Jump to content

Moto Zajednica

Tramvajske sine

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da ne citiram citate. Jedno je idealno i željeno od realnosti. Svakako da je pod pravim uglom preko šina i skroz vertikalno idealno za prelazak preko njih. A šta ako se ide u pravcu šina, tj. paralelno sa njima i uz njih i nema se ni prostora a naročito vremena da se namesti za idealniju putanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Džaba uglovi i kojekavi manevri, ako je asfalt oko šina oštećen, propao i ako su šine zvanično u nivou kolovoza. Jednostavno baciti oko, ako je to moguće na asfalt oko šina. Normalno ovo važi za normalnu vožnju. U slučaju iznenadnih situacija tu je drž nedaj, kako se znađeš i prođeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

kauntersteringovanje motora, jel ima specijalna kategorija za to ili ? :lol:

svaki put, pa taman da je zilion auta iza mene, zakochim, skoro pa stanem, obe noge dole i polako predjem. ovi iza mogu da sviraju do prekosutra...

 

Ja sam se naviko da padnem, i nije tolko strasno ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kauntersteringovanje motora, jel ima specijalna kategorija za to ili ? :lol:

svaki put, pa taman da je zilion auta iza mene, zakochim, skoro pa stanem, obe noge dole i polako predjem. ovi iza mogu da sviraju do prekosutra...

 

Ja sam se naviko da padnem, i nije tolko strasno ;):)

brate ja sam ljosnuo zimus preko shina, zajebi, nema vishe shale... polako, nema zhurbe :takoje:

a na slaviji i autokomandi su shine debelo iznad nivoa asfalta tako da nechu da se zezam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

dal se mozhe tuzhiti beograd put i sluchaju pada zbog nepravilno postavljenih shina tj ne odrzhavanja istih? tehnichki propada put a ne shine, asfalt se sabije pa shine vire...

znam ja da je to sve po propisima EU ali prika ja sam se kotrljao do ivichnjaka zimus tako da ne yebem vishe nikoga, ja to pomalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

sto manji nagib pri prelasku, manja brzina, i pod uglom od 90% ih preci(ako je to moguce)...

medjutim same sine ne nose celokupan rizik, vec i asfalt koji je najcesce ili uzdignut ili spusten oko istih, te za manje tockove prestavlja ozbiljan problem...voznja tramvajskim basticama je bas teska(bez obzira sto prolaskom kroz njih obilazimo kolonu vozila na bezbedniji nacin nego sa strane razdelne linije)...narocito ako je asfalt los.....pri tome vozaci automobila to isto cine, ali retko gledaju u retrovizor te nas mogu lako iseci....

narocitu opasnost predstavljaju i skretnice kao i sahtovi koji se (kao po pravilu) nalaze tik jedni do drugih), najcesce je tu asfalt lose obradjen pa je to jos veci problem........malo ulja, prljavstine na usijanom metalu od sina i poklopaca skretnica i sahtova, i eto nevolje.....to je bas izrazeno u Karadjordjevoj ulici(celom duzinom), ugao Resavske i Nemanjine,okretnice tramvaja u Ustanickoj,Beogradska i Bulevar...tim ulicama se krecem pa znam....

 

mislim da bi AMS trebala da podnese napismeno gradskoj upravi za puteve zamerke na pojedina kriticna mesta....da se obeleze ili da se srede.....jer postoje delovi kolovoza u nekim ulicama gde je voznja motocikla gotovo nemoguca, a rizik ogroman!!!!

 

Bez uvrede, ali za mene i moj motor nema dela kolovoza u gradu gde je voznja motocikla nemoguca :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Pazi ovog sa naglim kaunterstiringom po šinama. Daj bre đunto...

 

strasno :D...

mnogo je bitan taj kaunterstiring, a pogotovo nagli, da se laicki izrazim :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ja sam laicki zakljucio da nesvesno dajes nebulozne savete mladjim vozacima koji ce to sutra probati da urade na sinama. Stvarno ne verujem da nesto tako mozes da napises :stabre:. Ako moze neko od admina da reaguje i obrise ovo sto nema veze sa mozgom !!!

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Noormalno je preko šina ići pod pravim uglom, to nema dileme ma kako bile široke i visoke. A šta raditi kad se tako ne može, a ne može se ni stati jer s obe strane kamioni, autobusi...Od Autokomande do Slavije pored Karađorđevog Parka je upravo situacija u koju može da se upadne. Možda se nisam najbolje opisno izrazio, al ono, odlučno i kratko na šinu pa preko nje. Zato sam i reko laički, sa ogradom, da se ne bi shvatilo ko savet, a ako grešim, molim poduku, bolji ili ispravan postupak prelaska šina ako se zadesi u nepovoljnom i opasnom položaju.

 

Saveti tipa zaobići ulicu gde ima šinu nije baš najbolji jer svakom se u Beogradu mora zalomiti da prođe nesrećnom Karađorđevom.

 

Ja imam jedan odlican savet za prelazak preko tramvajskih sina - prelazite ih na taj da nacin da sto manje ugrozite sebe i ostale ucesnike saobracaja :D, a po mogucstvu da ne padnete (kao ja sam devojkom davno na MZu)...

Salu na stranu, savet jeste jednostavan - sine seci pod sto ostrijim uglom i to je to... naravno lakse na enduru nego na skuteru, ali u osnovi je isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

U priču o "kliskanju i ševrdanju" :) ne ulazim ali, iskreno, vrlo često i ja koristim kaunter da se nabacim u prostor između šina kada nema mogućnosti za neko normalno ulaženje pod što pravijim uglom? I ne, nije mi se nikad desilo ono pod navodnicima :) ako brzo i lepo izvedem manevar.

 

Primer - Karađorđeva pa desno oko parka gde su dolazni peroni Bus stanice i ulaz na tramvajski most. Most moraš da prođeš između šina, ako ideš izvan šina imaš vrlo malo mesta do ograde mosta a sa druge strane si preblizu tramvajima i kamionima. Ulaziš od onog semaforčića skoro paralelno sa šinama i ne postoji drugi način za ubacivanje osim brzog kauntera.

 

Ma sta nam naprica o predobri i preposteni Arakise :D :D... Ja bas idem tik pored kamiona i autobusa, ali nekako pazim da me ne zakace... ne volim da idem po sredini sina, osecam se kao na polaganju kad vozim po onoj beloj liniji... A kaunterstiringom prelaziti sine, to valjda znaci ono sto svako uradi kada prelazi sine... ako ides na desno, gurnes tu desnu rucicu od sebe i motor sam naglo skrece desno (samo sto valjda svi rade bilo da znaju sta znaci counter steering ili ne )... valjda je to djunta hteo da kaze... al ga mnogo zakukulji bre :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Za mene su tramvajske šine zid! Ako nisu u nivou sa asfaltom, pičim pravo pa gde stignem. Žao mi da ljosnem, sjebem neku plastiku ili ne daj bože retrovizor kad znam da nemam gde da kupim a i skupo ko djavo. Kad sam na bajsu druga priča. I mislim da nije isto kako gadjaš šinu sa 13, 16 ili 17ticama i da li te neko pritiska od pozadi ili ne

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Hmmmm, ja obilazim da Resavskom pređem preko Nemanjine ka KBC - zeznuto baš ume da bude, zamalo me bacilo na asfalt pre par meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Sina se mora "osetiti" kako je preci. Ne vredi nekome ko je neiskusan pisati kako i pod kojim uglom da ide preko njih. Sto kolega kaze dok ne sevrdne pa guza malo stisne gace... nema nista. Jos je bolje kad operu ulice pa budu mokre.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas krenuo do grada, zastao kod okretnice tramvaja (raskrsica Ustanicke ulice i B. K. Aleksandra) da supruga kupi nesto.

 

Dok sam cekao imao sam sta da uslikam, kolege OPREZ!!!

 

onaj ko ide iz SD ili iz Ustanicke skrece levo ka gradu moze vrlo lako omastiti beton

IMG_20180410_011958.jpg.6beff80c0865d95027d0745371772755.jpg

 

IMG_20180410_012131.jpg.46eb60787b9ed7b6877df8404050fd56.jpgIMG_20180410_012104.jpg.6c8a6059ab3a494d6d791d618b996a2a.jpg 

Deluje da je pravac ali bas i nije jer se na tom delu mora preci preko sina ne bi li "usao" u saobracajnu traku i nastavio niz Bulevar ka Cvetkovoj pijaci.

Pre neki dan sam video kolegu da se prosuo na tom mestu ali nisam skontao da je dohvatio sinu (ili ona njega). 

I tako dok sam cekao suprugu, covek sa 306-om uspeo je da isece obe gume na desnoj strani vozila.

 

OPREZ OPREZ OPREZ!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Vidim da je tema stara, ali nisam ju do sad vidio .. :stabre:

 

Ja živom u malom gradiću gdje nema tramvaja ... i ja se sad pitam, čitajući temu, kako sam uopće preživio posjete velikim gradovima koji imaju tramvaje i njihovu prugu ?!? :stabre:

 

Sad sam ustvari zabrinut jer da nisam vidio ovu temu nebih uopće znao da je tramvajska pruga opasna za motore .. :staa2: ... do sad sam se vozio normalno, a od sad ću biti u strahu za goli život ... :staa2:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Tu kod okretnice ja prolazim skroz levom ivicom pored one sahte ili iz sredine presecem na levo, tu je najravnije... A mnogo vise me brine onaj pesacki malo napred, sto je na sred krivine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Danas krenuo do grada, zastao kod okretnice tramvaja (raskrsica Ustanicke ulice i B. K. Aleksandra) da supruga kupi nesto.

Dok sam cekao imao sam sta da uslikam, kolege OPREZ!!!

 

Da li si možda prijavio ovo nekom ko je nadležan, da li onaj Beo-nešto-servis, ili policija ili ko već...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

To je tako vec godinama!

A i saobracajci (i na motoru i kolima) imaju obicaj da stanu tu pored na trotoaru i zaustavljaju, tako da su veoma upoznati sa situacijom.....

 

Kad je bio onaj google car '12te-'13te?

Screenshot_2018-04-10-11-56-45.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Po kiši je najgore jer je između šina često dodatno masno.

Ovu tramvajsku okretnicu u Ustaničkoj, čini mi se da su popravljali pre par godina, mislim da je bilo i gore na pravcu Bulevara ...

 

Naravno, sa stanovišta tehnike vožnje i dodatnog opreza, dosta pomaže ko je vozio bicikl sa jednom konjskom snagom i sa njim upao u šine pre nego što je prešao na jače dvotočkaše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tu stalno popravljaju, krpe, drndaju šine malo gore pa malo dole i tako u krug.
Inače bili su panduri, slikali pa zapisnik i eno upravo popravljeno, nova zakrpa bolje išta nego ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja