Jump to content

Moto Zajednica

Text preuzet iz Politike

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Motociklisti najčešće zadobijaju povrede glave, vratnog dela kičme i ekstremiteta. - Lečenje skupo i dugotrajno

 

Četvrtina smrtnih slučajeva godišnje uzrokovana je povredama u saobraćajnim nezgodama gde često stradaju motociklisti, procenili su stručnjaci Svetske zdravstvene organizacije. Prema jednom istraživanju, oko 50 odsto svih motociklista nosi kacigu, a u 73 odsto svih saobraćajnih nesreća u kojima su učestvovali, vozači motora nisu zaštitili oči od vetra, što se smatra jednim od glavnih faktora zbog čega su izgubili kontrolu nad vozilom. Podaci govore da su u gotovo polovini nezgoda učestvovali motociklisti koji su imali manje od pet meseci iskustva u vožnji motora. Lekari tvrde da upravo zbog neznanja, neopreznosti i želje za dokazivanjem dolazi do saobraćajnih nezgoda u kojima vodeću ulogu imaju vozači dvotočkaša, koji najčešće završavaju na odeljenjima ortopedije, traumatologije i neurohirurgije.

 

Profesor dr Marko Bumbaširević, direktor Instituta za ortopedsku hirurgiju i traumatologiju KCS i prvi srpski predsednik Ortopedsko-traumatološke asocijacije, kaže da motociklisti često postižu veće brzine nego automobili i da je to jedan od uzroka nesreća na putevima.

 

- Eto, baš juče je pored mog automobila "proleteo" jedan neoprezan motociklista i moglo je da dođe do sudara. Vozači motocikala često ne koriste zaštitnu odeću i kacigu. Kada padnu sa motora, ako su vozili brzo, nastavljaju da se "klizaju" dok ne udare u nešto. Čak i pri manjim brzinama dolazi do povreda, recimo "čupanja" ekstremiteta ili oduzetosti jednog dela tela, "čupanja" nerava iz kičmene moždine, ali često i do otvorenih preloma i do lomljenja kičmenog stuba. Treba apelovati na mlade da poštuju pravila, ali i na saobraćajce da oduzimaju dozvole onima koji krše te propise i voze neprilagođenom brzinom - naglasio je dr Bumbaširević, najpoznatiji stručnjak u našoj zemlji za rešavanje problema mikrohirurgije šake.

 

Rupa na putu

 

Budući da mladi na motorima vole da se utrkuju na autoputu, mnoge od njih posle udesa lekari Hitne pomoći dovoze u obližnji Kliničko-bolnički centar "Bežanijska kosa". Dr Dušan Vukotić, pomoćnik direktora ove ustanove, kaže da se saobraćajne nezgode motociklista često tragično završavaju, a da se na prijemno odeljenje dovode vozači dvotočkaša sa povredama glave, vratnog dela kičme i ekstremiteta.

 

- Motociklisti često voze neoprezno, ponekad čak obesno sa 100 do 120 kilometara na sat. Kada se nesreća dogodi, najpre se obavlja hitan pregled povređenog, reanimacija, daje se infuzija, obavlja se kontrola krvne slike. Ukoliko je reč o teškim povredama, obavljaju se hitne operacije. Manji je broj onih koji se samo ugruvaju ili ogule kožu i koje puštamo brzo na kućno lečenje - istakao je dr Vukotić.

 

Medicinari upozoravaju da određeni broj zaljubljenika u motore vozi pod dejstvom alkohola ili opojnih droga, pa da često i ne znaju šta ih je snašlo kada "zadovoljstvo" prođe. Mnogi od njih su kasnije objašnjavali da su za vreme vožnje odjednom izgubili koncentraciju, da im je presekao put neki automobil ili da je za sve kriva neka rupa na putu.

 

Opasno pokazivanje pred vršnjacima

 

Dr Branko Sbutega iz Instituta za ortopedsko-hirurške bolesti "Banjica" kaže da je fenomen brze vožnje motociklima opasan na našim putevima i da mladi često plaćaju veliku cenu da bi se dokazali pred vršnjacima. Ovo je posebno aktuelno u letnjim danima, kaže on, kada se, kao da je reč o epidemiji, svakodnevno u ovu ustanovu dovoze pacijenti koji su nastradali zbog prebrze vožnje.

 

- Dok jedna grupa mladih ljudi nema para da preživi, drugoj grupi mame i tate kupuju skupe motore koje deca voze "ludom" brzinom. Povrede koje dobijaju kada padnu sa motora prilikom udara u nešto, po pravilu su udružene, pa tako kod jednog čoveka možete da se susretnete i sa povredom mekih tkiva, unutrašnjim krvarenjem, otvorenim prelomima i povredama centralnog nervnog sistema. Ukoliko dođe do nesreće, uvek je ugroženiji život vozača na motociklu, nego vozača automobila - naglasio je dr Sbutega.

 

Lečenje povreda u ovim nesrećama je skupo i, prema rečima dr Sbutege, veoma dugo traje, a pacijenti su često mesecima prikovani za postelju.

 

- Duga rehabilitacija traje i bolesnicima sa iščašenim zglobovima i povređenim nogama, a da ne govorimo o oporavku posle naprsnuća kičme i karlice. Žrtve neopreznosti vozača motocikla su i devojke suvozači, jer se prilikom neravnine na putu često izgubi kontrola, pa one budu izbačene sa sedišta kao iz katapulta - objasnio je naš sagovornik.

 

Svi lekari su saglasni da su upotreba moto-opreme, od čizama do rukavica, korišćenje kacige i vožnja motocikla dozvoljenom, umerenom brzinom jedini načini da se smanji broj povređenih vozača dvotočkaša, ali i da treba ubediti bogate roditelje da ne dokazuju ljubav prema mezimcima na taj način što će ih obradovati ovako skupom igračkom, koja može da se završi kobno po dečji život.

 

Danijela Davidov-Kesar

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
- Motociklisti često voze neoprezno, ponekad čak obesno sa 100 do 120 kilometara na sat.
Stvarno nije u redu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

mislim da sam tog čoveka gledao pre dva dana kao gosta u beogradskoj hronici.

izlaganje mu se uglavnom svelo na plašenje gledalaca, uz pominjanje najgorih i najtragičnijih primera..

uopšte nije upućen ni u vožnju motocikla, ni u probleme i opasnosti sa kojima se motociklisti susreću, i na kraju krajeva u uzroke nereća u kojima motociklisti stradaju.

upućen je jedino u anatomiju čoveka, i o povređenima i povredama je pričao kao o svinjskim polutkama.

sa takvim sagovornikom tema je potpuno promašena, i vredni tv minuti koji su mogli nekog nešto da nauče, upozore i da pomognu su otišli niz vetar..

 

izgleda da je to sad aktuelno, pa su u politici manje-više prežvakali ono već rečeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
- Duga rehabilitacija traje i bolesnicima sa iščašenim zglobovima i povređenim nogama, a da ne govorimo o oporavku posle naprsnuća kičme i karlice. Žrtve neopreznosti vozača motocikla su i devojke suvozači, jer se prilikom neravnine na putu često izgubi kontrola, pa one budu izbačene sa sedišta kao iz katapulta - objasnio je naš sagovornik.

 

Baš maštovit čovek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

- Duga rehabilitacija traje i bolesnicima sa iščašenim zglobovima i povređenim nogama, a da ne govorimo o oporavku posle naprsnuća kičme i karlice. Žrtve neopreznosti vozača motocikla su i devojke suvozači, jer se prilikom neravnine na putu često izgubi kontrola, pa one budu izbačene sa sedišta kao iz katapulta - objasnio je naš sagovornik.

 

Baš maštovit čovek...

 

hteo je čovek da kaže kao iz praćke . . .

 

a i nije mu loša ideja...ajde da organizujemo takmičenje : bacanje devojke s motora (cija devojka odleti najdalje : POBEDNIK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

- Duga rehabilitacija traje i bolesnicima sa iščašenim zglobovima i povređenim nogama, a da ne govorimo o oporavku posle naprsnuća kičme i karlice. Žrtve neopreznosti vozača motocikla su i devojke suvozači, jer se prilikom neravnine na putu često izgubi kontrola, pa one budu izbačene sa sedišta kao iz katapulta - objasnio je naš sagovornik.

 

Baš maštovit čovek...

 

hteo je čovek da kaže kao iz praćke . . .

 

a i nije mu loša ideja...ajde da organizujemo takmičenje : bacanje devojke s motora (cija devojka odleti najdalje : POBEDNIK

 

Zaboravih da naglasim i ono "objasnio je nas sagovornik"

 

Jes' ga objasnio... strucno nema sta. Najgore sto devojke i jesu cesto zrtve, imali smo par primera sa tragicnim mosledicama i u "crnoj hronici". Ali bas me interesuje gde li je on video da je neka devojka "katapultirana" zbog neravnina na kolovozu. Doduse, jeste davno mom komsiji spala zena sa JAWE, ali bila je to ipak "Off-road" voznja :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

kakav bre katapult iz sedista,koliko sam se puta vozio kao suvozac i na kroserima i enduro motorima i nikada mi se nije desilo da ispadnem iz sedista.Bas se vidi da nema pojma kako je voziti se na motoru i kakav je osecaj voziti motor.A ono ludacki proleteo pored mene,pa verovatno doktor vozi juga koji ide 80 na sat  i kad neko prodje pored njega 140 on se izbeci i kao uuuuu ala je proleteo!Kakva dijabola!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma citao sam ovo u Politici, nalupetao se covek. Narocito ono o roditeljima koji kupuju deci opasne igracke. O voznji tek, bez komentara. A i novinar, dileja, zasto pitas doktora za bilo sta iz saobracaja sto nisu povrede i rehabilitacija. To sto je tema ozbiljna nije nikakva zastita od loseg teksta. Ne zna se ko je ispao gluplji, novinar, doktor ili... ja koji sam citao pola strane budalastina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ovo je samo jedan od mnogobrojnih tekstova u koji o nama (bajkerima) govore sve najgore i kako smo mi uvek krivi za sve sto se desava u saobracaju, mislim da neko (recimo admini foruma) treba da kontaktira novine ili bilo koju vrstu medija i isprica pricu iz naseg ugla jer koliko ja vidim jos malo ce poceti da nas gadjaju ciglama (a da, to vec rade) i  da nas jure vilama i motikama kad nas vide.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ovo je samo jedan od mnogobrojnih tekstova u koji o nama (bajkerima) govore sve najgore i kako smo mi uvek krivi za sve sto se desava u saobracaju, mislim da neko (recimo admini foruma) treba da kontaktira novine ili bilo koju vrstu medija i isprica pricu iz naseg ugla jer koliko ja vidim jos malo ce poceti da nas gadjaju ciglama (a da, to vec rade) i  da nas jure vilama i motikama kad nas vide.

 

 

E samo ti cuti, video sam te kako vozis! Ljudi, pa ovaj covek vozi suludom brzinom - on vozi 100, nekad 120 Km/h !!!  :o

 

;D

 

>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

meni je otac uvek govorio mladene sine ili budi najbolji ili najgori ovi u sredini nikad nista ne uradde i ja sam odlucio da budem najgori zato i vozim 100-120km na cas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

jer koliko ja vidim jos malo ce poceti da nas gadjaju ciglama (a da, to vec rade) i  da nas jure vilama i motikama kad nas vide.

 

 

Curetu i Mikki su i ovo radili  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

Aman ljudi uozbiljite se. 

 

Covek je govorio o brzinama od 100-120km/h po gradu a ne po autoputu. I potpuno je u pravu i treba da zaplasi roditelje koji trose silnu lovu da svojoj razmazenoj deci kupuje jake motore. Kamo srece da je to sto je on govorio doslo i do vijuga klincima koji se pokazuju na ulicama. 

 

Svaki bajker treba bar jednom da padne sa motora, ali bolje da to bude na pocetku karijere sa nekim manjim motorom, dok ne nauci da kontrolise motor i ravnotezu, nego da odmah sedne na neko cudoviste kako bi fascinirao pi_ketine i da se zakuca u prvu banderu. Izvinjavam se na ruznim recima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Motociklisti najčešće zadobijaju povrede glave, vratnog dela kičme i ekstremiteta. - Lečenje skupo i dugotrajno

 

a u 73 odsto svih saobraćajnih nesreća u kojima su učestvovali, vozači motora nisu zaštitili oči od vetra, što se smatra jednim od glavnih faktora zbog čega su izgubili kontrolu nad vozilom. Podaci govore da su u gotovo polovini nezgoda učestvovali motociklisti koji su imali manje od pet meseci iskustva u vožnji motora.

 

 

Kada padnu sa motora, ako su vozili brzo, nastavljaju da se "klizaju" dok ne udare u nešto. Čak i pri manjim brzinama dolazi do povreda, recimo "čupanja" ekstremiteta ili oduzetosti jednog dela tela, "čupanja" nerava iz kičmene moždine, ali često i do otvorenih preloma i do lomljenja kičmenog stuba.

 

Medicinari upozoravaju da određeni broj zaljubljenika u motore vozi pod dejstvom alkohola ili opojnih droga, pa da često i ne znaju šta ih je snašlo kada "zadovoljstvo" prođe. Mnogi od njih su kasnije objašnjavali da su za vreme vožnje odjednom izgubili koncentraciju, da im je presekao put neki automobil ili da je za sve kriva neka rupa na putu.

 

 

Povrede koje dobijaju kada padnu sa motora prilikom udara u nešto, po pravilu su udružene, pa tako kod jednog čoveka možete da se susretnete i sa povredom mekih tkiva, unutrašnjim krvarenjem, otvorenim prelomima i povredama centralnog nervnog sistema. Ukoliko dođe do nesreće, uvek je ugroženiji život vozača na motociklu, nego vozača automobila - naglasio je dr Sbutega.

 

Lečenje povreda u ovim nesrećama je skupo i, prema rečima dr Sbutege, veoma dugo traje, a pacijenti su često mesecima prikovani za postelju.

 

- Duga rehabilitacija traje i bolesnicima sa iščašenim zglobovima i povređenim nogama, a da ne govorimo o oporavku posle naprsnuća kičme i karlice.

 

Svi lekari su saglasni da su upotreba moto-opreme, od čizama do rukavica, korišćenje kacige i vožnja motocikla dozvoljenom, umerenom brzinom jedini načini da se smanji broj povređenih vozača dvotočkaša,

 

 

Moslim da se treba koncetrisati na ove djelove teksta. Ovo je sustina. Sada se ne moze prigovoriti niti jednoj rijeci, a nista nije mjenjana, samo sam izbrisao djelove gdje doktor prica o saobracaju...

Ovo mu je struka...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Mislim da ovaj doktor nije izrekao niti jednu neistinu.Verujem da nije ni pola naveo od onoga što viđa, sastavlja i što mesecima pokušava da stavi na noge, da ne pominjem njegova iskustva sa ljudima koji su na lečenju po nekoliko meseci svesni činjenice da su doživotni invalidi i da im se život preokrenuo u potpunosti.Čovek koji je svakodnevno svedok porodičnih, socijalnih i društvenih trauma izazvanih napravom zvanom motocikl sigurno ne može da shvati našu potrebu za takvim hobijem ili načinom života i nikako nije za podsmeh, a kamoli za osudu.

Naka ste svi živi i zdravi i ne dao vam Bog da upoznate ovog doktora "koji ne voli motoriste".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

ma 120 ljudi je za mene svakodnevnica, sa 125ccm, a sta tek rade hiljadarke....mislim smesno...

a ono za suvozacice, pa nikad se ne zna Rove od sad zovemo katapultovi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

wulfy je u pravu, pustite to šta doktor priča o saobraćaju, vožnji motora, mamama i tatama, suvozačima i ostalo...

 

 

pažnja treba da se posveti onome što je čovek rekao a vezano je za njegovu struku i svakodnevni rad, a to su povrede, period rehabilitacije, ostalo.

 

ja sam ovu temu shvatio u tom fazonu, da se malo podsetimo kakve sve posledice može imati ovaj naš život na dva točka.

 

ako je tema stavljena da se proziva čovek što nema pojima o motorima, ja se izvinjavam.

 

 

ps ako se neko vozio na nekom R motoru kao suvozač i pri većoj brzini naleteo na žešću rupu onda zna kako i dupe i noge zajedno odskoče od sa svojih oslonaca, daleko je to od katapultiranja ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Opasno brza druzina ovde, aaa...

A jel neko od vas sto vozite i po "120"  imao priliku da padne sa 50 na sat pa da nam malo isprica kako mu je bilo?!?!?!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Opasno brza druzina ovde, aaa...

A jel neko od vas sto vozite i po "120"  imao priliku da padne sa 50 na sat pa da nam malo isprica kako mu je bilo?!?!?!

 

 

Evo ja... Pa nista narocito, malo izgulio lakat i koleno, klizao po asfaltu nekih 10-ak metara, i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

- Duga rehabilitacija traje i bolesnicima sa iščašenim zglobovima i povređenim nogama, a da ne govorimo o oporavku posle naprsnuća kičme i karlice. Žrtve neopreznosti vozača motocikla su i devojke suvozači, jer se prilikom neravnine na putu često izgubi kontrola, pa one budu izbačene sa sedišta kao iz katapulta - objasnio je naš sagovornik.

 

Baš maštovit čovek...

Moguce da je on bio ta devojka. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Opasno brza druzina ovde, aaa...

A jel neko od vas sto vozite i po "120"  imao priliku da padne sa 50 na sat pa da nam malo isprica kako mu je bilo?!?!?!

 

ja sam pao sa 60-70, upao u kanal polomio rame i zadobio ogromnu opekotinu na desnom listu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja