Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
Pozdrav
Razmisljam se ovih dana da pazarim 
sprint challenger 250
Pa sad stogod pitanja
Jel valja to cemu
Koja mu je krajnja brzina
Potrosnja
Odrzavanje (jel ima servis u okolini ns?) ili verovatno moze kod lokalnih moto majstora
Nov ili polovan??  Stim sto bih nov na neki kreditic ili ako predstavnik daja na rate (isti mi djavo kome cu ratu placati) a za polovan hvala bogu moze se skrpi... 
Potrosnja kako ga god vozio ili gazio 4l
Max brzina jedva 100 I KO kaze vise ili je na nizbrdu ili laze
Putna brzina 70-80 bez problema uz bilo koje brdo kroz srbiju, pa I natovaren
Majstori ti nece trebati
43000 I samo bobina I lamele zamenjene
Jeftin dobar, ja Sam u italiju isao sa njim, IMA putopis novo sad herceg novo trst venecija na forumu,
Ako mogu sta pomoci tu sam

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...

Zapao mi je ovaj motor za oko. Dizajn mi je fenomenalan.


Generalno me interesuje vase misljenje koliko je pametno kupovati Spritnove sad? Nov sam na forumu ali koliko sam video firma koja ih je uvozila (kao i delove) je izgorela? Niko drugi nije preuzeo uvoz. Kakvu podrsku ima Sprint u Srbiji s obzirom na taj pozar sto se tice novih modela, delova, servisera, dodatne opreme...? Nadam se da me razumete, kupim motor i ispostavi se da nema delova, nema dodatne opreme, ovlascenih servisa itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Izgleda da delova nema uopste za kineske copere!Ne znam da li neko zna neku prodavnicu da su im ostali delovi a da ih nema na internetu?Za skutere i qvadove ima delova a za copere jako slabo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ja sam gledao ali sam nasao samo far i zmigavce :) Nalazio sam na forumu da su pominjali neke prodavnice ali ne znam dali su jos u funkciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...

Posto sam se prakticno odlucio za ovaj motor, malo sam guglao to oko delova.

Ovde ih nema. Definitivno. To moze biti malo nezgodno kad ti neki deo treba odmah. 

Na KP nema Challengera...ima jedno staklo fara sto neki lik prodaje i jedan Princ 125 u delovima.
Online (iliti Aliexpress) ne nalazi nista za Sprint, Challenger, Spartan, Jinlun...ono sto pronalazi jesu delovi za Virago. Koliko sam video delovi za Virago 250 i Challengera pasu 1:1?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ne verujem da bas svi delovi pasu ali te sitnice koje odlaze verovatno mogu da se iskombinuju.Kao sto vecina delova za sprint 250 se poklapaju sa sprint 125-150.Sve zavisi u kakvom je stanju motor ali obicno kada pocne da se kvari ide redom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Jeste zaj...kupiti delove odmah, ali zato na aliexpresu ima svega, ali se ceka 15+ dana. Meni je far stigao za 7 dana ali to je bilo preko DHL-a za samo 5€ postarine. Vecina pase od Viraga 250. Ja sad planiram akciju sredjivanja svog. Varenje, dorade, zamene lanca i lancanika i ... napisacu kako sam prosao sto se delova tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Princ 125 CHALLENGER 250

Imam ja prednji blatobran originalno. !!! A što se delova tiče skoro sve je kao Yamaha xv250 !!!  Ja sam naručio lanac i lančanike od Yamahe !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Preko DHL-a je bilo najpovoljnije. I ja sam se iznenadio, dosta inace narucujem i znam da su njihove dostave papreno skupe. Al tako mi se posrecilo :) Treba mi neko ko radi silen blokove da mi odradi za zadnji tocak i za nogostope. Ako znate pisite? A koliko su bili lanac i lancanici od Yamahe Virago?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

To je to za sad sto se tice sredjivanja, silen blokovi u tocku odradjeni, takodje i gume na nogostopima, lancanici nisu bili potrebni za zamenu, lanac takodje jos nije, odradjene jos neke sitnice skracene maske... Danas testiran Kruševac,  Beograd ni jedan kamion me nije pretekao kao ni autobus, ranije to nije bio slucaj. Maksimalna brzina na momente i do 140km/h 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Па то иде као невреме , ја сам некада са Кивијем успевао низбрдо до 130 да нагрувам , лепо изгледа :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala, sve sam sređujem i gledam da napravim po mom ukusu. Ostalo mi je da napravim led štop svetlo od postojećeg, ali otom potom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Да ли си размишљао о Алиекспресу ? тамо има свашта нешто ? или волиш сам да правиш па те остало не интересује ? Мислим много акања са неизвесним крајем а мали жути праве свашта за мало пара .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Dosta toga kupujem tamo, ali sam gledao sto je neki lik pravio na forumu, tako da sam planirao sam to da odradim. Videćemo kako će ispasti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Izgleda da se rasprodaje lager - nov (odnosno deset godina star, ali valjda zapečaćen) Challenger za 990e https://www.polovniautomobili.com/motori/12271812/sprint-challenger 

Telefon odgovara broju koji sam dobio kao kontakt Massetehnic-a. Čisto ako koga interesuje :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Za sad nista...

Molim te napisi utiske. Narocito me zanima koliko ce biti potrebno da se nesto "dotegne". E, da...i koliko je registracija za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Sprint Challenger, V-Strom 650

Registracija je izasla 13000din sa saobracajnom i tablicama. Malo vise su zezali oko papirologije, resio sam to uz veliku pomoc Marko iz Massagrar-a.

Sto se tice samog motora imao sam par "problema":

-kad je stigo morao sam da sredim malo branik ispod sedista jer je bio preblizo gume i zakacao je (otegao 2 srafa druga 2 zategao i resen problem).

- drugi malo veci problem je curenje rezervoara (kada su varili metalni drzac za platiku malo su preterali sa varom, pa su probusili rezeroar) skinuo sam ga lepo osmirglao i zalepio Bison dvokomponentnim lepkom za metal ( za sad drzi videcemo za nadalje).

- drzac retrovizora je plastican pa je ispucao, nalio sam ga lepkom i sad drzi.

- bisage uzasno lupaju resenje je keder guma za prozore.

To je bilo to od problema koje sam ja imao u samom pocetku. 

Kada sam te sitnice resio sad uzivam u voznji, mogu reci da sam zadovoljan sta ovaj motor pruza, narocito za ovu super cenu za nov motor. 

Ugravnom vozim u dvoje, motor vuce bez problema kako na ravnom tako i na usponu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: АПН 7
On 9/11/2015 at 1:57 PM, Živković said:

Jeste, stim sto ovaj ima vakumsku pumpu ,goriva, a challenger ima prirodnim padom.

Pozdrav clanovi, nov sam na forumu. Naime ima jedan challenger na oglasima, 400km presao, i bisage kozne stavljenje, registracija istekla. Ceni ga 800e nije fiksno. Pa me interesuje odgovor od Zivkovica jer mi je on najblizi ukoliko bi imao volje da izdvoji vremena a castio bih coveka :D:D

Stekao sam utisak da j svoj doterao do maksimuma pre nego ga je prodao. 

Konkretno sta sve za pocetak treba izmeniti i orijentaciona cena jer racunam da na ovo nista nije radjeno

Hvala mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja