Jump to content

Moto Zajednica

LS2 kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

bas juce sam pazario dole navedeni model..za mene i zenu....flip-up je u pitanju....verujte mi....kaciga je za kes koji sam dao vise nego odlicna....pravio sam poredjenje nje i airoh modela..gledao sam otprilike nesto u slicnom rangu cena.....nista ne krca..... ne pucka....ful lezi...ma bruka....tako da ko ima nedoumica oko kupovine....nema sta da se razmislja.....odlicna je....ma i vise od toga :takoje:

 

http://www.google.com.tr/imgres?q=ls2+helmets&um=1&hl=tr&sa=N&tbm=isch&tbnid=l62IubJJX37zIM:&imgrefurl=http://www.sulit.com.ph/index.php/view%252Bclassifieds/id/3847106/LS2%252BHelmets%252BBrand%252BNew&docid=NGxsUI-8_Xgr-M&w=586&h=305&ei=uUZVTsm_IYnJsgaygs0n&zoom=1&biw=1280&bih=637

 

:care::care::care::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

evo me u antaliji...turska...ovde ih ima u svim modelima i dezenima

trazio ja po bg-u...al nema...bar nema nigde na netu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

evo me u antaliji...turska...ovde ih ima u svim modelima i dezenima

trazio ja po bg-u...al nema...bar nema nigde na netu

Pogleadj u KDM-u ul.III Bulevar 52 preko puta buvljaka u Beogradu da li ih jos imaju,inace prodaju Kymco skutere,tamo sam ja uzeo moju LS2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

evo me u antaliji...turska...ovde ih ima u svim modelima i dezenima

trazio ja po bg-u...al nema...bar nema nigde na netu

Pogleadj u KDM-u ul.III Bulevar 52 preko puta buvljaka u Beogradu da li ih jos imaju,inace prodaju Kymco skutere,tamo sam ja uzeo moju LS2.

 

koliko su u kdm-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

evo me u antaliji...turska...ovde ih ima u svim modelima i dezenima

trazio ja po bg-u...al nema...bar nema nigde na netu

Pogleadj u KDM-u ul.III Bulevar 52 preko puta buvljaka u Beogradu da li ih jos imaju,inace prodaju Kymco skutere,tamo sam ja uzeo moju LS2.

 

koliko su u kdm-u?

Full face bila prosle godine 7000din,znaci tada negde oko 80evra.Mislim da vredi,bar sam ja zadovoljan odnosom ulozeno/dobijeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

evo me u antaliji...turska...ovde ih ima u svim modelima i dezenima

trazio ja po bg-u...al nema...bar nema nigde na netu

Pogleadj u KDM-u ul.III Bulevar 52 preko puta buvljaka u Beogradu da li ih jos imaju,inace prodaju Kymco skutere,tamo sam ja uzeo moju LS2.

 

koliko su u kdm-u?

Full face bila prosle godine 7000din,znaci tada negde oko 80evra.Mislim da vredi,bar sam ja zadovoljan odnosom ulozeno/dobijeno.

 

pa dobro....to je to....otprilike cena je ista i ovde i u srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ne bih imao hrabrosti da stavim kacigu od 7000din na glavu, a to da li "radi posao" ne daj Boze da proverite! To sto ne krcka,kucka i ne skripi to ne znaci nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ne bih imao hrabrosti da stavim kacigu od 7000din na glavu, a to da li "radi posao" ne daj Boze da proverite! To sto ne krcka,kucka i ne skripi to ne znaci nista.

 

Bože. Zbog preduvanih cena (troškovi reklama, sponzorstava, visokih zarada), ne znači da za 70 evra ne može da se napravi kvalitetna plastična kaciga. Materijal je skoro džabe, ostalo je na proizvođaču. Ne znam kakva je ta kaciga, ali svojevremeno sam nosio par OK kaciga za te novce (još uvek se mogu naći).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Split

Ne bih imao hrabrosti da stavim kacigu od 7000din na glavu, a to da li "radi posao" ne daj Boze da proverite! To sto ne krcka,kucka i ne skripi to ne znaci nista.

 

vecinu kaciga placas max 100eura a ostatak dajes za naljepnicu ovisno o marki ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Hoces da kazes da shoei ili arai spada u istu kategoriju kao i ova LS2?

A ti nosis samo Arai ili Shoei?

Izvin'te za mali off, citam ove postove pa da dodam, naravno da nije isto, ali zar nisi shvatio da si na forumu motociklista Srbije a ne na forumu nekih americkih fensera, da tako neznatan broj moze sebi da mal_malo priusti novu Arai ili Shoei, otprilike kao sto moze sebi da priusti malomalo fabricki nov motocikl. Mislis mi ne znamo da je iz fabrike nov BMW ili najnovija Honda bolja od motora koje sada uglavnom sa uzivanjem vozimo, pa opet vidis vozimo i uzivamo mozda i vise od tih retkih ovde ili onih u inostranstvu sto voze samo najnovije modele sad izasle iz fabrike. Lepo napisali ljudi iskustveno da ove kacige "rade posao" kao sto meni priblizno "radi posao" deset godina star Suzuki kao nekom Nemcu nova Honda ili BMW. Pa nije valjda ta LS2 radnicki slem koje ovde prodaju Yamahina zastupnistva, a ima i neku homologaciju da sacuva glavu koliko kaciga moze da sacuva (jer ni ona nije svemocna).

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Znam ja sta si ti hteo da kazes. Ali ne moze arai ili shoei ili hjc ili nolan da kostaju isto kao ls2 i kacige slicnog kvaliteta, jer priznaces nisu istog kvaliteta.

 

@Lazakamikaza

trenutno imam Nolan, sledecu planiram shoei. Naravno necu je kupovati ovde, nego cu da narucim sa ebay-a, izaci ce me skoro pa duplo jeftinije nego sto je kod nas. A i po meni nije kaciga tu samo da sacuva glavu, mora da postoji i neki komfor u voznji. Jebes ti tu kacigu, ako nema pripremu za pin lock pa ce vizir da mi magli, i ako ce vetar da mi prolazi na sve strane i da duva ko budala. razne kacige sam imao i ne pricam na pamet.

 

I naravno ako neko nema para da priusti sebi neku kvalitetniju kacigu, bolje da uzme bilo koju nego bez nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Split

Znam ja sta si ti hteo da kazes. Ali ne moze arai ili shoei ili hjc ili nolan da kostaju isto kao ls2 i kacige slicnog kvaliteta, jer priznaces nisu istog kvaliteta.

 

@Lazakamikaza

trenutno imam Nolan, sledecu planiram shoei. Naravno necu je kupovati ovde, nego cu da narucim sa ebay-a, izaci ce me skoro pa duplo jeftinije nego sto je kod nas. A i po meni nije kaciga tu samo da sacuva glavu, mora da postoji i neki komfor u voznji. Jebes ti tu kacigu, ako nema pripremu za pin lock pa ce vizir da mi magli, i ako ce vetar da mi prolazi na sve strane i da duva ko budala. razne kacige sam imao i ne pricam na pamet.

 

I naravno ako neko nema para da priusti sebi neku kvalitetniju kacigu, bolje da uzme bilo koju nego bez nje.

 

e pa od HJC je ova u najmanju ruku ista ako ne i bolja ;)

imam Nolan i nisam zadovoljan,probao sam LS2 i unutrasnjost je bolja i ima pripremu za pin lock,za ventilaciju neznam jer nisam vozio sa LS2

 

ima li ne ebayu i LS2 za pola cjene :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

:lol: :lol: :lol:

 

Ne mogu vise majke mi. LS2 je nesto najbolje sto moze da se kupi za novac posle arai-a i shoei-a. Eto

 

Ako znaš nešto što mi ne znamo o toj kacigi, reci.

 

Čovek kaže da je udobna, ne duva. Cena je takva da se može priuštiti. Po SHARP testovima izgleda da pruža dobru zaštitu. U čemu je problem?

 

Uzeo si je porediti sa dve najskuplje marke. Ja verujem da su Arai i Shoei dobre kacige. Kao i sve drugo, to malo bolje (par grama lakše) košta puno para više. Važno je za trkače, ili baš zahtevne korisnike (kao i kompleksaše koji hoće da imaju Šoi), ali za prosečnog korisnika nema tu toliko razlike.

 

Za bolju zaštitu pri većim brzinama bi imalo smisla dodati 100-200 evra na tu cifru i uzeti full face karbonsku kacigu, ali ove jeftinije plastične isto rade posao. Bio je na forumu post kako je Duchini kaciga odradila posao kolegi pri sudaru - i to flip-up.

 

Ja sam se nanosao kaciga od tih sedamdesetak evra dok nisam naleteo na dobru karbonsku full face na 50% popustu, pa me izašla 200 evra. Jedva sam se prelomio. Dobra je kaciga, ne duva, tiša, lakša, verujem da bolje štiti pri većim brzinama, ali su i ove jeftinije radile posao. Zapravo još uvek ih nosim po gradu, neke služe i za suvozača, samo kad se ne jurca.

 

Zanimljivo je da pri manjim brzinama (kada se ne klizi dugo po asfaltu) plastične kacige često rade posao podjednako dobro, ili bolje od kompozitnih, karbonskih i sl. To je zbog toga što plastika lako puca i time bolje apsorbuje udarac pri padu/udaru. Glavna mana tih jeftinijih plastičnih je što su manje klizave, pa pri većim brzinama ima više šanse da se zakače i pruže otpor dok vozač klizi po asfaltu, što može dovesti do povreda a i kaciga se više oštećuje pri tome. Takođe, malo su osetljivije na sunce, ne treba ih sunčati na retrovizoru kada se ne vozi. Uz, naravno, probleme sa promajom, udobnošću i završnom obradom od kojih pate mnoge jeftinije kacige (ali ne sve!).

 

Jedini faktor koji NE MOŽEMO nikako objektivno oceniti pored sve ove priče je nivo zaštite. Zato je važno da kaciga ima homologaciju, a i SHARP testovi su veoma pouzdani po tom pitanju. Ako kaciga ima barem 4 zvezdice na SHARP testu, onda dolazi u obzir da se probaju udobnost, promaja, pinlock i šta ti ja znam. Ako se i to pokaže OK, onda je kupujem, makar bila i 7 evra. Nova, nikako polovna.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Nisam poredio tu kacigu sa sa arai i shoei nego sam se osvrnuo na kolegin komentar da kaciga kosta 100 evra,a da je ostatak para nalepnica. Covek je posle napisao da je bolja od HJC, koje su po meni u prvih 5, tako da mi je sve jasno.

 

I kao sto rekoh na tom sharp testu vecina kaciga ima 4 zvezdice, ali opet ponavljam bitne su i druge karakteristike kacige, a ne samo da je lepo dizajnirana i da stiti glavu od pada.

Mogu jedino da razumem ovakvo razmisljanje da ljudi nisu probali neke bolje kacige, pa su im onda ove low budget do jaja, ali ne treba pricati da nemapotrebe za kvalitetnijom kacigom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja