Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Izgleda da mi oso aku pa me zanima koji je najbolji za challengera kao i svecice koje da stavim takodje koje su najbolje ,hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Kao sto sam i pretpostavio do akua bilo.Kupio danas stavio i upalio bez problema,uzeo sam malo jaci jer nije bilo od 7A vec od 10A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Ljudi zna li neko zašto mi akumulator odjednom izgubi svu struju  ???  Ovo je treći put,napunjen, pali kao mina ujutru, i odjednom otkaže, nema ni zrno struje!!   Danas mi je u sred vožnje izgubio svu struju a upalio normalno, ODJEDNOM APSOLUTNO PRAZAN !!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Kolege zna li neko da posavetuje !!??   Sad sam mu pogledao kontakte i osigurač, sve je OK  a struje nema!!  Povezao sam ga direktno na punjač i nema struje uopšte  !!  Šta mu je??  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V

Може да буде акумулатор, а можда те зезају и осигурачи јер су осетљиви и крти. Ја сам његове оригиналне носаче за цевасте (стаклене) заменио са два носача класичних ауто осигурача од 15А, један за паљење, други за све остало (светла, мигавци, сирена итд).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Osigurač (jedan) cevasti sam stavio nov i kontakte ošmirglao, ne znam ima li još neki  !!??  A punjač sam vezao direktno na kablove i probao,nema struju  !!  Drugar mi jedan reče da je ili regler ili do instalacije negde  !!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Pitanje vise za one koji poznaju struju,elem,promenio sam kablic koji ide od osiguraca na klemu+ i od tada ne da upali,vergla,ali nece da upali.Pre promene kabla bio je razlabljaven osigurac i nisam imao kontakt,kablic je bio sav istruneo i licne sivkaste jer je sigurno probijalo tu.

Stavio sam veci presek licni na kablu,da li moze to da bude uzrok,reko one su tanke daj da mu stavim nesto bolje i sa vecim presekom.U pitanju je motor iz potpisa.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Lupam posto ama 2 ciste nemam sa strujom.Jbt mrdnuo osigurac posto bio labav i palio motor bez problema,stavio drugu zicu nema sanse da upali a vergla ko lud,struju ima svud gde treba,proverio komsija led lampom.Cudi se i on covek.Ne znam da li ima veze sto smo kalaisali cice za buksnu da bi bile bolje pricvrscene.N emogu biti pametan sta je.Sutra cu da rasturim da vidim ide li gorivo uopste,al ne vidim razlog zasto ne bi islo kad pre promene zice radio motor bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Их сада ћу да ти напишем како може :jok:

Својевремено одем да региструјем моторић Supershadow Kiwi , нормално дођем на технички све ради , мајстор заврши преглед све уредно , паркира га и врати ми кључеве да идем у канц и платим харач . 

Све се заврши поздравимо се ја седам на бајк , кључ у браву контакт , моша само вергла ништа друго се не дешава :staa2: покушавам још пар пута , јок :stabre: никада нисам дозволио да будем на резерви јер је мизерно 8 литара пун , горива има струја ? излазе из канц-а и питају шта је ? рекох немам идеју шта сте му радили али неће од вас никако ( као шала да разбијем малер а три ме зноја облило ) извадим свећицу , заверглам она не баца варницу ? да скратим причу цркао ми јебени ( ТЦИ ) без најаве ? Тако да све може и духови и фантоми и зле силе али ти опет провери тај каблић што си чачкао да испочетка кренеш у потрагу узрока од осигурача да ли је исправан па даље :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Doso sam do toga da svecice zezaju.Napunjene su benzinom i zagaravljene.Posle ciscenja upalio odmah ali ne prima pun gas,2/3-ne gasa i na punom se ugasi.Jednom je izbacio crni dim na auspuhu.E sad da li da kupujem nove scecice ili moze da bude i karb.Komsija kaze treba da ocistim rezervoar jer ima goriva jos od prosle,godine,preko zime sam mu dolio nekih 7/8l al nije vozen,paljen u mestu.Karb ne bih da rasturam jer nisam vican tome a i nemam vremena pa bi svaki savet,sugestija dobro dosla.

  Kad upali paradi malo,upalim ga par puta i kad stane nece,mora ponovo cicenje scecica itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

skini-svecice-vrati-lulice-sakabla-na-njih-i-nasloni-ih-na-masu,naj-bolju-na-cilindre

Onda-verglaj-kao-da-palis-i-vidi-dali-bacaju-iskru

ako-bacaju-iskru-plave-boje,onda-se-daj-na-karburator.Tj-da-ga-ocistis

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

To proverio,baca iskru,znaci karb je u pitanju.Ocisticu ja njega al ne znam posle smesu da mu namestim,eh Bokilicu sto nisi blize :D,izgleda da mora da mu posaljem karb 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Nema-tu-puno-matematike.

Skini-ga-i-polako-kreni-da-rastavljas

Zapamti-one-srafoove-sa-oprugom-koliko-su-bili-zavrnuti-i-tako-ih-vrati

Ostalo-ne-mozes-da-pogresis,samo-vracaj-kako-si-skidao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Hvala pope,..ima jedan ulaz na karbu koji nema sraf,zasta mu to sluzi.Kaze komsa ovde ti ispao sraf,reko jbt kako ispao kada ga vozim tako hahaha.Nalazi se sa desne strane karba i ide pod kosinom

BTV,moze li iridijumske svecice na challengera i koja oznaka je ako mogu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Stvarno-ne-znam-konkretnoza-taj-model,valjda-cese-javiti-ovi-sto-voze=challinger

postavi-sliku

bice-lakse-ljuddima-da-ti-objasne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Nastavlja se cirkus :),.sada gorivo ne dolazi do scecica,izverglam par puta i skinem svecice,one suve ko barut.Znaci karb je zapusen ili ima neko jos neku ideju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: BMW R 1100 RT

Поздрав свима.

Има ли неко упутство за Челенџер?

Нашао сам на сајту, али стара објава.

И још једно питање. На сајту спринта има листа продавница резервних делова. Зна ли неко да ли је могуће купити оригиналне резервне делове код њих?

Хвала унапред

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Uzeo danas nove svecice,stavio upalio challenger ko mina.Probao jos jednom upalio.Reko to je to ,do svecica je bilo al ne lezi vraze.Reko ajd da stavim maske i okrenem krug.Zasrafio kad da upalim cvrc,vergla mucenik al ne da upali.

   Desna svecica mi mokra i masna dok leva suva.Posto nisam mehanicar i slabo se razumem u to jel karb u pitanju.Ako je on ko zna oko karbova da ga skinem i donesem.Bilo bi pozeljno u BG ako ne onda mora saljem postom.

  Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja