Jump to content

Moto Zajednica

LS2 kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

I eto, sat vremena mi oči ispadoše tražeći konkretno mišljenje o ls2. Naime, planiram kupovinu nove (nemam veliki budžet) i videh jednu na internetu (dodaću  ispod). Kontam s obzirom da sam čitala i postove iz 2011-e , da se tu valjda nešto promenilo nabolje i što se tiče tih mana na koje su ukazivali i što se tiče mišljenja korisnika. Pa eto, do sad sam koristila HJC, i zanima me mišljenje da li je ispravna odluka kupiti ovu dole (ako uzmemo u obzir da mi magljenje vizira ne predstavlja problem jer ne vozim dok ne počne sezona, i da ne idem na toliko dalje destinacije).
Hvala i pozdrav :) 
11144553_1400520150267941_1021145533_o.j


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Moja supruga ima identicnu kacigu i mogu ti reci da je za te pare odlicna. Nije bucna, ne duva. Sto se tice magljenja ima pripremu za pinlock tako da je to resiv problem. U odnosu na HJC koji ja koristim, razlika je u kvalitetu mehanizama vizira. U svakom slucaju preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pre neki dan sam pazario ff351-1. Prvi utisci, lepa na izgled, kada predjem 100km/h, pocinje da bruji vizir zbog vetra. Aerodinamika je u minusu, tako da ne pokusavajte da okrecete glavu sa njom preko 100km/h. Malo je bucnija od scorpiona 300 EXO. Vozio se 250 km sa njom na vangli, nije teska(1350+/-50gr), barem meni. Ima postavu za pinlock, inace mi nije maglila. Sve u svemu, placena je 6700RSD kod ovlascenog distributera ovog brenda, a ima 4 zvezdice za bezbednost. Za tu cenu je vrh. Ko se vozi manje od 100 km/h i ne prelazi velike destinacije, moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Imoja supruga koristi i kaze da je zadovoljna kacigom, samo kod nje nema pripreme za pinlock . mislim da je za tu kintu dobra kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ja prolazim jednom nedeljno kroz cacak. Mogu da ti uzmem u bg i donesem kad budem prolazio kroz Cacak, a to je za 2-3 dana. Samo ne znam, kako ces kupiti kacigu na daljinu, tj. da je ne probas prvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

FF358,kupljena avgusta 2012,placena oko 100e,tada jedan od premium modela, postava se raspala iako sam vikend vozac,cak i manje vozim motor,magli na dah,na ladno,na kisu,duva ispod brade u sinuse i oci ubija,bucna preko 100kmh necujem svoje misli a o okretanji glave na 150 zaboravi,vizir kad zatvori bas zatvori ali kad otvaras treba jaca sila pa cak i da pomeris kacigu kolika sila treba...

Bio sam u Belamoto radnji da porucim uutrasnjost i kazu nema,zvali fabriku nema,kazu stari model ima za nove,pa stace mi za novu kacigu unutrasnjost valjda za te stare par godina treba...

Vizire sam u boji placao 15e,sve u svemu za te novce nikad ne bi kupio LS2 jer imas u svim jacim markama kacige od 80 pa na gore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

"malo" razocarenje u LS2, bi sam pre neki dan tu kod nas u radnji koja ih prodaje, i uzmem jednu u ruke, i gledam je, super izgleda, izrada solidno deluje, i onda na moje zaprepascenje primetim jedan detalj, znaci na kacigi nema nikakva guma postavljena na rubovima gde naleze vizir kada se spusti da dihtuje, znaci kada spustis vizir, izmedju njega i same kacige nema nista da dihtuje, i mogu zamisliti kako to duva na sve strane kad vozis, smorio sam se, znaci vise ne gledam te kacige definitivno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ipak je MTR keva.

Imao sam i MTR kacigu, za te pare nije losa, najveca mana je bio vizir koji nije bas mnogo otporan na grebanje, sve ostalo je na nivou ove HJC cs14 koju trenutno koristim, tako da od ovih jeftinih budzetskih kaciga koje sam imao HJC je njabolja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

"malo" razocarenje u LS2, bi sam pre neki dan tu kod nas u radnji koja ih prodaje, i uzmem jednu u ruke, i gledam je, super izgleda, izrada solidno deluje, i onda na moje zaprepascenje primetim jedan detalj, znaci na kacigi nema nikakva guma postavljena na rubovima gde naleze vizir kada se spusti da dihtuje, znaci kada spustis vizir, izmedju njega i same kacige nema nista da dihtuje, i mogu zamisliti kako to duva na sve strane kad vozis, smorio sam se, znaci vise ne gledam te kacige definitivno

Koji je model u pitanju? Na mojoj ima diht guma izmedju vizira i same kacige,do 100km/h je jednako bucna koliko i na 20km/h,i tose cujestrujanje vazduha samo... ventilacija joj je ok jer ima na bradi i na vrhu kacige i sve lepo sljaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Neznam koji model je, ali mislim da nije onaj bazni FF351, nego neki zesci jer mu je cena veca, stvarno me iznenadilo kad sam to video da nema tu diht gumu.
od markiranih kaciga do sada sam imao MTR, HJC i AGV, i AGV je ubedljivo najbolja, najmanje bucna, najmanje duva, jbg najskuplja je ali i najbolja,  ovaj HJC sto imam je njihov najjeftiniji model pa samim tim i najlosiji, ali opet za te pare nemoze se neznam sta ocekivati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da li su ljudi koji su kupili FF351 model svesni da je on dobio samo jednu zvezdicu na Sharp testu?

Ok ne morate da jurite kacige od 5 zvezdica, ali za malo vise novca mozete da kupite znacajno sigurniju kacigu kod istog ili nekog drugog proizvodjaca.

 

Takodje modeli FF322 i FF384 imaju samo 2 zvezdice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Imam bas tu kacigu, pa me zanima nesto vise o toj jednoj zvezdici? SAD NADJOH http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff351

Na kacigi ima hologram, cini mi se, 4 zvezdice sa gomilom nekih sertifikata, a sa njom se dobija svasta od papirologije. Da li je moguce da prodaju pod laznim sertifikatom? 

Sta drugo preporucujete od kaciga do 120EUR, full-face?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ovak'...  :jee: 


Kao što smo čuli, LS2 su kacige srednjeg kvaliteta sa sličnom cijenom... probao sam baš danas LS2 STREAM (FF320)...


E ovako...

Kaciga izgleda odlično, (od drugarice je, crno-ljubičasto, mat) :lol3: 

Posle tačno 115 km/h negdje počinje da zviždi. Ne preglasno da totalno smeta ali je pravo iritantno jer je frekvencija zvižduka takva da ispire mozak  :jok: 
Okretanjem glave i podešavanje napadnog ugla kacige može da se neutrališe ovaj zvuk, ali samo do 130 km/h kada postaje jako bučna...

Završna obrada je odlična, zaista sve izgleda fantastično. Ima quick release sistem tako da se vizir skida za bukvalno 5 sekundi. Priprema za pinlock je tu.
Sunčane naočale integrisane, mehanizam za spuštanje/dizanje naočala je malo neobično riješen. Ne idu preglatko ali imaju dovoljno otpora. Nisam primjetio da se tresu ili slično. Ima chin curtain i breath deflector što je meni važno. Unutrašnjost je naravno hipoalergena, izuzeno mekana i udobna za moje lice. (i mirisala je naravno, posle drugarice koja se kupa u parfemu i posle svake vožnje ostavi u kacigi vlažnu maramicu) (Šta ti je žensko)  :strikanje: 

Ventilacija unutra ima vidljive kanale, nije najlakše kroz rukavicu napipati da se otvori klapnu na otvoreno ili zatvoreno ali ok...


Ako mene pitate, kaciga je solidna za novac koji je potrebno dati za nju, ali ja bih ipak birao da dam mrvicu više novca za neku "boljeg" brenda...


Evo i slike... nadam se da sam pomogao...



P.S. u Španiji je tipa 60% kaciga koje ljudi furaju LS2... vjerovatno jer tamo ima fabrika. Ne znam za cijene ali sada kada odem imam 2 mjeseca da istražujem pa vidjećemo... 
 

 

post-24716-0-82434000-1443894726.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

"malo" razocarenje u LS2, bi sam pre neki dan tu kod nas u radnji koja ih prodaje, i uzmem jednu u ruke, i gledam je, super izgleda, izrada solidno deluje, i onda na moje zaprepascenje primetim jedan detalj, znaci na kacigi nema nikakva guma postavljena na rubovima gde naleze vizir kada se spusti da dihtuje, znaci kada spustis vizir, izmedju njega i same kacige nema nista da dihtuje, i mogu zamisliti kako to duva na sve strane kad vozis, smorio sam se, znaci vise ne gledam te kacige definitivno

Ne znam na kojoj si to kacigi gledao i gde, ja baš pre koji dan u radnji gledao neke LS2, još otvarao i zatvarao vizir, čudio se kako je dobar sistem...  :stabre:

 

Nego, el neko video negde Yonny Hernandez repliku kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

LS2 model za mlade jebače, šmekere, Rossije iz naselja koji svojom neartikulisanom vožnjom pokušavaju da dođu do snošaja sa mladom komšijinom kćerkom koja ima taman 15 godina...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

39€ 

Kaciga je nova, ima sa zadnje strane neprimjetnu ogrebotinu jer je nekome u prodavnici ispala iz ruke i ogrebala se... vizir nov, sa naljepnicom preko... unutra bez ikakvih tragova... sve ok...


dakle nije regularna cijena, ova je snižena... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja