Jump to content

Moto Zajednica

LS2 kacige

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

A razlika je,cisto me interesuje posto sam obe kupio u kini a taj shop ima jos i lazer i agv.

ne bih da sad zvuchim... al te sa aliexpressa su kineske verzije LS2 kako sam ja razumeo. moguche da greshim, nadam se da greshim.

nemam pojma kakva je razlika, al kinezi kad naprave kopiju nechega obichno je duplo manjeg kvaliteta. nisam rekao da sam 100% siguran da je to kopija i da nichem ne valja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Meni koliko je poznato LS2 kacige i jesu proizvedene u Kini.

Jedino ako su kinezi poceli da kopiraju same sebe, a ove kacige nisu nesto skupe ni kod nas tako da mi cena sa alija pije vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, planiram da kupim kacigu i ove tri su mi zapale za oko. (Inace vozim skuter)

Kaciga: moto ls2 ff370 easy mat black

Kaciga: hx 2400 model br: x14019

Kaciga: moto ls2 ff386 ride matt black 12

 

(ovo je sajt na kojem sam ih nasao- http://www.motooprem...moto-kacige.htm i cena mi odgovara s obzirom da se krece izmedju 100-150 evra. )

 

Sta kazete? Hvala unapred na odgovorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Prije par dana kupio Ls2 MX433 off road kaciga, nisam je probao i necu do ljeta, pa ne mogu nista reci mada izgleda pristojno za cijenu koliko kosta. Imaju dobar izbor pa koga ne mrzi da pogleda www.dhgate.com zaboravih naravno da je KINA u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ja imam 3 ls2 kacige . Jedna flip up jedna obicna i jedna kross . MOgu da kazem da su extra kacige a pogotovu flip up jer se za ovoliko godina nigde nije razdrndala a presla je i sito i reseto . Cak sam i muziku ugradio u nju . Za kross kacigu mogu da kazem da je extra cvrstine i dobro lezi ali je preteska . POsle pola sata zesce voznje znaci skakanja cimanja udaranja po stenama glava me otkida koliko je teska . Ali sta ces za tu cenu i nema bolja nova kaciga .

 

Imam jednu novu obicnu na prodaju bele je boje i nosena je samo jednom . KUpio je za klinca ali mnu je velika i samo skuplja prasinu .

 

 

Ako neko hoce mogu da slikam i postavim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Je li neko imao neku od ove dvije kacige i kako mu se pokazala,isplati li se kupovat,ovako su fine za vidjet

mada mi je najljepsa LS2 FF396 FT2 DARMHA samo je malo skuplja

 

MOTO KACIGA LS2 FF358 SUPRA cena : 9800 din

 

MOTO KACIGA LS2 FF358 CYBER - WARRIOR cena : 11440 din

 

 

i gdje imaju da se kupe ? ovima sa sajta http://www.motooprema.net/moto-kacige.htm sam slao mail ali nema odgovora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: Aprilia Rsv mille

:lol: :lol: :lol:

 

Ne mogu vise majke mi. LS2 je nesto najbolje sto moze da se kupi za novac posle arai-a i shoei-a. Eto

 

Ako znaš nešto što mi ne znamo o toj kacigi, reci.

 

Čovek kaže da je udobna, ne duva. Cena je takva da se može priuštiti. Po SHARP testovima izgleda da pruža dobru zaštitu. U čemu je problem?

 

Uzeo si je porediti sa dve najskuplje marke. Ja verujem da su Arai i Shoei dobre kacige. Kao i sve drugo, to malo bolje (par grama lakše) košta puno para više. Važno je za trkače, ili baš zahtevne korisnike (kao i kompleksaše koji hoće da imaju Šoi), ali za prosečnog korisnika nema tu toliko razlike.

 

Za bolju zaštitu pri većim brzinama bi imalo smisla dodati 100-200 evra na tu cifru i uzeti full face karbonsku kacigu, ali ove jeftinije plastične isto rade posao. Bio je na forumu post kako je Duchini kaciga odradila posao kolegi pri sudaru - i to flip-up.

 

Ja sam se nanosao kaciga od tih sedamdesetak evra dok nisam naleteo na dobru karbonsku full face na 50% popustu, pa me izašla 200 evra. Jedva sam se prelomio. Dobra je kaciga, ne duva, tiša, lakša, verujem da bolje štiti pri većim brzinama, ali su i ove jeftinije radile posao. Zapravo još uvek ih nosim po gradu, neke služe i za suvozača, samo kad se ne jurca.

 

Zanimljivo je da pri manjim brzinama (kada se ne klizi dugo po asfaltu) plastične kacige često rade posao podjednako dobro, ili bolje od kompozitnih, karbonskih i sl. To je zbog toga što plastika lako puca i time bolje apsorbuje udarac pri padu/udaru. Glavna mana tih jeftinijih plastičnih je što su manje klizave, pa pri većim brzinama ima više šanse da se zakače i pruže otpor dok vozač klizi po asfaltu, što može dovesti do povreda a i kaciga se više oštećuje pri tome. Takođe, malo su osetljivije na sunce, ne treba ih sunčati na retrovizoru kada se ne vozi. Uz, naravno, probleme sa promajom, udobnošću i završnom obradom od kojih pate mnoge jeftinije kacige (ali ne sve!).

 

Jedini faktor koji NE MOŽEMO nikako objektivno oceniti pored sve ove priče je nivo zaštite. Zato je važno da kaciga ima homologaciju, a i SHARP testovi su veoma pouzdani po tom pitanju. Ako kaciga ima barem 4 zvezdice na SHARP testu, onda dolazi u obzir da se probaju udobnost, promaja, pinlock i šta ti ja znam. Ako se i to pokaže OK, onda je kupujem, makar bila i 7 evra. Nova, nikako polovna.

Lepo Receno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ni oni mi nisu odgovorili na poslati mail

 

 

Bio sam prosle nedelje kod njih sa drugom i kupili smo obicnu crnu ls2 Full face za oko 6500 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Je li neko imao neku od ove dvije kacige i kako mu se pokazala,isplati li se kupovat,ovako su fine za vidjet

mada mi je najljepsa LS2 FF396 FT2 DARMHA samo je malo skuplja

 

MOTO KACIGA LS2 FF358 SUPRA cena : 9800 din

 

MOTO KACIGA LS2 FF358 CYBER - WARRIOR cena : 11440 din

 

 

i gdje imaju da se kupe ? ovima sa sajta http://www.motooprem...moto-kacige.htm sam slao mail ali nema odgovora

 

Belamoto, ima LS2 kacige http://www.bellamoto.rs/motooprema_delovi_prodaja_polovnih_motora.php?motori=30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

ja sam narucio ovde dve kacige stize za nekih 20-dana pa videcemo dosta su jeftinije nego kod nas http://www.aliexpres...1582940647.html

 

Stigla kaciga sasvim korektna lagana mislim nije toliko teska kao sto sam ocekivao mozda za nijansu bucnija,kostala me sve sa carinom koja je bila 2000 din 8000 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

ja sam narucio ovde dve kacige stize za nekih 20-dana pa videcemo dosta su jeftinije nego kod nas http://www.aliexpres...1582940647.html

 

Stigla kaciga sasvim korektna lagana mislim nije toliko teska kao sto sam ocekivao mozda za nijansu bucnija,kostala me sve sa carinom koja je bila 2000 din 8000 din

 

Imao,mislim da je za to para ok kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

LS2

 

generalno,razočaran sam

ruku na srce 66€ i nije neka para,ali

 

-prebučna

-šavovi u podstavi koji žuljaju moju ćelavu glavu

-ulošci slabo učvršćeni

 

opet staru na glavu...

 

jbg :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel menjo neko, one uloške što se vade, zbog pranja!? moji izdržaše peto pranje, i više nisu ni za šta. deo do obraza se pocepo, valjda sam moro da se brijem svaki dan 1neznam.gif , a nisam. il mora neova ksciga!?

 

edit: teo sam da pitam, ima li tih uložaka, da se kupe, kao npr., što ima vizira !?

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jel menjo neko, one uloške što se vade, zbog pranja!? moji izdržaše peto pranje, i više nisu ni za šta. deo do obraza se pocepo, valjda sam moro da se brijem svaki dan 1neznam.gif , a nisam. il mora neova ksciga!?

 

edit: teo sam da pitam, ima li tih uložaka, da se kupe, kao npr., što ima vizira !?

Luze, a koliko dugo nosis tu LS2?

ja se vec duze vreme lomim da li opet da uzmem HJC cs14 ili da uzmem taj osnovni model LS2 ff351,

HJC mi sljaka vec 3 godine, prao sam postavu 4-5x i drzi se jos, osim sto je sa donje strane ispucao skaj, ali generalno jos je solidna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

hehe, otidoh stranicu nazad, i lepo vidim, imam je od 19 marta 2013! 0a-smiley.gif, i meni ona dobra, nego da je bila samo broj manj, al ajd, uzeh je, jer ima ono naduvavanje, pa podesiš kako voliš. ispade da je trajala dve godine. kanda mi malo uletala loša postava, inače meni bila dobra, a nebih ni mogo da kupim neku skuplju. a i svidela mi se na oko, i još uvek mi se sviđa. lepa bela, ne kuva glava. sjebah se, rasturih ovu postavu, sad moram da je skrpim nekako undecided.gif . najviše što mi se svidelo kod ove ff358, je način kačenja vizira. ima neke opruge, i kad je zatvoriš, baš je zatvorena. (mana mu je, što ima samo tri položaja, ne baš najbolje odabranih) ovu 351 sam isto gledo, al ona ima one zupce, i to mi deluje nekako klimavo, ko da će da oblajzne. eto, ja malo odužih, al i vreme nikako...

 

edit: sad videh taj HJC, ja bi uvek probo da izbegnem, kacigu sa takvim načinom kačenja vizira

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bem li ga, ja sam pre ove HJC imao neku MTR iz Louisa sa istim sistemom kacenja i nikakvih problema nisam imao, savrseno radi posle 3 godine, a jako je funkcionalna, i zakopcas je za sekund

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ja isto treba da uzmem drugu kacigu, a ne bih da pljusnem neke novce, jer treba i servis da radim, a i uskoro ce registracija. Gledam ove LS2 pa nesto razmisljam, da li to valja, vidim da imaju 4 a neke i 5 zvezdica na sharp testu. Ono sto mi je bitno da kaciga ima je pinlock i OBAVEZNO naocare za sunce. Kako se vama pokazao ovaj brend, sta je za pohvalu, sta vam smeta....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Ako mislis na flip up,ja sam imao FF370 i FF 386,a sad sam uzeo cross MX 456.Sto se tice FF 386 mislim da je ok kaciga,dobro dihtuje nije preteska (negdje oko 1300g mislim),ima naocale za sunce.Jedina mana je sto magli kad je temperatura niza ali to rijesavas sa pinlock.Sto se tice FF 370,puno je bucnija i ne dihtuje dobro,tako da vazduh prolazi izmedju vizira i kacige i tuce direktno u sinuse.:stabre:

Trebalo bi da je Spanska marka,ali se proizvodi mislim u Kini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja