Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Hohstapler i ja smo zagledali da lancanik kada smo menjali gume kod mene i nismo skontali kako je pricvrscen lancanik jer nismo mogli da ga mrdnemo iz lezista, ali bulo je pisano u temi dublje negde da je takav sistem kacenja lancanika i da kada se rasklima dolazi do problema koji vi imate. Skini tocak pa vidi tacko kako izgleda.

 

Sto se fara tice imas originalni challengerov u sprintu, a takodje mozes i iz kine da porucis, bese oko 20ak dollara i cekas mesec dana. Ako trazite far ovde, moj predlog je da gledste veliki far, precnika 17-18cm, posto far sa viraga na ovolikom motoru izgleda po mom skromnom misljenu ruzno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Generalno sve delove za ovaj motor mozes naci na Aliexpress i slicnim kina sajtovima po duplo nizoj ceni nego u Srbiji. Barem sto se estetike tice, mada mogu da se nadju i mehanicki delovi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prelistao sam celu ovu temu, niko nije ništa pisao o zadnjem točku. Zato sam i postavio pitanje.

A far, pa... ne bismo challenger far, kad već moramo da menjamo, bolje da stavimo neki koji sija kako treba. Drugar će dosta voziti noću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Ok je ovaj far sto se osvetljenja tice. Velik je i rasipa svetlost dobro. Ali ne sumnjam da dragstar far odradjuje posao bolje.

 

A to za ublazivace lancanika, moja greska. To sam citao u temi o qingqi 2D. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Prelistao sam celu ovu temu, niko nije ništa pisao o zadnjem točku. Zato sam i postavio pitanje.

A far, pa... ne bismo challenger far, kad već moramo da menjamo, bolje da stavimo neki koji sija kako treba. Drugar će dosta voziti noću.

 

Шта би са задњим точком  :stabre:  јесте ли га прегледали ? мора да постоји неки сегер осигурач ? ова скица коју си поставио је од вероватно Кeeway crousera  тако да небих рекао да је меродавна . Можеш ли да сликаш мало детаљније тај точак са више страна па да видимо боље .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Far od Chelengera sam ja imao na mom "kinezu" svojevremeno i taj far je radio za sve pare.

 

farbanje_06.JPG

 

Ni na jednom motoru kasnije nisam imao tako dobro osvetljenje uz sve ksenone i pi*ke materine koje sam trpao. Tako da ako možete da nađete njegov originalni far, toplo preporučujem. Ja sam tada u far  turio H4 55/60 sa balonskim prihvatom (jer mislim da je originalno unutra išla neka balonka) i to je bilo to - noću bukvalno dan i na dugom i na kratkom. Imam negde i fotku kako je to izgledalo noću, pa ću pokušati da je iskopam...

 

Evo i link ka strani gde sam uslikao proces menjanja lančanika, pa se vidi i struktura zadnjeg točka (moguće da je isti takav i na Chalengeru):

 

http://www.igor-nedeljkovic.info/lanc.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Meni normalno otvara link?!? Elem, evo je ta jedan fotka gde se vidi rasturen točak:

 

lanc_2.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Jos jedna sitnica ako odlucite da menjate far. Challengerov far nije slucajno toliko velik, u njemu se nalazi puno zica koje cine instalaciju i upakovane su u zadnji deo fara koji cini 2/3, treba misliti na pakovanje i njih negde ako se uzima neki plici far. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

E imam problem sa Challengerom kad dam veliki gas proklizaju izgleda lamele koliko se ja razumem. E sad on ima 5 lamela koliko sam ja video i neke ploce izmedju koliko njih treba da uzmem komada? Menjam komplet kvacilo tu idu te ploce lamele i korpa jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Postoji velika sansa da niko nije menjao. Jos uvek je relativno nov motor to i nisu ljudi prelazili puno sa njim da se izlizu lamele. Pogledaj ako ne dobijes odgovore za challengera, kako to ide za Virago 250. Trebalo bi da je slicno. Ako ne i isto. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Nisu lamela lamele sam zamenio i bile su lose ali opet se isto desava kad dam veliki gas ono prokliza. Jel moguce da se to desava zbog lose sajle jer mi je bas istegnuta sajla i nemoze vise da se zateze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pa ti si rekao da to moze da se desi od pretegnute sajle da kad dam gas ono motor nevuce a bruji kao kad proklizaju lamele pitam jer stvarno nerazumem se. Mislus da mi je u mom slucaju pretegnuta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

U tvom slučaju je najmudrije da zameniš sajlu novom (bilo iz prodavnice ili pravljenu) i da probaš.

Ako i dalje proklizava (podrazumeva se da pažljivo podesiš sajlu i rad kvačila, nađi nekog ako ne umeš sam) onda promeni ulje i filter i sipaj neko drugo moto ulje (ne za skutere).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Tako sa i uradio narucio sam orginal sajlu novu. Ulje u njemu je 20 W 50 Motul menjao pre ne celih 1000 kilometara tako da neverujem da je do njega ali ako nevlbude sa sajlom bolje i njega cu zamenuti... Hvala vam na pomovi i pisacu cim resim sta je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Napokon sam sredio kofere da ne lupkaju i sve sto je trebalo je malo razmisljanja i 300din.

 

Uzeo sam u gvozdjari dvodelne sarke. 4x.

 

Nabavio sam u merkuru gumu za prozore, samolepljivu na metar.

 

Kao i neku staru presvlaku za sediste od auta koju sam isekao i postavio na dno kofera.

 

Gumu za prozore sam u krug postavio na ivice kofera gde naleze poklopac. Sarke sam postavio na zadnju stranu kofera. Jedan deo na poklopac, drugi na samo telo kofera. Markirao mesto za rupe, izbusio, a potom ih namestio sa nitnama. Presvlaku sam isekao u obliku donje strane kofera i postavio unutra.

 

Rezultat je da vise ne lupka ni namanje preko bilo kakve neravnine. Izgleda sasvim korektno.

 

Slike sutra. Mozda i danas. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Kod mene je ljudi bila sajla kvacila uzrok kvara jer je prethodni vlasnik skratio sajlju jer je se bila istegla ali je previse skratio tako da je uvek bila zategnuta previse i odvajala kvacilo i kad je pustena rucica. Sad sam stavio novu sajlu i sve je uredu. Eto cisto da znate da je reseno. :) Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja