po ko zna koji put takmičenje vatrogasaca i uvek ista ekipa pobeđuje, ostalima treba 5 minuta do izlaska na teren a pobedniku 3 minuta. Pitaju komandira ekipe (da što bolje dočaram situaciju, čovek je Mađarskog porekla) kako im uspeva da godinama stignu prvi . on odgovara : no hat, mašina dobra - kočnica ninč !!!:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Nego sta se desava sa tim endurom sto je trebalo da se uveze,krenula tema normalno svojim tokom a sad neki kamioni,bas me zanima to oko carine i uvoza,drugar planira uvoz(ja nisam za to) pa da mu malo pojasnimo ovde.A sto se tice izbora motora,kupi onaj koji se tebi najvise svidja,bar sam ja tako radio pri kupovini i nikad ali bas nikad se pokajao nisam.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Moj kolega ima Kawasaki KLX 250 i odlično mu se pokazao za gradsku i prigradsku vožnju. Okretan je, lagan, lako upravljiv, dobro ubrzava, malo troši. Kupio ga je novog prošle godine i platio 4500Eur.

Ja sam dugo vozio skuter Kymco Grand Dink 150ccm i kad sam poželeo motor, nabavio prošle godine Yamahu Virago 535 i mogu reći da mi je najsličniji maxi skuteru. Nije pretežak, nešto je višlji položaj sedenja, dobro ubrzava i ima elastičan menjač. Np. po gradu se vozim u III-IV. Možeš i da ga voziš 50kmh u V, a i tada ubrza kako treba. Aki mu namestiš dobre bisage i repnu torbu, dobar je i za pijacu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Pozdrav druze, bice na prodaju na prolece moja Yamaha TT600E '97. u dobrom stanju, nov bendiks, nov akumulator, nov regler, novi lancanici i nov did lanac, ulje, filteri, plocice, race auspuh, plastike od novog wr-a i stare...

Evo koje slicice, registrovana do avgusta 2012 ;)

 

e09wm_slika189.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

vZWVZ_slika188.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

thkSv_slika143.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja