Jump to content

Moto Zajednica

Tara rafting...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Posto kisa ne prestaje da pada, pokusacu da vam docaram kako je bilo u devetom mjesecu prosle godine, kada smo nas 20-tak isli na splavarenje rijekom Tarom. Ekipa je uglavnom bila iz Splita, izuzev mene, moje zene i tomee-a iz Cakovca...
Dogovorili smo se za ovaj izlet pocetkom devetog mjeseca, I poslije nekoliko dana ga I realizovali. Prethodno sam obezbijedio sve neophodno da bi ovaj izlet bio nesto jako lijepo na zavrsetku moto sezone. Na sve sam mogao uticati, ali na vrijeme nikako. Ipak, za vrijeme odlaska do dogovorene destinacije, I za vrijeme raftinga, dan je bio pravi ljetnji. Problemi su nastali kada je trebalo da se vracamo, jer kisa nije prestajala do pred kraj naseg putovanja. No, idemo redom…
U petak sam se cuo sa Niksom, I sve je teklo po planu. Obezbijedio sam im smjestaj u Baru po cijeni od 10 ili 12 eura po osobi, vise se ni ne sjecam, u jednom malom hotelu koji ima cuvani parking. Docekao sam ih u Budvi u vecernjim satima, a oni su stizali u vremenskim razmacima, u zavisnosti koliko ko smije dati gasa...
FLOGv_tara0120mf.th.jpg
Poslije dolaska u Bar, prvo su se smjestili, a onda smo otisli do grada I do cuvene picerije PULENA, gdje su se okrijepili I probali nadaleko poznato niksicko tamno…
eii1w_tara0171hu.th.jpgLi5k3_tara0197xc.th.jpg404.jpg
NBzOs_tara0245sr.th.jpg
Ujutro smo krenuli oko 8.30, uz laganu voznju I zaustavljanje na nekoliko interesantnih mjesta prosli smo Skadarsko jezero, Podgoricu, kanjon Morace, Kolasin I dosli do Mojkovca, odakle smo skrenuli prema Zabljaku.
MAMvt_tara0263xb.th.jpgHH7SJ_tara0385fh.th.jpg404.jpg404.jpg
UvbBs_tara0478ec.th.jpgROevM_tara0518zc.th.jpgEBdqB_tara0681jn.th.jpgC6yoz_tara0717ah.th.jpg
NEDYw_tara0894xy.th.jpg
Put nas je vodio kroz Kanjon Tare, koji je poslije kanjona Kolorada, drugi u svijetu po visini. Inace, rijeka Tara je duga oko 140 kilometara, a dubina kanjona na nekim mjestima iznosi I 1300 metara.
404.jpgMAZ5h_tara1041lj.th.jpg
Put je sasvim solidan, vrijeme toplo I stvarno se moze reci da smo uzivali. Na 10-tak kilometara od cuvenog mosta na Djurdjevica tari stajemo I skrecemo kod nasih domacina koji su sve pripremili za rafting.
mFZ1h_tara1057jt.th.jpg404.jpgCwSSQ_tara1789lw.th.jpg404.jpg
Mjesto se zove Splaviste I tu ostavljamo motore I licne stvari koje cuvaju ljudi iz ekipe koja organizuje splavarenje. Cijena ovog aranzmana je 50 eura I u nju ulaze hrana, pice, odijela za rafting, voditelj camca I prevoz od zavrsne tacke splavarenja do pocetne. Posto dugo nije bilo kisa, voda na rijeci je dosta niska, pa samo splavarenje je bilo vecini dosadno. Kazu nam da treba doci u 5-om ili 6-om mjesecu, I da je onda kao borba za zivot. Ipak, meni se vise ovako svidja…
404.jpg404.jpg
Krenuli smo, obuceni kao ronioci sa bocom neke kajsijevace I vrecom hladnog niksickog piva.
3PFMP_tara1560oq.th.jpgyLsMQ_tara1571ct.th.jpg07kja_tara1621cd.th.jpg
OiDBv_tara1638hf.th.jpg4TbRm_tara1641um.th.jpg404.jpg
404.jpg404.jpg
Vec na pola puta je bar trecina bila pijana, a kasnije su im se I ostali pridruzili. Prolazak kroz ovaj prelijepi kanjon je bio zaista fenomenalan. Ostaci starih mostova, utvrdjenja I rjecice koje se ulivaju u Taru su se stapali sa ovim krajolikom. Poslije sat I nesto vise, dosli smo do rijeke koja se uliva u Taru, praveci prelijepe kaskade na uscu.
CUU7c_tara1398mh.th.jpg404.jpgNY9T8_tara1463mp.th.jpg
404.jpg404.jpg
Nedugo zatim smo stali I obisli Manastir koji se nalazi uz rijeku I koji je skoro obnovljen. Vecini gostiju je ovo bilo prvi put da su usli u neki pravoslavni vjerski objekat.
404.jpgCkChH_tara1995ms.th.jpg
Nastavili smo poslije nekih pola sata, mirnom vodom do naseg odredista, gdje su nas cekali dzipovi I mini busevi za povratak u kamp.
404.jpg804xD_tara2310bt.th.jpgkw3tM_tara2447do.th.jpg
A tamo, hrana postavljena po stolovima. Navalili smo na razne pite, sireve, kisjela mlijeka I hladnu jagnjetinu. Taman toliko da dodjemo sebi od onog alkohola I da mozemo lijepo sjesti na motor I odvoziti se jos 30-tak kilometara do Zabljaka.
Hpf7t_tara2354cc.th.jpgGxXzw_dsc015438uq.th.jpg404.jpg
404.jpg404.jpg
eMRPT_tara2419st.th.jpg404.jpg404.jpg
Na Zabljaku, gradu na najvecoj nadmorskoj visini, cekale su nas sobe u privatnom hotelu MB. Cijena je bila 16 eura po osobi, sa doruckom. Cakule su se otegle do duboko u noc, a ujutro nas je cekao povratak, koji nam nece bas tako lako pasti zbog veoma jake kise.
VbKPx_tara2564ln.th.jpglWiZX_tara2571gp.th.jpg404.jpgHlE2e_tara2809bf.th.jpg
Krenuli smo oko 10 sati, odlazuci polazak, nebi li se vrijeme smilovalo. Nista nije pomagalo, I vec do Savnika, koji je na oko 50 kilometara od Zabljaka, svi smo bili mokri. Nisu nam pomagala ni kisna odijela, ni razni oblici kesa I ljepljivih traka oko nas. Jednostavno, curilo je sa svih strana.
Xhett_tara2833qr.th.jpgFGWRv_tara2847jy.th.jpgYY98m_tara2860bz.th.jpg404.jpg
Nekako smo se dovukli do Niksica I stali da se odmorimo. Kisa je I dalje padala, a mi smo se tu I rastali. Splicani su otisli preko Trebinja na Dubrovnik, a ja I moja zena, preko Podgorice, kuci. Cim smo izasli iz Niksica, kisa je prestala da pada. Po Niksinom kazivanju, isto se desilo I njima, tako da je ostatak puta bio OK.
Na kraju smo jednoglasni bili da ovo treba ponoviti, I mozda probati u 6-om mjesecu, kada ce adrenalin proraditi svom jacinom…
Evo i mape...

f8vR4_untitled25rq.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

:crybaby:

dooostaaaa!!

 

Salim se. Ovo je prava stvar! Motori, rafting...adrenalin, druzenje, klopa....kao da ste mene pitali sta je savrsen provod!

 

Bravo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ljudi, samo se skupite, pa ja cu to organizovati za 10 minuta. Dao sam vam cijene koje vas ocekuju, i mozemo se naci u Mojkovcu, a odatle pravo kanjonom na Zabljak... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Meni je u planu da ove godine uradim turu BG-Zabljak. Bio sam tamo u prolece 2004 i predivno je. Mislim da slika sa Crnog jezera dovoljno govori.

FMamp_dscf00312id.th.jpg

[/img]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd - Banovo Brdo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja sam vec dvaputa isao na rafting Tarom sa prijaeljima iz raznih prodavnica, servisa i veleprodaja autodelova to uvek pocetkom juna meseca (posto je onda Tara najbrza)... Ovako je to izgledalo u mom slucaju prosle godine...

SemqM_35bj.th.jpg

KdrqA_63km.th.jpg

404.jpg

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kula

Ja sam se prosle godine vracao sa mora preko Zabljaka.Malo smo se namucili po onim losim putevima ali je zato lepota prirode sve nadoknadila.

Gaso tebi svaka cast na organizaciji i hvala sto si sve to podelio sa nama na ovom forumu!!!

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Nema na cemu. Volio bih da i za vas organizujem nesto slicno, naravno ne u junu, nisam mazohista... 8)

Postavicu jos neke ture po Crnoj Gori koje sam odvozio, tako da mozete da birate kuda da idete... :wink:

Uskoro ce i biti online www.moto-montenegro.com pa ce tamo biti svega... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Jao,jao fantje,pa šta mi èinite. 22 godina je prošlo od mog boravka na Žabljaku.Samo još jedna taèka (slika) i ako moj quad da,ove godine jurišam kod vas. :biker:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja