Jump to content

Moto Zajednica

LS2 kacige

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I ja merkam LS2 Valiant 2, ima je za oko 30.000 u nekoliko radnji. Vidim da je kolega nekoliko posta iznad zadovoljan kacigom. I meni deluje kao dobra kupovina, zanimljiv mi je način otvaranja i sviđa mi se što ima mogućnost spuštanja vizira kada je kaciga u otvorenom položaju.
Da li je još neko imao iskustvo sa ovom kacigom i koja je razlika između valiant i valiant 2, osim sitnih kozmetičkih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sitne kozmeticke razlike. Dvojka je mrvicu laksa. Oni tvrde da je bolje hladjenje, mada sam ju samo nosao na glavi po radnji, nisam vozio sa njom tako da cu morati da im verujem na rec.

Dve stvari mi se nisu svidele. Prva su cheek pad-ovi ili obraznice. Meni su nenormalno debele i toliko mi zatvore facu da mi samo vire usta u sredini. To je dobro sto se tice udobnosti ali je ovo ipak modularna kaciga i glavni feature je da mozes da skines chin bar da bi se rashladio leti. Kakvo je to rashladjivanje kada ti ogromni jastucici pojedu veci deo face.

Druga stvar je cena. Za bukvalno par hiljada vise moze da se kupi Shark Evoline od koga je Valiant i pozajmio dizajn.

Kada se uzmu u ruke i probaju na glavu obe kacige ipak se primeti razlika u kvalitetu na stranu Sharka.

Daleko od toga da Valiant ne deluje kvalitetno, samo bi razlika u ceni trebalo da bude veca.

 

U trku sa ovakvim kacigama se ukljucio i Scorpion sa ExoTech kacigom. Na slici deluje dobro i cena je slicna ali nju nisam probao pa ne mogu nista da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Vidis, sad kad ovo čitam, vidim da bi i shark mogla da dodje u obzir. Vidim da je evoline 1 čak i jeftinija od valianta, a ima je u Barelu.
Jesi vozio Shark ili si i nju samo probao u radnji? Koji je model bila, vidim sad da ima i evoline 2 i 3..

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Probao da vozim kratko sa Evoline 3. Sta da ti kazem, verovatno cu sledecu kacigu kupiti tu. 
Najbolji savet za kacigu je idi u radnju, stavi na glavu. Ono sto je nekom kao rukavica tebi mozda i nije, zavisi mnogo od oblika chontare. Ja sam glavat, oblik srednje ovalni. Meni Shark chuchi sjajno. Doduse i LS2 ali iz gore navedenih razloga pre bih gledao Shark.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Bas mi se sviđa. Gledao neke recenzije, deluje skroz ok. Videcu da li ih imaju.u Barelu u Nišu, da odem i pogledam.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Danas malo gledao, evoline se vise ne proizvodi, sada ima neka slična, koja mi se ne uklapa u cenovni rang, negde je oko 40k dinara.
Na lageru su ostale .samo male velicine. LS Valiant ima za oko 250e, verovatno ce mi to.biti sledeci izbor. Ima li mozda neko od kolega da prodaje taj model?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Druze, imas u Nisu i jos jednu prodavnicu, relativno skoro otvorena. Nemam pojma kako se zove, znam da je u Njegosevoj ulici, od Marger rampe, navise, sa desne strane, pre ambulante Rasadnik. Decko je otvorio skoro i prakticno prodaje za Plattner iz Bga. Ima AGV Compact ST, flip up za nekih 30 i nesto hiljada (ne znam tacno), na sharpu ima 4*. Ja licno nosim stari Sharka S700, probao sam ovu AGV i nisam mogao da je zatvorim jer mi je udarala u bradu. Prosetaj, probaj i nju, mozda tebi pase. Mislim da sam video i tu LS2 Valiant kod njega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Svuda je ta osnovna cena, oko 32k dinara, samo se popusti razlikuju. Sad je negde oko 27 -28000 sa popustom.

 

Kakve su veličine kod LS2, nikad nisam nosio te kacige? Ja uglavnom nosim L - 60, mada sam jednom probao Shark openline u L veličini i čini mi se da mi je bila tesna.

 

Imaš li neku zamerku na kacigu, koliko je bučna i kako rade ti mehanizmi za flip up i za vizir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja sam je kupio pri kraju sezone i ono što sam je vozio ne mogu da joj nađem neku posebnu zamerku. Mehanizmi rade odlično a što se buke tiče meni je, posle kacige koju sam do sada vozio, odlična. Naravno kao i sve flip back kacige zbog samog mehanizma koji malo "štrči" sa strane mora malo da se čuje mada je to sve stvar subjektivnog osećaja. Malo je čudna pozicija ispusta na viziru za koji se hvata kad se podiže jer se, opet zbog načina preklapanja, nalazi na sredini umesto sa strane ali se na to brzo navikne. Naočare su lepo zatamnjene i vrlo duboke tako da dobro zahvataju vidno polje. Uz nju se dobija i pinlock, vreća i praktični ranac za smeštanje kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Sa Valiant 2 sam vozio nekih 100 km, kaciga je ekstra, ventilacija je dobra, i nije nesto bucna.Mene je zuljala pa sam je vratio, inace bih je bez razmisljanja ostavio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sve šušte, neke MALO manje, neke MALO više, zavisi od mnogo faktora kao što su tvoja visina i izloženost vetru, turbulencija iza vizira i sl. Najmanje šušti Šubert i to, po mom mišljenju samo zato što ima takve sunđere koji kompletno zatvaraju prostor oko vrata odakle dolazi 90% šuštanja vetra. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Neznam,imam utisak da susti oko vizira kacige.Mozda dodatno sustanje povecava turbolencija kratkog vertikalnog vizira,koji doseze mozda do brade.,usta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ne verujem da susti oko vizira, sav vazduh ulazi uglavnom ispod kacige. Kod mene na Valiant 2 ima buke, ali mnogo manje nego recimo na Kv31. Mnogo manje šušte integralne, a svaka filip up mora da se čuje, manje ili više.
Uz povišeni vizir ili deflektor, sve je to mnogo bolje.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Veličine su mi čudne kod ls2 kaciga.

Sve kacige do sada su mi bile L veličine a kod ovih mi je malo tesna i XXL.Malo sam se razočarao jer me to podseća na jeftinu kinesku robu gde su veličine valjda za kinesko tržište.

U kacigu L veličine ne znam dali bi ugurao dve pesnice unutra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ja imam dve LS2 kacige. Prvo sam bio uzeo jednu Jet kacigu (L) i toliko mi je dobro ležala na glavi i bila udobna da sam mogao u njoj da provedem ceo dan - jednostavno ne osetiš da je nosiš. Upravo zbog nje sam ubrzo posle uzeo i FF kacigu (isto L), ali mi ona nije bila toliko udobna jer je žuljala u zoni čela (rogova :)). Dobio sam sugestiju od prodavca da skinem postavu i ošmirglam tvrdi stiropor u toj zoni gde me je žuljalo i tako sam i uradio - problem rešen. Što se tiče buke to je inače velika boljka Flip Up kaciga (osim nekoliko skupljih modela) tako da njih nisam ni gledao (možda su praktične, ali mi se baš i ne dopadaju na vozačima)...

Po pitanju buke ne mogu da poredim moju FF kacigu sa drugima jer nisam puno probao, ali je "prihvatljivo" bučna (Jet je naravno katastrofa preko 100 km/h pa nju koristim samo za električni bicikl). Primetio sam da većinu buke dobijam ispod kacige (kod brade) jer kada samo stavim levu ruku da zatvorim taj donji deo do vrata buka se smanji 60-70%. Ostatak buke verovatno dolazi u zoni oko vizira, ali on nema tako velik udeo kod moje kacige. Veličine variraju od proizvođača do proizvođača. Meni je prvi pik bila HJC kaciga, ali mi je L bila tesna, a XL velika - zato sam na kraju i uzeo LS2 (veličina L bila komotnija nego HJC - ne znam kako je sada). One baš skupe nisam ni probavao - možda bi mi neka super legla pa bih samo patio...:rolleyes:

 

   

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 15 sati, djo je napisao:

Veličine su mi čudne kod ls2 kaciga.

Sve kacige do sada su mi bile L veličine a kod ovih mi je malo tesna i XXL.Malo sam se razočarao jer me to podseća na jeftinu kinesku robu gde su veličine valjda za kinesko tržište.

U kacigu L veličine ne znam dali bi ugurao dve pesnice unutra.

 

Нема то везе са јефтина или не. Имаш различите калупе различитих произвођача, неке су више за окгругле главе, неке више за дугуљасте, неке за оне између те две крајности. Ја сам узео за број већу јер је очигледно модел који сам узео за дугуљасте главе. То ти је то.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Gledam ovih dana neku Flip up kacigu, pa sam pre neki dan bio u Motobiku u Kaću, i probao neku LS2 (ne znam model, jbg) i nije loša uopšte... Cena je tu oko 17-18000, ima sunčane naočare, relativno lako se otvara i zatvara, sve ok... Pa imam par pitanja, ko je uvoznik ovih kaciga ( predpostavljam motobike), jel ima u tom cenovnom rangu nešto bolje, neka preporuka, gledam i polovne, ali nisam siguran šta! Ova dole je upitanju

20230228_135233_copy_1734x2312_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Pozdrav, ja sam (ne) planirano kupio ff906 advant. Otisao da vidim valijant, nije bilo pa kupio ovu. Djeluje skroz ok, 5 god garancije. Nisam je jos provozao, cim vrijeme dozvoli vozam pa pisem utiske.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja